forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 10120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 334, 335, 336, 337, 338  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 10:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:10 pm
Мнения: 1631
Честит празник!
Само ЛЕВСКИ :lsclapp :lsclapp :lsclapp :lsfc4 :lsfc3

_________________
"БИЙ МЕНТЕТО СЪС ТИРЕТО БИЙ БИЙ БИЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 10:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:21 pm
Мнения: 1504
ЛЕВСКИ НА 105 ! :lsfc3

_________________
blue heart написа:
По-добре да взимаш футболисти, които са ставали преди 5 години, отколкото такива, които никога не са били футболисти. :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 10:44 am 
Offline
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 11:55 am
Мнения: 10275
Честит празник момчета, САМО ЛЕВСКИ! Бръскаме ли довечера? :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 10:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 11:01 pm
Мнения: 26695
Честит ни празник, сини братя!

Да изкараме още 105 години, пък след това ще го мислим пак. :levski


Ще се бръска днес. Няма как. :bigok

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 11:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 25, 2015 1:16 pm
Мнения: 3183
Честит празник!

Пепи Димитров изнесе най-добрата реч, която може да се чуе, що се касае до Левски. Разказа за Б и се разплака дори. Това трябва да бъде излъчвано на стадиона преди всеки мач. Сами сме на път да се закрием, без някой да ни гони. Надявам се на отговорните лица да им присветне, защото Левски сме ние, а стадионът пустее.

Всички на шибания бараж и да покажем колко си обичаме клуба.

:lsfc1

_________________
С духа на Гунди, с полета на Списаревски, 100 години носим гордо името на Левски!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Честит празник, левскари! Съществуването на тоя отбор зависи от нас! Никога не го забравяйте!
Изображение

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2016 11:45 pm
Мнения: 6765
Честит празник, левскари! Днес се решава смешната титла на България, но отново всички говорят за Левски! Гордейте се, че сте левскари!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 11:44 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 10:02 am
Мнения: 9965
Много силен и емоционален Пепи Димитров. Надявам си да качат някъде изказването му в пълен вид, за за могат максимален брой хора да го чуят.

Някой има ли представа какво се е случило с плочата, която беше закачена на стената на училището за 100-годишнината? Защото в момента я няма.


Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 11:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 25, 2015 1:16 pm
Мнения: 3183
Имаше камера на Нова телевизия и го снимаха цялото. Нямаме ли някой вътрешен човек да изскочи със запис?

_________________
С духа на Гунди, с полета на Списаревски, 100 години носим гордо името на Левски!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 1:38 pm 
Offline
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 9:00 pm
Мнения: 12450
САМО ЛЕВСКИ!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 1:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 8:49 pm
Мнения: 698
Само Левски :lsclapp


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 1:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 9:31 pm
Мнения: 13543
Само Левски! :levski

_________________
За ЛЕВСКИ - всичко! От ЛЕВСКИ - нищо!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 1:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 27, 2015 6:37 pm
Мнения: 1059
Местоположение: Somewhere in Time
Честит празник!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 4:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 12, 2006 1:16 pm
Мнения: 661
Местоположение: Maastricht, The Netherlands
Само ЛЕВСКИ ! :levski :lsfc3


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 4:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 09, 2016 8:40 am
Мнения: 23223
Местоположение: Палма де Мостьорка
Понеже още никой не е повдигнал въпроса... Васил Колев книга ли ще издава? :smt017

_________________
Левски е по-жив от всякога
Най-горещите места в Ада са запазени за тези, които във времето на дълбока морална криза запазват своята неутралност!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 4:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:45 pm
Мнения: 3735
Честит Празник!

:lsfc4 :lsfc4 :lsfc4 :lsfc4


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 5:06 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 3:21 pm
Мнения: 1201
Честити 105 години, Левски! :levski

ПП: Ако някой познава Иван Горанов, нека му подхвърли идеята да не ходи с клинове на подобни събития :smt006

_________________
Makedonija написа:
СМЪРТ ЗА ВСЕКИ ЕДИН, КОЙТО СЕ ОПИТВА ДА ПОСТАВЯ СЕБЕ СИ НАД ЛЕВСКИ.КОЙТО СЕ ПРАВИ НА ЛИДЕР, НА ШЕФ, НА РАЗПОРЕДНИК, НА ПОСЛАНИК, НА ИМПЕРАТОР, НА ДИРЕКТОР, НА ДИКТАТОР...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 5:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 08, 2015 8:08 pm
Мнения: 404
Честит 105-ти рожден ден на всички!!!Само ЛЕВСКИ :levski :lsfc1 :lsclapp :lsfc4


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 6:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 4:29 pm
Мнения: 747
Честит празник!
п.с. Жиката дойде с двете си дечица облечени в левскарски екипи, бяха много готини!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 6:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:43 am
Мнения: 80
Честит Рожден Ден на нашия Левски!Честит празник,левскари!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 6:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 02, 2017 1:03 pm
Мнения: 3119
Местоположение: Пред телевизора
105

:lsfc3 :lsfc3 :lsfc4


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 10:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:07 pm
Мнения: 6794
Местоположение: София
Честит двоен празник на всички!! Най-великият български клуб е създаден на най-големия български празник. Символика има тук!!

_________________
数は数です

バンドーム


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Май 24, 2019 11:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 2:36 pm
Мнения: 682
Една любов на 105 години. Тим , любим, единствен на света, той се казва Левски София !

_________________
Верен на отбора си докрай, аз не ще го предада, за нищо на света!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 10:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21265
Едва на 34 години д-р Мариян Добрев е достигнал най-високото ниво в българския футбол. Той е лекарят на Левски. Името му е сред най-популярните в спортната медицина у нас.

Д-р Добрев даде любопитно интервю пред Блиц, в което говори по много теми свързани със "сините", тежките травми и спортната медицина у нас.

Как попадна в Левски?


- Обади ми се д-р Великов, към когото вече имаше оферта от клуба. Изрази желание да работи с мен, а аз винаги съм имал желание да работя с него. Едно време, когато започвах в тази професия, ми беше мечта да работя с него. Стана ми много приятно от поканата и просто нямаше как да не приема.

Беше в лит(*кс-етрополе 1948...

- Точно бях приключил с тях, когато ми звънна. Може би беше разбрал отнякъде и затова е звъннал. Но бях приключил с лит(*кс-етрополе 1948.

Как ти се отрази промяната и какво усети - все пак от втородивизионен клуб влизаш в Левски?

- Беше малко стреснато. Разчитах, че д-р Великов ще ми помогне, ще ме вкара в обстановката, ще ме научи. И точно така се случи.

Как те приеха в Левски?

- Бих казал - прекрасно. Всички, особено футболистите, ме приеха изключително добре. До ден-днешен се разбираме много добре. Мисля, че и те са доволни от мен. И аз съм доволен.

Как реши да започнеш с тази професия?

- Като малък ми беше мечта. Интересувах се много от футбол и тъй като не съм тренирал никога футбол, реших, че искам да стана доктор. И то не доктор на спортисти, а специално на футболисти. Затова влязох в Медицинския, затова се насочих само към това. И нещата се сбъднаха едно по едно. Мечтите се сбъдват. Тепърва има още много за постигане.
Свикнали сме да задаваме въпроси на футболистите - за целта в кариерата им, за желанията им за чужбина... Предполагам, че и при теб има цели, има желания за развитие все по-нагоре?

За чужбина е по-скоро да се учиш там. Моята мечта е да вкарам тук неща, които се правят в чужбина. Да създадем истинска футболна медицина в България. Да е на високо ниво, с модерни технологии, с модерни медицински центрове. В момента има доста да се желае по това отношение в България, но то е свързано и с много средства, с огромни инвестиции. Които всъщност някои отбори ги правят вече. И смятам, че ще навлязат постепенно навсякъде.

Ходиш ли по специализации в чужбина? Да видиш другите клубове как работят...

- Иска ми се да отида, но към този момент не съм имал тази възможност. Да видя как се случват нещата в големите европейски клубове. За сметка на това чета много. Ходих в Барселона на конгрес и видях по-общо нещата. Не съм стоял в един клуб дълго време, за да видя как работят.

Каза Барселона. Ти беше там с Холмар Ейолфсон, който беше опериран от светилото в професията д-р Кугат...

- Да, бях при него. С желанието да видя операцията на Холмар. За мое щастие той дори ме покани да участвам с него. Бяхме заедно през целия ден, асистирах му. И сега получих покана за юни месец, която за съжаление няма да мога да приема. Но говорих с него миналата седмица, информирах го за невъзможността да пътувам. И той каза, че поканата остава, само трябва да си подредя нещата. Поканата е за един месец на абсолютно безплатна специализация.

Операцията на Ейолфсон специфична ли беше, че се е наложило чак да се прави от един от най-големите доктори в света?

- Скъсана предна връзка. Не беше толкова специфична, но беше изключително важна. Това е една от най-тежките травми във футбола и е изключително важно да се направи както трябва. След такава травма следва едно от най-тежките възстановявания. И не само физически, но и психически. Доста сигурност трябва да придобие самият играч, за да може да играе след това на същото ниво. Затова беше важно операцията да се извърши на възможно най-доброто място в света.

Предполагам, че след възстановяване от травма футболистите имат страх да не би да им се случи отново?

- При голяма травма - винаги! Дори има изследвания на тази тема - за психическото възстановяване на футболистите след тежка контузия. Какво трябва да се прави, за да се отпусне, колко време е нужно. Но това е и индивидуално. В живота за всичко е нужно време. Когато имаш травма, каквато и да е - ти трябва време, за да се възстановиш.

Съществува ли пълното възстановяване при много тежки травми?

- Да, разбира се.

Какви са най-често срещаните контузии във футбола?

- От удар, от претоварване. Някоя друга мускулна травма. Това са честите, които нямат дълго време отсъствие. Честите тежки травми са скъсване на предна кръстна връзка на коляното. На глезена връзки, това е също често.

Колената ли са най-опасното място за един футболист?

- Да, както и глезените. Другата опасност е комоциото. При защитници се случва - сблъскване на главите, удар в гредата.. На това трябва да се обръща много внимание. Преди години, още бях студент, не се обръщаше много внимание на ударите в главата. Сега е друго - вече се обръща сериозно внимание. По принцип българските съдии трябва да знаят, че при удар в главата въобще не трябва да чакам сигнал от него, а директно да вляза на терена и да отида при играча. ФИФА и УЕФА имат разпореждане - при удар в главата директно докторът влиза на терена без да чака. Даже преди време ме беше изгонил от един мач Ивайло Стоянов заради точно такова нещо. Аз тръгнах да влизам без да ме извика, понеже Котев от лит(*кс-етрополе 1948 се беше ударил в гредата. А той ме изгони от мача, а аз бях в правото си. Трябва да пазя здравето на футболистите - това е моята работа. Смешното беше, че после ме върна, понеже нямаше друг доктор на мача.

Стресова ли е работата на доктора по време на мач?

- Не бих казал. В Първа лига е добре - имаш масажисти, имаш щаб, не си сам. Колкото по-голям ти е медицинският щаб, толкова по-малко стрес ще преживяваш. Затова ти казвам, че в Първа лига няма стрес. Защото има и линейка отстрани на всеки мач. Стресово е ако нямаш опит или си в началото на нещата. Има си специфични неща, които ако не ги знаеш се чувстваш притеснение. Но това е в началото и е част от работата ни.

В теб имаше ли притеснение, когато започна да работиш във футбола?

- Много! Първата ми работа беше в националните отбори - гарнитури 15, 17 и 19-годишните. След това лит(*кс-етрополе 1948 и така.

Трудно ли се пробива в футбола? Все погледнато отстрани си достигнал до най-високото ниво във футбола - доктор си на Левски...

- Не е лесно. Трябва доста да се учиш и то не само от книгите. Трябва да се буташ, да се интересуваш от много неща. Но трябва и помощта на докторите около теб. Дали на ортопеди-травматолози, дали на спортни доктори. Просто си трябва и тяхната помощ. Не трябва да проявяваш егоцентризъм и да не търсиш техните помощ и съвети. Напротив - без тях нямаш никакъв шанс.

Ти пробиваш много млад в тези среди...

- Да, много добре се чувствам. Всички казват, че съм пробил много млад и съм горд с това. Надявам се да продължавам така.

Развива ли се българската спортна медицина?

- Започва да се развива. Когато започнах да се занимавам с това, бях уплашен - млад и не гледах общата картина. Започнах да гледам общата картина и да се интересувам от случващото се на Запад. Сега виждам вече, че постепенно се развиваме. Благодарение и на другите спортни доктори. За съжаление сме малко хора, но успяваме. Някои клубове вече проявяват интерес и имат желание да научат иновациите, да ги вкарат в България и в своите отбори.

Какво си говорите с футболистите на терена? Как ги успокояваш, когато отидеш при тях на игрището?

- Гледам да не си предавам вид, че знам, че е сериозно. Ако травмата е сериозна - те знаят, че могат да разчитат на мен и знаят, че няма да им позволят да продължат да играят. Когато нещата не са толкова сериозни - те знаят, че ако им кажа, че няма проблем, значи наистина няма проблем. Разчитат на мен.

Коя е най-тежката травма, която си срещал във футбола до момента?

- Беше на Благой Наков. Беше в Беласица. Едно влизане в крака под коляното счупи големия пищял, включително и в ставата. Веднага го изведохме от стадиона и още на другия ден го оперирахме. С плаки. Това е една от най-тежките, с които съм се сблъсквал. Друга тежка - на Ивайло Чочев последната. Много е тежка - счупена капачка и скъсано сухожилие.

Имаш ли забавни случки на терена?

- Има много забавни моменти. Слушам какво си подвикват играчите.. Яблонски е един от големите веселяци. Случвало ми се е да отида при играч, да виждам, че е тежко... А той да се смее и да говори глупости. Червеният картон от Ивайло Стоянов беше забавен, защото както казах - после ме върна. Липсваше друг доктор на мача. Това беше на лит(*кс-етрополе 1948 - Германея.

Кои са по-уязвимите части на тялото при футболистите?

- Мускулите. Дори на Запад започват да обръщат все по-голямо внимание на тези травми. Понякога мускулите не могат да издържат на цялата тази натовареност. Вече има многостепенна система, по която се оценяват тези мускулни травми. Обръща се голямо внимание на задната бедрена мускулатура - така наречения хамстринг. Еволюционно човекът не е създаден да рита топка и да опъва мускулите на краката по този начин. А във футбола това е основното. По тази причина натовареността от мачовете и тренировките започва да създава проблеми в тази част.

Виждал съм Антъни Джошуа, Кличко и други спортисти да правят тренировки под вода... По какъв начин помага това?

- Трябва всички да започнат да го правят това. Особено възстановяващите се от травми. Изключително полезно е и много модерно. Във водата нямаш гравитация и там ти работи мускулът. Не натоварваш толкова ставите, а същевременно натоварваш мускулната част, която, както казах, е изключително важно да е издръжлива. Тренировки в басейн, възстановяване в басейн... Много е важно и трябва да се вкара в клубовете. Трябва да се обърне внимание при изграждането на медицински центрове у нас.

Как помагат камерите с минусови температури на футболистите? Често виждаме големи звезди да се възползват от криотерапията...

- Предизвиква антивъзпалително действие. Организмът отделя ендорфини, което е важно за състоянието на мускулатурата. Тя в камерата се е стегнала, но след това се отпуска в по-голяма степен. И така създаваш възможност да не се случват крампи и да не се изморява толкова често мускулът.

Кои са най-добрите начини за възстановяване от травма?

- Това, което трябва да знаят българските футболисти, е че трябва да се разчита на доктора на отбора. Защото той е там да им помага и да им създаде условия за възстановяване. Не трябва да се търсят други мнения и трябва да поддържаш една линия на възстановяване. Докторът на отбора решава какво е нужно и той го води. Ако имаш притеснения - говориш пак с доктора на отбора. Казвам го това, защото много футболисти имат навика да заобикалят медицинския щаб на съответния отбор и да търсят други начини за възстановяване. Което не е лошо, но дори да го правиш, трябва да го споделиш с доктора на отбора. Най-добри начини за възстановяване няма. Трябва да се индивидуализират нещата. Дори в общата медицина е така - трябва всичко да е индивидуализирано. Една и съща травма при някои отнема две седмици за възстановяване, при други цял месец.

Слушат ли футболистите?

- В момента слушат. Случвало ми се е на места да не слушат изобщо. Но тук в Левски слушат. Това е част от професионализма на играчите, а и от моя. Много е важно да се работи заедно - играч и лекар. Превенцията също е много важна. Възстановяването след мач е много важно - криотерапия, хранителни добавки. Трябва да се грижат дори за кръвоносните съдове. За витамините в организма, за въглехидратния и аминокиселинния баланс. Храната след мач или тренировка е много важна също.

Ти ли им изготвяш и хранителните режими?

- Не ги изготвям аз. Правя го с колеги. Но изготвям начина на приемане на хранителни добавки по време на тренировки и мачове. Водя превенцията и леченията.

Случва ли се редовно футболист да дойдат с наднормено тегло за старт на подготовка? Изпълняват ли заръките на докторите за почивката между сезоните?

- Не само аз им заръчвам. Това правят и треньорите. А играчите изпълняват. Няма начин да не го правят - професионализмът го изисква. Сегашните футболисти са професионалисти. Нормално е един играч да качи 1-2 килограма в почивката. Това не е проблем. Много рядко в професионалните отбори ще се види някой, който качва безумни килограми или се отпуска много. Има хора, които свалят килограми и се чувства изморени, а после цял сезон се чувстват така. Много е важно свалянето на килограми да не бъде рязко. Така и силата ти заминава. Не трябва да се свалят много килограми по време на сезона. Това се прави по време на подготовката. Колкото си свалил тогава - толкова. По време на сезона максимумът е 1-2 килограма.

Един от примерите за коренна промяна беше Ники Михайлов. Когато дойде в Левски, беше напълнял, изготвихте му специална програма и много хора бяха изумени как толкова бързо Михайлов влезе във форма....

- Иванков, аз и други специалисти си помагахме много в случая с Ники Михайлов. Но той е голям професионалист. Изключителен. По време на подготовката беше изключително изпълнителен. Дори самият той се насилваше да изпълни всичко, за да е готов и да се чувства добре и да е полезен за отбора.

Има ли разлика в професионализма на Михайлов, който е обиколил доста държави, бил е в големи клубове, и професионализма на местните ни играчи?

- Да ти кажа честно, няма огромна разлика. Зависи от самия човек. Иван Горанов например е изключителен професионалист. Има чужденци, които са скандални просто, и много българи, които пък са големи професионалисти. Голям професионалист беше и Обертан. Изключителен...

Кое е по-често срещано - контузии на мач или на тренировка?

- Тежките травми са по-често на мач. Мускулните са повече на тренировки.

Пица и бира - полезни ли са след мач? Забелязвам, че често се внасят пици и бири в съблекалните след двубой...

- Пицата е за въглехидрати. За да могат веднага да се поемат от организма. Англичаните имат едно нещо, на което казват "Golden hour" (Златен час). В един час и половина след тежкото натоварване може да консумираш всичко. Бирата - правят го това в Германия, в Англия. Не е нещо, което да съм категоричен, че не трябва. Има изследвания, че няма голяма разлика дали след мач ще пиеш бира или електролитен разтвор. Психологически е много полезно - пиеш бира, отпускаш се след мач. Не мислиш за нищо в този момент. Не е тежък алкохол. Организмът има нужда да се отпусне, а бирата помага за това. Може да изтеглиш възстановителен процес от бирата. Пицата е въглехидратна бомба. След толкова тежко натоварване имаш нужда от това, за да върнеш въглехидрат в организма. Аз смятам, че в пицата е задължително да има месо, други смятат, че не е нужно толкова месото, а е важно тестото. Аз гледам всичко, което давам и правя на футболистите, да е научно изследвано. Ако не - или не им го давам или им го давам в много малки количества и то ако не вреди.

Какво се случва в тези 15 минути на полувремето и достатъчно ли са те, за да се възстанови тялото?

- Със съвременните натоварвания е силно да се каже, че са достатъчно. Но това имаш като време. И се опитваш да го използваш максимално. Всички трябва да са подготвени да използват тези 15 минути. В почивката между полувремената работа имат треньорът, докторът... И затова е важно да работим заедно. В тези 15 минути той трябва да им каже каквото има, аз да им дам каквото трябва и да видя има ли контузени и какво е състоянието им.

Как минава един ден на доктора на Левски?

- Ако е сутрешна тренировка - отивам на базата два часа по-рано. Подготвям си нещата, които са за преди тренировка. Идват момчетата, говорим си. Вземат нещо да ядат - полезни неща, протеини. Казват ми, ако имат проблем, преглеждам ги. Отивам при треньора, съобщавам дали има някакви проблеми и разлики от вчерашния ден. Ако е за мач - виждам се с масажисти и физиотерапевта. Обсъждаме контузени, уморени играчи.

Излизаме на тренировка, наблюдаваме нещата. Ако треньорът види някой изморен или прецени, че нещо се случва, идва при нас и пита. Дали ние виждаме същото нещо, дали да го обсъдим. След тренировката изчакваш момчетата и виждаш дали са добре. След това оставаш поне още 2-3 часа, за да си подготвиш нещата за следващия ден. Отново има обсъждане с медицинския щаб и след това аз много често имам прегледи. Понякога играчи имат нужда да ги закарам при друг специалист да ги види. Общо взето е това.

Какво прави един доктор извън работно време?

- С моите идеи да работя и да оперирам, не ми остава много време. Прекарвам го със семейството, чета книги. Чета нашата специфична литература и продължавам да се уча. Затова е много важно да ти е интересно това, което правиш.

Кои са ти най-близките в Левски?

- Горанов, Костов, Райнов, Милош... Разбирам се много добре с Ники Михайлов, с Божинов, с Мариани. С Холмар се сближихме покрай контузията и операцията му. С всички съм в добри отношения.

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 11:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21265
Цитат:

In December 2018, the UEFA Club Financial Control Body (CFCB) Adjudicatory Chamber decided to exclude FK Vardar (MKD) and PFC Levski Sofia (BUL) from participating in the next UEFA club competition for which they would otherwise qualify in the next two (2) seasons (i.e. the 2019/20 and 2020/21 seasons) unless the clubs were able to prove, by 31 January 2019 and 28 February 2019 respectively, that they had paid amounts that were identified as overdue payables as at 30 September 2018.

Since these dates, both clubs have provided the UEFA CFCB with evidence which satisfied the Adjudicatory Chamber that the conditions were satisfied within the deadlines set.

Accordingly, the exclusions contained in the December 2018 decisions will not take effect.

https://www.uefa.com/insideuefa/discipl ... 06944.html
Г-н Божков плаща. :bigok

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 4:05 pm
Мнения: 1062
В първия момент не прочетох правилно заглавието на статията в гонг и за малко да дам фира :loser2


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 12:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19469
Отваряйте темата за Подгоровката. Контроли със Зенит, Йънг Бойс и Ред Бул...

Това не е моя Левски

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 12:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 13, 2014 8:56 am
Мнения: 4496
Гоним Лига Европа. :bigok

_________________
Да дуушиииииш!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 12:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Чеки да видим кой ще рита срещу тях, че засега си е ебало мамито....:bigok

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 1:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21265
Бразилският Ред Бул е това. :bigok

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 10120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 334, 335, 336, 337, 338  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com