forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Нед Юни 24, 2018 11:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 444 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:13 pm 

Е човекът написа, че си е купил карта на Левски. Не мисля, че е заслужил да бъде командирован в Киев, само защото задава въпроси и има мнение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:19 pm 
Аватар

Никой никъде не е командирован. Всеки има избор. Питането във форума "глей как ме преебаха тези изедници и си пълнят джобовете от мен" няма никаква реална полза. Аз лично парите, които съм похарчил за Левски, никога не съм ги броил, нито съм страдал как са ме минали. Затова и се дразня. Но аз не съм всички, наясно съм с това. Само преди няколко поста се мрънкаше от кажи речи същите хора как трябвало да има намаление за деца и след като казах, че децата влизат безплатно от 2 години, а за младежи има 50% отстъпка от картите, нищо. Все едно не се е говорило по тази тема. Ми дразнещо е. Има 3 сектора вече и всеки може да си намери място според джоба.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:32 pm 
Аватар

Във всички нормални клубове действа рационално и обосновано ценообразуване. В случая човекът съвсем справедливо изтъква, че в страни със съизмерима покупателна сбособност хората плащат по-ниски суми за по-високо качество на продукта към днешна дата - дали откъм условия или футболна продукция практически няма значение. Мантрата "като обичаш Левски, ще плащаш колкото ти кажат" е погрешна на толкова много нива, че въобще не желая да я обсъждам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:35 pm 
Аватар

Да, извадени са няколко клуба с по-ниски цени. Аз мога да извадя 3-пъти повече с по-високи. И пак от нашата черга, не Олимпиакос с 400 евро карта. Какво ще ни помогне това? Колко трябва да е според теб цената на чисто нов сектор, който е строен без предварително финансиране, трябва тепърва да се изплаща по незнайно каква далаверска схема и който може да ни прати във В група?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:39 pm 
Аватар

За новия сектор нищо не съм написал, даже с удоволствие си взех карта.

Между другото, сетих се за нещо, което не бях осмислил: абонаментната карта ни представя възможност за посещение на 18 мача (17 с наказанието и ако няма още други). Така че редно е, ако ще сравняваме цените, то поне да е на база средната сума за един мач.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:47 pm 
Аватар

На който намерих извадих. Това са цените. За три пъти по-високи не знам.

Ако ценообразуването беше объркано само тази година, аргументът ти може би щеше да е актуален. Аз съм с впечатление, че цените не са адекватни от доста години насам. Промяна в стратегията явно няма да има, въпреки че се продават много малко на брой карти, а хората на стадиона са все по-малко. Това за мен е грешка.

Справка: Дори понижаването на цените и изравняването им с нормалните за Централна Европа да не се окаже правилен ход, разликата лесно ще се избие... ако не плащаме по три заплати неустойка на Махмудов и Китамбала, зимата, за да вземем Менголо. (смятам ги около 60,000 лв) (не мисля, че КПД-то на Менголо е по-голямо).

Така, поне мисля, аз.

Последна промяна tzvetan_22 на Вто Апр 12, 2016 12:06 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:49 pm 
Аватар

Е, тук говорим за новия сектор. За Б може да си вземеш карта за 75 лв. ако си имал от предишен сезон. Ето ги цените, не са толкова смъртоносни:

Цитат:
Сектор В - 180 лева.

Пенсионери и ученици ще могат да се сдобият с абонаментна карта срещу 90 лева. Студенти също ще ползват 50% намаление срещу предоставяне на заверена студентска книжка. Деца под 14 години ще влизат безплатно, като предстои уточняване на режима по тяхното допускане на стадиона.

При подновяване на картата от миналия сезон, всеки привърженик ще ползва 25 % отстъпка и ще заплаща 135 лева. При подновяване на картата и плащане на членски внос към клуба отстъпката е 30 %, а цената на картата 125 лева.

Сектор Б - 100 лева.

Пенсионери и ученици могат да се сдобият с абонаментна карта срещу 50 лева. Студенти също ще ползват 50% намаление срещу предоставяне на заверена студентска книжка. Деца под 14 години ще влизат безплатно, като предстои уточняване на режима по тяхното допускане на стадиона.

При подновяване на картата от миналия сезон, всеки привърженик ще ползва 25 % отстъпка и ще заплаща 75 лева

При подновяване на картата и плащане на членски внос към клуба отстъпката е 30 %, а цената на картата 70 лева.

Забележка: Притежателят на карта за сектор В ще ползва преференция при закупуването на карта за А сектор, когато той бъде отворен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:56 pm 
Аватар

Седем:Едно написа:
Е, тук говорим за новия сектор. За Б може да си вземеш карта за 75 лв. ако си имал от предишен сезон. Ето ги цените, не са толкова смъртоносни:

Цитат:
Сектор В - 180 лева.

Пенсионери и ученици ще могат да се сдобият с абонаментна карта срещу 90 лева. Студенти също ще ползват 50% намаление срещу предоставяне на заверена студентска книжка. Деца под 14 години ще влизат безплатно, като предстои уточняване на режима по тяхното допускане на стадиона.

При подновяване на картата от миналия сезон, всеки привърженик ще ползва 25 % отстъпка и ще заплаща 135 лева. При подновяване на картата и плащане на членски внос към клуба отстъпката е 30 %, а цената на картата 125 лева.

Сектор Б - 100 лева.

Пенсионери и ученици могат да се сдобият с абонаментна карта срещу 50 лева. Студенти също ще ползват 50% намаление срещу предоставяне на заверена студентска книжка. Деца под 14 години ще влизат безплатно, като предстои уточняване на режима по тяхното допускане на стадиона.

При подновяване на картата от миналия сезон, всеки привърженик ще ползва 25 % отстъпка и ще заплаща 75 лева

При подновяване на картата и плащане на членски внос към клуба отстъпката е 30 %, а цената на картата 70 лева.

Забележка: Притежателят на карта за сектор В ще ползва преференция при закупуването на карта за А сектор, когато той бъде отворен.

Това за студентите не е влизало в сила.

Източник: мацката в магазина. Иначе е хубава идея.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 10:52 am 
Аватар

kosyo написа:
[attachment=0]Ей ви на като по-по-най випове справка как изглеждат централните блокояе дне по обяд

Косьо, благодаря ти! Очевидно не става дума за 150 места. Моля, за извинение за цитираните цифри. Факт е, че горните 2 реда бяха почти заети. Разберете ме, в петък ходих и до стадиона, и до магазина. Исках да видя схемата, да си избера блок и места. В крайна сметка имам намерение на ползвам тези места няколко десетилетия. На другия ден отивам рано-рано и най-яките места са заети, а обяснението, че няма какво да се направи "нали знаеш". Напълно нормално е служителите на клуба да могат да ползват най-добрите места, още повече, че и плащат затова.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 11:19 am 
Аватар

Аз мисля утре да отида да си завардя мястото, че тия дни все не мога да мръдна.

Надявам се няма моята обедна почивка да съвпадне с тази на магазина. :blass

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 11:36 am 
Аватар

tzvetan_22 написа:

Цитат:
Сектор В - 180 лева.

Сектор Б - 100 лева.

Това за студентите не е влизало в сила.

Източник: мацката в магазина. Иначе е хубава идея.

Това за студентите няма как и да влезе в сила!
Няма механизъм при който юли месец да определиш някой като студент. Също така по моята логика не е нормално да плащаш 3 бона за платено обучение студент, а да нямаш 100 лева за карта за цял сезон.
Аз принципно категорично съм против за отстъпки, при които няма изключително строги проследими критерии.
В момента е направена автоматична отстъпка, която се изчислява спрямо ЕГНто на картодържетеля.

Реално от моя гледна точка, не съм могъл никога да разбера как искаш да ОТКРАДНЕШ от любимия ти отбор. Да влезнеш без пари, да измамиш.....
Както се писа по-нагоре има вече цени за всеки джоб - ако си имал карта миналия сезон, ползвал си отстъпката при нова - Б сектор ти се връзва 4 лв/мач - бах мама му.
Нали ви е ясно че с 4 лв клуба не може да си плати разходите по срещата само....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 11:46 am 
Аватар

В поста на 7:1 пишеше, че има 50% отстъпка за студенти. Позволих си да го поправя.

Относно цените, горе казах мнението си. Клубът няма активна политика нито за връщането на фена на стадиона, нито за създаването на нови такива. Явно ще чакат да измреме, че да се сетят. Иначе, карта съм си взел, не ме мислете.

П.С. През живота си не съм влизал без билет на "Герена", а и на никой друг стадион. Не смятам за правилно да се влиза по този начин, било то и на този в "Овча Купел".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 11:54 am 
Аватар

Това, че клубът няма активна политика за привличане на фенове е нещо съвсем друго и с него съм съгласен 100%. Обаче да ми твърдиш, че в тази политика най-важното е цените на карти и билети, това вече е лудогорско мислене. Скоро ще искаме и кренвирш с лютеничка за идем на мач. Иначе мога да те уверя, че феновете в УС + Иван&Андрей са предложили ясна стратегия за производство на нови Левскари и връщането на старите. Надявам се да се приеме и да почне да се изпълнява. В нея има и много социални елементи, свързани с възрастните хора или по-точно пенсионерите. Обаче да ми се говори, че за работещ човек в София 7 лв. на 2 седмици са колосална сума - айде нема нужда. Ако наистина е така, то този човек трябва да се замисли сериозно какво да промени в себе си, а не да чака някой да нагажда цените на стоки и услуги по джоба му.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:01 pm 
Аватар

Абсолютно съм съгласен... Тия пари отиват в клуба в крайна сметка и не става въпрос за някакви колосални суми.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:05 pm 
Аватар

Това, че клубът няма активна политика за привличане на фенове е нещо съвсем друго и с него съм съгласен 100%. Обаче да ми твърдиш, че в тази политика най-важното е цените на карти и билети, това вече е лудогорско мислене. Скоро ще искаме и кренвирш с лютеничка за идем на мач. Иначе мога да те уверя, че феновете в УС + Иван&Андрей са предложили ясна стратегия за производство на нови Левскари и връщането на старите. Надявам се да се приеме и да почне да се изпълнява. В нея има и много социални елементи, свързани с възрастните хора или по-точно пенсионерите. Обаче да ми се говори, че за работещ човек в София 7 лв. на 2 седмици са колосална сума - айде нема нужда. Ако наистина е така, то този човек трябва да се замисли сериозно какво да промени в себе си, а не да чака някой да нагажда цените на стоки и услуги по джоба му.

Ами, според мен, цените са основен фактор и са пряко обвързани с маркетинговата стратегия на клуба. По никакъв начин не смятам, че това е лудогорско мислене. Връщането на фена, на стадиона е свързано с много реклама, инициетиви и по-добри цени.

Аз съм на 24 и имам познати, които не идват на мач по различни причини, но цената от 12 лв. със сигурност ги отказва допълнително. Явно няма да излезем на глава с теб. Всеки си има мнение, в крайна сметка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:12 pm 
Аватар

В Сектор Б цената е 7 лв, а ако си вземат карта ще им излиза 4 лв. на мач. Сигурен съм, че дори твоите познати да са клошари, пак не би трябвало да им е скъпо. Ще върнат 10 кила хартия на вторични суровини и ще имат за билет. Кажи ми честно, колко под 4 лв. трябва да е цената, за дойдат твоите приятели на мач, които иначе са огромни левскари? 1 лв., 0.50 лв.? Колко? Аз лично съм готов да им додам разликата от това, което биха платили до настоящата цена, стига да идват редовно. Сериозно ти го казвам. Може да им го предадеш. Лично мен би ме било адски срам да съм на 24 години и да не мога да отделя 7 лв. на 2 седмици за голямата си любов. Ама адски много.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:18 pm 
Аватар

Това не е сериозно... Освен това защо смяташ 12 лв.? За Б е 7 лв. Или иначе казано 5-6 бири. или 7 билетчета за градския (скоро 4). Не знам какви може да се тези хора, за които 7 лв. на 2 седмици е някакво огромно перо в бюджета, 14 лв. на месец... :shock: Иначе съм съгласен, че цените трябва да са обвързани с противниците.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:23 pm 
Аватар

Аз виждам логиката за обвързване на цените спрямо противника, но тогава ще бъдат ощетени притежателите на абонаментни карти. Според мен най-правилното е да се стимулират хората да си купуват карти и затова билетите трябва да бъдат по-скъпи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:29 pm 
Аватар

Говоря за сектор "В" и за по умерени фенове.

Редно да се счете е, че не за всички "Левски" е каквото е за тези, които си купуват карти всяка година.

Иначе, ако държиш да изпадам в конкретни цифри. Смятам, че билетите трябва да са около 15 лв./10 лв./7 лв., а картите трябва да са около 200 лв./120 лв/80 лв. И тези цифри не си ги измислям просто така, а ги изравнявам с тези за шампионите на Чехия, Хърватска и Украйна.

Прогнозирам, че нашите цени ще са: 350 лв / 165 лв. / 100 лв.

След като има хора, които искат да дават повече и повече, да се обособи по-голяма ВИП зона, в "А", където цените да са по 500 лв. и да си купуваш, след като сегашните цени са ти ниски.

Приемам, че съм по-малък от тебе и виждам по различен начин нещата, но съм се обосновал по-горе, от къде черпя примери. За мене е по-добре да има повече хора на стадиона и да сме без Менголо, Махмудов и Китамбала, а не обратното.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:35 pm 
Аватар

Значи твоите приятели държат да ходят в прекрасния сектор В на всяка цена, но на цена от 10 лв. и тези непосилни 2 лв. разлика ги лишават от удоволствието да гледат любимия отбор? Както казах по-горе, кажи им да идват, а аз лично ще им раздавам двулевки на входа. Съвсем сериозно го обещавам. Дано пък се запалят повече и видят, че не е толкова страшно. Все пак не мога да проумея как на 20 години ти се ходи в сектор В, ама хора всякакви.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:40 pm 
Аватар

Съгласен съм, че картодържателите трябва да са с приоритет, но ако първенството е добре администрирано, не мисля, че ще е проблем още при продажбата на абонаментните карти да се вземат предвид евентуалните по- ниски цени срещу по- слабите противници. Няма да е трудно да се направи предварително сметка кой отбор за какво ще се бори и колко ще е силен. В крайна сметка всичко живо се трепе да идва на мачове с Лудогорец например- не виждам защо там цените да не са по- високи (така ще се избият по- ниските цени за противници като Монтана и Пирин). За по- слабите мачове, обаче няма да е зле да се привличат повече хора с ниски цени на билетите, защото там по принцип посещаемостта е доста по- ниска. Тук по- скоро визирам В и новия А, защото за мен 7 лв за Б и срещу Гигант Белене са приемлива цена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:40 pm 
Аватар

От дете ходя в "А". Сега по обективни причини във "В". Предпочитам да гледам отбора, а не димки и пиро. Както каза, хора всякакви. :levski

От 23 април се връщаме в "А". Ще покриваш ли 10 лв. разлика, там, или само за "В" важи офертата?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:45 pm 
Аватар

То димките и пирото се гледат точно от А и В, а не от Б. И снимате с телефончетата. И не, за А няма да покривам разликата. Когато ти е скъпо нещо, ориентираш се към това, което ти е по джоба, а не по мерака. Ама тук всеки иска да има същото като по-богатия. Не случайно винаги сравняваме минималната заплата в България с тази в Люксембург, а не в Македония.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:47 pm 
Аватар

Значи твоите приятели държат да ходят в прекрасния сектор В на всяка цена, но на цена от 10 лв. и тези непосилни 2 лв. разлика ги лишават от удоволствието да гледат любимия отбор? Както казах по-горе, кажи им да идват, а аз лично ще им раздавам двулевки на входа. Съвсем сериозно го обещавам. Дано пък се запалят повече и видят, че не е толкова страшно. Все пак не мога да проумея как на 20 години ти се ходи в сектор В, ама хора всякакви.

Ама от тези двулевки ли? :mrgreen:
Изображение
Аз не мога да проумея как на някой изобщо му се ходи във В...
Ако заиграем по-добре, пари за билети ще се намерят от всички, иначе ще се намират оправдания, това е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:53 pm 
Аватар

Сложи ли се един ден козирката на Сектор А, ще е препълнен всеки мач, дори и 30 лв да е билета, даже си мисля, ще постепенно ще бъде зает от картодържатели.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 12:57 pm 
Аватар

Това с телефончетата беше тъп коментар. Ако хората, в "А" и "В" ходеха, заради димките и факлите, димките и факлите щяха да са в "А" и "В". Аз лично ходя, заради самия отбор. Не ме интересува дали сме с пиро или не. Там съм.

Всеки се радва на различни неща, очевидно. Аз не мога да си представя да не бях видял головете срещу Удинезе или Шалке и избухването, заради някоя димка или факла. Това са ми сигурно едни от най-щастиливите спомени.

Нашето, обаче явно се превърна в диалог и вече не ми се спори, а това в крайна сметка е форум. Давай да прекратим. Agree to disagree.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 1:05 pm 
Аватар

Аха, много тъп коментар беше. Чакай само да видим на 23.04 колко е тъп. Никой, ама никой от А и В няма да снима, а ще са се втренчили в терена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 1:10 pm 
Аватар

Това още повече...

Аз никъде не съм казал, че не е ефектно, когато има пиро, димки и факли. Даже, атмосферата става в пъти по-добра. Факт.

Но ти гарантирам, че никой не си е купил скай бокс, за да има най-добра гледка към хореографията. Ако беше така, скайбоксовете, ложите и най-скъпите места, щяха да са в "Г", че най-добре да се вижда изписаното.

Последна промяна tzvetan_22 на Вто Апр 12, 2016 1:15 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 1:12 pm 
Аватар

Мда, спирам. С теб наистина няма как да стане диалог.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 12, 2016 1:13 pm 
Аватар

tzvetan_22 написа:
И тези цифри не си ги измислям просто така, а ги изравнявам с тези за шампионите на Чехия, Хърватска и Украйна.

Както аз се усетих по-горе, я по-добре вместо да сравняваш общата цена, сравни цените средно на мач. :wink: Защото в момента имаме 18 домакинства по програма, в Чехия са 15, в Хърватия са също 18 и за там съм съгласен, защото стадионът на Динамо е значително по-добър от нашия сектор В, в Украйна са 13, но пък и стадионът на Динамо е доста добър. Като цяло, ако теглиш чертата, излизат приблизително същите цени.

Към другите - не знам дали наистина настоявате на отговор за въпроса "Защо ако си на 20 и нещо години, не искаш да си в Б?". Причините са напълно известни, няма нужда и в тая тема да ги обсъждаме за пореден път. Аз пък искам да ви попитам "Имате ли представа какви хора на по 20 и нещо години не идват в Б и с колко много работи биха могли да помогнат на сектора?", но за отговор и не настоявам, тъй като с нищо няма да промени настоящото положение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 444 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]