forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 3:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Сканирах книжката, която Птицата ми даде. Съвсем мъничка е и в кофти състояние - 1964 г. е печатана и е пожълтяла, изпокъсана и т.н. Общо взето много внимавах при сканирането, че както е в период на полуразпад да не я повредя още повече. На някои файлове не знам защо, но се получи едно леко размазване на места, както ще видите, но си мисля, че не е фатално :wink: Пробвах няколко пъти и наистина не знам защо стана така.
Сканирала съм с голяма резолюция и не съм пипала нищо по снимките.
Ето линк към photobucket, някой да ми даде сайт или нещо да кача един .rar и оттам нататък вече UL и всички останали със сайтове за Левски да качват и да разпространяват :wink:
http://s172.photobucket.com/albums/w17/incheto_1914/Stefan%20Noikov%20-%20S%20Imeto%20Na%20Levski/

По-натам май ще има и голям брой архивни снимки, но да не казвам голяма дума засега :)

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 3:37 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 2:49 pm
Мнения: 99
Благодаря :smt038

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 9:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
Пробвах да я прекарам през OCR, но ще трябва малко играчка за да се получи както хората.

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 5:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:19 pm
Мнения: 3879
Местоположение: Плевен
В OCR (whatever that means) ми е надежБата, щото иначе е нечитаема...

ПС. Инче, благодарско за инициативата и не спирай :!:

_________________
Нашата битка тепърва предстои, нашият най-важен мач се играе всеки ден... Днес, утре, седмица след седмица!
И ние ще го спечелим!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 5:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Що да е нечитаема бе :shock: Нещо да не би на вас да не ви излиза като хората, знам ли...

Дайте идея къде да кача рар-а, да не се налага да има save as снимка по снимка :)

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 6:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 15, 2006 6:01 pm
Мнения: 4629
Местоположение: Герена
На който му трябват и има скенер :arrow: имам "Гениите гаснат млади" на Рихард Езра, "Незабравимият Гунди" и "Справочник - 80 години ФК "Левски-София" плюс една книга за вечното дерби :smt006

_________________
Левски беше силен,
когато бе цивилен,
върнете старият любим отбор!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Архив:


Прикачени файлове:
S imeto Levski.zip [27.67 MiB]
405 пъти

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 11:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:13 pm
Мнения: 1050
Благодаря :)

_________________
Поклон, великани!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2009 4:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Hypnotic написа:
На който му трябват и има скенер :arrow: имам "Гениите гаснат млади" на Рихард Езра, "Незабравимият Гунди" и "Справочник - 80 години ФК "Левски-София" плюс една книга за вечното дерби :smt006



Аз съм желаещ. Само кажи горе-долу като страници как са, да имам представа.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2009 1:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:52 pm
Мнения: 7
Местоположение: България
Опитах се да направя на PDF цялата книжка, за да е по-лесна за четене. Единствено въведението ми се размазва и затова го махнах.


Прикачени файлове:
S imeto na Levski.rar [24.13 MiB]
298 пъти

_________________
"Има една страна България, и в тази страна България има един отбор Левски! В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" ГЕОРГИ АСПАРУХОВ
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2009 2:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 15, 2006 6:01 pm
Мнения: 4629
Местоположение: Герена
tprodanov написа:
Hypnotic написа:
На който му трябват и има скенер :arrow: имам "Гениите гаснат млади" на Рихард Езра, "Незабравимият Гунди" и "Справочник - 80 години ФК "Левски-София" плюс една книга за вечното дерби :smt006



Аз съм желаещ. Само кажи горе-долу като страници как са, да имам представа.

Книгите за Левски са съответно по 64, 140, 128 страници, а за дербито (изд. 1994) - 186 стр.

_________________
Левски беше силен,
когато бе цивилен,
върнете старият любим отбор!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 24, 2009 8:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 11:33 pm
Мнения: 161
Аз имам две книги едната е Гунди голямото завръщане, а другата е една оранжева с и се казва Георги Аспарухов на Спас Тодорв и Милко Стефанов

_________________
След мача Левски - лит(*кс-етрополе 7:2, Радио "Свободна Европа" обявява в информационната си емисията, че "отбора на народа е победил отбора на властта". Малко след този двубой, БКП опита да заличи Левски


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 9:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:19 pm
Мнения: 3879
Местоположение: Плевен
:smt006 Някой нещо чЕте ли от тая книжка? Някой впечатли ли се от нещо в нея? Научихте ли нещо ново за Левски? Какво знаете/мислите за Стефан Нойков?
Преди време, някъде из ФОРОНА, бях попитал за "С ЛЕВСКИ по дългия път на времето" - някакъв чалъм да се намери, ако ще и в "насипно състояние"?

_________________
Нашата битка тепърва предстои, нашият най-важен мач се играе всеки ден... Днес, утре, седмица след седмица!
И ние ще го спечелим!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 1:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Аз четох да. От контекста може да се извадят разни ценни информации, иначе самата книжка е издадена в смъртен комунизъм и редактирана със сигурност от очилати бивши активни борци и ятаци нанесли "корективи" да звучи като фанфари за "след 9-ти септември".........иначе другата книга на Стефан Нойков "С ЛЕВСКИ по дългия път на времето" е издадена 1994 и няма НИЩО общо с тая книжка, определено!

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 10:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:19 pm
Мнения: 3879
Местоположение: Плевен
Няколко цитата, които ще запомня:


Относно строежа на първото игрище на ЛЕВСКИ:
За тия дни и сега с радост си спомня някогашната баскетболистка на "Левски" - Соня Чолакова:
"Особен ентусиазъм бе обхванал всички ни тогава - ще имаме най-после наше игрище! Въпрос на чест за нас бе да помагаме. Мъжете работиха къртовски, а ние, тогава млади девойки, помагахме според силите си. И когато виждах как усърдно толкова много хора даваха доброволен труд за това игрище, разбирах колко силна е любовта към "Левски".



Относно подготовката на Националният отбор за Олимпиадата в Париж през 1924 г. :
"Всички играчи от отбора изпълняваха през деня служебните си задължения без никакво облекчаване, а след работно време, вече изморени, отивахме на тренировка. Занимавахме се до късно вечер, а след това всеки от нас се прибираше вкъщи. ... За честта на другарите си от олимпийския отбор трябва да подчертая, че всички преодоляваха умората и трудностите, и крайно добросъвестно се подготвяха да изпълнят дълга си. Поддържаше ни горещата любов към Родината и безпределното желание да я представим достойно на олимпиадата". - спомня си Боян Бянов, играл в ЛЕВСКИ и Тича.
И още за олимпиадата:
В Париж нашият отбор е настанен в един пансион в предградието Ньой, където е бил подписан мирният договор с България след Първата световна война.
"Мисля, че това не беше случайно - добавя Б. Бянов - искаха да ни напомнят, че идваме от победена страна. Останалите отбори бяха настанени другаде".



Относно отношенията със Славия:
"Спомням си, че през 1928 година пътувахме с отбора на "Левски" с автомобили към Солун - разказва дългогодишният деятел Иван Филипов. В гръцка територия срещнахме тима на "Славия", който се връщаше от Солун, воден от Стефан Македонски. Това беше сърдечна среща. Чумпалов ни даде съвети за нашите мачове в Солун, славистите ни пожелаха успех. "Хип-ура за "Левски"!" - извикаха те. "Хип-ура за "Славия"!" - отговорихме ние. Много пъти сме викали "Хип-ура", но този поздрав никога не е звучал така вълнуващо, както при тази среща със "Славия" под чуждо небе."


Иначе, книжлето е просмукано от комунистическа пропаганда, което е обяснимо с оглед годината на издаване – 1964 и в никакъв случай не бива да се обяснява с някаква прокомунистическа позиция на автора. West-О го е казал пИрфектно:
UL написа:
Аз четох да. От контекста може да се извадят разни ценни информации, иначе самата книжка е издадена в смъртен комунизъм и редактирана със сигурност от очилати бивши активни борци и ятаци нанесли "корективи" да звучи като фанфари за "след 9-ти септември".........иначе другата книга на Стефан Нойков "С ЛЕВСКИ по дългия път на времето" е издадена 1994 и няма НИЩО общо с тая книжка, определено!

Обяснява се как преди 09.09.1944 някои играчи и деятели на клуба имали леви убеждения, как след „девети” Цола и още двама министри нещо помагали ... Всъщност, цЕлата книжка е разделена на 2 части: първите 30 години (1914-1944) и вторите 20 (1944-1964), явно за да се подчертае огромната значимост на „ вододела” 09.09.1944. Прави впечатление как постоянно се натрапват огромните грижи на „народната власт” за спорта, в противовес с безхаберието на предишната „буржоазна” власт, но никъде не се споменава например: какво се случва с първият стадион на клуба, къде играе през толкова благодатните 20 години социализъм, кой строи новия клубен „спортен комплекс” (визира се Герена), как са третирани редица състезатели и деятели на клуба от новата власт, колко футболисти (създадени в синята школа) губи клуба, защото в един момент станали ... войници, студенти или просто не практикували „предопределените” за ЛЕВСКИ професии. Многото комунизъм определено прави книжката „тежка” за четене, но след по-сериозно пресяване могат да се отсеят известен брой ценни зрънца.

_________________
Нашата битка тепърва предстои, нашият най-важен мач се играе всеки ден... Днес, утре, седмица след седмица!
И ние ще го спечелим!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 24, 2010 8:21 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:21 pm
Мнения: 84
Много отдавана не съм писал,ама от тая пуста чужбина и това става!
Имам еднопредложение към всички вас!И една молба...
Нека да направим тук във нашия форум пълния международен баланс на всичики изиграни международни срещи на Левски от създаването на клуба през 1914г. до наши дни.
Лично аз имам всички международни мачове на синия отбор от 1914 до 1985 г.,включително които са около 850 на брой.
Ако някой ото вас е водил статистика на контролите и приятелските международни срещи на Левски от 1986г. до наши дни - ще е просто супер!
Аз публикувам своите - той неговите и така и по този начин ще можем да си правим всякакви справки и тенеденции относно международните изяви на нашите - и във миналото и сега,и за евротурнирите включително.
А ако ги има някъде в нета - моля пуснете един линк,а аз смятам да отворя нова тема,озаглавена - Левски на международната арена - и там да публикувам всичко.
очаквам вашите мнения и съдействие за това начинание.
Защото това е историята на Левски.
Наш дълг е да я съхраним
LSFC Forever!
:lsfc3


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 24, 2010 8:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:21 pm
Мнения: 84
Друго което искам да кажа е,че братчедите от Кочинастан вече са направили това и въпреки,че въобще не са ми приятни съм длъжен да ги аплодирам,защото тази тяхна проява наистина заслужава адмирации.
http://forum.cskasofia.com/viewtopic.php?t=11277 .
Наш дълг и кауза е да направим същото.
За това да действаме!Всички заедно!
:lsfc3


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 24, 2010 8:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 48817
Местоположение: ШОПландия
blue_sky написа:
Много отдавана не съм писал,ама от тая пуста чужбина и това става!
Имам еднопредложение към всички вас!И една молба...
Нека да направим тук във нашия форум пълния международен баланс на всичики изиграни международни срещи на Левски от създаването на клуба през 1914г. до наши дни.
Лично аз имам всички международни мачове на синия отбор от 1914 до 1985 г.,включително които са около 850 на брой.
Ако някой ото вас е водил статистика на контролите и приятелските международни срещи на Левски от 1986г. до наши дни - ще е просто супер!
Аз публикувам своите - той неговите и така и по този начин ще можем да си правим всякакви справки и тенеденции относно международните изяви на нашите - и във миналото и сега,и за евротурнирите включително.
А ако ги има някъде в нета - моля пуснете един линк,а аз смятам да отворя нова тема,озаглавена - Левски на международната арена - и там да публикувам всичко.
очаквам вашите мнения и съдействие за това начинание.
Защото това е историята на Левски.
Наш дълг е да я съхраним
LSFC Forever!
:lsfc3

В този момент се сетих, че Катун имаше един проект за уики. :smt017
Може да ги съчетаем някак...

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 24, 2011 7:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 7:13 am
Мнения: 223
blurrrr написа:
:smt006 Някой нещо чЕте ли от тая книжка? Някой впечатли ли се от нещо в нея? Научихте ли нещо ново за Левски? Какво знаете/мислите за Стефан Нойков?
Преди време, някъде из ФОРОНА, бях попитал за "С ЛЕВСКИ по дългия път на времето" - някакъв чалъм да се намери, ако ще и в "насипно състояние"?
Аз я прочетох почти цялата!Направиха ми впечатления няколко несътветсвия с официалната история на клуба.Първото е, че на стр. 14 от книгата, като първи председател е посочен Георги Манолов, а не Владимир Григориев - Владиса :o Друго, което е инетесно да се отбележи- на 8 стр. пише, че сме печелили купата "Улпия Сердика" седем пъти поред :roll: Аз съм чел, че имаме 4 купи, а след това се отказваме от участие в надпреварата!
Иначе има много полезни неща!Например много детайлно е описано за спечелената КЕШ от женския волейболен отбор на Левски през 1964 г.Има интересни неща за леката атлетика, плуването, баскетбола.
Има доста подробности за първите години от съществуването на Левски: първите сбирки, първата канцелария, първите екипи, първите международни мачове.Пише и за сливането през 1920 г. с отборите на "Скобелев" и "България", които дотогава са били негови клонове!Описва се и създаването на първия химн на отбора, първата значка, както и създаването на първия в България юношески отбор през 1922 г.
Книгата е доста интересна и си струва да се прочете!!!Естествено има и много комунизъм в нея, ама то за онова време си е напълно нормално :ohmygod


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com