forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пон Юни 25, 2018 5:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 5:39 pm 
Аватар

Такива са. На огромна част от хората вече им е през хуя за футбола ни и от там и на децата. Например на времето като ме водеше баща ми , на него му пукаше , гледахме готини мачове и т.н. в момента няма как едно дете да се запали , защото трябва да си краен мазохист за да ни гледаш мачивете., ако си неутрален. Нормално да стават от Лудогорец или направо от Реал ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 5:54 pm 

Никич, бъркаш. Нещата са зле. Много зле. Както в цялата ни държава.

А примерът с оранжевите фланелки и Локото е супер неуместен. В момента единственият футболен отбор у нас, който има успехи, е проектът на Агата. Останалите сме в миманса и блуждаем единствено на база история и успехи от миналото.

В момента израства тотално апатично поколение, което гледа Меси и Роналдо и не вижда причина да гледа български футбол. И с право. Аз самата, когато гледам мач на Левски, много често се обръщам с гръб към терена и се хващам за главата или просто замерям телевизора с дистанционното, когато го загася. Това нашето в последните години е чиста, най-чистата възможна форма на мазохизъм. Мъчение, гадост, идва ти да повърнеш. Това е положението. По какво да се запали хлапето? По Бабатунде? Или по Опоку? Или по Гикиевич? По Стефано Кунчев? По Георги Сърмов? По Хичо? Или по десетките ни купи и медали от 2009-та насам? А от оправяне сме АДСКИ далеч и трябват още минимум 3-4 години (оптимистичен вариант!), за да излезе нещо от нас. Така стават едни 10-12 тотално и безвъзвратно изгубени години. После иди наваксвай.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:20 pm 
Аватар

Напротив, хората в България са жадни да гледат български футбол, ама няма кой да им го предложи. И далеч не са глупави, така както за 20 години с купени титли Дришата не можа да накара хората от Ловеч и района да заобичат отборчето му, така и Агата няма да накара и хората в района да заобичат фирменото му отборче. Публика не се купува толкова лесно. Левски е обичан, колкото е мразен, два пъти повече е обичан и където и да отиде е празник. Помните ли като назначиха Стойчо Стоев за треньор как известно време не знаеше къде се намира и в първото си интервю каза, че след като са го назначили са почнали да го спират разни хора в махалата и да му звънят по телефона да го разпитват. Имаше една подготовка, бяха закарали отбора да играе в едни благоевградски села, та се беше изсипало мало и голямо да гледа някаква тъпа контрола.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:23 pm 
Аватар

Тренировка бяха правили. :smt002

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:29 pm 
Аватар

Ето, тренировка даже е било. Имаше пак някаква тренировка в Шумен, дето се бяха изсипали няколко стотин човека да я гледат.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:39 pm 

Към кое реферираш като казваш "напротив"?
Естествено, че магията Левски не може да бъде затрита току-така, не съм го казала. Но в момента не се вижда грам светлина в тунела. Славизацията и чорбаризацията вече са налице. Ако продължаваме в същия дух и откараме така още 10 години (което, като гледам, не е непостижимо), положението вече ще е тотално неспасяемо. Ако изобщо след няколко години има Левски за спасяване.

И понеже явно ви е много кеф да спорите - ок, кажете ми в момента какво запалва едно дете по Левски? Ок, баща му го води на стадиона. И? Какво, страхотна игра ли гледа? Някой фамозен футболист? Титли и купи? Невероятен сектор?

Мен баща ми не ме е завел на стадиона и не се е старал да ме запали, докато аз не проявих желание да отида на мач в 3-ти клас. Тва как става? Явно е имало какво и кого да гледам.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:45 pm 
Аватар

Не всеки левскар е идеалист като нас ;) И въпреки всичко , това че някой е изпуснал 10 или 15 мача не значи, че е по-малко левскар от другите. Все пак сме и футболни фенове, като не играят добре е нормално хората да си намират по-забавни занимания вместо да се ядосват на стадионите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:48 pm 
Аватар

Сутринта бащата на едно дете (набор 2004), с когото не си бях говорил от месеци насам, по телефона ме събуди с изречението: Алекс пита дали Дългия ще бъде на мача в събота, иначе не иска да ходи. Давам ти пример. :)

П.П. Кратуне, знам, че четеш, удовлетвори ми желанието. :bigok

Последна промяна Blue world на Пет Авг 12, 2016 7:09 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 6:59 pm 

Mr. Smith написа:
Не всеки левскар е идеалист като нас ;) И въпреки всичко , това че някой е изпуснал 10 или 15 мача не значи, че е по-малко левскар от другите. Все пак сме и футболни фенове, като не играят добре е нормално хората да си намират по-забавни занимания вместо да се ядосват на стадионите.

Не става въпрос за повече или по-малко левскар. Става въпрос, че от поне 7 години няма кой и какво да запали децата да ходят. И ако още 15 години сме така, след време само ние ще сме си левскарите и ще си ляляме за миналото и колко яко е било преди. То и сега се случва :wink: Дори на мен вече не ми се ходи на мач, не виждам смисъл да го правя, нямам и желание, само гадост изпитвам - от клуб, отбор, сектор и т.н. То кво да гледам, наистина? А какво остава за по-умерените левскари...

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 7:05 pm 
Аватар

Няма кой да ги заведе ;)
Вече дядовците не водят внуците си на мач. Това в нашето детство беше запазената марка.
Не вярвам едно детенце, което и сега да го заведат на три-четири мача да не се запали. Само, че вече не ги водят....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 7:08 pm 

От какво да се запали, чуек :lol: :lol: :lol: Кажи ми от какво? Дай ми един пример от нещата, които аз ти изброих горе?
Айде, сектор Б а-у като има факли и бомби ще му направи впечатление, ок. Ще поотрасне малко, ще гледа балерини, на които не им пука за Левски, ще гледа "футбол"с монтана и верея, ще гледа загубени финали, ще гледа хегемонията на лудоселец. И най-резонният въпрос би бил: "Татко/дядо, ти нормален ли си да ме занимаваш с глупости?"

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 7:17 pm 
Аватар

Питай някое детенце, дейба. Аз какво да ти кажа ? Определено не се палят от играчите, значи се палят от пеенето на батковците, от факлите, димките, бомбите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 7:37 pm 
Аватар

Mr. Smith написа:
Ето, тренировка даже е било. Имаше пак някаква тренировка в Шумен, дето се бяха изсипали няколко стотин човека да я гледат.

Пролетта в моя малък град (10к души), където няма градски отбор от около 4-5 години, а преди сума ти години сме приемали и цдна и Левски идваха ветерани на Левски да отпразнуват с нашите ветерани юбилей (50г.) по случай среща от тогавашния турнир за "Купата на съветската армия". Из града бяха разлепени десетки приветстващи плакати, вярно че входа беше свободен, но имаше няколко стотин души, което като за град с 10к жители си е стабилна цифра, при все че беше работен ден и 18ч. вечерта.

На всичкото отгоре имаме доста добре поддържан стадион, поливна с-ма, трева, необрасли седалки и т.н., не знам кой се занимава с тях, но си личи поддръжката.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 8:13 pm 
Аватар

Mr. Smith написа:
Напротив, хората в България са жадни да гледат български футбол, ама няма кой да им го предложи. И далеч не са глупави, така както за 20 години с купени титли Дришата не можа да накара хората от Ловеч и района да заобичат отборчето му, така и Агата няма да накара и хората в района да заобичат фирменото му отборче. Публика не се купува толкова лесно. Левски е обичан, колкото е мразен, два пъти повече е обичан и където и да отиде е празник. Помните ли като назначиха Стойчо Стоев за треньор как известно време не знаеше къде се намира и в първото си интервю каза, че след като са го назначили са почнали да го спират разни хора в махалата и да му звънят по телефона да го разпитват. Имаше една подготовка, бяха закарали отбора да играе в едни благоевградски села, та се беше изсипало мало и голямо да гледа някаква тъпа контрола.

Стойчо дойде в ресторанта 2-3 дена преди оня мач за купата с латекса, където ни думнаха 3:0. Говорихме си нещо и като стана време да си тръгва, му викам, че ще се видим в ловеч нали и той невярващо се пули и пита "ама Левскарите и на гостувания ли ходите" :shock: :ohmygod2 :smt026 :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 10:40 pm 

incheto_1914 написа:
Ето това снимах вчера в градинката до работата. А pepito беше пуснал веднъж снимка на 10-ина хлапета, които играят футбол до Герена, и повечето бяха с тениски на Реал, Барса и т.н.
Не че през 90-те нямаше хора с тениски на тогавашния Роналдо, но на първо място винаги беше българският ти любим отбор и любим футболист от него. А първият въпрос при запознанство беше: "Левски или ИДИЛ".
Това е положението. Заради всички БФС-та през годините, Батета, Матета, Кореми и т.н., децата вече НЯМА какво да ги запали по Левски.

Точно БФС и още повече пък Батето са виновни, че децата няма какво да ги запали по Левски...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 10:49 pm 

Niki4a написа:
Сега ще напиша, защо са глупости. Момчетата, се запалват за даден отбор от няколко важни фактора - любим отбор на баща/дядо/по-голям брат, любим отбор на местен принцип/географски фактор, aко тренират някъде футбол (също е вариант), моментно състояние и личности играли/играeщи в отбора. Това са в общи линии, факторите. Никъде няма да намерите фенове на Микре в София (ако не са от Ловеч), а след 90те години спечелиха доста купи. По-същия начин е и с Разградските селяни. Ще пълнят Васил Левски, като дойде Реал, но никога няма да имат истински фенове от други градове. На нас ни трябва малко (надежда и оправия в отбора), за да дръпнeм пак.

Фенове на Микре извън Ловеч няма (или по-точно нямаше, тая година се появиха изведнъж), защото не правеха нищо в тази посока. Политиката на Домуса е съвсем различна и съм сигурен, че води до създаване на фенове на Лудогорец и извън Разград, включително и в София. Естествено, не говорим за някаква бройка фенове, която да може да се сравнява с нас (или с останалите няколко отбора с публика), но със сигурност има деца в София, които ще израстнат като техни фенове (ако отборът продължи да съществува).

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 10:51 pm 
Аватар

Knoxville написа:
Mr. Smith написа:

Стойчо дойде в ресторанта 2-3 дена преди оня мач за купата с латекса, където ни думнаха 3:0. Говорихме си нещо и като стана време да си тръгва, му викам, че ще се видим в ловеч нали и той невярващо се пули и пита "ама Левскарите и на гостувания ли ходите" :shock: :ohmygod2 :smt026 :lol:

Ххахахахах, айде стига глупости, остава да си е мислил до тогава, че в Ловеч местните левскари са 2-3 000 и те пълнят сектора. :smt005

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 10:54 pm 

spurs написа:
incheto_1914 написа:
Ето това снимах вчера в градинката до работата. А pepito беше пуснал веднъж снимка на 10-ина хлапета, които играят футбол до Герена, и повечето бяха с тениски на Реал, Барса и т.н.
Не че през 90-те нямаше хора с тениски на тогавашния Роналдо, но на първо място винаги беше българският ти любим отбор и любим футболист от него. А първият въпрос при запознанство беше: "Левски или ИДИЛ".
Това е положението. Заради всички БФС-та през годините, Батета, Матета, Кореми и т.н., децата вече НЯМА какво да ги запали по Левски.

Точно БФС и още повече пък Батето са виновни, че децата няма какво да ги запали по Левски...

Визирах българския футбол изобщо. Причините за Левски също съм ги посочила допълнително.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 11:53 pm 
Аватар

Онзи ден видях едни деца да ритат и се караха кое да е Роналдо, кое да е Алекси Санчез и т.н. Биеха си дузпи и вратаря пък се правеше на Де Хеа :) Тия неща са нормални, след като виждат какви мачове се играят в Европа как да се запалят по Левски? Няма просто с какво да ги запалиш тия деца... няма красиви голове, няма хубави отигравания, няма победи, няма успехи... нищо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 12:35 am 
Аватар

incheto_1914 написа:
spurs написа:
incheto_1914 написа:

Визирах българския футбол изобщо. Причините за Левски също съм ги посочила допълнително.

Инче, не забравяй, че чуждестранния футбол не беше толкова популярен (по-наше време) защото просто, не беше толкова достъпен. Английско първенство (директни мачове, мисля че почти нямаше), Испанско да не говорим, имаше главно мачове от Италия (неделя) и баскетбол от НБА. Освен Шампионска Лига, главно се гледаxa български мачове.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 12:43 am 
Аватар

Честно казано до 2007ма някъде нямаше и кой знае колко български мачове по телевизията. Май бяха по един, два на седмица или нещо такова. Тва примерно домакинства на долно уйно изобщо не се даваха

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 12:51 am 
Аватар

Наистина нямаше. Дори мнозинството мачове на Левски, се слушаха по-радиото, което си създаваше една мистика (беше cи приятно) :smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 10:13 am 
Аватар

Основното което впечатлява децата са победите, независимо дали ги виждат(гледат) на стадиона или пред ТВ. В училищния двор до моя блок всяка привечер децата играят футбол и в споровете им не се чува Левски. Липсата на победи, титли и купи си казва тежката дума. Инчето е права. Всеки малчуган иска да подражава на победителите, те са негови кумири. Ние старите левскари ще си отидем, а на наше място няма кой да дойде. Ако тази тенденция продължи, след 6-7 години драстично ще намалее левскарската общност, защото приятели, има хиляди привърженици на Левски на моята възраст, че и по големи, а младите се броят на пръсти.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 11:08 am 
Аватар

младите се броят на пръсти, ама друг път. изпадате в крайности. факт е, че луноходец с успехите си последните години привличат много млади хора. факт е обаче и че ние, носейки името на Левски, сме обречени да бъдем най-обичания отбор в България. не трябва да лежим само на това обаче. трябват си и успехи. младите левскаччета сега се запалват по Левски най-вече заради Сектора. как ще дойдат успехи при сегашното статукво в бефесе вече е въпрос за 100 000 лева.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 11:29 am 

Няма нужда от излишна драматизация, в моето семейство аз съм трето поколение Левскар, децата ми са четвърто. Тези неща се изграждат още от люлката. Въпросът е да има интересни мачове с пълни стадиони. Аз още помня първия си мач с Пирин (които тогава бяха сила). 4-1 пред почти пълен стадион (или на мен така ми се видя в моите детски очи). Детето ми пък едва ли ще запомни кой знае колко първия си мач със Слагия в края на миналия шампионат пред избрани ценители на футболната магия. Така че съм в нетърпеливо очакване на читав мач пред пълен стадион, в който да съм относително сигурен, че ще бием, за да изградим хубав спомен. Това предвид Дришата лига може да стане само в международен мач, така че нашите мъдри ръководители да си сядат на задниците и да измислят как да стане максимално бързо това да направим чудото и да изиграем повече от един мач в Евротурнирите. Всичко друго няма значение според мен.

В крайна сметка хората помнят емоциите, ако футбола ни носи позитивни емоции всичко друго се нарежда - и посещаемост, и пари, и хубави спомени.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 13, 2016 12:22 pm 
Аватар

Това си е част от Славизацията :smt115

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 14, 2016 1:50 am 
Аватар

И аз съм трето поколение левскар. Само дето съм от провинцията и първия си мач на Левски (на живо) го гледах някъде към 10-тина годишен, като дойдоха да играят с родния ми отбор. Левски победи с 1:0, гол от измислена дузпа, Божо Искренов се просна и съдията свирна. Никой се не напъна да играе, просто Левски записа протоколна победа!
Въпреки това съм левскар и винаги ще бъда. Двама сина имам и са четвърто поколение левскари. Такива и ще бъдат! Първия им мач беше срещу Ботев и тогава сектора ни замеряше с ракети и камъни . . . :smt005
Сигурен съм, че ще останат левскари и ще се опитват да подкрепят отбора. Обяснил съм, какво представляват Лудогорец и Литекс, та смятам донякъде разбират тежката ситуация в нашия отбор. Вярно е, че има неудобни въпроси, но в крайна сметка, Левски е религия и болката, само може да ни накара да го обичаме повече тоя отбор.

П.С. По въпроса за махленския футбол пред блока, ако някой от синовете ми, ми каже, че иска да прилича на Адениджи или Венци Христов, ще яде шамари, въпреки че съм много толерантен родител . . . :oops:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 14, 2016 1:53 am 
Аватар

Такива победи и такива емоции като днешните могат да запалят огъня.
А за да имаме повече такива мачове, отборът трябва да игра така, както срещу Лудогорец - да се бори за всяка топка, да вярва в успеха и да МАЧКА!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2016 7:24 pm 
Аватар

http://www.sportal.bg/sportal_tv.php?ca ... ideo=91471

:smt007 :smt007 :smt007

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2016 8:13 pm 
Аватар

Поредното много точно изказване на Тони. Ето така трябваше да действа тръста от самото начало - да обяснява точно и ясно какво се случва в клуба.

притихва цялата вселена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]