forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пон Юни 25, 2018 5:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 444 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2016 2:28 pm 
Аватар

Пичове,
стана дума за цените за сектор "А" и за МРЪНКАНЕТО. Дадоха се примери с Арсенал, Лацио, Рома и т.н. Стана интересно каква съпоставка може да се направи с други отбори. Направих си труда да изкарам цените на сезонните карти, на водещи отбори, от някои държави от Централна и Източна Европа. Отбори, които са г/д от нашата черга, въпреки че май ние вече не сме от тяхната. :loser2

Цените са за:
сезонни билети, централните блокове на централна трибуна, С КОЗИРКА и в 90% нови стадиони. (Изкл. Динамо Загреб, които изобщо нямат козирка). Най-високият клас карти, след тези ВИП.

1. Спарта Прага, Чехия - 2400 CZK / 173 лв.

2. Динамо Киев, Украйна - 3000 UAH / 200 лв.

3. Легия Варшава, Полша - 690 PLN / 317 лв.

4. Слован Либерец, Чехия - 1300 CZK / 93 лв.

5. Динамо Загреб, Хърватска - 550 CKR / 140 лв.

6. Ференцварош, Унгария - 69900 HUF / 400 лв.

7. Олимпия, Словения - 100 EUR / 195 лв. (интересното, тук е, че картите за ултра трибуната изобщо не ги продава клубът, а пренасочват към сайта на феновете green.dragons). :lsfc1

8. Анжи, Русия - 4500 RUB / 114 лв. (исках друг руски отбор, но не намерих цени).

9. Олимпиакос, Гърция - 700 EUR / 1367 лв. :smt006

Забележка 1: Не съм правил сметка колко са мачовете в един сезон за различните лиги. Също така, не навсякъде пише, че картите важат за мачовете за купата, например.
Забележка 2: Някои цени са за 2014, други за 2015, в зависимост от това, за кое съм намерил.
Забележка 3: Много исках да намеря за румънските и сръбските отбори, но не успях.

Източници:
Динамо К Спарта Легия Анжи Слован Динамо З

Знаейки цените, дискусията относно картите ще може да е по-смислена. :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2016 2:35 pm 
Аватар

Поздравления за събраната информация. Определено ми бе интересно да се запозная с тези цифри.

Както казах в темата за стадиона - според мен трябва да приложим успешната практика на други отбори, при която цените са различни за различна категория мач. Тези с по-нисък интерес, цените са значително по-ниски. Така се компенсира по-малкия интерес и на стадиона се примамват хора с по-ниски доходи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:10 pm 
Аватар

Онзи ден, отивам на Герена да си взема пакет за А. Пред мен има 5 души. Влизам шести и се оказва, че доста места вече са продадени. Кога ще спрем с комунистическите практики? Питам тук, защото във форума има хора запознати, хора в администрацията, че и в управлението на клуба!
Защо, бе, защо някой пак е по-равен от другия и си е запазил местенцето още преди да е пусната в продажба трибуната?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:16 pm 
Аватар

Преди тия 5 да не би да е имало още 5 и така? :smt017

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:19 pm 
Аватар

Sir_J написа:
Преди тия 5 да не би да е имало още 5 и така? :smt017

Бате, още 50 трябва да е имало, но... предния ден, защото аз малко след 9 бях на Герена и изчаках да отворят. Като ги питах мацките и те викат "Еми, на този човек, на онзи".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:23 pm 
Аватар

Един човек може да извади няколко пропуска, стига да носи и картите на другите хора. Аз вчера си извадих и става изключително бързо - за по-малко от минута. Зависи колко дълго си чакал докато стигнат до теб.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:25 pm 
Аватар

Това е доста любопитно.

Всичко, обаче става на компютър, така че лесно може да се проследи, кой кога е купил билет и как е запазил. (не съм бил в IT университет, но съм убеден, че може).

Ако от УС са решили да ни шибат с цените, то поне да не ни преебават и с местата. Няма да е зле...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:25 pm 
Аватар

south написа:
Един човек може да извади няколко пропуска, стига да носи и картите на другите хора. Аз вчера си извадих и става изключително бързо - за по-малко от минута. Зависи колко дълго си чакал докато стигнат до теб.

Нещо не се изразих правилно! Отидох в събота в 9 сутринта. Преди мен имаше 5 човека. Бяха запзаени повече от 100-150 места в момента на отварянето на магазина. Другия вариант е петимата преди мен да са взели по 30 карти, но както вече написах, мацките казаха, "че няма те какво да направят, защото били за "наши хора" тези запазените/продадените места".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:29 pm 
Аватар

Най - вероятно е имало места за "наши хора", но не можем да кажем със сигурност, а само да спекулираме. Отделно, това единственото място където се резервират местата ли е?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:35 pm 
Аватар

Sir_J написа:
Най - вероятно е имало места за "наши хора", но не можем да кажем със сигурност, а само да спекулираме. Отделно, това единственото място където се резервират местата ли е?

Местата не се резервират. Или поне не беше обявено, че може. (на простолюдието).

Извод: Местата, на които оградата не пречи са "запазени" и се продават само местата, на които оградата пречи.

Последна промяна tzvetan_22 на Пон Апр 11, 2016 4:38 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:35 pm 
Аватар

Sir_J написа:

Значи, аз очевидно не знам къде се "резервират". Ако знаех, нямаше да отида сутринта на Герена в събота, а щях да си резервирам в петък.

ПП: Цветане, не бяха толкова много вече продадените места, но последните 2 реда на блок 2, например, който аз си харесах, бяха почти изцяло продадени.

Последна промяна dobrevche на Пон Апр 11, 2016 4:45 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:38 pm 
Аватар

В събота бях на Герена в 12 ч. имаше опашка до стълбите (изключвам хората, които гледаха U15 с/у чорбата) и то само за карти. След това към 16 ч. имаше 2ма човека. В неделя към 13 ч. нямаше никой обаче.

Местата може и бързо да свършват, защото 1 човек може да отиде и с 50 карти да поднови.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:40 pm 
Аватар

Аз вчера си взех за 4-ти блок и отгоре почти всичко беше празно. Като цяло имаше сравнително малко места заети там, не мога да преценя, но може би от порядъка на 20-30-40.

tzvetan_22 написа:
Sir_J написа:

Местата не се резервират. Или поне не беше обявено, че може. (на простолюдието).

Извод: Местата, на които оградата не пречи са "запазени" и се продават само местата, на които оградата пречи.

Иначе, евала, че се опитаха да ни излъжат, че има отстъпка за хората с карти за този сезон. :smt006

Можеш ли да разясниш подробно, най-вече за последното?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:43 pm 
Аватар

dobrevche написа:

ПП: Цветане, не бяха толкова много вече продадените места, но последните 2 реда на блок 4, например, който аз си харесах, бяха почти изцяло продадени.

В блок 4 до неделя на обед последните редове изобщо не бяха продадени. Не те знам кога си ходил, но ти гарантирам, че без налична абонаментна карта, няма как да се закупи място. Потвърдено и от баждеков.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:44 pm 
Аватар

Suum cuique написа:
dobrevche написа:

ПП: Цветане, не бяха толкова много вече продадените места, но последните 2 реда на блок 4, например, който аз си харесах, бяха почти изцяло продадени.

В блок 4 до неделя на обед последните редове изобщо не бяха продадени. Не те знам кога си ходил, но ти гарантирам, че без налична абонаментна карта, няма как да се закупи място. Потвърдено и от баждеков.

За блок 2 говорим... Печатна грешка. Поправих се и в горния си пост.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:47 pm 
Аватар

south написа:
Аз вчера си взех за 4-ти блок и отгоре почти всичко беше празно. Като цяло имаше сравнително малко места заети там, не мога да преценя, но може би от порядъка на 20-30-40.

tzvetan_22 написа:
Sir_J написа:

Иначе, евала, че се опитаха да ни излъжат, че има отстъпка за хората с карти за този сезон. :smt006

Можеш ли да разясниш подробно, най-вече за последното?

Карта за сектор В = 165 лв. Това прави по 9 лв. на мач. За последните 4 мача, си платил общо 36 лв. За да се преместиш в сектор "А" ти искат 52 лв.
36 лв. (които си платил вече) + 52 лв. (за да се преместиш) = 88 лв.

Пакетна цена за 4-те мача = 80 лв.

Може и да греша, но така го смятам...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:52 pm 
Аватар

Което пак е с 20 лева по-малко, отколкото ако си купуваш билети за всеки мач 4 х 25 = 100 лв :smt017
А това е точно толкова верно, колкото и ако си купиш билет директно :loser2

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 4:58 pm 
Аватар

ДипломатО написа:
Което пак е с 20 лева по-малко, отколкото ако си купуваш билети за всеки мач 4 х 25 = 100 лв :smt017

Аз сравнявам хората с карти и хората, които не са си купили карти, а са ходили на двата мача с Лудгороец, например. Излиза, че, ако не си си купил карта ти е по-евтино...

Ясно е, че ще си купим. Въпросът не е за 8 лв., а за това как се изчисляват тези работи. Цялостната политика, относно стимулирането на феновете да ходят по мачове.

За мен е несериозно. Да не говорим, че по-горе съм извадил картите на Спарта Прага и Динамо Киев, които са на модерни стадиони, с козирки, а са доста по-евтини от нашите. Не виждам логика в ценеобразуването и се дразня. Надявах се, че след като има наши в УС, това ще се промени, но за сега... не.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 5:02 pm 
Аватар

Ако трябва да задълбаваме:
- карта за В сектор: 165 лева
- билети за В сектор: 18 х 12 = 216 лева
- билети за В сектор: 14 х 12 = 168 лева (ако се местиш в А)

Излиза, че с картата си спестил едва 3 лева от билети, но пък не си се редил на опашки, а един мач в А би ти излязъл средно 13/11/10 лева, тоест като цяло с 28/25/20 лева по-евтино за всичките четири мача. Което от своя страна като отстъпка е около 10% от еквивалентната цена на мачовете в билети. Вярно, можеше и по-евтино да е, но като цяло е напълно нормално.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 7:20 pm 
Аватар

dobrevche написа:
south написа:

Нещо не се изразих правилно! Отидох в събота в 9 сутринта. Преди мен имаше 5 човека. Бяха запзаени повече от 100-150 места в момента на отварянето на магазина. Другия вариант е петимата преди мен да са взели по 30 карти, но както вече написах, мацките казаха, "че няма те какво да направят, защото били за "наши хора" тези запазените/продадените места".

Айде сега малко матерИАл from the source, защото освен, че аз съм правил системата за карти аз и я администрирам.

Събота сутринта в 10:00 е имало реално заети точно 14 седалки в 2ри блок- колкото и да ви е стъранни това са служители на клуба, които имат ЛИЧНИ карти и си плащат като пичове.
Всичко останало отбелязано като заето са места НА КОИТО НЯМА МОНТИРАНИ СЕДАЛКИ!
За да сме съвсем точни - ето ви експорт от базата данни към 10:30 часа
Прикачени файлове:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 50.03 KiB | Прегледано 3245 пъти ]

Прикачени файлове:
Capture1.JPG
Capture1.JPG [ 32.35 KiB | Прегледано 3245 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 7:32 pm 
Аватар

Прикачени файлове:
uploadfromtaptalk1460392290911.jpg
uploadfromtaptalk1460392290911.jpg [ 120.78 KiB | Прегледано 3355 пъти ]
Прикачени файлове:
uploadfromtaptalk1460392274317.jpg
uploadfromtaptalk1460392274317.jpg [ 114.39 KiB | Прегледано 3355 пъти ]

Ей ви на като по-по-най випове справка как изглеждат централните блокояе дне по обяд

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:00 pm 
Аватар

Това надали е твоя работа, но можеше някой поне да информира продавачките да казват на клиентите, че на тези места в момента не са монтирани седалки. Не е коректно, просто.

Аз пък искам да помрънкам за схемата от Левски ТВ.

Изображение

Под разпределението, което са дали, аз разбирам отбелязаното с червено, а всъщност разпределението е както е отбелязано със зелено, макар че ми беше странно отначало защо един блок ще да е разделен с ограда. Реално пътеката разделя блока на две части, но от това на Левски ТВ оставам с впечатлението, че пътеките разделят отделните блокове. А това също не е коректно. Като едва сега благодарение на твоя скрийншот разбирам как точно са определени блоковете.

Само това е, засега. :bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:19 pm 
Аватар

Верно схемата на Левски ТВ е кафява :arrow: да се пребие :bigok

А тия седалки дето не са монтирани няма да се монтират. Не стигало мЕстО за тях и вече са ги прередили така че да не зее празно от двете страни.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:46 pm 
Аватар

Косьо, не знам защо си правиш труда, братче. Има няколко души, които живеят само за да се изсерат върху всичко, което се прави. Не че е перфектно, ама много писва, дейба. И пак феновете са виновни, че не се борят за свободен вход. Все си мисля, че като толкова претендираш да обичаш отбора, няма да правиш 10 реда сметка как Баждека те е минал с 3 лв. Но накрая винаги казваш - абе аз не съм за 2 лв, ама... Ми точно за 2 лв сте, ебаси. Жалка работа. А най-гнусното беше, че връзкарите са взели всички места, на които не пречи оградата. Демек сектора е продаден без първите 5 реда. Еби му майката :ohmygod2

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:47 pm 
Аватар

не стигат седалките защото се монтират такива в прес ложата временно и са поръчани още да допълнят бройката

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:50 pm 
Аватар

Е не е така, това го проверих ;)

А тия места, от които не се виждало, са около 10 и още преди да е отворен секторът, ще станат 0 :smt006

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:50 pm 
Аватар

Седем:Едно написа:
Косьо, не знам защо си правиш труда, братче. Има няколко души, които живеят само за да се изсерат върху всичко, което се прави. Не че е перфектно, ама много писва, дейба. И пак феновете са виновни, че не се борят за свободен вход. Все си мисля, че като толкова претендираш да обичаш отбора, няма да правиш 10 реда сметка как Баждека те е минал с 3 лв. Но накрая винаги казваш - абе аз не съм за 2 лв, ама... Ми точно за 2 лв сте, ебаси. Жалка работа. А най-гнусното беше, че връзкарите са взели всички места, на които не пречи оградата. Демек сектора е продаден без първите 5 реда. Еби му майката :ohmygod2

Вероятно всеки би изпаднал в афект, като отиде първи и после види запазени места. Но преувелечиението че са били 150-200 (колкото са продадените горе-долу към днешна дата) вече е маТЕРИАл за гнусните вестници, които ще го напишат утре ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 8:59 pm 
Аватар

Е, после имаше, че се продавали само местата, от които не се вижда :ohmygod

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 10:44 pm 
Аватар

Седем:Едно написа:
Е, после имаше, че се продавали само местата, от които не се вижда :ohmygod

Ами с такова впечатление останах. Човека каза 150 места продадени преди 09:00. Нормално е да се издразня.

Иначе, благодаря на Косьо, че взе отношение и си направи труда да разясни ситуацията. :levski

Относно цените, става дума за доста повече от 2 лв. Цялостната политика на клуба е сбъркана! За да не говоря напразно съм ви извадил сезонните карти на Спарта Прага, Динамо Киев и Динамо Загреб. Двойно по-ниски са от нашите, но може би е така, защото имат козирка? :smt017 Или, пък, защото в Чехия, Полша и Хърватска стандартът на живот е по-нисък този тук. :smt017 (не знам колко е билета за кино там, съжалявам)

Явно там пасат трева и "не си обичат отборите". :smt006

Тезата, че посещаемостта не е свързана с цените за мен е грешна. Това е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 11:08 pm 
Аватар

Ми вземи си карта за Динамо Киев, кво толкова сложно има? И на Азис концерта струва 10 лв, ама аз давам 150 лв за AC/DC. За пръв разбирам, че ценообразуването се прави според стандарта на живот в страната. Чакам Бентли да си пуснат продуктите тук 10-пъти по-евтино от Женева.

П.П.
И нямам за цел да каже, че цените са супер и изпипани или пък, че продукта ни е съвършен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 444 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]