forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 9:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11613 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 388  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 2:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 1:01 pm
Мнения: 15637
Местоположение: Sofia
Мечтите са безплатни. Мечтайте, аз вече нямам сили! :)

_________________
"Какъв правилник на форума съм нарушил или ти си София запад на форумО"?
"Жалко , че са мъртви вече, и че не мога да им пожелая смърт".
"Славизацията на Левски е резултат от СЛАВИзацията на държавата".


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 2:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Мъри е добро решение, но ако бяхме нормален клубили поне се стремяхме да станем такъв. А ние сме точно обратното. Но аз съм спокоен, защото той никога няма да си го набие така сам и да дойде в тоя батак, за да бъде употребен и да е следващия, изкарал 8 месеца, почнал с 3-4 победи и стигнал до същото, което и предишните двама, а именно - нищо. Просто, за разлика от тях, той знае къде отива и какво да попита и поиска. И като не го получи - няма да дойде. Което е и правилно.

Мьри може да е инвестиция в бъдещето само, ако инвестираме в бъдещето, а ние от бъдещето дори не се интересуваме, камо ли да го планираме и да инвестираме...

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 3:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 1:01 pm
Мнения: 15637
Местоположение: Sofia
Общо взето да. При това ръководство не го виждам. По-скоро ако му кажат, че разполага с еди какви си пари за селекция, еди какви си пари за заплати и може да си избере футболистите, както и да има дейно участие в школата + някой адекватен СТД, би се навил. Поне така си мисля. Но да ти кажат, "да, всичко е точно, Киро ще ти докара крило"(ако не крило, то поне защитник), не мисля че някой би се навил изобщо. Освен може би някоя и друга наша легендичка от близкото минало. Мъри може за много хора да е хасковския... еди какво си, обаче човекът си се доказа, най-вече не като пиче. Има си някакви принципи и това е. А не като други легенди "за доброто на Левски" да дойдат и да опитат. И най-важното, следи какво става в Левски и знае колко "читаво" ни е ръководството. Това само ако някой иска сам да си го набие, или някой много емоционален би се впуснал с главата напред. Така че, Мъри го забравяме, чакаме някой от 2-ра ливанска дивизия. Амсане Убе Траоре е идеален вариант. Защитник, вратар, но може да играе и като десен бек.

_________________
"Какъв правилник на форума съм нарушил или ти си София запад на форумО"?
"Жалко , че са мъртви вече, и че не мога да им пожелая смърт".
"Славизацията на Левски е резултат от СЛАВИзацията на държавата".


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 3:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 23, 2016 11:08 pm
Мнения: 10347
Наскоро и Моуриньо си тръгна, да помечтаем и за него? :bigok

_________________
Душите не продавайте за мъничко пари,
за това ли ги обесиха сините очи?


Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 3:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
konvoec написа:
Общо взето да. При това ръководство не го виждам. По-скоро ако му кажат, че разполага с еди какви си пари за селекция, еди какви си пари за заплати и може да си избере футболистите, както и да има дейно участие в школата + някой адекватен СТД, би се навил. Поне така си мисля. Но да ти кажат, "да, всичко е точно, Киро ще ти докара крило"(ако не крило, то поне защитник), не мисля че някой би се навил изобщо. Освен може би някоя и друга наша легендичка от близкото минало. Мъри може за много хора да е хасковския... еди какво си, обаче човекът си се доказа, най-вече не като пиче. Има си някакви принципи и това е. А не като други легенди "за доброто на Левски" да дойдат и да опитат. И най-важното, следи какво става в Левски и знае колко "читаво" ни е ръководството. Това само ако някой иска сам да си го набие, или някой много емоционален би се впуснал с главата напред. Така че, Мъри го забравяме, чакаме някой от 2-ра ливанска дивизия. Амсане Убе Траоре е идеален вариант. Защитник, вратар, но може да играе и като десен бек.


Даже и така не е. Мъри просто ще поиска да е ясно и гарантирано кой за какво ще отговаря в тоя клуб, да е ясно какъв е бюджета за следващите години, какви са ни приоритетите в изграждането на самия клуб (ще се инвестира ли и как в школа, база, ще се ограничава ли първия отбор и т.н.), да има ясна структура и да се следва някаква ясна стратегия, за да се хване да я реализира, евентуално. Всъщност, за оня прословут "план", за който го подиграваха немалко, се случи точно това. Просто тогава Борат някак си успя да вдене, че това е нормалния път, тръсна на него и Насо отбора да си следват начертания план, а по него време можеше и да гарантира адекватен бюджет, без да има сътресения и да се трепери. И с доста работа, малко търпение при неуспехи, и мъничко късмет, нещата се получиха. Точно това ще иска Мъри и сега, но за разлика от разни "външни", на които е лесно да се замажат очите, на него не можеш да му пробутваш "еми търсим, еми работим, еми знаеш как е, абе ще го направим, ама ти виж там да играем добре, абе селекция ще направим, спокойно, ще вземем нови....". Точно затова няма да дойде.

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Сираков и стратег :lol:. Като е толкова добър, що седи без работа :loser2
Не го ли стригаха заради едни кинти него, който май беше замъкнал от отбора на сърцето си :roll:
SZ_FEN написа:
Защо да няма дългосрочна визия в това което съм написал по-горе? Визията не е ли ясна?

Прочети пак подчертания текст и помисли.

Аз съм написал, че ни липсва концепция. А тази липса идва от липсата на желание и компетентност.
А относно това което си написал мисленето ти е грешно - искаш да развиваш (с кой и къде, Левски не е Сурсулево да се чака?) евтини (щом са евтини значи шанса да не стават е голям) и с познати (от кой?) качества. А и по принцип предлагаш тотални дърводелци за селекцията.
Единствения път е развитие на школата. Ама както казах, трябва стратегия. Не става с Боримитовци и май с нито един такъв, който знае какво е Левски. Дори СС преди повече от 10 години се издъни в това отношение.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Не съм казал, че Насо е стратег, а че Борат остави Мъри и Насо да реализират някакъв по-дългосрочен план така, както смятат за добре. Кой го е правил плана не съм коментирал, а и няма значение...

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 07, 2014 3:00 pm
Мнения: 6500
Местоположение: София
Трябва да кажем, че по времето на Батков, когато бяхме успешни, нямаше Лудоселец и можехме да станем шампиони/купа дори с играчи тип Коприваров, Саид Ибраимов, Любчо Любенов, Коце Видолов и ко...

Сега тоя филм го няма, но някои хора не могат да го видят.

Отделно, ако Мъри не беше бил Оксер нямаше да има и помен от "дългосрочната стратегия" и то по воля на феновете. Никой тук не иска дългосрочна стратегия, освен, ако не започне с Титла/Купа/ЛЕ.

Ще израстнем само, ако приемем, че известно време няма да се борим за нищо. И на фенско ниво и от ръководителите. И не, сега не сме го приели. Всяка година искаме купа, титла, а ако паднем от тирето трябва да се закрием.

_________________
Батк-off + Гласувайте за Една Разумна България = зависимост


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:20 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 8:08 pm
Мнения: 24036
Ако нямаше Лудогорец, дори и при цялата разсипия щяхме да имаме поне 3-4 титли за последните 10 г, особено около кончината на свинете.
А мненията, че при Батков не било зле ми заприличват все повече на соц-носталгичните бъртвежи.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 7:55 pm
Мнения: 16900
Местоположение: Sofia/Glasgow
След последните 10 години и половин стратегия ще се приеме. Сега е момента да се натисне Спас, защото ние няма какво да губим. Нито имаме клуб и правилна структура, нито организация, нито треньор и отбор. Мъри е лицето и треньорa, а ние имаме нужда от надежда. Каквато и да е! Така не може да се продължава.

_________________
"Народе, народе, мaйцу ти ебем
oт слово бегаш, на куршум налиташ"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 9:31 pm
Мнения: 13619
Спас няма какво да го натискаме,че и без това не му се занимава,а гледа да изчезне възможно най-бързо.
Трябва да се опитаме да го разкараме,че както е тръгнало ще ни закрие тоя смешник.

_________________
За ЛЕВСКИ - всичко! От ЛЕВСКИ - нищо!


Последна промяна БялоСини на Чет Яну 17, 2019 4:38 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 07, 2014 3:00 pm
Мнения: 6500
Местоположение: София
А като се разкара не се ли закриваме?

_________________
Батк-off + Гласувайте за Една Разумна България = зависимост


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 6:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15137
Adepta написа:
Сираков и стратег :lol:. Като е толкова добър, що седи без работа :loser2
Не го ли стригаха заради едни кинти него, който май беше замъкнал от отбора на сърцето си :roll:
SZ_FEN написа:
Защо да няма дългосрочна визия в това което съм написал по-горе? Визията не е ли ясна?

Прочети пак подчертания текст и помисли.

Аз съм написал, че ни липсва концепция. А тази липса идва от липсата на желание и компетентност.
А относно това което си написал мисленето ти е грешно - искаш да развиваш (с кой и къде, Левски не е Сурсулево да се чака?) евтини (щом са евтини значи шанса да не стават е голям) и с познати (от кой?) качества. А и по принцип предлагаш тотални дърводелци за селекцията.
Единствения път е развитие на школата. Ама както казах, трябва стратегия. Не става с Боримитовци и май с нито един такъв, който знае какво е Левски. Дори СС преди повече от 10 години се издъни в това отношение.

Избачкал си поредната ментална чекия.

Моето предложение не изключва юноши. Писал си, че нямаме капацитета да развиваме играчи, но имаме капацитета да развиваме юноши.

Напълно в твой стил :bigok

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 6:35 pm 
Online

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 12:14 am
Мнения: 3077
Местоположение: Варна
Стоилов трябва да е на тежки наркотици, за да се реши да дойде в Левски в момента.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 6:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
SZ_FEN написа:
....

Значи, от това което си написал:
Цитат:
...селекцията ни трябва да се състои предимно от евтини играчи с потенциал за развиване, чиито качества познаваме. Няма значение какви са по народност и от коя дивизия на кое първенство идват.

е доста различно от играчи от школата. Някак си не става ясно как тези твои изречения намекващи за евтинджос :lol: се връзват с големи усилия, значителни като размер средства и забавени във времето вложения за реформа на клуба, наемането стратег за изграждане на школата от нулата, вземането на педагози с визия и умения за работа с подрастващи, изграждане на мрежа от скаути за търсене на юноши поне в България и съседните държави, създаване на контакти за продажба на играчите в по-силните първенства и прочее :loser2
Wildkid написа:
Не съм казал, че Насо е стратег, а че Борат остави Мъри и Насо да реализират някакъв по-дългосрочен план така, както смятат за добре. Кой го е правил плана не съм коментирал, а и няма значение...

Нямах предвид теб. Не че Мъри и Насо са имали никакъв дългосрочен план, просто нямаха друг избор - паре немаше :lol:

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 6:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:04 pm
Мнения: 3831
Който и да е следващият собственик трябва да има някаква стратегия и цели ,които клуба да постигне и след това да намери най-подходящият човек за да ги изпълни.
Мъри е човек,който се разви професионално,аз лично ще се радвам отново да ни е треньор,но не и със сегашния собственик.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Всичко е чудесно, но дори собственика да има желание, компетентни хора в тази област в България не виждам, особено в спортно-технически аспект. Единствения шанс е да се привлече чужденец с необходимите умения - мениджър от тип визионер+ст. треньор, който търси бърз скок и Левски като най-популярния клуб в България със стабилни участия в ЕКТ да му послужи като трамплин за топ първенствата на Европа. Мъри това, Мъри онова, но самият той си е казвал, че някои аспекти на треньорската професия му липсват. Може в нечии очи/мечти да е топ треньор, но най-доближаващата му се в кариерата точка в посока Запад е ст.треньор на Левски. А всички знаем, че "Запад" е нещото което легитимира последните години класния треньор.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 8:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 3:15 am
Мнения: 8385
Местоположение: Там
Георги Дерменджиев, който игра в ШЛ с Лудогорец, направи прилични мачове срещу Реал, ПСЖ, Арсенал, Ливърпул, след като приключи с Лудогорец, отиде в ... 5-я в Казахстан, където си тръгна след 3 месеца, след като не му бяха плащали 2 месеца подред от тия 3 месеца... Какъв трамплин може да е Левски и А група за които и да е треньор :smt005 Тука е дъното на дъната.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 8:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Гошо Шубата стана треньор-мечта, не може да си сериозен :lol: :lol: :lol:
Какво точно е направил за школата и клуба на Лудогорец? Играта и "успехите" на олигархичния проект "национална кауза" подозирам че нямат нищо общо с треньорските му умения, а с факта че звездите най-вероятно са правели каквото си искат, Киро и мангото са командвали, а мнение на Гошо е искано само за това какъв костюм да му купи клуба за официално събитие :loser2

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 8:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 3:15 am
Мнения: 8385
Местоположение: Там
Разбира се. Само не написа любимото ми "И аз да съм им треньор, и аз ще постигна същото". :bigok

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 9:31 pm
Мнения: 13619
Тая промяна става от един месец,и накрая ще стане като при Колев,уж почвал от 1-ви януари,ама не точно.

_________________
За ЛЕВСКИ - всичко! От ЛЕВСКИ - нищо!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:21 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 09, 2016 8:40 am
Мнения: 23422
Местоположение: Палма де Мостьорка
Дерменджиев не е треньор от вчера и футбола и тактиката са му доста по-ясни, отколкото на някои сръбски треньори. Със сигурност е с основна заслуга за играта на резаните, а не че са си правели каквото искаш. То щото в разград нали има много развлечения, освен да се напиеш на дръво

_________________
Левски е по-жив от всякога
Най-горещите места в Ада са запазени за тези, които във времето на дълбока морална криза запазват своята неутралност!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Добре, ама като е разбирач кой го бръсне за слива и защо отиде на майната си :D
АЕ СИНИТЕ БААААААА написа:
Разбира се. Само не написа любимото ми "И аз да съм им треньор, и аз ще постигна същото". :bigok

Нормално е да искам класен и научен в модерен свят ръководен персонал. Това не означава, че се смятам за по-компетентен от Гошо Шубата или който и да е треньор в България. Което няма общо с това дали неговата класа отговаря на тази на Левски тъй като Левски е клубът на сърцето ми.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 7:23 pm
Мнения: 30132
Гошо шубата беше “помощник” на Дуци в Сливен (първия сезон), беше няколко години помощник в микре, както и помощник в Рязанград. От негов колега треньор на вратарите знам, че чува играта, но проблем му е комуникацията и характера. В Сливен реално той е движел спортно технически нещата, а сръбския алкохолик само е приказвал глупости.

_________________
Just get on stage AND FOOKING AVE IT


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 3:15 am
Мнения: 8385
Местоположение: Там
Аз само го използвах за пример. Не споря какъв е и дали е добър. Но при тези му успехи на хартия, които хич не са малки, да не те искат никъде, е показателно. Ако дойде треньор с лиценз издаден от друг футболес съюз, а не БФС, и постигне нещо с Левски, би било различно, но успех на Мъри с Левски няма да го издигне никъде, както и успехите му с Астана не му дадоха никакво предимство, просто защото е българин.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 11:07 pm
Мнения: 3510
Adepta написа:
Нормално е да искам класен и научен в модерен свят ръководен персонал.

На тея изисквания отговаря тоя на тирето с тирето. Резултатите му, при всичките уредени мачове и съдийска помощ, са потресаващи :smt006

_________________
Омлет се прави с айца - Турчо!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 9:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 20, 2008 10:00 pm
Мнения: 1186
Wildkid написа:
Според мен шансът е минимален, защото това, което той ще поиска като гаранции, е доста повече от това, което е поискал Павел Колев. А и му е напълно ясно, че няма да ги получи. И изобщо не става дума за пари, според мен....

И да, по-добре е да не идва.


Какви гаранции получи Мъри от федерацията в Казахстан ? Точно той ли не е наясно,че никой,никъде не би му дал гаранции , ако ситуацията в клуба го провокира да приеме евентуално предложение поне ще е наясно,че ще разполага с време , дали ще успее или не само може да гадаем ( е,уж по-зле няма как да стане). В Разград примерно ще получи по-добри условия,стойностен отбор,друга сцена за изява , може и да мине за "сериозен клуб, който да отговаря на моите желания и амбиции".
Павел Колев не бе необходимо по медии да се обяснява защо не е приел , най-малко не е коректно и професионално към този поканил те лично а не с обява в медиите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2019 12:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
New Order написа:
В Сливен реално той е движел спортно технически нещата, а сръбския алкохолик само е приказвал глупости.

Е кои са Сливен та са мерило. То и Ники Митов вероятно е добър за "Б", да не говорим че човек от форума обясняваше, че бил добър треньор според колега от НСА :bigok
АЕ СИНИТЕ БААААААА написа:
...просто защото е българин.

Тази мантра не е добре да се ползва. Специално във футбола дето играят всякакви уроди и чернилки да се твърди, че треньор няма да се наложи защото е от България....
AtomuS написа:
Adepta написа:
Нормално е да искам класен и научен в модерен свят ръководен персонал.

На тея изисквания отговаря тоя на тирето с тирето. Резултатите му, при всичките уредени мачове и съдийска помощ, са потресаващи :smt006

От нашият опит в последните 2 сезона е видно, че когато нещата отгоре не са наред класата на треньора по-скоро пречи, отколкото помага. А в тирето властват мутри. Не казвам, че е класен или не, няма как да знам. Нито казвам, че всичко от Запад е ок и няма плява. Затова е и трудно да ръководиш ФК, какви ли не големи отбори се наядоха на хой с треньори.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2019 2:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 3:15 am
Мнения: 8385
Местоположение: Там
За съжаление е самата истина тази "мантра". За разлика от гръцката, румънската, сръбската и турската треньорска школа, то българската няма никакви позиции на запад. Нито един български успял треньор на запад (колкото и относително да е това понятие, но все пак имаше разни хора тип Дочев, Балъков, Пенев) не проправи каквато и да е пътека за бъдещите български треньори, Нещо, което всичките ни съседки правят. Един вмъкне ли се някъде, вкарва още трима с него. Нима някой от "златното поколение" не е можел да уреди различни треньори на стаж, та дори и на работа из Европа ли? Колкото и грозно да звучи думата уреди, то така стават нещата в футбола за съжаление.

Не стига, че нямаме никакви позиции, ами и обучението ни за треньори е на ниво на държавата Чад сигурно. Лекциите са от 1980 година, лекторите последно са се интересували от футбол 1975. Като чуят на запад, че някой има лиценз от България и се смеят с глас. После защо нямало футболисти след 19 години. Да не говорим колко е трудно да се уредиш да запишеш курс в България и какви връзки ти трябват. Не случайно всичките "легенди" от близкото минало са треньори. Спирам до тук, защото не ми се пише като цяло, а и няма смисъл.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2019 2:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 11:07 pm
Мнения: 3510
Към горното може да се добави като пример Казахстан. Мъри постигна успехи и след това още няколко треньори отидоха там. Даже тройчо обясняваше, че българските треньори били много добре приети заради Стоилов.

_________________
Омлет се прави с айца - Турчо!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11613 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 388  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com