forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 1:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11613 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 388  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 17, 2018 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
blue heart написа:
Kryten написа:
Бойко го боли кура, иска просто да няма крайно недоволство и проблеми (протести). Разбира се сегашното състояние на Левски и особено публиката му би трябвало да е мехлем за левскарската бойкова душа.


Демек, да има там някъв отбор, някви футболисти, да играят някви мачове, а ние да си спорим кой да играе ляв бек, вместо да се концентрираме върху общата картинка.

Е не е ли цялата а група така? Да има нещо там, да ритат топка, да се хващат играчи и съдии за по 1000 лева и така.

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Авг 17, 2018 10:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Като гледам Домуса не е така, прави каквото си иска и никой не му пречи.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Авг 17, 2018 10:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2016 11:45 pm
Мнения: 6798
Идат ли новите?
Или утре, най-късно в сряда ще е?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 2:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 30, 2016 3:48 pm
Мнения: 2594
Местоположение: София
Според мен клубът продължава да трупа нови дългове, които дори не е ясно колко са големи.
Моделът на управление при нас е същият, който беше при умрелите, ясно е накъде води.

Практически е невъзможно при това положение да дойде някакъв читав собственик, защото ще завари огромни натрупани задължения, които задушават клуба и пречат на нормалното му функциониране.

Отделно и за децата е ясно, че собствениците на отбора ги назначава държавата, като съответно замита някакви далавери и уговорки, които са правени при всяко предишно ръководство. А държавата едва ли ще допусне някой, който ще се рови много-много в тези неща. Едва ли ще допуснат дори да фалираме, защото ще има лош имидж в обществото, а това няма да се хареса на управляващите.

Не знам на какво точно можем да се надяваме - може би да се появи някой, който сериозно иска да ни поеме, след което да се разбере някак с държавата как да се замаже осраното досега, без много да смърди. Но не ми изглежда много вероятен такъв сценарий. Според мен най-вероятно просто ще кихат периодично по някакви кинти на Русев, за да се отлагат големите циркове и излагации поне докато тези са на власт.
Оставям си едни 5%, в които допускам да съм в тотална грешка и лаик, който само дава акъли, а не издържа отбора. Но те по-скоро са ми някаква надежда, че нещата няма да са чак толкова зле, колко ще са.:loser2

All we need is a miracle! :)

:levski

_________________
AGAINST RURAL FOOTBALL!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 7:05 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 1:27 pm
Мнения: 10721
Ясно е, че нови няма да дойдат. Затова блу мастъра да казва кой пост си избира ( бек или дефанзивен халф) и да го привличаме. Сигурен съм, че ще се споразумеят за заплата, няма да мрънка ако му я забавят, знае какво е Левски и ще играе с желание. Взимаме го да запълва групата, та да не се притеснява, че ще е титуляр. А и най-накрая ще сме сигурни, че ще получаваме инфо от кухнята :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 8:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2016 11:45 pm
Мнения: 6798
Не един, не двама, а цели трима нови ще дойдат!
Идат братя, на калотина са вече!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 9:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 11:01 pm
Мнения: 26696
Какво стана с договора, с митичен спонсор, който щеше да ни покрива заплатите?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 9:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 11:12 pm
Мнения: 6828
Lachenti написа:
Според мен клубът продължава да трупа нови дългове, които дори не е ясно колко са големи.
Моделът на управление при нас е същият, който беше при умрелите, ясно е накъде води.


Според теб продължава, но според одиторите не е точно така:

Цитат:
Ръководството на Левски публикува годишния финансов отчет за 2017 г. От него става ясно, че дългосрочните и краткосрочни задължения на дружеството са намалели с 28.2 % спрямо 2016 г. до 18,377 млн. лв. От тях 12,145 млн. директно се отнасят до задължения възникнали с изграждането на Сектор “А” на стадион “Георги Аспарухов”.

Нетната загуба на клуба за 2017 г. е 874 хил. лв. Тя е с 52,2 % по-малка от предходната година и най-малката от 8 години насам.

Общите приходи на Левски пък са 10,064 млн. лева, което представлява увеличение с 38, 3 % спрямо 2016 г., когато са били 7,278 млн. лева. Ръстът се дължи основно на увеличението в приходите от спонсорство и реклама, което нараства от 4,9 млн. на 7,641 млн. лева. Приходите от продажба на билети също бележат съществен ръст - от 930 хил. лв. на 1,263 млн. лева. Другите по-сериозни увеличения са от продажба на футболисти и приходи от Европа. Левски е взел от трансфери 1,9 млн. лева, а през 2016 г. само 37 хил. лева. От участие в евротурнирите сините са прибрали 911 хил. лв., а от солидарни плащания от УЕФА още 328 хил. лева.


Моделът щеше да е същият ако бяхме привлекли 5-6 маймуни със заплати над 20к. Ние привлякохме един играч и освободихме 5-ма, като двама от тях бяха с доста високи заплати. Разбирам, че има резон да се мрънка когато няма селекция. Разбирам, че има резон да се мрънка и когато се харчат прекалено много пари за футболисти докато сме затънали в дългове. Просто едното изключва другото и затова не може едновременно да се мрънка и за двете. :smt002

_________________
искам = мога


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 10:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 12:18 pm
Мнения: 3961
На мен по ми харесва да си мисля, че липсата на селекция се дължи на отпадането от Европа. Нормално поведение за отбор, който е скъсан откъм пари и в същото време е преебал единствената възможност за по-големи външни приходи.
За съжаление някъде ми стои и вариантът да си храчим смело по пътя на умрелите, но наистина има доста разлики, а педалите в бг дето ги правят тия сценарии никога не са били много разнообразни.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 02, 2017 7:40 pm
Мнения: 939
jordanofff написа:
Какво стана с договора, с митичен спонсор, който щеше да ни покрива заплатите?

В края на месеца.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 11:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2018 9:27 am
Мнения: 102
Ако се зачетеш внимателно, ще видиш, че и според одиторите е така.
Просто информацията е манипулирана. Голите факти са, че продължаваме да трупаме дългове, а разходите са повече от приходите.
На мен ми е много любопитно, какъв процент от постъпленията отиват за издръжка на първия отбор - според мен, почти 100. Т.е. поддържаме скъп отбор, ефективността от който(икономическа и спортна) е 0.
За мен, сме бай бай, ако не влязат свежи пари - или нов собственик или продажба на футболисти.
Още повече, че имам някакъв спомен, че спонсорските от Виваком бяха изтеглени за две години напред (може и да бъркам де).


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 11:12 pm
Мнения: 6828
Значи на теб ти е "любопитно" - т.е. нямаш информация, имаш "някакъв спомен" - т.е. не си сигурен, но за сметка на това смело спекулираш с изводи и заключения и интерпретираш одиторски доклад в стила на литературно интерпретативно съчинение в гиманазията, в което се обяснява какво е искал да каже авторът.

_________________
искам = мога


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 12:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:12 am
Мнения: 12154
Местоположение: София
Някой да ме поправи ако бъркам - към НАП не трябва ли до края на годината да си изплатим дълговете?

_________________
И само Левски обичаме те! :levski


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 12:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 23, 2016 11:08 pm
Мнения: 10352
Изображение
Излежда доста по-усмихнат. Как бихме анализирали това?

_________________
Душите не продавайте за мъничко пари,
за това ли ги обесиха сините очи?


Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 12:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 9:34 pm
Мнения: 12659
Платили са му аванс :bigok.

_________________
7-1 7-2 5-0


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:38 pm
Мнения: 13146
Местоположение: Града
Видял е колко е голяма дъската в съблекалнята и се е зарадвал, че когато му забавят заплатата, ще има място да напише поне едно мини експозе на нея ?

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 1:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 12:18 pm
Мнения: 3961
Гуд пей он хенд - ноу борсук


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 1:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 30, 2016 3:48 pm
Мнения: 2594
Местоположение: София
Цитат:
Ръководството на Левски публикува годишния финансов отчет за 2017 г. От него става ясно, че дългосрочните и краткосрочни задължения на дружеството са намалели с 28.2 % спрямо 2016 г. до 18,377 млн. лв.

Нетната загуба на клуба за 2017 г. е 874 хил. лв. Тя е с 52,2 % по-малка от предходната година и най-малката от 8 години насам.

Не съм особено на "ти" с икономиката, но според това инфо задълженията към 2016 г. са били 25,6 млн., а през 2017 са намалели с около 7,3 млн.
Същевременно в края на годината пак имаме нетна загуба от около 1 млн. лева.
Практически излиза, че сме направили към 6,3 млн. печалба за годината, като основната част от нея идва от спонсорство (7,6 млн.).
Не знам дали правилно интерпретирам данните, ще се радвам някой по-добре запознат да обясни, ако нещо бъркам.

Друг е въпросът тези 7,6 млн. от спонсорство при какви условия са ни дадени, как и по колко ще продължат да се дават и тн.

shalala написа:
Моделът щеше да е същият ако бяхме привлекли 5-6 маймуни със заплати над 20к. Ние привлякохме един играч и освободихме 5-ма, като двама от тях бяха с доста високи заплати. Разбирам, че има резон да се мрънка когато няма селекция. Разбирам, че има резон да се мрънка и когато се харчат прекалено много пари за футболисти докато сме затънали в дългове. Просто едното изключва другото и затова не може едновременно да се мрънка и за двете. :smt002

Моделът за мен не е променен особено, защото клубът не генерира почти никакви собствени приходи (даже нехае за изходящи трансфери, продажба на билети, карти, артикули и тн.), а разчита на едни 7-8 млн. лева, които практически ги дава държавата (чрез Виваком и още няколко фирми, които са посъветвани да са ни спонсори), като не е особено ясно тези пари при какви условия са ни предоставени, докога ще идват и какво ще правим, когато по една или друга причина това кранче спре. :smt017

:levski

_________________
AGAINST RURAL FOOTBALL!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 2:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:18 pm
Мнения: 5534
При положение, че на стадиона има по 1000 човека, маркетингът е катастрофа, приходите от ТВ права са супер смешни, то единствената алтернатива за финансиране са ЕКТ, трансфери и спонсорски договори. И когато се получи така, че отпаднеш в първия кръг и загубиш изключително важни пари, то се стига дотам, че гониш играчи и не правиш селекция, което пък се оказва пагубно за следващия сезон и започваш да се въртиш в един кръг (вече 10 години). Другият проблем е, че българските школи не произвеждат никакво качество, нямаме българи в топ 5 първенствата на Европа, което автоматично намалява цената на играчите, които продаваме. Ако приемем, че Краев беше Краевич от Хърватия, то цената му щеше да е няколко милиона нагоре.
Единственият шанс, според мен, да излезем от този порочен кръг, е да направим някакъв пробив (групи на ШЛ), откъдето да дойдат някакви свежи пари, които да се инвестират правилно и да постигнем това, което постига Лудогорец, Бате Борисов, Динамо Загреб и други, а именно - всяка година участие в групите на ЛЕ или ШЛ. Това ще доведе до повече спонсори, повишаване на цената на играчите ни, повишаване на посещаемостта и възможност да се подобри инфраструктурата. Разбира се, че това би се случило само и единствено, ако на собственика му пука за отбора, а не е сложен просто така.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:37 pm
Мнения: 609
Фредерико Македа :ls-cup


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 3:40 pm 
Offline
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 9:00 pm
Мнения: 12475
Режете вени още малко,че скоро ще се шие яко. :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 7:09 pm
Мнения: 2379
Местоположение: Sofia
Не вярвам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:38 pm
Мнения: 13146
Местоположение: Града
Ще може ли да играе от ляво ? :smt017

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 8:52 am
Мнения: 26582
Местоположение: София
Искам Кико Македа е тандем с Обертан, Клеберсон, Бебе и може и Барбуков.

_________________
Само Левски - българското "Добър ден"!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:38 pm
Мнения: 13146
Местоположение: Града
И Масимо Таиби вратар :smt007

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:36 am
Мнения: 2465
За 51 мача в Новара - 10 гола. Мисля, че ако си върнем Бабатунде би ни бил по-полезен. :blass


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 8:52 am
Мнения: 26582
Местоположение: София
Ебаси, тоя даже не съм го чувал :bigok

_________________
Само Левски - българското "Добър ден"!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2018 9:27 am
Мнения: 102
shalala написа:
Значи на теб ти е "любопитно" - т.е. нямаш информация, имаш "някакъв спомен" - т.е. не си сигурен, но за сметка на това смело спекулираш с изводи и заключения и интерпретираш одиторски доклад в стила на литературно интерпретативно съчинение в гиманазията, в което се обяснява какво е искал да каже авторът.

Е, като няма точна информация, естествено, че ще се спекулира.
Задълженията били намалели с 28.2 % спрямо 2016 до 18 млн., на теб става ли ти ясно нещо - 28% от колко? - 28% + 18 млн. ли? На теб ясно ли ти е? На мен не, ма тва е щото съм тъп.
За приходите, обаче по-надолу си е написано - увеличение 38% - колко са били 2016 и колко 2017? Що и за разходите не е така?
Айде сега да питам пак - колко от тия погасени задължения са били краткосрочни и колко дългосрочни?
И знаеш ли що питам? Ей сега ще ти обясня, ма да се върнем първо на приходите.
Значи от спонсорство и реклама имаме увеличение с близо 3 млн - от 4.9 на 7.6 млн.
Откъде?
Лесно е - от 2016 Герена се казва "Виваком Георги Аспарухов", те. приемаме, че са дошли от там (пак гадаем де - нямаме инфо).
Сега внимавай - оказва се, че предполагаемата сума от погасените задължения е близо до цифрата 7 млн (защо не знаем колко точно е тя - обяснихме по-горе).
Тук пак леко се отклоняваме - вероятно помниш, че Спас и шайката му, дълго време не можеха да влязат във владение на Виваком, защото сделката беше оспорена. В този период имахме собственик, но нямахме спонсор! Точно в този период, по една много случайна случайност, изненадващо Спас депозира акциите си в офиса. А, скоро след това (пак изненадващо) си ги прибра обратно.
Дали пък да не допусна, че в този период (и предходният му) Левски се е финансирал със заеми? А как се финансираше Левски по време на триумвирата?
Дали пък да не стигна по-далеч - че тези задължения, намалели с 28% (грубо към 7 млн.) са възникнали точно в тоя период? Просто хипотеза...

Но ти не ме вземай насериозно - аз съм обикновен трол, а всички знаем, че в България такива схеми не се правят.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 11:12 pm
Мнения: 6828
Още в първото си изречение сам казваш, че всички тези разсъждения са спекулация => да, има някакъв шанс да си прав, но и със сигурност има шанс да не си прав. И това важи за всяко едно от твърденията ти поотделно, а не като цяло. Т.е. дори и някои да са верни, най-вероятно друга част не са. Не съм достатъчно добър по математика, финанси и статистика за да изчисля в процентно отношение какъв е шансът да си прав или не.
Относно подробностите от отчета, които са спестени, щом ти е интересно, тук има малко повече подробности: https://www.sportal.bg/news.php?news=733049

_________________
искам = мога


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Съб Авг 18, 2018 8:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Deco написа:
За 51 мача в Новара - 10 гола. Мисля, че ако си върнем Бабатунде би ни бил по-полезен. :blass

Може и така да е. Но примерно новото маймун на тирето не е вкарвал кой знае колко преди да дойде тук. Павлин също.
Аз лично съм вече против играчи които са били някъде и някои и сега си "възраждат" кариерата. Предпочитам гладни мангали които имат амбиция да ги продадат някъде, но времето ще покаже. Така или иначе е малко вероятно да дойде.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11613 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 388  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 99 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com