forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Съб Дек 15, 2018 1:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Димитър Иванков
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 12:22 pm 

Вратарят на националния отбор на България - Димитър Иванков, който вече втори сезон играе за турския елитен Кайзериспор, сподели в интервю за Sport1.bg, че у нас все още не сме свикнали на обрати в шампионата, както стана миналата година в България и в Турция. Бившият страж на Левски е сигурен, че и тази година спорът за титлата в България ще се реши между "сини" и "червени", а премията от 1 милион евро, ако лит(*кс-етрополе триумфира, едва ле ще окаже някакво влияние върху крайния изход.

- Митко, ти си единственият футболист на Кайзериспор, който до момента е играл във всичките 22 шампионатни мача без смяна. Към тази бройка като се прибавят и срещите от турнира на УЕФА и тези за националната купа на Турция, цифрата става доста голяма. Има ли някакво по-специално отношение към теб от страна на ръководството и феновете, тъй като си чужденец?

- Не, няма по-специално отношение. Треньорът се държи еднакво добре към всички момчета. Важното е всичко да е наред и отборът да върви. Давам максимума от себе си във всеки един двубой. Не случайно Кайзери е един от четирите отбора, допуснали най-малко голове (б. а. - 22) след лидера Фенербахче. Играем стабилно, но най-важното за нас е когато постигнатото се оценява по достойнство. Феновете ни също се държат приятелски към всички нас, футболистите.

- Като спомена за вашите привърженици, би ли споделил какви са те - многобройни, темпераментни, диви...

- Бих казал, че са верни. Подкрепят ни във всеки домакински мач, но нямат славата на диви и проблематични. Проблеми има с феновете на по-големите отбори - Фенербахче, Галатасарай, Бешикташ и Трабзонспор. Имаме и подкрепа, когато гоставаме, но тя е по-скромна в сравнение с тази, която получаваме у дома. Истанбулските грандове се ползват с най-голям брой фенове навсякъде, тъй като са най-многобройни.

- Вчера в България се проведе кръгла маса на тема как да бъде спряно насилието по стадионите. Сигурно си чул за тази инициатива? Според теб как могат да бъдат спрени хулиганите и те толкова голям проблем ли са за България?

- Виждате, че побоища има навсякъде, а последният пресен пример е случилото се между агитките на Катания и Палермо в Сицилия, където беше убит и един полицай. Проблеми има навсякъде, не само в България. В Южна Америка също изобилства от ексцесии, а ние ставаме безмълвни свидетели пред телевизорите си. Трябва да се пипа с по-твърда ръка и законите да бъдат като в Англия. На Острова вече не е както преди и всичко е по-спокойно, хората отиват на мач, за да се забавляват. Жалкото е, че в България тези проблеми отблъскват публиката от стадионите. Преди 8-9 години срещите от родното първенство се играеха пред 30-40 хиляди зрители, а сега дербито Левски и лит(*кс-етрополе събира едва десетина хиляди. Просто хората ги е страх. Във всяка агитка има една малка частица, която е проблематична. Не знам дали е във всички агатки, но става въпрос за феновете на "сините", "червените" и тези на пловдивските Ботев и Локомотив, тъй като са най-многобройни.

- Предполагам, че знаеш и за изхвърлянето до живот от съдийството на Димитър Димитръв-Каубоя и Момчил Врайков. Съдиите ли са един от най-големите проблеми на българския футбол?

- Моето мнение не се различава от това на много други, които смятат, че имаме кадърни съдии. Наистина им трябва повече спокойствие, да няма напрежение около тях. Така е във всяка професия, не само в съдийството.

- Не е ли странно, че само ден след отстраняването на Каубоя, той сподели открито, че има корупция и дори разкри каква е тарифата за мач? Преди това пък Ивайло Дражев каза, че за да се стане шампион на България в последните 6-7 години трябва да имаш поне половин дузина сигурни срещи?

- Ние сме свободна държава и всеки може да говори каквото си иска. Не желая да коментирам тази тема. Всеки носи отговорност за това, което казва.

- Не се ли раздухват прекалено много нещата у нас и не се ли прави от мухата слон?

- Ще ви дам следния пример. Миналия сезон Фенербахче водеше на Галатасарай със 7 точки, но в крайна сметка "сараите" триумфираха с титлата и то в последния кръг. Фенербахче гостуваше на 15-ия в класирането Денизлиспор и всички очакваха да победят при гостуването си, но те завършиха 1:1, като изравниха в последната минута. Галатасарай спечели с 3:0 и стана шампион. Всички обаче отдадоха заслуженото за успеха на "червено-жълтите", а не започнаха да търсят под вола теле и защо Фенербахче са пропилели аванс от 7 точки. У нас същата ситуация стана и с Левски и лит(*кс-етрополе и всички започнаха да говорят, че шампионата е уреден и т.н. Просто не сме свикнали с тези неща, а те се случват навсякъде по Европа и света, както стана и в последния кръг в първенството на Аржентина "Апертура". Бока Хуниорс не успяха да спечелят домакинството си в последния кръг, а ги задоволяваше и равен, но те паднаха от Ланус и се изравниха по точки с Естудиантес, който ги победи в плейофа.

- Фенербахче като че ли поизпусна малко парата в последните срещи, след като записа две загуби в три мача, отпаднаха от турнира на УЕФА...

- Въпреки това те продължават да водят с 6 точки пред Галатасарай и едва ли ще пропуснат да станат шампиони и да се изложат за втора поредна година. Просто имат най-добрата селекция. Едва ли загубите от Анталияспор и Ризеспор ще им се отразят толкова негативно.

- Вие продължавате да бъдете в подножието на върха - на две точки зад втория Галатасарай и на три точки след Бешикташ, който е трети. Играете равномерно в първенството и регистрирахте 11 мача без загуба в последните си 12 срещи. В пет поредни двубоя пък не познавате вкуса на загубата. Преди време сподели, че нямате някакви цели, поставени от ръководството. Към днешна дата има ли някаква промяна?

- Продължаваме да играем мач за мач и за нас всеки следващ двубой е като финал. Ще се опитаме да се преборим за място в турнира за Купата на УЕФА отново, но едва ли ще успеем да се класираме за квалификациите за Шампионската лига.

- Защо мислиш така? Все пак разликата в точките с Галатасарай и Бешикташ е много малка, а до края има още 12 кръга.

- Много ще е трудно да изместим някой от тройката. Трябва да сме реалисти. Програмата ни не е лека, тъй като имаме срещи с доста от изпадащите отбори, а те се борят със зъби и нокти за своето спасение. Имаме гостуване на Сакарияспор и Денизли, а приемаме Газиантеп, както и лидерите Фенербахче и Бешикташ.

- Какво е усещането да играеш с Левски и Кайзери в турнира на УЕФА? И с двата отбора си играл в тази надпревара, а с твоя бивш клуб имаш и участия в квалификациите за Шампионската лига.

- За сравнение не може и да става дума. Тръпката с Левски е по-голяма, пък и моят роден отбор е с по-голяма традиция в евротурнирите. За Кайзери миналия сезон беше дебютен, за първи път в историята на клуба той се беше класирал за евротурнирите.

- Как стана така, че имате толково боеспособен състав? На какво се дължи това?

- Еми, играем равномерно и сме колектив. Имаме и трима турски национали, което е показателно за отбора. Движим се така да се каже по възходяща линия. Апетитът идва с яденето и след участието в турнира на УЕФА през миналия сезон, сега искаме пак да участваме. Най-стойностното ни попълнение е парагвайският национал Толедо, който дойде от Сарагоса.

- Наскоро обявиха в една класация, че вторият най-добър голмайстор сред вратарите. През този сезон обаче имаш само един гол с екипа на Кайзериспор. Как стана така, че при 0:0 срещу Денизли ти застана зад топката, след като имаше дузпа във ваша полза?

- Просто в този момент основният ни реализатор на 11-метровите наказателни удари го нямаше и ми гласуваха доверие. Треньорът и моите съотборници са добре запознати с качествата ми при дузпите и така се случи, че аз вкарах победния гол за 1:0 в 66-та минута.

- Последният ми върпос е за родното първенство и Шампионската лига. От новото ръководство на лит(*кс-етрополе обявиха баснословна премия от 1 милион евро, ако "армейците" спечелят титлата. Това може ли до повлияе по накакъв начин на развоя на българския шампионат? Кой според теб ще триумфира в Шампионската лига този сезон?

- Ясно е, че до края на първенството на България Левски и лит(*кс-етрополе ще се надпреварват. Кой обаче ще стане шампион не мога да гадая, но всички знаят кой ми се иска да стане. Парите едва ли ще бъдат някакъв фактор, тъй като всеки футболист трябва да играе преди всичко за своята чест и тази на фланелката, за феновете и чак след това за парите. Мисля, че Шампионската лига ще бъде спечелена от Челси. Не мога да бъда категоричен, но така предполагам, че ще стане.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2007 9:32 pm 

Браво peps-че. :)

Изображение - Последно посещение: Съб Мар 21, 2009 8:54 am!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2007 7:49 pm 

Ivo27 написа:
Браво peps-че. :)

щом е за Иванков-винаги :!: :oops:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2007 1:30 pm 
Аватар

Митко-завинаги в сърцата ни.Каквото и да кажем за него ще е малко.За мен е най-истинския ЛЕВСКАР играл за клуба в последните 15 години.

...Защото Йовов вкара шедьовър на Фабиен Бартез. И вдъхнови французите да го нарекат Бижутер. Сърцето на всеки син фен трепва, когато види на повторение двама от Марсилия вляво, Ицо вдясно, Бартез клекнал и топката при паяците под гредата пред сектор Б.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2007 3:32 pm 

me4o21 написа:
Митко-завинаги в сърцата ни.Каквото и да кажем за него ще е малко.За мен е най-истинския ЛЕВСКАР играл за клуба в последните 15 години.

разтапям се само като чуя някой да говори така за него.. :oops: абсолютно съм съгласна с мнението ти!!! Мисля че и Топузаков също толкова обича ЛЕВСКИ,колкото и Митко :wink: жалко че такива футболисти са изключително рядко срещани напоследък :?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2007 12:33 am 
Аватар

peps27 написа:
me4o21 написа:

разтапям се само като чуя някой да говори така за него.. :oops: абсолютно съм съгласна с мнението ти!!! Мисля че и Топузаков също толкова обича ЛЕВСКИ,колкото и Митко :wink: жалко че такива футболисти са изключително рядко срещани напоследък :?

Може ли да ми отговориш на два въпроса :

1.Кое обичаш повече - Иванков или ЛЕВСКИ?
2.Заради номер 27 стана от ЛЕВСКИ нали? :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 24, 2007 5:46 pm 
27 свързано ли е със 2:7 или е свързано с нещо друго?

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 24, 2007 5:48 pm 

Special_Guest написа:

и с 2;7,но има и друга причина.Неговите близначки са родени на 27 :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 24, 2007 10:20 pm 
Аватар

ужас :shock:

Левски - това е моя идеал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2007 3:33 pm 
Аватар

Българският национален вратар Димитър Иванков отбеляза от дузпа в турското първенство.
В 50-та минута на мача Сиваспор – Кайзери юношата на Левски заби второто си попадение за турския си тим.
Димитър Иванков е един от най-резултатните вратари за всички времена. Стражът бележеше често и с екипа на Левски.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 06, 2007 2:40 am 
Аватар

Иванков е невероятен вратар. Освен това е и един от най - резултатните на своя пост за всички времена. Пожелавам му скоро да изпревари Ханс Йорг Бут по брой отбелязани голове в официални срещи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2007 1:21 pm 

Агенция Фокус написа:
Димитър Иванков: Аз ще изпълнявам дузпите в Кайзериспор

09 април 2007 | 13:11

Кайзери. Вратарят на турския Кайзериспор Димитър Иванков даде интервю за Агенция “Фокус”, в което изрази своето задоволство факта, че от началото на полусезона той изпълнява дузпите за своя тим по решение на старши треньора на отбора. До този момент националният страж на България има два гола от дузпи, като последният бе срещу Сиваспор при загубата с 2:3 на 1 април. “Треньорът ми гласува доверие да изпълнявам наказателните удари за нашия отбор. Радващото е, че до момента имам 100% успеваемост”, заяви Иванков. Попитан за целите на Кайзери, юношата на Левски отговори: “Четвъртото място за нас е доста добър успех. За втора поредна година продължаваме отличното си представяне. Сериозно се намесваме в борбата и за евротурнирите. До края ще бъде обаче доста тежко. Дано да издържим и да се класираме за участие в турнира за Купата на УЕФА. Ако не, ще играем в Интертото.”

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2007 2:03 pm 

Страхотно,дано продължава да бележи от бялата точка :smt081

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 28, 2007 9:17 pm 

Димитър Иванков се разписа при победата на своя Кайзериспор с 2:1 над Коняспор в среща от 30-ия кръг на турската Суперлига.

Българският вратар започна като титуляр и остана пред вратата на домакините до края на мача. Националът откри резултата още в 3-та минута, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Ел Сака срещу Иглесиас. Това е трето попадение на Иванков в турското футболно първенство. С гола си стражът влезе в Топ 5 на голмайсторите-вратари, след като изпревари Ханс Йорг Бут от Байер Леверкузен.

Стражът на националния тим се отличи и с асистенция при втория гол за Кайзери. В 22-та минута Иванков изпрати топката със силен шут далече в наказателното поле на Коняспор и намери Гокхан Юнал, който бе точен за 2:0. Гостите намалиха преднината на Кайзери в последната минута.

Здравко Здравков също пази 90 минути вратата на своя Ризеспор в двубоя срещу Анкарагюджу на Ивайло Петков. Защитникът бе титуляр за своя тим. През втората част в игра за гостите се появи и Александър Александров. Кривия смени Ясин. Отборът на българския страж се наложи категорично над съперника си с 3:1.

Здравко Лазаров игра цял мач при победата на своя Ерчиешспор с 2:1 над Генчлербирлиги.

Останалите резултати:

Бурсаспор – Газиантепспор 1:1

Анкараспор – Манисаспор 1:1

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 28, 2007 9:42 pm 
Аватар

peps27 написа:
Special_Guest написа:

и с 2;7,но има и друга причина.Неговите близначки са родени на 27 :wink:

Има и ощя една причина - винаги е искал да бъде 9-ка и заради това носи номера ;) Въобще причините са доволно много

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 28, 2007 9:50 pm 

Браво на Митко :wink: ето малко снимки от мача

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 28, 2007 10:19 pm 

ИВАНКОВ ГОРД ОТ СЕБЕ СИ

Изображение

Вратарят Димитър Иванков е изключително горд от факта, че влезе в топ 5 на вратарите-голмайстори.
„Изключително съм щастлив от това постижение мисля, че никога не се е случвало на българин. Горд съм, че успях да изпреваря Бут по този показател”, сподели стражът в интервю за Гонг.
Иванков призна, че преди много години е имало вратари в Турция, които са изпълнявали дузпи, но случаите са били единични. Юношата на Левски е първият щатен изпълнител на дузпи в страната на комшиите.
Националът на България каза, че се надява Кайзериспор да запаси четвъртото си място, защото то ще прати тима в турнира за Купата на УЕФА.
Димитър Иванков коментира и темата свързана с новия наставник на националния отбор по футбол – Станимир Стоилов.
Вратарят – голмайстор смята, че Стоилов ще е полезен с опита, който е натрупал в последните две години: „Стоилов направи много неща в Европа с отбора на Левски и доказа, че е добър треньор

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 29, 2007 11:31 am 
Винаги ще си спомням за Иванков с головете от дузпи,които вкарваше и добрите мачове,които правеше на вратата (е имаше и доста куци изпълнения :roll: )

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 29, 2007 11:46 am 

Изображение

На втората снимка е като Киану Рийвс :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 11:26 am 

peps27 написа:

Изображение

Ей тая снимка е ебаси култовата :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 11:42 am 

:roll:

Последна промяна PeS4o на Вто Май 01, 2007 2:15 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 2:01 pm 

ПеситО написа:
Цитат:
Бившият вратар на държавния тим обяви, че ще спре с футбола след края на шампионата.

:? :roll:

блаженни да са вярващите :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 2:20 pm 
Аватар

На мен винаги ми се е искало Иванков да вкара и за националния отбор

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 2:24 pm 

Котарака в чизми написа:
На мен винаги ми се е искало Иванков да вкара и за националния отбор

не само на теб...Дано му се отвори възможност да изпълни някоя дузпа 8)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 3:07 pm 
Ако ни дадат дузпа ще я изпълни всеки друг,но не и Иванков :?

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 01, 2007 3:16 pm 

това е така,но няма значение.Важното е дузпите да се вкарват,не е важно от кой :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 25, 2007 11:17 pm 

Динамо (Загреб) пожела Иванков, Генков и Тиаго

Националният страж подписва срещу $400 000 годишно

Димитър Иванков е много близо до трансфер в хърватския шампион Динамо (Загреб), съобщи в. "Вечерни лист".

"Модрите" са избрали българския национал в конкуренцията на австралиеца Джоуи Дидулица и австриеца Алекс Манингер, но тъй като двамата са прекалено скъпи, изборът е спрял върху петия най-резултатен вратар в света.

Според информацията Динамо проявява интерес и към Цветан Генков и Тиаго Силва, но до конкретни преговори с тях все още не се е стигнало. Добре осведомен източник на "Вечерни лист" разкрива, че от ръководството на столичани са влезли в контакт с вратаря на Кайзериспор и дори са получили потвърждение за желанието му да играе на "Максимир".

Иванков има договор с турския клуб до 2008 година, като според хърватите сумата, която ще бъде платена за него, е около 800 000 евро. Заплатата на българина щяла да бъде 400 000 долара годишно, като все още не е известно за какъв период ще бъде контрактът на бившия страж на Левски.

Засега никой от ръководството на Динамо не потвърждава информацията официално, но треньорът Бранко Иванкович признава, че клубът търси вратар.

"Това не е наша фикс идея, ако намерим играч, който отговаря на амбициите ни, ще го вземем. Ако не успеем, имаме трима качествени вратари", коментира наставникът на шампионите.

Иванков обаче отговаря на всички изисквания, които Динамо търси в новия си страж: има международен опит, класа и е национал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 26, 2007 11:14 am 

Екстра 8) Дано отиде в Динамо , не в тоя анадолски отбор ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 26, 2007 12:45 pm 

Дано отиде в Динамо,шампиона на Хърватия-близка страна,близък език,добри пари,участия в евротурнирите-идеално е :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 29, 2007 10:45 pm 

Иванков с лека травма, Телкийски поднови тренировки
29 май 2007 | 19:40

Вратарят на националния тим Димитър Иванков има лека травма, която обаче няма да му попречи да играе в предстоящите европейски квалификации срещу Беларус. Същевременно Димитър Телкийски поднови тренировки с националите, след като пропусна сътрешното занимание на “трикольорите’. Както е известно вчера футболистът на Левски получи лека контузия в десния си крак, но ето че днес бе на линия, така, както се очаква да бъде в събота в Минск.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]