forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 3:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1332 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2012 4:26 pm
Мнения: 3125
Тоя мач беше :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Но все пак показаха наще неква воля и хъс поне! И съм 100% сигурен, че с 11 нямаше как да ни бият тия посмъртно, даже си ги отнасяхме с нещо като 0-2 като стой та гледай! Само и единствено червеният картон повлия за загубата! А Ботев горките колкото и да ги фалят, са си гола вода като нас, та даже и по-зле!

Общо взето ако новият треньор се окаже попадение и най-после да имаме истински треньор плюс двама централни защитници и офанзивен халф, нема да имаме изобщо проблем за първенството!

А освен това оставят цели 37 мача още, не се впрягайте толкова! Почти съм обеден, че тая година отбора шампион ше има поне 4 или 5 загуби и поне толкова хикса!

_________________
Изображение


Последна промяна We_Are_Levski! на Нед Юли 21, 2013 9:02 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 06, 2012 11:22 am
Мнения: 5442
Местоположение: USA
За последен път - дръжте се достойно.
Нещата са такива, каквито са. Гледаме напред и търсим решение. Т'фа е.
Ебати колко глупости се изписват тука след загуба, не е реално..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 11:56 am
Мнения: 1679
targovishte,
Имам предвид изпросе червен картон - такъв като днешния, когато без да е вършил нарушения, които да са в помощ на отбора, а прави чиста глупост - това е наказание за половин заплата.

Иначе не го ползвам като мерило за класа това, а като мерило за интелект. Прекалено много играчи си просят червени картони без причина - оставяш ги без заплати и другия път много ще си мислят дали да се дървят.

И към Adepta, вероятно и сега има глоби, но са незначителни, щом не ги стряскат.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Ами всички казват, че били сериозни тия глоби, ебати. Гари беше провокиран за 18-ти път между другото, аз все си мислех миналия сезон как не е плеснал някой :bigok .
We_Are_Levski! написа:
Общо взето ако новият треньор се окаже попадение и най-после да имаме истински треньор плюс двама централни защитници и офанзивен халф, нема да имаме изобщо проблем за първенството!

А освен това оставят цели 37 мача още, не се впрягайте толкова! Почти съм обеден, че тая година отбора шампион ше има поне 4 или 5 загуби и поне толкова хикса!

Абе ние офанзивни имаме, ама дефанзивни немаме :lol:
Иначе първата половина нали е номера да си в седмицата, втората се нулират точките?

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 23, 2013 7:47 pm
Мнения: 2231
Истината е, че вкарахме един хубав гол и до червения картон играхме по- добре като отзад пак се дънехме и имахме късмет. Жалтите изпуснаха и преди червения. След червения тотална щета;неможем една контра да направим или да задържим и изнесем топката. Игра се със страх и некви изритвания напред и каквото стане. Отзад пак късмета ни покриваше докато тоя нещастник нуно не се остави на два пъти да го разминат като колче. Слаби сме, играем бавен и страхлив футбол, няма лидери вотбора и не знам как новият тренер ще ни оправи. И все пак Само Левски!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
We_Are_Levski! написа:
Тоя мач беше :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Но все пак показаха наще неква воля и хъс поне! И съм 100% сигурен, че с 11 нямаше как да ни бият тия посмъртно, даже си ги отнасяхме с нещо като 0-2 като стой та гледай! Само и единствено червеният картон повлия за загубата! А Ботев горките колкото и да ги фалят, са си гола вода като нас, та даже и по-зле!

Общо взето ако новият треньор се окаже попадение и най-после да имаме истински треньор плюс двама централни защитници и офанзивен халф, нема да имаме изобщо проблем за първенството!

А освен това оставят цели 37 мача още, не се впрягайте толкова! Почти съм обеден, че тая година отбора шампион ше има поне 4 или 5 загуби и поне толкова хикса!


бе вие се хващате, като удавник за сламка...нищо няма да промени новият треньор...поне 1 година ако му се даде да роботи толкова де, но аз лично дълбоко се съмнявам...

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Е то никой не очаква стил Барса, но промяната съм сигурен че ще се почувства още следващия мач :!:

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
krivia написа:
targovishte,
Имам предвид изпросе червен картон - такъв като днешния, когато без да е вършил нарушения, които да са в помощ на отбора, а прави чиста глупост - това е наказание за половин заплата.

Иначе не го ползвам като мерило за класа това, а като мерило за интелект. Прекалено много играчи си просят червени картони без причина - оставяш ги без заплати и другия път много ще си мислят дали да се дървят.

И към Adepta, вероятно и сега има глоби, но са незначителни, щом не ги стряскат.


да точно...тогава и 1% от хъса им няма да видим...не е това решението...

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
Adepta написа:
Е то никой не очаква стил Барса, но промяната съм сигурен че ще се почувства още следващия мач :!:


мога да сложа 100 лева, че нищо няма да видим...ама ти си знаеш....

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 12:58 pm
Мнения: 666
Нямам търпение да дойде краха на "правилния" футбол и силно се надявам да е идния четвъртък...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 20, 2013 7:41 pm
Мнения: 944
targovishte написа:
Червеният картон не е мерило за играча...червеният картон е част от играта. :idea: Проблемът при нас е, че за да получаваме толкова много картони....виновни са не само играчите...когато обстановката не е здрава...естествено е да се правят глупости. Това може да го сравните с обикновения живот. А при нас обстановката е всичко друго, но не и здрава и спокойна.... :smt006


Да, играчи с по 10-15 к ЕВРО заплати се чувстват несигурни, неспокойни и нездрави, защото самите те знаят много добре, че възможностите им са далеч по-ниски от това което се иска от тях. Нямам представа дали има един, който да не си е получил всичко до стотинка, но не се сещам за двама, които отидоха в сериозни отбори в Европа при 2 пъти поне по-добри за тях условия и трансфер за клуба. Да си футболист в Левски е решение, което се взема след предложение и плащане от идиот. Към кого трябва да са ни претенциите? :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 11:46 pm
Мнения: 1883
Въпреки всичките неприятни фактори не можеше да изглеждаме толкова зле.Преди мача смятах,че няма да паднем и вероятно щеше да е така,ако не беше картона,но тва по никакъв начин не означава,че сме играли нещо.Никак не ме радва,че тръгнахме срещу жълтурите прибрани и на контри,още в началото изглеждаше сякаш сме с човек по-малко,въпреки че стояхме прилично подредени отзад.После черният проби и вкара,но тва си беше индивидуална проява.Реално почти нямахме чисти положения през мача,а жълтурите държаха топката и нападаха повече.След страшната простотия на Родригез изчезна съвсем желанието,прибрахме се недопустимо много и сякаш бяхме с двама по-малко.Невъзможно беше да не ни вкарат.За щастие смотаните жълтури изпуснаха ебати положенията,спокойно можеха 3-4,че и повече да ни набутат.След първия им гол малко поизнесохме,но беше твърде късно.Защитата пак трагедия,Пацо и той се наака сериозно.Йоканович не знам кво ще прави,но дори да приемем,че има качества и ще му тръгне,то пак си ни трябват поне две попълнения в защита.

_________________
"дис бритиш хомосекшуъл броук дъ гейм"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
@Levskar73.....тия играчи някой ги е взел в клуба... :smt006

за днешния резил....ВИНОВНИ са 7:1, Кратун, инжинера и мистър Смит, че пак избраха куцата кръчма...до кога ще го търпим това...аз предлагам бойкот и да ги бамнем...поне, докато не започнат за избират печелившата клечка.... :bigok

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Paincho написа:
Нямам търпение да дойде краха на "правилния" футбол и силно се надявам да е идния четвъртък...

И то от ония дърводелци - ще се радвам почти колкото като отпада чурбътъ :!:
А Минев ако може да му счупят крака, и докато му го чупят да го наебът!

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:44 pm
Мнения: 5220
Местоположение: София
targovishte написа:
Radio Werewolf написа:
Този сезон е ясно, че ще ни праскат селяни, любимци, и други мичтаещи. Годината е нулева, най-добре фейсбука да приготвя плана за 100 годишнината


ми и аз това им говоря...ама тука повечето днеска видяли надежда и битка от балерините ни...

Аз пък съм готов да се обзаложим, че ще сме шампиони :smt006 Даже след днешния кръг ако ни се е вдигнал коефициента в някой букмейкър бих заложил доволно.

Славиша най-хубавото е, че няма кой да му каже нещо и да му се бърка. Пича има повече кинти от всички в Левски и автоматично отпадат всякакви знайни и незнайни мениджъри, водене на смешни играчи за комисионни и тн далавери. Играл е в Челси и има 3 гола срещу Барселона и съответно играчите ще му имат страшен респект. Има два поредни дубъла с Партизан и титла в Тайланд, от изказванията също оставя много добри впечатление и е очевидно, че има някакви треньорски качества. Личното ми мнение е, че до няколко кръга ще почнем да играем доста добре (особено като вземем и 1-2 играча), а до Ловеч имаме 3 победи. С времето ще станат нещата, а напролет ще ебеме здраво и наред след като човекът си проведе селекция и подготовка - още повече ако Газпром вече са влезнали в клуба и има някакви пари за селекция. Тва, че в първия кръг в първенство от 38 кръга и по 4 мача срещу директните конкуренти сме паднали нищо не значи и дори и днес без треньор щяхме да ги бием или най-малкото равен ако не беше глупавата постъпка на Гари. Ако някой си спомни пролетния мач при 2:0 и го сравни с днешния - разликата е голяма, а тогава нямахме не положение, а дори и идея за положение. И какво значи нямаме най-добрите играчи - кой има повече добри играчи от нас? Неделев е ясно, че е класа, но е само един в състава на Ботев. В Литекс имат 1 добър защитник, свинете имат 1 Карачанаков, Лудогорец нямат треньор вече пък и очевидно формата на някои от играчите им е спаднала, други напуснаха. Реално не мисля, че имаме по-слаби единици от основните ни конкуренти - свинете, Ботев и Лудогорец, а напротив. А от утре вече имаме и треньор и мисля, че не след дълго ще мачкаме.

_________________
"Нека запомним и се съобразяваме и за в бъдеще с факта, че загубата в 1913 и в 1918 година за българщината е по-малка от тая в 1944 година."
Иван Михайлов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 3:46 pm
Мнения: 96
"Гледаме напред и търсим решение" ти сериозно ли? :ohmygod2

P.S.

Фортуна и тоя път не беше с нас, за кой ли път ...

Bellamy написа:
За последен път - дръжте се достойно.
Нещата са такива, каквито са. Гледаме напред и търсим решение. Т'фа е.
Ебати колко глупости се изписват тука след загуба, не е реално..

_________________
Ultras Levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:28 pm
Мнения: 542
Местоположение: София
Абсолютно подкрепям мнението на Brannik!!!

_________________
САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ !!! " СМЪРТ НА ЧОРБАТА, ВРАГ НА ЗЕМЯТА, УНИЩОЖИЛА ФУТБОЛА У НАС " !!! САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
targovishte написа:
за днешния резил....ВИНОВНИ са 7:1, Кратун, инжинера и мистър Смит, че пак избраха куцата кръчма...до кога ще го търпим това...аз предлагам бойкот и да ги бамнем...поне, докато не започнат за избират печелившата клечка.... :bigok

пУткрепям напълно :mrgreen:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
Аз малко се притеснявам

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:18 pm
Мнения: 5533
Дано brannika се окаже прав :levski :levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 20, 2013 7:41 pm
Мнения: 944
Още другия мач трябва да е пълен стадиона да посрещнем сърбежа :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:34 pm
Мнения: 14829
Докато на терена имаме страхливци, ще се наложи да търпим всички негативи от селяндури като сопотци, микренци и от турци.

Надявах се да победим, а после и на Х, но толкова си могат. Дано се купят играчи и треньорчето успее.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30390
Местоположение: гр. Голямото село
сами се бихме

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Някой може ли да ми обясни защо сърбежа беше на трибуните, а не на пейката?

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:34 pm
Мнения: 14829
кратун, дай репортаж :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
Седем:Едно написа:
Някой може ли да ми обясни защо сърбежа беше на трибуните, а не на пейката?


е така се били договорили...насо, каза, че ще му даде чист отбор...чист от към точки явно.... :bigok

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
antonatan написа:
сами се бихме


#виестевиновнибедокогащевитърпим :boisw

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:29 pm 
Adepta написа:
krivia написа:
Хидъна е много прав, няма как да бъдем най-добрите в първенството, когато нямаме най-добрите играчи, за съжаление. Но в днешния мач може би щяхме да изклатим победата, ако за пореден път някой малоумник не беше решил да си вади червен картон за нищо. Имам 1 предлежине към ръководството - изпросен червен картон да се наказва с половин заплата на играча. Защо? Защото неговата работа е 4 пъти в месеца, да излезе и да си остави сърцето на терена в помощ на съотборниците си в името на победата. Когато ти правиш точно обратното - не си заслужаваш заплатата. Няма как по друг начин да се изкорени малоумщината в този отбор.

Имат глоба по вътрешен правилник, ама това не ги спира :smt006
Пелето ми наглее нещо:
Цитат:
Относно бойкота на феновете, коментарът на опитния играч бе:„Никой не може да ти отнеме това, което наистина обичаш. Ако наистина обичат Левски, ще идват на мачове.“

Майко мила, този ни е капитан :ohmygod2
El Hacendado написа:
Има много ситуации във футбола, когато взимаш решения на сляпо. Не всичко е учебник. Да, оказа се грешното решение, но само по себе си това не го прави виновник за гола. А поне като се обвинява Пламен, то обвинявайте и другите хора, които си изпуснаха хора.

Много ясно че има и други сбъркали, но той е последен и направи "голова" грешка :wink:
Ти не си ли съгласен, че не е във топ форма?

Моето мнение е, че за момента той е достатъчно стабилен. Като добавим и времето, през което е в Левски, направо ми се вижда като Петър Чех. Иначе разбира се, че има трески за дялане - главно излизанията при центриране. Пламен вече три години ни е най-постоянният играч. Освен това показва доста солиден характер, което в сегашното ни състояние е някакво извънземно чудо. Персоналните критики точно по него на фона на другите просто не ми се виждат сериозни. Това е. Днес не блестя със спасявания, но пък улови всички центрирания и удари. Допускал е преди по-леки голове (много малко на брой за тоя престой), спечели ни два мача със свинете с брилянтните си намеси. Това си е нашето лъвче (единственото в отбора) и е редно да го пазим най-малкото от хорското недоволство.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
Suum cuique написа:
кратун, дай репортаж :bigok

ще ти дам нещо по-голямо :bigok запис :bigok след малко

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 9:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:28 pm
Мнения: 542
Местоположение: София
Без публика,без централни защитници,без треньор,с 10 души,че и гости-срещу новото журналистическо,футболно стращилище...
Тия измисленяци от Ботев нямаше да ни вкарат гол и 300 минути,с правилния футбол на Мъри...,ако не беха изгонили Гари!!!
От утре сме с треньор,чакаме попълнения,и подобряваме обстановката около отбора!!!
Нещата ще станат!!!
Не ме е яд,просто се кефех нашите как си разцъкваха грамотно/до картона/,а Мъри беше напълнил гащите...
И,съдията не посмя да даде дори 5 минутно продължение,да не би да изравниме!!!
Само Левски!!!

_________________
САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ !!! " СМЪРТ НА ЧОРБАТА, ВРАГ НА ЗЕМЯТА, УНИЩОЖИЛА ФУТБОЛА У НАС " !!! САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1332 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com