forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 2:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 19, 2008 3:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Гледах видеото за шампионат през 93 и определено Гетов ми направи много сериозно впечатление. Спомням си обаче, че и някой беше написал "голям футболист, за жалост - не и като човек" или нещо такова. Статистиката лесно му се намира (между другото фрапантно количество голове е вкарал), но някой ще разкаже ли малко повече за него, защото гледам че почти никъде нищо не се споменава за него.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 11:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Игра в чорбата,беше голям техничар,един от малкото футболисти,които играеха в национала он провинциален отбор-Спартак Плевен,невероятен от фалове,публиката го прие добре,независимо че беше играл при свинете

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 4:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Гетов беше невероятен, истински майстор какъвто няма вече по Българските терени.....той беше от старата школа футболисти, изградени от деца по действащите тогава бази.......най-добрият при преки свободни удари който аз съм виждал, техника пас, поглед върху играта - все на много високо ниво, отборен играч, скромен и истински професионалист с отговорност и отношение към играта каквото не се среща днес. Всъщност на него дължим титлата от 1992/1993.....най-много на него!

а при свинете каквото е играл не се е запомнило.....но сезонът при нас беше БЛЕСТЯЩ!

:fgod

Изображение

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 4:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 9:43 pm
Мнения: 823
В чорбата изкара подготовка само и 1-2 мача изигра ако не се лъжа.Шитнаха го на Портимонензе,ако не греша името.Иначе за един сезон ни донесе много радост.Малка пикантерия,след изпусната дузпа срещу свинете му счупиха прозорците на Мерцедеса в Света Троица.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
А след като е изкарал такъв блестящ сезон при нас, защо повече не е играл за Левски ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 7:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 4:53 pm
Мнения: 2201
thegboy написа:
А след като е изкарал такъв блестящ сезон при нас, защо повече не е играл за Левски ?

На 36 или 37 години е бил тогава...не знам, но най-вероятно се е отказал или е отишъл да рита някъде другаде


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 7:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Може би защото беше на 34 години? :smt006

А и дойде нов треньор- Георги Василев... :wink:

отиде в Шумен.....при "Шогуна" и се събраха даже с Гиби май..

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 20, 2008 7:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Между другото случайно намерих много интересно интервю за онези години с доктор Михаил Илиев...доктора на ЛЕВСКИ!

Цитат:
Д-р Михаил Илиев: Пламен Гетов подписа с "Левски", за да не го убият заради борч от машинки!
15 март 2007, 10:32
Юри Стефанов

изпрати на приятел
Д-р Михаил Илиев поздравява своя любимец Пламен Гетов.
Д-р Михаил Илиев поздравява своя любимец Пламен Гетов.
Боби Григоров обвинил доктора на националния, че откраднал медицинската апаратура на "Славия"
Днес ни гостува лекарят на националния отбор по футбол д-р Михаил Илиев. Той разказва как от вечен студент и шахматист става доктор на "Левски" и "А" отбора на България.

В Плевен тренирах едновременно шах и тенис на маса. Даже бях пионерски шампион на града по пинг-понг. Но в шести клас сложих очила и зарязах тениса на маса.
Станах кандидат-майстор на спорта по шахмат. Аз спасих плана по спортните разряди на "Спартак" - Плевен. И от дружеството ме наградиха с 30 лева, плат за панталон и шахматна литература.
Бях комсомолски секретар на математическата гимназия. Нямах нито един партиец в рода. Но ме избраха като най-добрия ученик.

ИСКАХ ДА БЪДА СПОРТЕН ЖУРНАЛИСТ
Но когато кандидатствах, обявиха нулев прием за тази специалност. Владо Памуков още се майтапи с младите репортери: "Кръстете се, че не е влязъл журналистика, защото щеше да ни разгони фамилията."
От "Плама" плащаха стипендии на 30-40 плевенчани във ВХТИ. Но математиката и точните науки не ме влечаха.
Под влияние на постановката "Рози за доктор Шомов" кандидатствах медицина. Приеха ме и хуманна, и ветеринарна.
Бях първи и в двата списъка. Избрах хуманната за разочарование на баща ми - ветеринарен лекар.
ПРИСТИГНАХ В СОФИЯ С ГОЛЕМИ АМБИЦИИ
А още първата ми лекция се отложи. Между нея и следващата имаше прозорец. И реших да отида на гости при моя градски гросмайстор Николай Спиридонов. На "Самуил" 7. Отвътре излизаше такъв пушек, че се зачудих дали да викам пожарната.
Спиридонов от 48 часа играе бридж с приятели. Четирима цакаха и двама спяха. После двама си лягаха, а събудените ги сменяха.
Всички пушеха, но не си бяха отваряли прозореца от оня ден. Спиро каза, че от два дни не са яли нищо. Събра два лева и ме помоли да им купя един хляб и най-евтиния салам. Като син на ветеринарен доктор, знаех какво представлява кучешката радост и не я взех.
Добавих два лева от мен и им донесох луканка, кашкавал и сирене. Щом се наядоха, трима задрямаха. Другите ме попитаха ме дали играя бридж. И се зарадваха, че ще им попълня карето.

КАЗАХ, ЧЕ ИМАМ ЛЕКЦИЯ
Обаче Спиридонов ми отвърна: "Няма смисъл да ходиш на лекции. Ходи на упражнения, за да ти заверяват книжката."
А друг път ме отвори: "Ние не сме дошли тук да следваме. Дошли сме да играем шах и между другото да учим."
После ме уреди да се включа в студентското национално първенство. Станах втори и ме взеха в отбора на "Академик".
Играех на 5-6 дъска, понеже бяхме много силни. Съотборници ми бяха гросмайсторите Нино Киров, Евгени Ерменков, Петър Великов, Любчо Спасов. Покрих норматива за майстор на спорта.
Обаче ме наказаха "за прояви несъвместими със социалистическия спорт и морал". Отложиха присъждането на званието ми с година.

ОБВИНИХА МЕ, ЧЕ СЪМ В ОТНОШЕНИЯ С ЕДНА СЪСТЕЗАТЕЛКА И СЪМ Й ПОПРЕЧИЛ ДА СЕ ИЗЯВИ И да бием Румъния! Истината е, че нямах връзка с нея. Междувременно станах шампион на столицата и треньор на жените в "Академик" - Сф.
Превърнах квартирата си във филиал на къщата на Спиридонов. Нонстоп играехме шах, бридж и комар. Евгени Ерменков спеше при мене на земята 3-4 години. Разроихме се на шахматисти и бриджори. Всички големи бриджори са неуспели шахматисти.
Христо Друмев, Иван Танев и Дончо Петканов - Джангъра стигнаха до кандидат-майстори на спорта по шах и зациклиха.
Но станаха световни шампиони по бридж! За всичките години в Медицинска академия не получих нито една шестица. Аз следвах десет години. А гросмайстор Спиридонов - 23!

ОТ ЛЕВСКАРИ НАПРАВИХ АГИТКАТА НА "АКАДЕМИК"
Аз съм от "Левски". Но на мача "Академик" - София - лит(*кс-етрополе нямаше кой да подкрепя студентите. Хазяйката беше шивачка.
Помолих я от бледосини кърпи и един мой чаршаф да ушие лозунг на "Академик". После купих бутилка "Слънчев бряг" и навих десет левскари да викат за новия отбор. Седнахме в сектор "В".
В началото никой не ни обръщаше внимание. Обаче лит(*кс-етрополе загуби с 1:0 и щяха да ни набият. А след години съдията на мача Чомаков ми призна: "Академик си би, но и аз им помогнах, понеже ми обещаха две торби цимент!" Тогава мизата беше такава.

В КАЗАРМАТА КАЗАХ, ЧЕ СЪМ УБИТ
Карах школа в Ботевград. Събраха ни 36 доктори, трима стоматолози и един фармацевт. Основното ми задължение беше да играя шах с началник-щаба. Всеки ден правехме по четири партии.
Номерът беше да го бия с 2.5 : 1.5. Тогава полковникът се радваше, че ми е оказал съпротива и се хвалеше, че ми е взел игра.
Веднъж ни опънаха за марш на скок. В пълно бойно снаряжения трябваше да превземем някакъв баир.
Като отдельонен командир казах на един набор: "Школник Петков, ние сме убити. Хвърляй автомата и каската и сядай в лозята!"
Но един старшина ни видя и ни натопи на лейтенантчето. То дотърча и нареди да продължим атаката.
Аз му отговорих: Другарю лейтенант, ние сме убити.


И като умрели оставаме тука! На вечерна проверка обявиха:

"УБИТИТЕ ШКОЛНИЦИ ПЕТКОВ И ИЛИЕВ - ПРЕД СТРОЯ!"
И ни пратиха в ареста. Там играхме карти, докато другите маршируваха за клетвата. Обаче началник-щаба попитал за мен. Казали му, че съм в ареста. А той: "Как така в ареста? Аз с кого ще играя шах?" И ме пуснаха. Но след школата военните си отмъстиха.
Другата черна бройка я пратиха в Звездец. Там се събират две граници и са в постоянна бойна готовност.
Мен ме лашнаха в секретно противоракетно поделение. Та да не мога десет години да излизам зад граница. И ако не бях станал спортен лекар, щях да видя чужбина през крив макарон.
А останалите ги уредиха във военните болници в София и Пловдив.

ПРИ РАЗПРЕДЕЛЕНИЕТО МНО И МВР СЕ СБИХА ЗА МЕН
Аз се разплаках на комисията. Казах, че не съм техен стипендиант и не искам да работя при тях. Засилиха ме в Никопол. Пращаха ми заплашителни писма, че ако не се явя, ще ме глобят 3000 лв.
Но баща ми беше зам.-председател на секцията по тенис на маса на "Спартак". При среща с шефа на дружеството Първан Борисов научи, че в спортния диспансер в Плевен е обявен конкурс за лекар.
Като майстор на спорта аз имах предимство пред другите кандидати и го спечелих. Извадих и втори късмет.
Тогава Валяка Спасов дойде като футболен консултант. Задачата му беше да спаси "Спартак" от изпадне. Но отборът губеше.
Валяка изчерпи всичките си оправдания. И накрая заяви, че падат, понеже нямат щатен доктор. А треньорът на книга Вачко Маринов каза за мен: "Ами докторът е отсреща. В диспансера!"
От дружеството ми обещаха апартамент. Обаче аз казах: Не ща да ми давате квартира. Искам да ме освободите от разпределение!

СПАСИХМЕ СЕ ОТ ИЗПАДАНЕ
На следващата година при нас дойдоха треньорът Иван Иванов, Пламен Гетов, Йордан Христов - Маймунката и Цеко Цветков - Пумата. Заиграхме красиво. В "Спартак" се заварих и с Лъчо Танев. Той ми беше като син. От 16-годишен риташе с мъжете!

ФУТБОЛЪТ МИ ВЛЕЗЕ В КРЪВТА. НО ЗАМИНАХ ЗА СОФИЯ.
Гросмайстор Нино Киров ме уреди за главен треньор на "Славия" по шах. С дипломата за средно образование ми изкараха фалшиво жителство за шест месеца. Станахме шампиони и при жените, и при мъжете. И отново ми провървя. През 81-рва освободиха доктора на футболистите, понеже много бърбореше срещу режима.
А славистът Гошо Георгиев се ожени в Шумен. Шефът на футбола на "белите" беше на сватбата му. И споделил, че не знаят с кого да сменят нарочения лекар. Администраторът му отговорил: "Вие си имате най-добрия доктор. Той ви тренира шахматистите."

ПОЛУЧИХ КАРТБЛАНШ
Не исках да разочаровам хората, които едва ме уредиха в София.
Но шефът на шахматната секция полк. Димитров сам ми каза: "С футболистите не мога да се боря." После началникът на Строителни войски генерал Василев реши набързо въпроса.
Направих няколко медицински кабинета. И ги оборудвах със западни апаратура, каквато нямаше в правителствена болница.
Внесохме апарат за биохимично изследване и направихме биохимична лаборатория. Имах най-богатата аптека. Чрез зам.-шефа на "Ветеринарно дело" д-р Симеонов внасяхме най-добрите чужди препарати. "Левски" и лит(*кс-етрополе нямаха такива условия.

ГРИГОРОВ МЕ УВОЛНИ
След първенството през 1992 г. той ни събра й каза: "Отказваме се от услугите на д-р Михаил Илиев, защото той не прекратява връзките си със Строителни войски."
Тогава Боби обяви война на ГУСВ. В "Славия изкарах 10 години и 3 месеца.

НАБЕДИХА МЕ, ЧЕ СЪМ ОТКРАДНАЛ АПАРАТУРАТА НА "СЛАВИЯ"
После смениха и Боби Григ. След една-две години му направиха ревизия. Медицинските апарати ги нямаше.
Попитаха Григоров къде са. И той каза: "Д-р Мишо Илиев ги открадна!" Привикаха ме и мен. Обаче аз съм стара чанта.
Извадих документ от д-р Костадинов, който ги прие. Той бе подписан от тримата членове на контролния съвет.
След два дни намериха апаратите в една барака до тенис-кортовете. Бяха вкарани там, готови за открадване. Но не знам от кого.

"БОТЕВ" – ПД МЕ ПРИМАМВАШЕ С ГОЛЕМИ ПАРИ
Шест месеца работих в женския волейболен отбор на "Левски". При мен дойде Цецо Дерменджиев - сина на Динко: "Татко ме праща да те взимам в "Ботев". Чико е добър шахматист.
И аз се помайтапих, че сигурно ме вика да играем шах. После казах на сина му: Вие нямате нито съблекалня, нито кабинет, нито нищо. Какво да правя при вас? Цецо каза, че имат страшни мангизи.
И ми предложи такава сума, че и сега няма да я кажа. Ако я разбере, жена ми ще се скара, че не съм отишъл!
После ме повикаха в "Локо" - София. Но аз им отговорих, че ако съм добър, ще ме поискат "Левски" или лит(*кс-етрополе. И им отказах. Покойният Наско Хаджийски ме заведе в "Левски". Той бе един от директорите на клуба. Извика ни с Вутов и каза, че ще работим заедно.

ЗАВАРИХ ГНУСОТИЯ
Когато ме назначиха, седнах на стола в кабинета си. Беше толкова счупен, че си скъсах пуловера! Кушетката, на която преглеждах играчите, стоеше от памтивека. Оказа се скована от дъски.
А лекарствата ги държаха на 40 градуса. Складираха ги в стая, през която минаваше тръба за парно. Бяха смесили препарати с изтекъл срок и годни за употреба. Гнусотия.
Но постепенно всичко се нормализира.

КАК ЖУЖО ДОЙДЕ В "ЛЕВСКИ"
Почерпих за назначаването си. Жужо ме поздрави. Каза, че е богат, но му се работи. Аз помня като слон. Сетих се, че като млад национал Лавчис е спал в неговата стая. И го посъветвах да му се обади.
Желязков му позвъни и президентът веднага го гепи. Хем "Левски" нямаше пари, хем на крака му идваше богат човек.
Вечер по лагерите Жужо черпеше играчите по една водка. Той поемаше алкохола, за да не се накърнява клубния бюджет.
През 92-ра спечелихме купата. Но от три години не бяхме шампиони. И пак не се чувствахме комплектовани. Тогава продадохме Ники Илиев и Гошо Йорданов - Ламята и имахме някакви пари.
ПОДЦЕНИХ ГЕТОВ
И изведнъж ми се обади Пламен Гетов. Тогава играеше в "Етър" и беше резерва при Гочето Василев. Каза: "Моля ти се, говори с Жужо да подпиша договор и да взема пари. Дължа 100 000 лева от машинките в Търново. Искат да ме убият!" А аз го предадох.
Отговорих му: Пламене, ти си свършил за футбола. Почти си сакат. Нямам сили да те предложа. Ако искаш, говори сам с Желязков.
И Гетов му се обади. Жужо го докара на стадиона. Заведе го на лагера в Боровец. Разбраха се, ако Пламен издържи подготовката, да го вземат. Иначе нямаше подписване. Пламен се съгласи. Вутов не беше много навит да го вземе. Но Жужо командуваше парада.

ПРОБЯГА 300 МЕТРА И ПАДНА
Играчите търчаха по "Партизанска поляна". Гетов го отделиха. Той изтича 300 метра. Пухтеше като парен локомотив. И повече не можа. Падна и щеше да умре. Беше на 34.5. С шкембе и задник!
Но Жужо каза: "Спокойно". И нареди 2-3 дни да бяга отделно. Администраторът на "Левски" бай Коце Божилов ме подпита при игра на карти: "За какво ни е тоя Гетов? Нали си имаме Шаламанчето?"
Отвърнах, че ако Пламен издържи подготовката, ще го вземат. А бай Коце репликира: "И какво, ако я издържи? Той не може да ходи. Погледни го какъв е плондер!"

КОЦЕ ЗАГУБИ ЕДИНСТВЕНИЯ БАС В ЖИВОТА СИ
Тогава аз се изцепих: Ако Пламен подпише договор с "Левски", ще вкара 15 гола за година. Хващам се на бутилка уиски!
Божилов отговори: "Това ще е най-лесно спечеленият бас в живота ми!" Гетов подписа. Първият ни мач беше със "Сливен". По едно време Вутов каза на Жужо: "Не мога да го търпя повече."
Извика Шаламанчето да сменя Гетов. Но преди това Пламен вкара гол от фаул. После гостувахме в Търново. Там игра по-добре.

В ПЛОВДИВ ГИБОНА НИ СПАСИ
"Ботев" бяха много силни. И Жужо договори хикс с Видин Апостолов. Разбраха се за 2:2. Обаче ни поведоха с 2:1 и се отметнаха.
Треньорът им смени тарторите, които бяха в комбината. И изкрещя на другите да не ни пускат да изравним.
Свириха редовна дузпа за "Левски". Но Хубчев я изтърва. Тогава Искренов играеше в "Ботев". И се ядоса: "Как може да сте курви? Разбрали сме се на мъжка дума!" Гиби хвана Гетов на центъра.
И тича с него до наказателното им поле. Там го тушира и продължи да лежи върху него, докато съдията не свирна.
Пламен вкара втората дузпа. И до края на първенството отбеляза 26 гола! 14 от фалове и дузпи и 12 от игра.
Централните нападатели на лит(*кс-етрополе, "Ботев" и "Славия" общо реализираха два пъти по-малко от него! Така спечелих уискито.

РАЗПРОДАДОХМЕ ОТБОРА, ЗА ДА СЕ ИЗДЪРЖАМЕ
В средата на 90-те се принудихме да продадем наведнъж 12 човека: Кременлиев, Сашо Магарето, Гошо Гинчев, Цанко Цветанов, Хубчев, Златко Янков, Илиян Илиев, Боримиров, Кайзера.
За треньор дойде Кючуков. В евротурнирите се паднахме с "Динамо" - Букурещ. В първия мач гостувахме.
Румънците знаеха, че сме си разпродали състава и се канеха да ни бият с 5:0. Техните вестници излязоха с такива заглавия.

В "ДИНАМО" СИ НАПРАВИХА ПРЕДВАРИТЕЛНО БАНКЕТ
Те са полицейски отбор. Толкова бяха сигурни в победата, че предварително организираха банкет за 100 души. Поканиха и осем генерали от Секуритате. Румънците ни смачкаха.
Но играеха несериозно и пропиляваха гол след гол. По едно време Геша, левият бек, би един ъглов удар. Същият, дето го гепиха за цигарите край морето. Топката тупна до близката греда, вратарят се подхлъзна и влезе. До края румънците не обърнаха мача.
И на банкета им станало страшно. Преводачът ни помоли да дойде с нас до летището. Страхуваше се някой генерал от Секуритате да не го разстреля в ресторанта.

НА РЕВАНША РУМЪНЦИТЕ ПАК НИ МАЧКАХА
В редовното време ни биха с 1:0. Обаче в продълженията Иван Василев им вкара гол. С него ги елиминирахме.
Лафчис отиде при Кючуков и му каза: "Ти ме спаси". Но между двамата имаше спор. Треньорът поиска премии за мен и персонала. Шестима души си деляхме премията на един футболист.
Аз взимах 30 процента от нея, двамата масажисти по 20, а шофьорът, домакинът и администраторът - по 10.
Лафчис се върна от Хаваите и я отмени. След победата над "Динамо" Кючуков го хвана в крачка. Постави му ултиматум за премиите ни: "Кажи дали да си ходя в апартамента в "Лозенец" да почивам, или да си тръгвам за Пловдив. И от утре да не съм треньор на "Левски"?
Томето направи последен опит да стане неговото. Предложи да ни увеличи яко заплатите, но да не взимаме премии. Ние му отказахме. Чак тогава ни даде премиите.

В НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР СЪМ ОТ ВРЕМЕТО НА ЗУМА
Той предложи на д-р Гевренов да стане лекар на "А" отбора. Обаче Гевренов каза, че е в екип с Димитър Пенев и му отказа.
Зума го попита кого да назначи. Гевренов ме препоръча. Христо не ме познаваше. Но като чу, че съм доктор "Левски", се съгласи.
Ако бях лекар на Каспичан, едва ли щеше да му прозвучи добре. "Сините" не ми поставиха ултиматум да напусна.
Първия сезон работех на две места. Но отказах да цицам от две майки. Ако освободя трима контузени левскари за някакво турне, а взема петима цесекари се получава конфликт на интереси.
Затова напуснах "Герена". Оттогава съм в националния отбор.

САМО СТОЙЧО МЛАДЕНОВ МЕ ИЗПЪДИ
Това си е негов проблем. Той си знае защо. Извини ми се преди години. Но аз му казах: заминавай!
А като президент на шахматната федерация никой не ме е свалял. Напуснах си сам.

СТОИЧКОВ Е СЕЛЕКЦИОНИРАН ОТ ПРИРОДАТА
Има генетично здрави футболисти. Какви контузии имаше Ицо ли? Той е перфектно селекциониран от природата. На него първите му минимални оперативни намеси са чак след 30-ата година.
Роден е за голям футболист. Такива са Емил Костадинов и Илиян Илиев. Това са от Бога здрави хора. И Балъков е медицински феномен. Неслучайно това поколение направи големия удар.


колко от нещата са верни и колко журналистическа украса - никой не знае... :smt006

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 24, 2008 8:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Айде-айде от резерва в Етър, титуляр в Левски , как ли пък не :smt006 Спомням си го този период, съвпадна с концертите на Лепа Брена в България и келешите пееха една песен "Пламен Гетов се напил и на Лера го набил ! Стиго Плами стига бе, че започна да тече " :smt003

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 24, 2008 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 3:21 pm
Мнения: 1201
За Пламен Гетов да наистина играл е в Спартак,но нищо повече не мога да кажа..знам само,че синът му учи в моето училище и е абсолютен гей!!!!!(даже си го признава) :x

_________________
Makedonija написа:
СМЪРТ ЗА ВСЕКИ ЕДИН, КОЙТО СЕ ОПИТВА ДА ПОСТАВЯ СЕБЕ СИ НАД ЛЕВСКИ.КОЙТО СЕ ПРАВИ НА ЛИДЕР, НА ШЕФ, НА РАЗПОРЕДНИК, НА ПОСЛАНИК, НА ИМПЕРАТОР, НА ДИРЕКТОР, НА ДИКТАТОР...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2008 8:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:09 pm
Мнения: 974
За личния живот и личността Гетов,трудно се говорят добри думи по принцип!Фактите обаче са следните:Гетов мрази свинския отбор доволно яко!Първо,някъде през 1983 или 1984 не го пуснаха да играе при нас!Второ,той самият до победата с 3:2 през 1993 с екипа на ЛЕВСКИ над чорбата нямаше победа над тях,защото партийните секретари нагласяха мачовете здраво!Имено след такъв мач с Екипа на варненския Спартак,Гетов е подгонен от партийните функционери,защото си позволява да тръгне да надува свинските шушони!След това в Плевен го приютиха!В чорбата отиде,защото имаше някакви здравословни проблеми с детето си и оттам му обещаха да го пуснат навън,при положение,че повдигне духа на Стоичков,чичовото и останалата шайка войници на партията!През есента на 1988 той направи имено това-носеше на гърба си бъдещите примадони,показа им как се играе футбол и през зимата го пуснаха в Португалия!В края на сезона,обаче дори не му дадоха полагащият му се златен медал!Така че Гетов може да е всякакъв,но поне казва истината в очите за червената сган!

_________________
НАЙ-ГОЛЯМОТО ЩАСТИЕ Е ДА ИМАШ СИН!ДА ГО ЗАВЕДЕШ НА ПЪРВИЯ МУ МАЧ!ДА ЗАОБИЧА ЛЕВСКИ,КОЛКОТО БАЩА СИ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 26, 2008 12:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
гил галад написа:
За личния живот и личността Гетов,трудно се говорят добри думи по принцип!Фактите обаче са следните:Гетов мрази свинския отбор доволно яко!Първо,някъде през 1983 или 1984 не го пуснаха да играе при нас!Второ,той самият до победата с 3:2 през 1993 с екипа на ЛЕВСКИ над чорбата нямаше победа над тях,защото партийните секретари нагласяха мачовете здраво!Имено след такъв мач с Екипа на варненския Спартак,Гетов е подгонен от партийните функционери,защото си позволява да тръгне да надува свинските шушони!След това в Плевен го приютиха!В чорбата отиде,защото имаше някакви здравословни проблеми с детето си и оттам му обещаха да го пуснат навън,при положение,че повдигне духа на Стоичков,чичовото и останалата шайка войници на партията!През есента на 1988 той направи имено това-носеше на гърба си бъдещите примадони,показа им как се играе футбол и през зимата го пуснаха в Португалия!В края на сезона,обаче дори не му дадоха полагащият му се златен медал!Така че Гетов може да е всякакъв,но поне казва истината в очите за червената сган!



А защо ? Какво е направил в личен план ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 26, 2008 11:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:19 pm
Мнения: 2710
Доколкото знам е бил алкохолик.Иначе няма такъв изпълнител на преки свободни удари, един от най-добрите в света може би :smt007

_________________
Passion is not a crime!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2008 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 8:12 am
Мнения: 76
Един мач "Хей чуй лит(*кс-етрополе,два на нула,ТРИ на два" с уникален гол на Гетов с участието на Сираков. Някой ако го намери до го пусне.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2008 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 2:59 pm
Мнения: 167
Местоположение: София
Въпреки,че беше играл при свинете,направи впечетляващи мачове за Левски.Като футболист голям,като човек,наистина си пийва яко,ама какво от това.От както приключи с футбола,няма някой(става въпрос за българските футбалери) който и малко да се доближи до него,що се отнася за изпълнения на статичните положения,вкарваше 9 от 10.Аз лично много го уважавам и си пожелавам да се появи скоро някой като него в Левски :lsfc1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2008 10:17 am 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 1:40 pm
Мнения: 3610
ми доколкото знам Мартин Камбуров той го е учил в Спартак Плевен да бие фаулове, да го вземат наще за 2 месеца да ги научи 2-3ма щото гол от фаул незнам откога не сме вкарвали с изключение на Миро Иванов срещу Спартак Варна миналия сезон


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2008 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19483
Бързия влак 2654 от Варна за Плевен носи името "Пламен Гетов" :smt006

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2008 4:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 26, 2008 6:55 pm
Мнения: 3681
Много добър и техничен играч. Хитър и интелигентен на терена. Освен преките удари беше майстор и на хитрите извеждащи пасове. Меко центриране, слагаше топката на нападателя, където му я поиска.
Баща ми и чичо ми разправят, че Котков е бил подобен тип играч.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2008 4:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:07 pm
Мнения: 6794
Местоположение: София
Гетов беше изключителен играч. Безспорния лидер на отбора, спечелил титлата през сезон 1992-1993г. Помня, че тогава влезе в употреба следния виц:

- Какъв е проблемът на Левски?
- Дали стената при изпълнение на пряк свободен удар ще е девет метра.


Можете да се сетите заради кого е измислен този виц. Гетов вкарваше уникални голове този сезон - волета, задни и странични ножици, фаулова, от тъчлинията на Черноморец. Просто беше феноменален.

Интересното е, че 1988г. преди да премине в чорбата, е искал да играе за нас, но Шпайдела е казал, че е стар и е отказал. При първото дерби със свинете за сезон 1988/1989 Гетов е казал на наще в тунела "Не ме взехте и ще загубите титлата", мисля, че той вкара гол за 2:2 (поведохме с два гола на Васил Драголов, помня, че имаше някакъв токов удар на стадиона)и удари гредата после. Зимата го продадоха в Португалия и дори не му дадоха златен медал, въпреки, че цяла есен имено той ги теглеше напред, а не ИСП. Затова и ги намрази толкова.

Като човек обаче не ми допада. Бил е интригант по време на световното в Мексико, напусна Левски и отиде в Шумен заради парите на онзи кредитен милионер Гриша Топалов, а после участваше в разни далавери като шеф на Спартак Плевен.

_________________
数は数です

バンドーム


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 14, 2008 9:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:09 pm
Мнения: 974
Един от головете му за нас срещу Локо София беше от легнало положение.При една атака падна в наказателното поле,но все пак успя да вкара от легнало положение!После излезе,че бил вкарал в стил "Полегнала е Тодора".

_________________
НАЙ-ГОЛЯМОТО ЩАСТИЕ Е ДА ИМАШ СИН!ДА ГО ЗАВЕДЕШ НА ПЪРВИЯ МУ МАЧ!ДА ЗАОБИЧА ЛЕВСКИ,КОЛКОТО БАЩА СИ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 15, 2008 4:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 1:40 pm
Мнения: 3610
CHK написа:
Гетов беше изключителен играч. Безспорния лидер на отбора, спечелил титлата през сезон 1992-1993г. Помня, че тогава влезе в употреба следния виц:

- Какъв е проблемът на Левски?
- Дали стената при изпълнение на пряк свободен удар ще е девет метра.


Можете да се сетите заради кого е измислен този виц. Гетов вкарваше уникални голове този сезон - волета, задни и странични ножици, фаулова, от тъчлинията на Черноморец. Просто беше феноменален.

Интересното е, че 1988г. преди да премине в чорбата, е искал да играе за нас, но Шпайдела е казал, че е стар и е отказал. При първото дерби със свинете за сезон 1988/1989 Гетов е казал на наще в тунела "Не ме взехте и ще загубите титлата", мисля, че той вкара гол за 2:2 (поведохме с два гола на Васил Драголов, помня, че имаше някакъв токов удар на стадиона)и удари гредата после. Зимата го продадоха в Португалия и дори не му дадоха златен медал, въпреки, че цяла есен имено той ги теглеше напред, а не ИСП. Затова и ги намрази толкова.

Като човек обаче не ми допада. Бил е интригант по време на световното в Мексико, напусна Левски и отиде в Шумен заради парите на онзи кредитен милионер Гриша Топалов, а после участваше в разни далавери като шеф на Спартак Плевен.

Напусна заради Георги Василев, който го беше нарочил в Етър (откъдето Пламен дойде на Герена). Беше търкал скамейката заради него и имаха някаква вражда, а не заради парите на Гриша Топалов.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 12:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 2:56 am
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
Имам на видеокасета филма "Сини шампиони" от сезин 92/93, ако някой се интересува и може да я качи на диск - предоставям я. Касетата е пазена като очи, качеството е отлично, а головете на Паоло Гети и другите от незабравимия сезон - великолепни :D

_________________
НЯМА ПО-ГОЛЯМА ПРИВИЛЕГИЯ ОТ ТАЗИ ДА БЪДЕШ ЛЕВСКАР!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 1:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Не забеляза ли че вече е качен от Kryten ;)

даже човека започнал темата е гледал точно от неговия запис Пламен Гетов ;)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2008 7:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 8:30 pm
Мнения: 406
страхотен футболист беше...голям фаладжия.....страшен...сега ето такъв играч ни липсва ...

_________________
ЛЕВСКИ ИЛИ СМЪРТ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 06, 2008 3:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:28 pm
Мнения: 542
Местоположение: София
Наистина страхотен играч,абсолютен любимец на публиката.Във всеки момент от който и да е мач,можеше да направи нещо невероятно.Казаха го вече,но с удоволствие го повтарям-невероятен поглед върху играта,страхотен пас и владеене на топката,невероятни удари от далече,невероятни изпълнения от фаул.С такъв играч в отбора си,всеки привърженик може да се гордее,да е спокоен в мачовете и да се наслаждава.Всепризнат майстор за нашите мащаби и то в национален мащаб.Обожавам такъв тип играчи,които май вече не се изграждат в тоя грозен,атлетичен,скучен и най-вече икономически обусловен футбол,играещ се в днешно време.Без да претендирам за оригиналност,но такъв тип играчи като Пламен Гетов никога не се забравят.Спомням си и други от този тип-Павел Панов,Емил Спасов-елегантни,фини техници,наслада за душата и окото.Хвала на тези които са ги видяли,насърчили и развили за футбола.Спомням си известния славистки треньор-Ст.Пашолов,който на една от малкото ми тренировки ми каза-"хващаш топката и веднага пускаш на най-близкия до тебе,това е футболът".Викам,бе чакай да мина двама трима,а той "Нема да минаваш никой,това не ти е в махалата,има кой да минава".Викам "Абе гледам,че нема" ,а той неговото си и ме изгони.Та явно такива като Пламен Гетов са имали късмет и на треньори да попаднат.И в заключение какво ли не давам за един Пламен Гетов на 25 години в сегашния отбор на Левски.

_________________
САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ !!! " СМЪРТ НА ЧОРБАТА, ВРАГ НА ЗЕМЯТА, УНИЩОЖИЛА ФУТБОЛА У НАС " !!! САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:07 pm
Мнения: 6794
Местоположение: София
Наскоро четох едно интервю с маестро Гетов, там казва, че първият път през 80-те е отказал на Левски, защото жена му била бременна, вторият път не поискал, заради причини, които предпочитал да запази за себе си.

После е вече споменатата от мен случка през 1988г. Не може да се каже, че е левскар, но определено има симпатии към нас и мрази чорбата (не само заради медала).

_________________
数は数です

バンドーム


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 6:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
UL написа:
Може би защото беше на 34 години?

А и дойде нов треньор- Георги Василев...

отиде в Шумен.....при "Шогуна" и се събраха даже с Гиби май..

Не само с Гиби, а и с Росен Крумов, Виторио Павлов, прасетата Мариус Уруков, Тони Димитров, Румен Апостолов и Тошко Праматаров
Кви пари за ония времена прибраха, не е истина.....



Гледам тука чули-недочули (алкохолик бил - БОХЕМ- да, но алкохолик - НЕ! (има разлика)
Комар също отвреме навреме, но в сравнение с Гибона и двете отношения беше като пионерче...

Като футболист няма какво да се каже, освен уникален, гениален!

_________________
www.ultrasbooks.com


Последна промяна Еx-Запознат на Пет Май 22, 2009 11:03 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 10:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Даже успяха да се класират за Европа :lol: А твърденията ,че Гочето просто така си го е нарочил не са верни :smt006

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 1:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 1:26 pm
Мнения: 684
Местоположение: DE
беше невероятен при преките удари наистина.....помня мач, свинете ни поведоха 2:0. Следва песента хей чуй лит(*кс-етрополе, 2:0 - 3:2. Наще като ужилени се втурнаха....и ако не се лъжа, в тоя мач Пламен Гетов ги закопа с пряк свободен удар като оформи крайното 3:2 Другите два беше боцнал Наско мисля. Не съм виждал от тогава футболист така добре да бие преки свободни удари. Като се замисля, май толко добър като него въобще не съм виждал или поне не се сещам за такъв.

_________________
"...и рече Бог "Само "Левски"!
И направи небето синьо."


Дебърцини - Левски 0:3
36' - 0:1 (Тасевски)
52' - 0:2 (Бардон)
72' - 0:3 (Зе Мангалеш)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 1:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19483
Изображение
Цитат:
ВУЦОВ ПРИВАТИЗИРАЛ ПАРИТЕ ЗА ОПЕРАЦИЯ НА ПЛАМЕН ГЕТОВ
16 юни 2005, 08:37


Коляното му отива на кино
Пламен е свидна жертва на спортната ни медицина. През 1986 г. е новата ни звезда. Тренира яко за световното в Мексико. Но коляното му изпращява и набъбва като корем на родилка. Това става на 19 април, два месеца преди мундиала. Болката е зверска.
Като национал Гетов попада в лапите на лекаря на първия тим д-р Гевренов и на най-голямото светило у нас проф. Шойлев. Двамата му казват, че бълха го ухапала. Контузията била банална.
Гевренов му обръсва крака и бие три конски инжекции с неведом препарат. Болката стихва. Докторът твърди, че инжектира кортизон. Ала обръснатите косми на футболиста не поникват близо година! Така и не се разбира какво е лекарството, след което трева не никне.

Партията нарежда вендета за Сергей Антонов
Първият ни мач в Мексико е срещу Италия. Той открива шампионата на планетата. До него изобщо нямаме победа на такъв форум.
Баш тогава ни накисват за атентата срещу папата. И БКП нарежда да бием на всяка цена жабарите, за да отмъстим за процеса срещу Сергей Антонов. Нашите правят 1:1 на стохилядния "Ацтека".
Изравняват героично пет минути преди края с гол на Наско Сираков. Но ремито срещу световния шампион и първото класиране за втората фаза се приемат за провал! Върху футболистите, вместо похвали, се посипва огън и жупел.

Започва серия от събрания
Срещу Южна Корея Пламен бележи гол, но Вуцов го сменя и изпускаме победата. Отборът се разделя на групички. Шефовете привикват играчите един по един. Питат ги дали са готови за игра. Търсят доброволци. Гетов предлага да не излезе срещу Аржентина.
Председателят на федерацията Иван Шпатов го вика на четири очи и му казва: "От Искренов вече нищо не става. Ти си най-сигурният в състава от всички. Избери си двама партньори от четиримата нападатели."
Гетов отговаря, че си има треньор за тая работа. И вбесява окончателно номенклатурите.

Нарочват го за симулант
Обвиняват го в малодушие, слаба форма, липса на патриотизъм и симулация. Болката в коляното се обажда баш на световното. Но д-р Гевренов заявява, че Пламен проявява капризи. Лекарят убеждава шефа на футбола Иван Шпатов, че звездата си търси оправдания.
На куц крак Пацо доиграва първенството. Болките се усилват. Щом се прибират, стават непоносими.
Този път търси плевенските лекари. Д-р Венци Романов и проф. Минчо Ганчев се шашват. Според тях Пламен е ритал в Мескико със скъсани колянни връзки!
И медиалната му връзка отива на кино. Пламен разбира, че Гевренов и Шойлев го пращат за зелен хайвер.
Те скриват истината от него и го водят на мундиала с измама. Тайнствените инжекции само притъпяват временно болката. Гетов е бесен. Не може да прости на светилата, че не му казват истината.
Вероятно и сам би отишъл със замразен крак в Мексико. Но веднага след световното щеше да започне да се лекува. А така губи половин година заради Шойлев и Гевренов. Сакатлъкът се разчува. Плевенските ръководители намират пари за операция в чужбина.

Обаче треньор на Спартак" – Плевен става Вуцов
Габровецът е посрещнат на "Кайлъка" с хляб и сол. Той никога не си оставя магарето в калта. Получава парите, за които се пазари. Но желае и валута. Иска, ама няма.
Тогава научава за предстоящата операция на Пламен и се изцепва: "Защо да даваме 5000 германски марки, когато с тях ще купи два екипа на отбора. А Шойлев ще го оперира в София за два лева и петдесет стотинки!"
Гетов не ще и да чуе. Вече не вярва на професора. Тъщата, която работи в Либия, му дава парите за операция в чужбина. Но Вуцан надушва маневрата и поставя ултиматум: "Не се ли оперираш при Шойлев повече футбол в Плевен няма да играеш!"
Гетов още е млад играч и се подчинява. Неохотно ляга под височайшия скалпел.

За втори път го бастисват
Операцията пак не е сполучлива. Налага се да мине под ножа втори път. Този път на Шойлев асистира плевенският му колега проф. Минчо Ганев. И пак го режат накриво! Съобщават на жена му, че вече не може да играе футбол. Плевенският хирург признава, че още първата интервенция в София дава фира.
Гетов е бракуван като състезател. Въпросът е дали ще остане инвалид, или не.

Плевенска рехабилитаторка го спасява
От патериците го отървава плевенчанката Петра Димитрова. Тя със сизифовски труд му раздвижва коляното. После си взима неплатена отпуска, заминава с Пламен за Павел Баня и го изправя на крака.
Шпатов се убеждава, че Гетов не е симулант и страхливец както му е докладвал лекарят на националния тим. Извинява се публично. Българският футболен съюз го изпраща на трета операция в Германия. Там срастванаията от първите две интервенции са отстранени. И се случва чудо. Бракуваният се връща на игрището.

Става най-резултатната резерва на лит(*кс-етрополе
Рециклираният Гетов преминава в лит(*кс-етрополе. Той е футболната мая, от която втасават Стоичков, Любо Пенев и Костадинов. Тримата бързаци прихващат от него чалъмите в играта.
Идва на "Армията" на бял кон. Още в първия мач вкарва четири на "Ботев" - Враца. Журналистите го дават за пример на самия Ицо! След първите кръгове води при голмайсторите заедно с Камата. Те имат по 6 гола. А Любо Пенев ги следва с 5. Тогава треньор на лит(*кс-етрополе е неговият чичо Димитър Пенев.
И изведнъж Пламен залепва на пейката. До края на сезона изиграва общо 11 мача - за шампионата, купата и КЕШ. В тях резервата вкарва 11 гола! Но в повечето срещи е сменяван. А е здрав като бик и няма контузии. Армейците не се бъркат за операцията на дъщеря му.

Търка пейката, за да не прави слънчево затъмнение на Любо и Ицо
Изведнъж замразеният се завръща като титуляр. В Ловеч лит(*кс-етрополе бие домакините с негов гол. Пламен рита от първата до последната минута. На мижавия мач в прованса пристигат чуждстрании съгледвачи. И за резервата почват да наддават три чуждестранни тима: "Арис"- Солун, "Портимонезе" и "Реал" - Сарагоса.
Португалците предлагат най-дълъгосрочен договор и Пламен приема тяхната оферта. Тя му дава възможност да оперира очите на щерката.
А здравите сили в лит(*кс-етрополе побеждават. Хем продават добре Гетов, хем разчистват пътя на Чичовото и Ицо. На полусезона двамата оглавяват листата на стрелците.

Пламен е трън в петата на Гочето и Вуцан
Той е голям дразнител и за други мастити треньори. Вуцов дълго страда от кокоша слепота за изявите му. Пламен се скъсва да вкарва, но габровецът не го ще в националния. Накрая кляка по личното нареждане на шефа на централата Иван Шпатов.
После Гетов му спасява кожата с феноменалните си мачове срещу ГДР и Югославия. За благодарност Вуцан му приватизира парите за операция.
Изобщо Пламен има рядкото щастие да се нахендря по няколко пъти на капацитети, които не го долюбват. Така става и с Георги Василев. Гочето му е треньор първо в Плевен, после като помощник-треньор на националния. А в "Етър" го залепва за пейката с туткал. Цял сезон!

Пуска котва в града на леките жени и тежките софри
Сетне Пламен става голмайстор на България с "Левски". В новото първенство Гочето пристига за треньор на "сините". А Гетов отпрашва в посока Шумен.
От малък между него и наставниците цари любов необяснима. Още като юноша е изхвърлен от "Спартак" - Варна, заради обстрел с грозде. После треньорът на мъжете Димитър Дойчинов се гаври с него. Вкарва го на почивката и го сменя след двайсетина минути. Игнорира го за сметка на солташаците си.
Русият голаджия напуска Варна с гръм и трясък: "Старите номенклатури от "Спартак" не можаха да разберат, че футболистите не се командват като милиционери".
Пасва си единствено с първия си треньор в "Спартак" - Плевен Иван Иванов - Гунчо. Но той загива млад и зелен и Гетов не бръсне другите стратези за слива. Сега снима втора серия на "Сладък живот" в Плевен.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com