forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 3:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
ДипломатО написа:
:ohmygod Поколението vbox....


Това за мен ли трябваше да се отнася ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 3:21 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:04 pm
Мнения: 44219
Местоположение: София
И за тебе, щом взимаш насериозно подобни глупости :ohmygod


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 4:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
А, сега и аз станвах от vbox поколението :ohmygod Ок.

Взимам ги доста на сериозно подобни глупости - да. Тия неща са абсурдни, малоумни, неиздържани исторически и прочее - факт, но това никога не е пречело на едно нещо да се възприема като истина, нали ?

Допреди пет години дори чорбарите бяха :shock: като чуеха малоумната версия, че Левски е комунистическия отбор на България, а лит(*кс-етрополе са наследници на АС 23. Сега, само една петилетка по-късно, вече в сектор Г грее емблемата на АС 23, а отборът им си търси по съдилища "правата", че даже се чудеха по едно време дали да не го прибавят и към името си :ohmygod

Докато ние високомерно отбягваме тази тема, вярвайки, че на тия простотии може да се върже само някое лапе на 10, което по цял ден кисне във vbox7 и пише коментари от сорта на "awe ei lainari, 4e go bozate ve eee", то тя си се настанява лека по лека. И честно казано не ми се мисли какво ще е след още пет или десет години.

Така че да - взимам доста насериозно подобни глупости, защото приказката за повторената лъжа не веднъж се е доказвала като вярна.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 6:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
thegboy написа:
- като бай Иван и Anarion , които добре помнят онова време и доста могат да кажат по въпроса. Така че, моля, помогнете, защото мисля до няколко дни да премина към снимане, ако открия това, което ми трябва.
:smt005 :smt005 Даже и Лили Иванова не помни АС 23,къде ме сложи.Значи ценни разкази може да се чуят он хора над 70,привърженици на Левски и Славия,те на тая възраст няма да си спомнят какво са закусвали днес,но за неща отпреди 50-60 години ще са машини.Иначе това,което аз си спомням,малко като детски спомен и много като разкази,точно след като насилствено ни обединяват със Спартак,голяма част от най-темпераментните ни привърженици въобще не стъпват на мач,това са хората с по-дълги коси,което за времето си беше протест и проблем съответно,някой от тия хора се връщат на стадиона,доста остарели,когато ни върнаха името Левски,за планинското ни име нямам никакво настроение пак да разказвам,но всяко такова обединение и смяна на име,другарите болшевики умело го правеха заради публиката ни,която със сигурност им беше неудобна,други които силно са пострадали са славистите,може би за кратко и софийските локомотивци при идиотското им обединение със Славия,може би и майните от Ботев,но факта че викаха Тракия ме кара да си мисля,че много от тях и Тракия са приемали

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 6:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 4:32 pm
Мнения: 6484
Путяф и досега чуруликат Тракия,така че нека не ги вкарваме в списъка тая жАлта сган,майка им да еба,цел живот у В група да ходят,смАрт, край и поздрави от стаята за гости на мишата Терзиев :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 6:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Всъщност и аз съм го написал същото за птиците,но ти си намерил по-прякият път към сърцето :bigok

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 6:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 4:32 pm
Мнения: 6484
Е ти си ветеран и го даваш умерен пред младите :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 6:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Citizen_Kane написа:
Е ти си ветеран и го даваш умерен пред младите :bigok
Уча ги на толерантност,некои май ме видяха на миналият мач със свинете,какъв съм любител на футболната игра :smt005

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 6:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 4:32 pm
Мнения: 6484
Спортът за един мирен свят или квото там беше на националния стадион отгоре :smt003


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 7:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Точно така беше,но в такива дни света не е за двама,така че свине мирно,ходом марш и към горите, не могат да да влезат в тоя мирен спортен свят

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 7:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 4:32 pm
Мнения: 6484
Като стана въпрос за свине,ония ден имаше 2ма българи на около 20-22г у влакО и като чух че плямпат на български веднага им нахлух в личното пространство с въпроса "шшшш,вие да не сте чорбари бе?", момчета се смутиха от селската ми постъпка и културно казаха че не се интересуват от футбол :smt005


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
:lol: :lol: Значи са чорбари

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 8:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 11:27 am
Мнения: 304
http://www.sector-b.com/index.php?p=show_artc&id=32

_________________
Левски София 1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 9:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Ivan63 написа:
thegboy написа:
- като бай Иван и Anarion , които добре помнят онова време и доста могат да кажат по въпроса. Така че, моля, помогнете, защото мисля до няколко дни да премина към снимане, ако открия това, което ми трябва.
:smt005 :smt005 Даже и Лили Иванова не помни АС 23,къде ме сложи.


:smt005 :smt005 Знам, че не помниш АС 23, бай Иване, се до толко мога да смятам :smt005 . Имам предвид да разкажеш някои неща от 70-те и 80-те :smt047 За АС 23 и прочее ще се счупя да ровя в библиотеката, то е ясно.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 11:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Тhegboy, аз с бай Иван не мога да се меря ама каквото ти трябва - пиши на лична, пък и аз ще следя темата. За мен начнанието не е безмислено именно по причините, които сам си описал.
Прочее за 70 - те не отговарям, но от 80 - те имам какво да разкажа.
Но ровене в библиотеките му е майката според мен.

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
jadaia написа:
http://www.sector-b.com/index.php?p=show_artc&id=32



Към тия въпроси е редно да се добави и нещо от рода -
да се смени името на СУ Климент Охридски, защото не е допустимо някакви олигофрени да се кичат с името на човека дал ни кирилицата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 23, 2010 12:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Цитат:
Най-после науката доказа кой е най-старият футболен клуб. В тракийска гробница бяха намерени отрязани греди

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 23, 2010 12:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Anarion написа:
Тhegboy, аз с бай Иван не мога да се меря ама каквото ти трябва - пиши на лична, пък и аз ще следя темата. За мен начнанието не е безмислено именно по причините, които сам си описал.
Прочее за 70 - те не отговарям, но от 80 - те имам какво да разкажа.
Но ровене в библиотеките му е майката според мен.



Много ти благодаря, че се отзоваваш така. Радвам се, че не само аз мисля, че е крайно време да кажем и ние нещо по въпроса с "комунистическия Левски" :? . Обиновено ти чета постовете и мисля, че има доста какво да кажеш по въпроса. Тия днои почвам сериозна работа работа с филма и някъде след уикенда предполагам ще ви потърся и теб и бай Иван. Мисля, че и гил галад има какво да разкаже, ще ви пиша на лично всеки случай, преди това трябва малко да се поровя из документи и тям подобни и да съставя някакъв сценарий. :levski

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 23, 2010 7:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 49128
Местоположение: ШОПландия
thegboy написа:
Левски е отбора на комунистическото МВР, лит(*кс-етрополе са бившото АС - 23, Гунди е шофьор пияница, убил двама души ... Много добре помня кога за първи път видях твърдението, че Левски са отбора на комунистите. Тогава първо си помислих, че е майтап някакъв. После разбрах, че не е майтап, а го пише сериозно и много се смях. Сега, няколко години по-късно, хич не ми е смешно :?

Право казват старите хора - една лъжа, като се повтори 3 пъти, става истина :smt006 . И докато ние тука се правим на ощипани госпожици и наричаме тези хора "болни" и "ненормални" се стигна до там, че в момента дори левскари вярват, че едно време АС 23 си е просто сегашната чорба :smt006 . Да напомням ли, че и в тоя форум така се написа ?

Преди бях написал, че като ми свърши тая сесия ще се хвана да направя едно филмче по въпроса. И ми свърши сесията :smt006 .

В този форум най-подходящо ми се струва да се обърна за съвети, идеи, предложения и за хора, които да разкажат. Искам хора, които има какво да кажат - като бай Иван и Anarion , които добре помнят онова време и доста могат да кажат по въпроса. Така че, моля, помогнете, защото мисля до няколко дни да премина към снимане, ако открия това, което ми трябва.

Слагайте кавички, кат цитирате свине, даеба. И не само свине...

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 24, 2010 5:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Един въпрос имам - някой може ли да си спомни кога най-рано чорбата започна с претенциите си към АС 23 ? Преди около десетина години въобщи ни се споменаваше такова нещо, значи горе доле последните 6-7 трябва да е :smt017

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 24, 2010 6:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Аз ще ти кажа кога....когато Вальо Михов им беше президент 1992 и се чудеха какво да измислят и решиха тва да им е оправданието незаконно да имат стадион в центъра - измислиха си "история" за АС23.
Не само това но си промениха гнусната емблема до 2-те "волейболни лъвчета" за да имало нещо от АС23 :ohmygod :ohmygod :ohmygod

Само че не им се отвори парашута и до ден днешен този стадион не е техен......а и не виждам как може да е на престъпно заченато отборче избило футболисти и заграбило техния стадион!

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 12:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Аз доколкото си спомням, беше не по времето на Михов а преди 5 години покраймалоумните писания на ГА и Суровяснки.
Михов искаше да ги кръщава "Атлантик" :smt003 , но претенции към АС - 23 не е имал.
Иначе още Данчев като си направи някаква мениджърска фирмичка, я кръсти лит(*кс-етрополе АС - 23 Но масово заквичаха именно преди пет години.

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Чисто статистически от 1924 г. до 1944 г. за 18 изиграни шампионата /3 пъти шампион не е излъчван/, 9 различни отбора са ставали шампиони на България - Левски, Славия, Владислав, Шипченски сокол, Тича, Ботев, АС-23, Спортклуб София, Локо София , т.е. на всеки 2 години им различен отбор шампион :smt006 , от 44-та до 2010г. , т.е. за 66 години има 10 отбора ставали шампиони - Левски, свинете, Славия, Локо София, Ботев, Етър, Берое, Локо Пловдив, Спартак Пловдив, Литекс :smt006 Всеки сам може да си направи сметка, кога е имало по-голяма конкуренция :wink:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 4:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Напротив, изобщо няма никаква база за сравнение между двата периода. Преди 1944-та е имало само 2 или 3 сезона като шампионат (Националната дивизия, ако не се лъжа). Огромна част от първенствата са били на елиминационен принцип. Докато в шампионат загуба и равен срещу даден отбор не са от толкова голямо значение (губиш просто 3 точки), то това е предостатъчно да отпаднеш от турнира. :wink:

Което обаче по никакъв начин не оправдава факта за разпределението на титлите след 1944-та. :wink:

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 8:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Anarion написа:
Аз доколкото си спомням, беше не по времето на Михов а преди 5 години покраймалоумните писания на ГА и Суровяснки.
Михов искаше да ги кръщава "Атлантик" :smt003 , но претенции към АС - 23 не е имал.
Иначе още Данчев като си направи някаква мениджърска фирмичка, я кръсти лит(*кс-етрополе АС - 23 Но масово заквичаха именно преди пет години.


е лично Михов го каза това веднъж като беше гост на Ринг+

иначе кога малоумните прасета са поели от помията на ГА е друг въпрос

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 11:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
south написа:
Напротив, изобщо няма никаква база за сравнение между двата периода. Преди 1944-та е имало само 2 или 3 сезона като шампионат (Националната дивизия, ако не се лъжа). Огромна част от първенствата са били на елиминационен принцип. Докато в шампионат загуба и равен срещу даден отбор не са от толкова голямо значение (губиш просто 3 точки), то това е предостатъчно да отпаднеш от турнира. :wink:

Което обаче по никакъв начин не оправдава факта за разпределението на титлите след 1944-та. :wink:

Да де ама до елиминацийте достигат първенците на съответните групи- Софийска, Варненска, Пловдивска и т.н., финалната фаза може да се приеме като баражи примерно, ама дотогава си има регионални шампионати :wink:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Пак същата работа. Във фазата на елиминации, с изключение на 2-3 случая, се е почвало минимум от 1/4-финал (един вид). Отново не е чак толкова показателно.

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Днеска цял ден се ровя в библиотеката :)

Прегледах последните няколко месеца от 1944 година на вестник "Работническо дело". Ако някой ви каже, че го е чел и т.н. - искам да знам как, защото тези броеве ги има на микрофилми и се четат едвам -едвам заглавията. Ясно е, еч по онова време най-срещаното нещо беше "червената армия". Ако някъде сред мъничките бележки е пишело нещо за спорта или футбола в частност - няма как да не го пропуснеш, защото НЕ СЕ ЧЕТЕ€

ОБАЧЕ !

Все пак на 10.10.1944 има няколко реда, посветени на футбола. Не можеш да разчетеш добре статията, но с много мъки и боцолене извадих едно изречение, което ясно показва как "политиката няма нищо общо" :smt006 :

"Нашата партия и ОФ се изправят пред тежката задача да разчистят идеологически /не се чете/ сбори (ако е така думата - пака казвам, много трудно се чете) на фашизма и в спортната област, да поставят спортното движение на научно прогресивни основи и да изхвърлят от спортните организации проводниците на досегашната фашистка политика."

Може някоя дума да е сбъркана, защото не съм я прочел правилно, но поне ми е чиста съвестта, че не си измислям !

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Думата, която ти убягва вероятно е "сборищата". От това, което съм чел от онова време милата народна власт все фашистки сборища търси и громи.

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Anarion написа:
Думата, която ти убягва вероятно е "сборищата". От това, което съм чел от онова време милата народна власт все фашистки сборища търси и громи.



значи там, където съм писал "/не се чете/" е цяла дума, която се мъчих и въртях, но не успях да прочета. Тази дума е преди "сбори" така че няма логига да е сборища. Някакъв епитет е най-вероятно :smt017 . А "сбори" в първия момент ми се видя "отбори", но после, като се вгледах внимателно, видях, че пише "сбори" - първата буква е проблемът там, но мисля, че "сбори" си беше - има логика, макар да не звуча много добре в сегашния език, имайте предвид, че говорим за преди 65 години.

Утре, като го снимам ще му правим подробен анализ, че днеска бях отишъл с камерата, ама рекоха 80 кинта на час :ohmygod , а за снимки е друго - 15 стотинки е, мога да си цъкам на воля. :smt031

Мисля, че пределено ясно се разбира смисъла на написаното - колкото ще да съм объркал - чак пък толко не може да съм объркал. Това го пиша като конкретен факт против иначе доволно малоумната теза, че "политиката си е политика, спорта си е спорт, няма кво да ги месим" :smt006

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BALLACK, nuHaKoJIaga и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com