forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Нед Сеп 14, 2025 6:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6476 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 216  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 2:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 07, 2014 3:00 pm
Мнения: 7976
Местоположение: София
Как ще коментирате на Иво Ивков изказването?

_________________
Сезон 2025/2026. - "Левски" е спечелил 2.5 т. за клубен коефициент, 3.5 т. за национален коефициент. Коефициентът на "Левски" за сезон 2026/2027 ще бъде 7.00. Спечелили сме 1.450 хил. евро от наградния фонд


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 3:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 6:52 pm
Мнения: 5408
Ти да не си журналист, бе? Най-активен в "Новини" с 36% от мненията. :loser2


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 12:43 pm
Мнения: 10879
Местоположение: София
tzvetan_22 написа:
Как ще коментирате на Иво Ивков изказването?

Няма как да коментирам.

_________________
Фен на вертикалния футбол и тактико-техническите действия


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 6:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 25, 2015 7:45 am
Мнения: 296
Никакъв шанс да върнат точките. Всичко е отдавна предрешено.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 11:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 3:55 pm
Мнения: 1217
Не се вкарвайте във филми момчета. Това за предрешените неща го слушахме и след мача с микре как няма да ги изхвърлят. Не се поддавайте на пропагандата, която ни залива от всякъде. Колкото и на перуката, гела и някои други да им се иска да е така бфс не е над разпоредбите на фифа и уефа. Нека да изчакаме официалната позиция на тея отрепки а след това и реакцията на клуба, да видим как ще се действа ако продължат да се ебават с нас и едва тогава да коментираме и ако трябва да действаме и ние. Само Левски. :)

_________________
Там, под синьото небе,
под светлините на "Герена",
бушува синьото море,
притихва цялата вселена.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40351
Ако нашите са решили да не отстъпват, можем да размътим много сериозно водата. Да, със сигурност ГФС ще правят спънки (не очаквам да подпишат споразумение), но определено има ходове, които да се предприемат, и които доста сериозно ще разтърсят Перуката. Дали ще спечелим - не е ясно. Но във всички случаи ще стане голяма баталия. Въпросът е дали ръководството ни има желание и топки да се сбие грубо.

Ако това стане, имайте предвид, че ще сме абсолютно сами срещу всички. И плюенето до момента ще ни се стори майски дъждец. Лайната ще ни заливат с тонове, ще ни режат абсолютно непрекъснато и възможно най-грозно. Но аз лично предпочитам така - и без това винаги сме били най-силни, когато най-много са ни мразили!

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 53041
Местоположение: ШОПландия
Ако не кандисат, да се взривяваме като камикадзе и заедно с целия футбол да потъваме, че да се свършва. Да бъде кончина!

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 9:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19755
Цитат:
Специалистът по спортно право Георги Градев коментира актуалния казус около искането на Левски да получи възможност да обжалва анулираните резултати на Литекс. "Сините" искат да се жалват пред Спортния арбитражен съд в Лозана, но трябва да получат разрешение от БФС за това.

Според Градев, ако се стигне до такъв ход, то столичният клуб има всички основания да спечели. Ето и какво сподели специалистът по спортно право пред камерата на "Нова Телевизия":

"Ако има отказ, дори и мълчалив, означава само едно - страх. Това означава, че от БФС са наясно, че решението им ще бъде отменено от всяка една горна инстанция. Футболният съюз би отказал такова споразумение - писмено или мълчаливо - само защото знае, че няма никакъв шанс."

"Най-простият подход, който Левски може да ползва нататък, е да прати едно писмо до ФИФА, в което да се уведоми, че Футболният съюз нарушава член 68 от устава ѝ, който задължава БФС да осигури обжалване на негови решения."

"Това обжалване може да е пред независим съд в рамките на федерацията, какъвто БФС има, пред независим съд в рамките на конфедерацията, какъвто в УЕФА няма, и пред Спортния арбитражен съд в Лозана. Според правилника на БФС, уставът на ФИФА е задължителен за него."

"Т.е., БФС, отказвайки обжалване на Левски или Литекс, нарушава собствения си указ, както и член 68 от устава на ФИФА, който е задължителен. Така Левски трябва да обясни всичко това в писмото до ФИФА и да поиска да се обърне към граждански съд в България."

"Когато такова писмо стигне до ФИФА, аз съм убеден, че от там ще отговорят, че не са съгласни с такъв подход и ще поискат незабавно от БФС да признае юрисдикцията на Съда в Лозана, който да разгледа решението на Спортно-техническата комисия като последна инстанция."

"Тук вече става опасно за БФС, защото не се знае каква ще е реакцията на феновете. Това го казвам превантивно, защото и аз като фен, незапознат с правилата, бих си помислил, че БФС нарочно отказва и умишлено пречи на Левски да обжалва в Лозана, защото знае, че ще загуби."

"Тук ще уточня, че едно е БФС да признае решенията на Съда в Лозана, друго е да признае юрисдикцията му. БФС е единствената организация в света, която не спазва член 68 на ФИФА."

"В България, Спортният арбитражен съд има опция да разглежда решения на спортно-техническата комисия. Единият случай беше с картотекирането на Тодор Тимонов и Николай Манчев в лит(*кс-етрополе. Тогава Арбитражният съд отмени решението на тази комисия и задължи БФС да картотекира тези играчи. Другият случай беше с Мирослав Антонов, който не можеше да бъде картотекиран в Славия, но Арбитражният съд върна решението на СТК."

"Нека от БФС да излезе който и да било и да ми посочи един член, в който е разписано изрично, че СТК конкретно, а не Дисциплинарната комисия, може да анулира резултат от мач. В решението на СТК, което имам пред себе си, никъде не пише такъв член."

"Т.е. никой от Левски не се е съгласил с този ред на налагане на санкция. Никой от Левски не се е съгласил СТК да наложи толкова тежко наказание, без дори да има възможност за обжалване. Всички твърдения на Футболния съюз са малоумни и са направени от хора, които са некомпетентни. Категоричен съм в това отношение."

"Правото е на страната на Левски. По отношение на процедурата, член 72, алинея 3 от Устава на БФС казва, че само и единствено Дисциплинарната комисия налага наказанията, предвидени в него. В член 74, алинея 1, са предвидени всички дисциплинарни наказания, между които под номер 4 е анулиране на резултат от мач."

"Иначе казано, само Дисциплинарната комисия може да анулира резултатите на Литекс до момента. Тук говорим за материално нарушение на правото, което води до нищожност на решението. Ако делото влезе в Съда в Лозана, наказанието ще бъде отменено - некомпетентен орган е взел решението и е анулирал резултатите, не е гарантирал правото на защита и обжалване на Левски."

"Това е решение, взето на тъмно, от опиянени хора и които нямат компетентност за нищо. Това е скандално и не бива да остане така и съм убеден, че Левски няма да го остави така и Левски ще обжалва", сподели Градев в интервюто.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 9:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 4:11 pm
Мнения: 7727
Тея наглеци ни отказаха, е са се наядоха на хой! :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 9:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2012 4:26 pm
Мнения: 3145
http://vbox7.com/play:e7b4124e7c

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 11:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 9:46 pm
Мнения: 2817
Местоположение: София
Градев ебе и погребва! :bigok Дано наш'те не се откажат и да се борим до дупка. Да пишат на Фифа ,Уефа и всякакви възможни инстанции ,да се надига вой до небесата и да няма никакво спокойствие за тия боклуци. :boisw

_________________
ПОДКРЕПЯЙ ЛЕВСКИ ДОКРАЙ! ЗАВИНАГИ И НАВСЯКЪДЕ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 12:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 30, 2014 6:46 pm
Мнения: 2643
Не трябва да има и грам съмнение за обжалване и жалване до УЕФА, всеки отказ от обжалване и примиряване с това решение би граничило с лудост и би било признак на абдикация,задкулисие и некомпетентност от наша страна. Без значение от резултатът от евентуалните ни съдебни действие. Не става въпрос дали ще ни върнат точките или не, тук става въпрос за чест или за липсата на такава и за дискридитиране на тоя палячо перукан и свитата му от престъпници.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

_________________
Сърце, душа за ЛЕВСКИ СОФИЯ!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 12:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 1:55 am
Мнения: 2958
Местоположение: BLUE UK
Нашите не могат ли да наемат Градев да ни представлява по този случай? Макар че както го обясни Градев ми се стори доста елементарен случая и БайДачко би трябвало да може да го спечели :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 1:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:52 pm
Мнения: 6828
Той си е нает, наточил се е да закрива ГФС. :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 1:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:51 am
Мнения: 7303
То в действителност е елементарно, просто защото решението е взето от некомпетентен орган. И както обясни и правилно Градев по Нова, това въпросът въобще не се разглежда по същество.

При тези основания обаче, дори и да беше взето от компетентния орган ДК, пак щеше да е незаконно, защото противоречи на материалноправния закон (правилниците на БФС).


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 1:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 6:52 pm
Мнения: 5408
Дооообре! :loser2
П.П. РКК, вземи пример от другите двама юристи и изплюй бастуна. :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 2:11 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 5:02 pm
Мнения: 4465
rkk написа:
То в действителност е елементарно, просто защото решението е взето от некомпетентен орган. И както обясни и правилно Градев по Нова, това въпросът въобще не се разглежда по същество.


Недей толкова категорично, точно това изобщо не е елементарно. За мен точно СТК трябва да вземе това решение, не се предоверявайте на Градев.

Иначе е безспорно, че решението противоречи на правилника, така че трябва да бъде отменено.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 10:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2015 11:32 am
Мнения: 1006
Обаче от това, което Градев обясни, излиза че и селтаците си имат реален шанс да спечелят обжалване. Което значи, че БФС са скандално некадърни.

_________________
http://bgblood.org/ - Българска организация за доброволно кръводаряване


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 10:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 02, 2015 9:38 am
Мнения: 541
spurs написа:
За мен точно СТК трябва да вземе това решение.

И кое ти дава основание да мислиш така? Или просто имаш шесто чувство? Някакви аргументи ще изложиш ли или просто "тука е така"? :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 5:02 pm
Мнения: 4465
Изложих ги по-рано тези аргументи - в правомощията на ДК е да налага дисциплинарно наказание "анулиране на резултат". В случая дисциплинарното наказание, наложено от ДК, е "изваждане от групата". Наредбата предвижда какво се случва с резултатите на отбора, който е изваден от групата, като това зависи от момента на изваждане от групата - т.е. в този случай анулирането на резултатите не е дисциплинарно наказание, а е следствие от наложеното от ДК дисциплинарно наказание и по съществото си е нареждане на класирането поради наложеното дисциплинарно наказание. Следователно решението за това трябва да вземе органът, който администрира първенството, а именно СТК.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 12:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 02, 2015 9:38 am
Мнения: 541
spurs написа:
Изложих ги по-рано тези аргументи - в правомощията на ДК е да налага дисциплинарно наказание "анулиране на резултат". В случая дисциплинарното наказание, наложено от ДК, е "изваждане от групата". Наредбата предвижда какво се случва с резултатите на отбора, който е изваден от групата, като това зависи от момента на изваждане от групата - т.е. в този случай анулирането на резултатите не е дисциплинарно наказание, а е следствие от наложеното от ДК дисциплинарно наказание и по съществото си е нареждане на класирането поради наложеното дисциплинарно наказание. Следователно решението за това трябва да вземе органът, който администрира първенството, а именно СТК.

Не съм го видял този ти пост, обливам се :loser2


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 5:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 25, 2005 10:25 pm
Мнения: 598
Местоположение: София
Дали СТК или ДК е взела решението - това ли трябва да е фокусът? В смисъл ако Лозана кажат, че не СТК, а ДК е трябвало да вземе решението, то ДК след това ще се съберат и ще вземат същото решение като СТК. И стигаме до същия краен резултат.

Не трябва ли фокусът за Лозана да е върху тълкуването за това дали изваждането на джуджи от А група се случва преди края на полусезона или след края на полусезона? За мен изваждането е след края на полусезона - все пак имаш присъден служебен резултат 4-0, с който приключва полусезонът. След това ги вадят от А група, тъй като са напуснали терена. Ама това да вземе Лозана да го потвърди или отхвърли.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 5:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 10:14 pm
Мнения: 1842
frantic написа:
Дали СТК или ДК е взела решението - това ли трябва да е фокусът? В смисъл ако Лозана кажат, че не СТК, а ДК е трябвало да вземе решението, то ДК след това ще се съберат и ще вземат същото решение като СТК. И стигаме до същия краен резултат.

Не трябва ли фокусът за Лозана да е върху тълкуването за това дали изваждането на джуджи от А група се случва преди края на полусезона или след края на полусезона? За мен изваждането е след края на полусезона - все пак имаш присъден служебен резултат 4-0, с който приключва полусезонът. След това ги вадят от А група, тъй като са напуснали терена. Ама това да вземе Лозана да го потвърди или отхвърли.


Всъщност бфс са извъртяли така работата, че на 16-ти вадят ловеч, а службния резултат го присъждат на 17-ти.
Кашата е невероятна и всичко с цел да ни преебат. Не ми се мисли какво ще стане ако накрая разликата между нас и разград е 2-3 точки. Ще трябва да има публично обесени !

_________________
“Дано не се наложи миналото отново да спасява фалиралото настояще на Левски”


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 11:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2015 11:32 am
Мнения: 1006
Синьото БФС днес официално ни е пяло, но пък настава о'брат и въпреки всичко ще ги съдим в Лозана. Дано бат Георги Градев знае какви ги върши и приказва, защото ако се засерат нещата ще си навлече омразата на един милион говеда. :loser2

_________________
http://bgblood.org/ - Българска организация за доброволно кръводаряване


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19755
Градев още преди каза, че ако от БФС откажат значи осъзнават, че са се осрали. Иначе нямаше да имат проблем да се съгласят.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2016 1:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:16 pm
Мнения: 1522
Местоположение: Топлите страни
В крайна сметка можело да се жалваме в Лозана. Отказът на БФС бил, защото не било нужно арбитражно споразумение за да го направим. :smt017


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2016 2:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 07, 2014 3:00 pm
Мнения: 7976
Местоположение: София
Не е точно така. Не съм видял текста на предложението за арбитражно споразумение, изготвено от нашите, но останах с впечатление, че има някакви особености в него. БФС казват, че подписвайки споразумението, няма да има възможност за обжалване на по-горна инстанция. Или иначе казано, нашите искат каквото реши Лозана - това да е. По принцип идеята на арбитража, освен експертността на съдиите в материята, е и бързото производство, но по отношение на обжалването не съм сигурен как стоят нещата.
По МЧП учихме сега уж за компетентност и т.н., обаче БФС и ФИФА си имат правилници и нз как стоят нещата.

_________________
Сезон 2025/2026. - "Левски" е спечелил 2.5 т. за клубен коефициент, 3.5 т. за национален коефициент. Коефициентът на "Левски" за сезон 2026/2027 ще бъде 7.00. Спечелили сме 1.450 хил. евро от наградния фонд


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2016 2:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40351
99% съм сигурен, че решенията на КАС изобщо не подлежат на обжалване пред Върховния съд на Швейцария. КАС е независима арбитражна институция и е напълно логично нейните решения да са окончателни и задължителни за страните, които отнасят спора си до нея.

По-спорно е дали тоя пасквил, написан от БФС, може наистина да се тълкува като "приемане на арбитраж". За мен не е много сигурно, че е така и ако БФС се изтъпанят и кажат "ма ние никога не сме казвали, че сме съгласни на арбитраж", е твърде вероятно (по мое мнение) жалбата в КАС да не бъде разгледана. Уловката е, че тук вече ФИФА може да чока доста драстично БФС и Перуци за подобна позиция и неспазване на устава, като тоя път едва ли ще минат само с глоба. В същото време пък ние можем да си свикаме конгрес тука, а неговото решение вече може да се жали в български съд. Тук пак има 2 момента - първия, че като нищо ще спечелим в нашия съд, и второ - ако ФИФА разбере, че спорът се гледа в нашия граждански съд, ще чока още по-зловещо БФС....

Тепърва ще става забавно.

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2016 4:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 53041
Местоположение: ШОПландия
Пожелавам му на Перуката да влезне заедно с гаджетата му Платини и Блатер в дранголника и по цял ден да изпускат сапунЯ, деба сганта! По цял ден да го шибат на задна, хващайки го за мокета. :boisw

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2016 5:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:51 am
Мнения: 7303
Принципната идея на арбитражното решение е то да бъде необжалваемо. По нашия закон да речем единственият вариант решението да се гледа от държавен съд е, ако то има някакви сериозни пороци (изброени изчерпателно в Закона за международния търговски арбитраж, който въпреки името се прилага и за вътрешни арбитражи, май беше чл. 47 от него), то може да се иска от ВКС последният да го отмени. Но това се случва само в драстични случаи, да речем, май единият беше, когато въобще не е имало арбитражни клауза.

Разбира се, възможно е режимът в Швейцария да е друг, но не ми се вярва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6476 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 216  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com