forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 23, 2007 9:41 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 10:18 pm
Мнения: 538
http://www.levskifc.com/gallery/thumbnails.php?album=248 :wink:

ще напиша по-нататък някакъв очерк за тея двубои, но засега само това. :wink:

+малко обобщение: Първенството през 1942 протича през две фази - областни първенства и републиканско първенство. В софийската област освен Левски, основен претендент за местата за републиканското първенство са Македония. Македония са сочени за по-стойностния технически отбор. Двубоите са много напрегнати като по време на първия в Скопие при 2:0 за Македония Левски вкарва спорен гол, който е зачетен, при което макетата обграждат съдията и той отказва да поднови играта - присъдена е служебна победа за Левски. Втория мач завършва 2:2 и Левски и Македония се класират за републиканското първенство, където помитат всичко живо по пътя си до финала, който се играе в 2 срещи на разменено гостуване. Интересът към срещите е изключителен за онова време, мачовете са чакани с по-голям интерес отколкото софийското дерби между Славия и Левски...

Въпреки прогнозите че Македония ще вземе титлата, Левски печели и двата мача с 2:0 в Скопие и с 1:0 в София. И трите гола вкарва Божин Ласков... Левски е шампион, а след това взима и купата на царя, с което отбелязва първия си златен дубъл в историята.

P.S. Благодарности за сниманите вестници на Ангел Ангелов. 8)

едит: ето обещания материал, макар и да не е написан от мен ;)

http://www.levskifc.com/page.php?p=history&t=view&id=47
Цитат:
Преди 65 години Левски спечели първенството на Обединена България
1942
НА 18 ОКТОМВРИ 1942 Г. ПОБЕДИХМЕ МАКЕДОНИЯ (СКОПИЕ) В ЕПИЧЕН ФИНАЛ

Първите години от четвъртото десетилетие на 20 век са златни в историята на България. Благоприятното за нас първоначално развитие на Втората световна война връща в пределите на родината нечестно заграбените от сърби и гърци български земи. За съжаление обединението е краткотрайно и след края на войната, без да е загубила битка, майка България отново е разпокъсана под влиянието на чужди сили. Но в щастливото време на единството, преминало като кратък миг в новата ни история, държавното ни първенство по футбол не остава встрани от тази тенденция, и в шампионата в сезоните 1941/42 и 1942/43 се включват петте най-силни клуба от Вардарска Македония: Вардар, Македония и ЖСК от Скопие, Македония – Битоля и Гоце Делчев – Прилеп, както и Беломорец – Кавала, дн. Гърция. Сред тези отбори най-ярко блести Македония (Скопие), която по това време има най-силните футболисти в нашето първенство, редом с тези на Левски. Епични са сблъсъците между двата тима в първенството 1941/42, завършило с достоен финал между най-добрите.

През тази година основният състав на Левски, завоювал златен дубъл от титла и Царска купа, изглежда така: вратар - Любомир Алдев, защитници - Захари Радев, Стефан Никушев и Насо Динев, в средата на терена - капитанът Любомир Стаболиев, Ангел Петров – Чори и Коце Георгиев, и могъщата нападателна четворка Божин Ласков (с невероятните 11 гола в 9 мача!), Борислав Цветков – Жук (12 гола в 16 срещи), Васил Спасов – Валяка и Стоян Стоянов – Джуто (загинал при бомбардировките над София през 1943 г.). В отбора са и привлечените от новоосвободените земи нападатели Кръстев от Прилеп (с впечатляващите 6 гола в 7 мача) и Ковачев от Скопие. Треньор на тима е великолепното ляво крило от 30-те години Асен Панчев.

В редиците на Македония най-голямата звезда е нападателят Джино Симеонов (по-късно играл и за националния отбор на Югославия под името Симеоновски). Други отлични индивидуалности са вратарят Дилев, капитанът Блаже Симеонов – наречен във в. "Спорт" "съвършен среден защитник", колегата му в отбрана Видов, халфът Богоев, нападателят Луков.

В първия сблъсък между двата тима за първенство на Софийска дивизия на игрището в Скопие фаворити са домакините. Те започват мача много остро и още в 4-ата мин. Богоев с шут от 40 м отбелязва гол, който обаче е отменен от съдията Траянов за засада по сигнал на неговия помощник. Следват протести от страна на играчите на Македония, след което реферът признава гола, но и отстранява най-бурно недоволстващия от тях Видов. До края на полувремето резултатът е удвоен с гол на Луков. През втората част Левски се хвърля да наваксва изоставането и след удар на Чори Петров в 77-ата мин. топката среща напречната греда, пада на земята и се връща на терена. Според съдията тя е преминала голлинията, но не и според домакините, които напускат терена. Траянов изчаква три минути, за да се върнат, и прекратява мача. Футболистите на Македония тогава искат срещата да продължи, но е присъдена служебна победа за Левски с 3:0.

Ответната среща на игрище "Юнак" преминава в далеч по-спортсменски тон. Тя е решаваща за определянето на победител в столичното първенство и събира рекордните за България дотогава 12 000 зрители. Съдия е най-уважаваният по това време български арбитър Тодор Атанасов. Двете единайсеторки излизат в модерната за времето система "дубълве-ем", решени да дадат всичко от себе си за победата. Лидерът на гостите Джино открива резултата при една от малкото възможности, открили се пред него, тъй като е пазен най-зорко от защитниците на Левски. Почивката отново идва при предимство на Македония под падащия порой. Софиянци взимат инициативата през втората част и Цветков отбелязва изравнителен гол, отразен на страниците на "Спорт" по следния живописен начин: "Младият любимец на левскарите Жук така изсипа топката над Дилев, че хилядната публика вече гърмеше от радост". И двата отбора вече имат по един отменен заради засада гол. 77-ата отново се оказва минутата на Чори. Той напредва към вратата на гостите, шутира, но Дилев избива удара му. Там обаче е централният нападател Методи Кръстев, който с добавка прави 2:1. "Зелените" от Скопие с всички сили се устремяват напред и това дава резултат в края на мача, когато Луков бележи за 2:2. Равенството е най-справедливият резултат. Коментарът на "Спорт" завършва по този начин: "Публиката бурно поздравлява двата тима и когато се успокои, усети, че наистина е валял силен дъжд. Всичко бе мокро до кости, дето се казва. Но при такъв мач нищо не се усеща, освен това, което се вижда на терена"...

Така през това издание на столичното първенство Левски допуска загуба на точки само в още два мача – равенство 1:1 с ФК 13 и загуба с 2:3 от третия в крайното подреждане ЖСК–София (дн. Локомотив). Македония обаче също пада от ЖСК-София и Левски се класира на първо място с точка повече от скопяни.

И двата отбора безпроблемно си осигуряват участие на финала на държавното първенство, преодолявайки съответно: Левски – Ботев (Пловдив), Атлетик (Дупница) и Тича, и Македония – Спортклуб (Пловдив), ЖСК-София и Славия.

Така в деня на първия от двата финала през октомври цяло Скопие тръпне в очакване на предстоящата футболна битка, която да определи най-достойния клуб за званието държавен първенец. Пратеникът на "Спорт", големият журналист Климент Симеонов, отделя много място в своята дописка, за да опише настроенията преди големия мач, съпътстван освен това и от посещение на цар Борис... "За мен не бе трудно да констатирам тоя голям интерес. На него ми обръщаха внимание и най-обикновени разговори между непознати ми хора из улиците: "Кога, за Бога, ще дойде неделя, за да заемем своите места в игрището, да видим играта на двата финалиста, да поздравим победата на скопяни". Трибуните на тамошното игрище побират 4000 зрители, но на финала идват... 8000.

Най-сетне срещата започва. Защитниците на Левски трудно удържат постоянно връхлитащия Джино. Нападателите от Скопие правят серия от пропуски, но и Любо Алдев е непробиваем. И този пот първата част минава под знака на надмощието на Македония, но и отново второто полувреме е за Левски. По-добрата физическа подготовка на "жълто-червените" (цветовете на Левски по това време) им дава превес срещу по-техничните играчи от Скопие. В този момент изгрява в най-яркия си блясък звездата на Божин Ласков – легендарната деветка на Левски, който ни напусна тази година. Едва 20-годишният таран, на когото впоследствие му предстои славна кариера в Слован (Братислава), мачове и за националния отбор на Чехословакия и оферта от най-силния за времето си клуб в Европа Торино, с два гола в комбинации с Цветков прекършва съпротивата на "зелените" – 2:0 за Левски.

Седмица по-късно Македония идва с надежда за реванш в София, но е много трудно да заличат негативния резултат. Отново мачът е един спектакъл, 22-ата играят най-модерният за времето си футбол под ръководството на двамата треньори Панчев и Шпиц. До изненада обаче не се стига и въпреки неистовите усилия на Джино и компания, те отново не успяват да пробият Алдев и неговата защита. Разликата в двата тима отново се казва Божин Ласков – Попето, който в типичния си стил с глава поразява мрежата на Дилов. Цяла София ликува и Левски добавя към вече спечелената Царска купа и титлата на държавен първенец! По този начин Левски прави първи дубъл и отваря нова златна страница в историята си, която е още по-ценна и с това, че отборът печели първенството на Обединена България!

Горест буди невежеството в днешната Република Македония относно тези страници от собствената й спортна история, която, подобно на нейната политическата история, до 1945 г. е неделима от тази на България. Опитът за отделянето на славянското население на Вардарска Македония от българските му корени е един от най-ужасните социални експерименти на 20 в., осъществен от злодеи и родоотстъпници в най-мракобесните години на комунизма и поддържан от техните потомци днес. В епохата на неограничен свободен обмен на информация обаче една измама не може да трае вечно. Разбира се, в Македония живот е имало и преди създаването на македонски "нация" и "език" и горните факти свидетелстват, че футболните клубове Вардар и Македония (Скопие) не са основани след Втората световна война, каквато е днес официалната версия. Техните привърженици могат да проследят историята им и по-назад във времето, което би дало отговор и на други въпроси извън чисто футболните. (Използвани са материали от книгите "85 години Левски" на Г. Манов, "Футболен клуб Левски – всичко за любимия отбор" на Г. Манов, Р. Пайташев, Д. Попдимитров и Владимир Петков, и уебсайта http://www.bulgarian-football.com.)

Ивайло СТОИМЕНОВ


Последна промяна pe3ucTop на Пет Фев 22, 2008 3:04 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 2:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
Щеше да е доста интересно, ако Македония беше спечелил финала - шампион на България за 1942 г. - отбор от Скопие :D :D :D

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 02, 2007 11:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Браво, страшна тема!
Поздрав и за хората, които правят http://www.levskifc.com, никога не съм крил високото си мнение за този сайт.

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 12, 2007 11:21 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 10:49 pm
Мнения: 369
Местоположение: Je ne sais pas :|
:smt038 :smt038 :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2008 3:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 10:18 pm
Мнения: 538
http://www.levskifc.com/page.php?p=history&t=view&id=47
Цитат:
Преди 65 години Левски спечели първенството на Обединена България
1942
НА 18 ОКТОМВРИ 1942 Г. ПОБЕДИХМЕ МАКЕДОНИЯ (СКОПИЕ) В ЕПИЧЕН ФИНАЛ

Първите години от четвъртото десетилетие на 20 век са златни в историята на България. Благоприятното за нас първоначално развитие на Втората световна война връща в пределите на родината нечестно заграбените от сърби и гърци български земи. За съжаление обединението е краткотрайно и след края на войната, без да е загубила битка, майка България отново е разпокъсана под влиянието на чужди сили. Но в щастливото време на единството, преминало като кратък миг в новата ни история, държавното ни първенство по футбол не остава встрани от тази тенденция, и в шампионата в сезоните 1941/42 и 1942/43 се включват петте най-силни клуба от Вардарска Македония: Вардар, Македония и ЖСК от Скопие, Македония – Битоля и Гоце Делчев – Прилеп, както и Беломорец – Кавала, дн. Гърция. Сред тези отбори най-ярко блести Македония (Скопие), която по това време има най-силните футболисти в нашето първенство, редом с тези на Левски. Епични са сблъсъците между двата тима в първенството 1941/42, завършило с достоен финал между най-добрите.

През тази година основният състав на Левски, завоювал златен дубъл от титла и Царска купа, изглежда така: вратар - Любомир Алдев, защитници - Захари Радев, Стефан Никушев и Насо Динев, в средата на терена - капитанът Любомир Стаболиев, Ангел Петров – Чори и Коце Георгиев, и могъщата нападателна четворка Божин Ласков (с невероятните 11 гола в 9 мача!), Борислав Цветков – Жук (12 гола в 16 срещи), Васил Спасов – Валяка и Стоян Стоянов – Джуто (загинал при бомбардировките над София през 1943 г.). В отбора са и привлечените от новоосвободените земи нападатели Кръстев от Прилеп (с впечатляващите 6 гола в 7 мача) и Ковачев от Скопие. Треньор на тима е великолепното ляво крило от 30-те години Асен Панчев.

В редиците на Македония най-голямата звезда е нападателят Джино Симеонов (по-късно играл и за националния отбор на Югославия под името Симеоновски). Други отлични индивидуалности са вратарят Дилев, капитанът Блаже Симеонов – наречен във в. "Спорт" "съвършен среден защитник", колегата му в отбрана Видов, халфът Богоев, нападателят Луков.

В първия сблъсък между двата тима за първенство на Софийска дивизия на игрището в Скопие фаворити са домакините. Те започват мача много остро и още в 4-ата мин. Богоев с шут от 40 м отбелязва гол, който обаче е отменен от съдията Траянов за засада по сигнал на неговия помощник. Следват протести от страна на играчите на Македония, след което реферът признава гола, но и отстранява най-бурно недоволстващия от тях Видов. До края на полувремето резултатът е удвоен с гол на Луков. През втората част Левски се хвърля да наваксва изоставането и след удар на Чори Петров в 77-ата мин. топката среща напречната греда, пада на земята и се връща на терена. Според съдията тя е преминала голлинията, но не и според домакините, които напускат терена. Траянов изчаква три минути, за да се върнат, и прекратява мача. Футболистите на Македония тогава искат срещата да продължи, но е присъдена служебна победа за Левски с 3:0.

Ответната среща на игрище "Юнак" преминава в далеч по-спортсменски тон. Тя е решаваща за определянето на победител в столичното първенство и събира рекордните за България дотогава 12 000 зрители. Съдия е най-уважаваният по това време български арбитър Тодор Атанасов. Двете единайсеторки излизат в модерната за времето система "дубълве-ем", решени да дадат всичко от себе си за победата. Лидерът на гостите Джино открива резултата при една от малкото възможности, открили се пред него, тъй като е пазен най-зорко от защитниците на Левски. Почивката отново идва при предимство на Македония под падащия порой. Софиянци взимат инициативата през втората част и Цветков отбелязва изравнителен гол, отразен на страниците на "Спорт" по следния живописен начин: "Младият любимец на левскарите Жук така изсипа топката над Дилев, че хилядната публика вече гърмеше от радост". И двата отбора вече имат по един отменен заради засада гол. 77-ата отново се оказва минутата на Чори. Той напредва към вратата на гостите, шутира, но Дилев избива удара му. Там обаче е централният нападател Методи Кръстев, който с добавка прави 2:1. "Зелените" от Скопие с всички сили се устремяват напред и това дава резултат в края на мача, когато Луков бележи за 2:2. Равенството е най-справедливият резултат. Коментарът на "Спорт" завършва по този начин: "Публиката бурно поздравлява двата тима и когато се успокои, усети, че наистина е валял силен дъжд. Всичко бе мокро до кости, дето се казва. Но при такъв мач нищо не се усеща, освен това, което се вижда на терена"...

Така през това издание на столичното първенство Левски допуска загуба на точки само в още два мача – равенство 1:1 с ФК 13 и загуба с 2:3 от третия в крайното подреждане ЖСК–София (дн. Локомотив). Македония обаче също пада от ЖСК-София и Левски се класира на първо място с точка повече от скопяни.

И двата отбора безпроблемно си осигуряват участие на финала на държавното първенство, преодолявайки съответно: Левски – Ботев (Пловдив), Атлетик (Дупница) и Тича, и Македония – Спортклуб (Пловдив), ЖСК-София и Славия.

Така в деня на първия от двата финала през октомври цяло Скопие тръпне в очакване на предстоящата футболна битка, която да определи най-достойния клуб за званието държавен първенец. Пратеникът на "Спорт", големият журналист Климент Симеонов, отделя много място в своята дописка, за да опише настроенията преди големия мач, съпътстван освен това и от посещение на цар Борис... "За мен не бе трудно да констатирам тоя голям интерес. На него ми обръщаха внимание и най-обикновени разговори между непознати ми хора из улиците: "Кога, за Бога, ще дойде неделя, за да заемем своите места в игрището, да видим играта на двата финалиста, да поздравим победата на скопяни". Трибуните на тамошното игрище побират 4000 зрители, но на финала идват... 8000.

Най-сетне срещата започва. Защитниците на Левски трудно удържат постоянно връхлитащия Джино. Нападателите от Скопие правят серия от пропуски, но и Любо Алдев е непробиваем. И този пот първата част минава под знака на надмощието на Македония, но и отново второто полувреме е за Левски. По-добрата физическа подготовка на "жълто-червените" (цветовете на Левски по това време) им дава превес срещу по-техничните играчи от Скопие. В този момент изгрява в най-яркия си блясък звездата на Божин Ласков – легендарната деветка на Левски, който ни напусна тази година. Едва 20-годишният таран, на когото впоследствие му предстои славна кариера в Слован (Братислава), мачове и за националния отбор на Чехословакия и оферта от най-силния за времето си клуб в Европа Торино, с два гола в комбинации с Цветков прекършва съпротивата на "зелените" – 2:0 за Левски.

Седмица по-късно Македония идва с надежда за реванш в София, но е много трудно да заличат негативния резултат. Отново мачът е един спектакъл, 22-ата играят най-модерният за времето си футбол под ръководството на двамата треньори Панчев и Шпиц. До изненада обаче не се стига и въпреки неистовите усилия на Джино и компания, те отново не успяват да пробият Алдев и неговата защита. Разликата в двата тима отново се казва Божин Ласков – Попето, който в типичния си стил с глава поразява мрежата на Дилов. Цяла София ликува и Левски добавя към вече спечелената Царска купа и титлата на държавен първенец! По този начин Левски прави първи дубъл и отваря нова златна страница в историята си, която е още по-ценна и с това, че отборът печели първенството на Обединена България!

Горест буди невежеството в днешната Република Македония относно тези страници от собствената й спортна история, която, подобно на нейната политическата история, до 1945 г. е неделима от тази на България. Опитът за отделянето на славянското население на Вардарска Македония от българските му корени е един от най-ужасните социални експерименти на 20 в., осъществен от злодеи и родоотстъпници в най-мракобесните години на комунизма и поддържан от техните потомци днес. В епохата на неограничен свободен обмен на информация обаче една измама не може да трае вечно. Разбира се, в Македония живот е имало и преди създаването на македонски "нация" и "език" и горните факти свидетелстват, че футболните клубове Вардар и Македония (Скопие) не са основани след Втората световна война, каквато е днес официалната версия. Техните привърженици могат да проследят историята им и по-назад във времето, което би дало отговор и на други въпроси извън чисто футболните. (Използвани са материали от книгите "85 години Левски" на Г. Манов, "Футболен клуб Левски – всичко за любимия отбор" на Г. Манов, Р. Пайташев, Д. Попдимитров и Владимир Петков, и уебсайта http://www.bulgarian-football.com.)

Ивайло СТОИМЕНОВ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2008 5:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Ха, даже си спомням че навремето като кандидатствах с история бях подготвил и тема за България през Втората световна война. И съответно като пишех за присъединяването на земи от Македония и Беломорска Тракия и последвалите обществено - политически трансформации със задоволство бях отделил доста място именно на този мач.
Ама не се падна пустата тема, д`еба... :(

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2008 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:21 pm
Мнения: 84
Ха сега хубаво да видят братята "македонци" българи ли са или не!Македония - това е България!БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!СМЪРТ НА СЪРБОКОМУНИЗМА - Т.Е. МАКЕДОНИЗМА! :boisw


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 1:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:19 pm
Мнения: 2710
http://www.youtube.com/watch?v=dSW8x2bEcy8 :roll:

_________________
Passion is not a crime!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 9:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 1:08 pm
Мнения: 145
Местоположение: ВЪРШЕЦ/СОФИЯ
Сега този отбое е известен като : ФК Македония Гьорче Петров


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 9:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 9:12 pm
Мнения: 600
Местоположение: София
Ако Македония влезе в ЕС може техните отбори да се присъединят към А,Б и В гупите ни.Пример са Англия и Уелс,не знам колко ще се вдигне нивото на футбола ни,но ще е забавно! :smt005

_________________
Роди се и поведе ни в борба, обесен бе, но нивга не умря!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2009 12:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 2:08 am
Мнения: 863
http://www.lifesport.bg/news-24/info-2607/Македонци.снимат.филма.Трето.полувреме.за.уреден.мач.на.Левски

Македонци снимат филма Трето полувреме за уреден мач на Левски

Холивудски екип ще снима в Македония филм за уреден мач на Левски. В близко време ще започнат снимките на „Трето полувреме”, чийто режисьор ще бъде Дарко Митревски, пише днес македонският вестник ”Шпиц”.
Продуцент на филма ще бъде хърватинът Бранко Лустиг, който два пъти е получавал Оскар – за филма „Гладиатор” и за „Списъкът на Шиндлер”. Във филма ще участват американски актьори и многоброен екип от Македония. „Филмът се основава на действителен случай. Става дума за футболен мач между отборите „Македония” и Левски по време на Втората световна война”.
Клуб “Македония” бил воден от евреина Иле Шпиц”, пише вестникът. Режисьорът Дарко Митревски отбелязал, че по време на мача се е намесила политиката. Клуб „Македония” напредвал към шампионската титла. Но по времето на нацизма не може да бъде позволено да спечели клуб, играчите на който са представители на непризнат народ, воден от представител на нация, която трябвало да бъде ликвидирана. Тогава са се намесили всички слоеве на тогавашния режим – били са отменяни голове, подкупвали се съдии, отсъждали се нелогични дузпи. Мачът приключил с 2:0 за „Македония”, но тъй като бил спрян, „Левски” спечелил служебно с 3:0. Жители на Скопие влезли на терена и настъпил хаос. Трибуните били пълни, а тези, които не могли да си купят билет, се катерили по дърветата.
Изведнъж 10 000 души започнали да скандират „Македония, Македония”. Децата казали, че публиката скандира името на техния екип, а един от хората тихо казал – това не е само името на нашия екип, а името на нашата страна”, разказва Митревски, цитиран от „Шпиц”.

Кретените от Скопие в изнемогването си да оправдаят съществуването на "македонската си нация" стигат до нови "висини".

_________________
Седем метра е вратата - седем гола на чорбата!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com