forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 12:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 1:29 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
В историята на нашия клуб турнира за купата Улпия Сердика е от особено значение.

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Последна промяна Apostola на Нед Фев 15, 2015 7:23 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 1:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
Въпросът ми е следният:

Според решението прието на 12.06.1929г., клубът който спечели купата пет пъти поред или десет пъти с прекъсване става неин притежател завинаги! Ние я печелим през 1926, 1930 и 1931г., след което предявяваме претенции да я получим завинаги. Според информацията в официалния сайт, получаваме отказ от СОСО с мотив че през 1928г., не се е провела финална среща и няма излъчен победител в турнира.
През 1934г., печелим купата за ЧЕТВЪРТИ ПОРЕДЕН ПЪТ и отново ни е отказано да я притежаваме за вечни времена??? Последва отказ на отбора да се състезава в този турнир ЗАВИНАГИ???

Според правилника на СОСО, май наистина тази организация е имала право да ни откаже купата. Тя така или иначе краси нашата витрина, но този документ направо ме потресе. Ще съм ви благодарен ако с мнения и доказателства разрешим този ребус!

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:21 pm
Мнения: 84
Пълен ташак!? :boisw
Аз, дето се имам за историк за първи път виждам този правилник. Още утре почвам да се ровя за потвърждение.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 7:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19480
Apostola написа:
Въпросът ми е следният:

Според решението прието на 12.06.1929г., клубът който спечели купата пет пъти поред или десет пъти с прекъсване става неин притежател завинаги! Ние я печелим през 1926, 1930 и 1931г., след което предявяваме претенции да я получим завинаги. Според информацията в официалния сайт, получаваме отказ от СОСО с мотив че през 1928г., не се е провела финална среща и няма излъчен победител в турнира.
През 1934г., печелим купата за ЧЕТВЪРТИ ПОРЕДЕН ПЪТ и отново ни е отказано да я притежаваме за вечни времена??? Последва отказ на отбора да се състезава в този турнир ЗАВИНАГИ???

Според правилника на СОСО, май наистина тази организация е имала право да ни откаже купата. Тя така или иначе краси нашата витрина, но този документ направо ме потресе. Ще съм ви благодарен ако с мнения и доказателства разрешим този ребус!


Написано е, че печелим купата през 30 и 31-ва, а после че през 34-та я печелим за четвърти пореден път, което не се връзва.
По моите сметки щом сме я взели през 30-та, то значи през 34-та ни е пета поредна, а не четвърта. :roll:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
Selqnina s koleloto написа:
Apostola написа:
Въпросът ми е следният:

Според решението прието на 12.06.1929г., клубът който спечели купата пет пъти поред или десет пъти с прекъсване става неин притежател завинаги! Ние я печелим през 1926, 1930 и 1931г., след което предявяваме претенции да я получим завинаги. Според информацията в официалния сайт, получаваме отказ от СОСО с мотив че през 1928г., не се е провела финална среща и няма излъчен победител в турнира.
През 1934г., печелим купата за ЧЕТВЪРТИ ПОРЕДЕН ПЪТ и отново ни е отказано да я притежаваме за вечни времена??? Последва отказ на отбора да се състезава в този турнир ЗАВИНАГИ???

Според правилника на СОСО, май наистина тази организация е имала право да ни откаже купата. Тя така или иначе краси нашата витрина, но този документ направо ме потресе. Ще съм ви благодарен ако с мнения и доказателства разрешим този ребус!


Написано е, че печелим купата през 30 и 31-ва, а после че през 34-та я печелим за четвърти пореден път, което не се връзва.
По моите сметки щом сме я взели през 30-та, то значи през 34-та ни е пета поредна, а не четвърта. :roll:

Така де.... 1932-ра! Човешко е да се греши. :? Всичко си е написано. Явно понякога и на мен пръстите не ми се подчиняват.
Това не е най-важното. Проблема е че според регламента ние нямаме право да претендираме за вечно притежание на този трофей. От къде се е появила информацията че който спечели купата три пъти поред я прибира завинаги? На всичко отгоре, така е записано и в официалния ни сайт?!?
Лесно е да кажа - "дреме ми за неква прашлясала купа", ама не е баш така.

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 8:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:19 pm
Мнения: 3879
Местоположение: Плевен
Значи, да резюмираме (според официалния сайт):
- Първи турнир (1926) - финал ЛЕВСКИ - Славия 2:1
- Втори турнир (1928) - не се играе финал, щото бла,бла,бла..
- Трети турнир (1930) - финал ЛЕВСКИ - ФК13 2:0
- Четвърти турнир (1931) - финал ЛЕВСКИ - ФК13 4:1
Още тук се появяват претенции за "вечно притежание" на купата, въпреки че са минали едва 4 издания на турнира т.е. нЕма как да има петкратен носител. В този случай е странно защо изобщо ЛЕВСКИ повдига подобен въпрос, едва ли е от непознаване регламента на турнира. Интересен е и отговорът на ССО, където не се споменава за очеизваждащата невъзможност за "петкратен последователен носител", а се отказва с мотив "незавършилия турнир през 1928".
- Пети турнир (1932) - финал ЛЕВСКИ - Славия 1:0
Тук пък вече можем да говорим за "петкратен последователен победител" при положение, че ЛЕВСКИ се счита за победител в незавършилия турнир през 1928 заради това, че другия финалист (Славия) е използвал нередовен състезател и би следвало вече да е дисквалифициран и т.н. Но всъщност ЛЕВСКИ никога не е изявявал претенции към купата от 1928 и клубът винаги и навсякъде е споменаван като "четирикратен носител" на Улпия Сердика. Отново възниква въпросът за "странните" претенции на ЛЕВСКИ и за още по-странния отговор на ССО, че "купата става преходна".
Та цялата тая сказка, дето някой иска да си купи нещо за 3 лева, а продавача му говори всякакви врели-некипели без да споменава, че цената всъщност е 5 лева нещо не я разбирам. Това ми прилича малко на "измислените с указ на ЦК на БКП" , дето половин век не знаеха, че са пряк наследник на АС23, ма сега вече ГА ги открехна. Така и ние след близо 80 години разбираме, че то трЕбвали 5 купи, щото даващия купата нещо е пропуснал да го спомене, дори след 2 години разправии ...

_________________
Нашата битка тепърва предстои, нашият най-важен мач се играе всеки ден... Днес, утре, седмица след седмица!
И ние ще го спечелим!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
blurrrr написа:
Значи, да резюмираме (според официалния сайт):
- Първи турнир (1926) - финал ЛЕВСКИ - Славия 2:1
- Втори турнир (1928) - не се играе финал, щото бла,бла,бла..
- Трети турнир (1930) - финал ЛЕВСКИ - ФК13 2:0
- Четвърти турнир (1931) - финал ЛЕВСКИ - ФК13 4:1
Още тук се появяват претенции за "вечно притежание" на купата, въпреки че са минали едва 4 издания на турнира т.е. нЕма как да има петкратен носител. В този случай е странно защо изобщо ЛЕВСКИ повдига подобен въпрос, едва ли е от непознаване регламента на турнира. Интересен е и отговорът на ССО, където не се споменава за очеизваждащата невъзможност за "петкратен последователен носител", а се отказва с мотив "незавършилия турнир през 1928".
- Пети турнир (1932) - финал ЛЕВСКИ - Славия 1:0
Тук пък вече можем да говорим за "петкратен последователен победител" при положение, че ЛЕВСКИ се счита за победител в незавършилия турнир през 1928 заради това, че другия финалист (Славия) е използвал нередовен състезател и би следвало вече да е дисквалифициран и т.н. Но всъщност ЛЕВСКИ никога не е изявявал претенции към купата от 1928 и клубът винаги и навсякъде е споменаван като "четирикратен носител" на Улпия Сердика. Отново възниква въпросът за "странните" претенции на ЛЕВСКИ и за още по-странния отговор на ССО, че "купата става преходна".
Та цялата тая сказка, дето някой иска да си купи нещо за 3 лева, а продавача му говори всякакви врели-некипели без да споменава, че цената всъщност е 5 лева нещо не я разбирам. Това ми прилича малко на "измислените с указ на ЦК на БКП" , дето половин век не знаеха, че са пряк наследник на АС23, ма сега вече ГА ги открехна. Така и ние след близо 80 години разбираме, че то трЕбвали 5 купи, щото даващия купата нещо е пропуснал да го спомене, дори след 2 години разправии ...


Най-после някой да прозре! :)
Всички информации говорят че купата се дава завинаги след три последователни победи в турнира. Да, ама според правилника, те са пет!
Откъде иде инфото за три, а не за пет. Защо официалния сайт се позовава на "трикратната теория". Това питам аз???
Мисля че въпроса ми хич не е маловажен. Такива идиотии не трябва да има в нашата история. Дано открия друг "трикратен" правилник. Ама, едва ли?!? :(

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 3:16 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 10:04 am
Мнения: 8739
Въпроса ти е откъде е тръгнал някакъв слух? Сериозно ли?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 23, 2008 4:09 pm
Мнения: 153
Apostola написа:

Най-после някой да прозре! :)
Всички информации говорят че купата се дава завинаги след три последователни победи в турнира. Да, ама според правилника, те са пет!
Откъде иде инфото за три, а не за пет. Защо официалния сайт се позовава на "трикратната теория". Това питам аз???
Мисля че въпроса ми хич не е маловажен. Такива идиотии не трябва да има в нашата история. Дано открия друг "трикратен" правилник. Ама, едва ли?!? :(


Според правилника от 1929 г. купата се дава завинаги на отбора, който я е спечелил 5 пордени пъти. Първият турнир обаче се играе през 1926, а втоорият 1927/1928 г.. В тези турнири очевидно се е играло по правилник от преди 1929 г. Значи, твърде е възможно, в този ПЪРВИ правилник на турнира да пише, че купата се дава завинаги на отбора спечелил я три поредни пъти. Дано намериш този ПЪРВИ правилник, така както си намерил другия, т.е. втория правилник на турниран "Улпиа Сердика".

Вероятно така ще бъде разгадан енигмата на "трикратната теория"...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/Enigma.jpg

:smt006

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 3:44 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
Сигурен съм че е имало и друг правилник. Аз обаче не го открих. Дори и първоначалния регламент да е бил в полза на "трикратната теория", правилника от 1929-та го отменя. Там е работата че до 1929г., ние сме печелили купата само веднъж. Следователно, нямаме основание да се позоваваме на стария правилник, ако е имало такъв разбира се. Проблема е че както в случая с купата "Улпия Сердика", така и в редица други "официални" информации, аз откривам доста несъответствия. Не мога да разбера защо е било необходимо да се изтъкват неверни факти, както и това кой и защо ги е тиражирал. Лесно е да се приеме за чиста монета това което някой си е казал. Моето мнение е че всичко трябва да се проверява. Иначе, излиза че и ние като грухтящите си повтаряме 1000 пъти една и съща лъжа. Току виж, излязла истина. Както и става в немалко случаи - за съжаление!?! :(

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 23, 2008 4:09 pm
Мнения: 153
Apostola написа:
Сигурен съм че е имало и друг правилник. Аз обаче не го открих. Дори и първоначалния регламент да е бил в полза на "трикратната теория", правилника от 1929-та го отменя. Там е работата че до 1929г., ние сме печелили купата само веднъж. Следователно, нямаме основание да се позоваваме на стария правилник, ако е имало такъв разбира се. Проблема е че както в случая с купата "Улпия Сердика", така и в редица други "официални" информации, аз откривам доста несъответствия. Не мога да разбера защо е било необходимо да се изтъкват неверни факти, както и това кой и защо ги е тиражирал. Лесно е да се приеме за чиста монета това което някой си е казал. Моето мнение е че всичко трябва да се проверява. Иначе, излиза че и ние като грухтящите си повтаряме 1000 пъти една и съща лъжа. Току виж, излязла истина. Както и става в немалко случаи - за съжаление!?! :(



Това са лично твои изводи. Но... Първо, въпросният наръчник е издаден 1932 г. и в него се казава за правилни приет 1929 г. Второ, интересно би било да се разбере какво пише във вестниците от онова време по този въпрос. Ти, като си се ровил из архивите, за да се докопаш до повече информация, не провери ли във вестниците какво пише? Няма начин да не е отбелязано: това е важен турнир за онова време, а ЛЕВСКИ до този момент е хегемон,а се отказва за участие...

Или и вестниците са изчезнали от архива?


:smt006

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 5:27 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
Прегледал съм всичко което е възможно за нашия отбор в архивите.

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Последна промяна Apostola на Нед Фев 15, 2015 7:25 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2009 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 23, 2008 4:09 pm
Мнения: 153
Apostola написа:
Прегледал съм всичко което е възможно за нашия отбор в архивите. Самият аз, разполагам с немалка част от тях.
Ще пускам каквото мога във форума. Само да се потретя - напълно съм сигурен че имам основание да оспорвам някои така наречени факти за историята на Левски. През годините, някои журналя, къде добронамерено, къде не, са си изсмуквали от пръстите какви ли не нелепици. Лошото е че историята с хилядократното повтаряне явно и при нас е оказала своето отрицателно влияние. Както вече казах, моята мисия е да помогна за изчистването на повечето от противоречията. Останалото си го знаем. За чисто фенските неща има достатъчно места на които да си говорим. Нали затова е дадена тази трибуна. Нито съм журналист, нито имам финансови възможности да го направя по друг начин.


добре де, щом си прегледал всичко, би трябвало да знаеш какво пише във вестниците за отказа на ЛЕВСКИ да играе след петия турнир. няма начин да не е отразено. кажи какво пише там, ако обичаш ЛЕВСКИ ОЛЕ ОЛЕ ОЛЕ ОЛЕ

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 10, 2009 6:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
Приготвил съм още някои факти които изрових вчера. Мисля че те са напълно достатъчни да си направим заключение по казуса. Първият от тях е прословутия "трикратен" правилник. Както и предполагах, такъв наистина е съществувал. Утвърден е на 17 август 1927г., и е в сила до приемането на следващия такъв на 21 октомври 1929г.

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Последна промяна Apostola на Нед Фев 15, 2015 7:26 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2009 12:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 23, 2008 4:09 pm
Мнения: 153
Apostola написа:
Дано открия друг "трикратен" правилник. Ама, едва ли?!? :(


Виж, че можело ! :)

Жалко, само, че въпросът за теб е изчерпан, защото иначе, с твоя помощ, бихме могли да разберем как е отразаена във вестниците от онова време новината, че непобедимият ЛЕВСКИ в този турнир, неизменният победител в него, се оказва от участие в следващите му издания...

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com