forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Окт 06, 2009 10:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Твърде е възможно да има документи в офиса на спортният клуб

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 12:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Цитат:
И аз от това се опасявам. Едва ли търсенията ми ще се увенчаят с успех. Не ми го побира акъла, как е възможно да има всякакви документи за Футболен Клуб "България" например, а за нас нищо??? Поне не в оригинал?!?

И надали е случайно...
Впрочем една от версиите за 1911 като година на основаването е желанието на отделни привърженици да изкарат клуба си по стар от "Славия", основана през 1912 г. - т. е. две години преди нас.
Виждал съм снимки на знаме, на което 1911 г. е поставена като година на основаването а там присъства и емблемата от 1922 г. Но това не го прави фалшификат - клуба може да е основан кога ли не, а знамето да е изработено години по - късно.
Според мен много е възможно в някой от многобройните преписи при регистрирането и пререгистрирането на клуба да е допусната печатна грешка и оттам да е тръгнало всичко.
Аз лично се придържам към версията, че неофициално клубът е основан през 1911 г. В това време обаче той е бил просто увлечение на група ученици за времето след часовете - дейност не е развивана, мачове не са провеждани, контакти с други клубове не е имало.
Това започа да става чак след официалното учредяване на клуба от 1914 г. Чак след нея "Левски" започва да съществува като нещо реално. Затова и я броим като година на основаването си.
Ако с тези си версии съм в помощ в търсенето на Апостола...макар да смятам, че той е добре запознат с тях. А за делото му - голямо браво!

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2009 12:51 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 12:36 pm
Мнения: 41
Anarion написа:
Цитат:
И аз от това се опасявам. Едва ли търсенията ми ще се увенчаят с успех. Не ми го побира акъла, как е възможно да има всякакви документи за Футболен Клуб "България" например, а за нас нищо??? Поне не в оригинал?!?

И надали е случайно...
Впрочем една от версиите за 1911 като година на основаването е желанието на отделни привърженици да изкарат клуба си по стар от "Славия", основана през 1912 г. - т. е. две години преди нас.
Виждал съм снимки на знаме, на което 1911 г. е поставена като година на основаването а там присъства и емблемата от 1922 г. Но това не го прави фалшификат - клуба може да е основан кога ли не, а знамето да е изработено години по - късно.
Според мен много е възможно в някой от многобройните преписи при регистрирането и пререгистрирането на клуба да е допусната печатна грешка и оттам да е тръгнало всичко.
Аз лично се придържам към версията, че неофициално клубът е основан през 1911 г. В това време обаче той е бил просто увлечение на група ученици за времето след часовете - дейност не е развивана, мачове не са провеждани, контакти с други клубове не е имало.
Това започа да става чак след официалното учредяване на клуба от 1914 г. Чак след нея "Левски" започва да съществува като нещо реално. Затова и я броим като година на основаването си.
Ако с тези си версии съм в помощ в търсенето на Апостола...макар да смятам, че той е добре запознат с тях. А за делото му - голямо браво!


За знамето си прав. Може би помниш каква истерия се създаде преди време около него. Версията да се изкараме по-стари от Славия е напълно несъстоятелна и представлява простовато и лишено от смисъл мерене на пишки. Важна е регистрацията на клуба в съда и пред другите държавни органи. Това се опитвам да намеря.

_________________
"Оперативно лечение на хемороиди, анални фисури и монтаж на шевни и безшевни олуци, аспирации, покривни обшивки и всякакъв вид тенекеджийски услуги ..." Web: www.batkov.com Fax: +359 2 9335614 EMAIL: office@batkov.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 10:15 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 23, 2008 4:09 pm
Мнения: 153
Из книгата на Димитър Попдимитров "Галерия "Левски". ГОЛЕМИЯТ СИН ОТБОР" (В тази книга са направени очерци на първите футболисти на ЛЕВСКИ. Ако не сте я чели, ви я препоръчвам!) :

"...С авторитетното си мнение Борис Василев се намесва и по повод съобщение в печата през 1978 г., че е открит устав на клуба от 1911 г.: „В този устав не е указано кой и къде го е издал. Обяснение намирам в очерталото се съперничество между „Левски” и „Славия” – кой е по-стар. Според мен издаден е от запалени членове, за да докажат предимство. Повтарям : „ Левски” беше основан на 24 май 1914 г.”..."

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 2:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 9:22 am
Мнения: 17
Местоположение: барове и ресторанти
Преди години ми подариха нещо между медал и значка на ЛЕВСКИ и на него пишеше:1911-1996-85 години или 1911-1986-75 години.
Може да го имат и други...

_________________
батков-ВЪН!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 2:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 23, 2008 4:09 pm
Мнения: 153
iptvarna написа:
Преди години ми подариха нещо между медал и значка на ЛЕВСКИ и на него пишеше:1911-1996-85 години или 1911-1986-75 години.
Може да го имат и други...


Това е вероятно е медал "75 години ЛЕВСКИ-спартак" (има и такива значки но без годините 1911-1986). Фактически, за рождена дата на цалото дружество ЛЕВСКИ-спартак се считаше 1911 г. защото спартак бил наследник на Раковски, който пък, видиш ли, бил основан през 1911 г.... Бла-бла...
ЛЕВСКИ си е ЛЕВСКИ и "беше основан на 24 май 1914 г.", както потвърждава БОРКИША. Какво повече?!

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 9:22 am
Мнения: 17
Местоположение: барове и ресторанти
Ако е така,то нека и другите отбори си признаят кога са създадени футболните им клубове,а не спортните.
Пример Ботев Пловдив-през 1912 мисля,че е регистриран боксов клуб,а не футболен-той е по-късно.

_________________
батков-ВЪН!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com