forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 10:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 1:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Гледайте стари филми...аз съм говорил за филмите и Левски. В един филм от 60-те, май от тези шпионските с Гец, героите отиват на мач, а публиката не са статисти, ами си е истинската публика, дават и кадри от мача. И Гунди май го дават в "Таралежите се раждат без бодли" как се качва м един автобус и децата подскачат и викат: "Ейй, гледай! Гунди!" Е не съм сигурен дали е точно в това филмче, но съм го гледал, което и да е...
И Гиби и Кокала /Джеймс/ като асансьорни техници...хахах

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Последна промяна Majdak на Пет Дек 30, 2005 2:49 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 1:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 24, 2005 6:05 pm
Мнения: 8838
Majdak написа:
Гледайте стари филми...аз съм говорил за филмите и Левски. В един филм от 60-те, май от тези шпионските с Гец, героите отиват на мач, а публиката не са статисти, ами си е истинската публика, дават и кадри от мача. И Гунди май го дават в "Таралежите се раждат без бодли" как се качва м един автобус и децата подскачат и викат: "Ейй, гледай! Гунди!" Е не съм сигурен дали е точно в това филмче, но съм го гледал, което и да е...
И Гиби и Кокала /Джеймс/ като асансьорни техници...хахах

А в "Топло" помните ли: "Ще ти скъсам ушите, ей! (изкуственото чене пада) Момценце! Да ши ми жъбките, шу ли момшенце! Жъбките ми дай!"


Като стана на въпрос и в "Лавина" има яко кадри с агитката... КОКО в друга тема беше споделил интересни неща около снимките :lol: :lol: :lol: абе като се замисля никъде по тея велики филми не се споменава и думичка за абревиатурата... :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 1:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 6:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: rousse
да напомням ли във войната на таралежите пантата какво извика на милиционера докато пресичаха на светофара....:)))))
"само ЛЕВСКИ-С...... от академиците по прости хора няма...:)))


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 1:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Да, в "Лавина" героите попадат в море от запалянковци, някои със сини шалчета, които излизат от Националния стадион... Героите попадат в навалицата и пичът казва: "Бягай, това е лавината!"
А расли-недорасли чорбаля ни обвиняват, че сами сме си го измислили...Хе, ние нищо не си измисляме. Историята и традициите са нашият "измисляч"

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Последна промяна Majdak на Пет Дек 30, 2005 2:50 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 6:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: rousse
като се сетя за футбол-"любимец 13"....ноу комент:)))


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 9:41 pm
Мнения: 13788
В "Рицар без броня" - двете хлапета си говорят:
-Абе ти от кой отбор си?
-От "Левски"!
-Ейй, браво бе! Само "Левски"!

А този Олег Ковачев, който играе главната роля, е режисьор на филма "Балада за Гунди"...

_________________
"Писна ми на кура да чета за тия смешници от да българия или както им е там фьешан името дейба майка му да еба."
dabulgaria.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 6:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: rousse
по всички филми фигурират или левски или слагия(следите остават) братчедите ги няма никъде...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 1:21 pm
Мнения: 7225
MTerziev написа:
Majdak написа:
Гледайте стари филми...аз съм говорил за филмите и Левски. В един филм от 60-те, май от тези шпионските с Гец, героите отиват на мач, а публиката не са статисти, ами си е истинската публика, дават и кадри от мача. И Гунди май го дават в "Таралежите се раждат без бодли" как се качва м един автобус и децата подскачат и викат: "Ейй, гледай! Гунди!" Е не съм сигурен дали е точно в това филмче, но съм го гледал, което и да е...
И Гиби и Кокала /Джеймс/ като асансьорни техници...хахах

А в "Топло" помните ли: "Ще ти скъсам ушите, ей! (изкуственото чене пада) Момценце! Да ши ми жъбките, шу ли момшенце! Жъбките ми дай!"


Като стана на въпрос и в "Лавина" има яко кадри с агитката... КОКО в друга тема беше споделил интересни неща около снимките :lol: :lol: :lol: абе като се замисля никъде по тея велики филми не се споменава и думичка за абревиатурата... :lol: :lol: :lol:


Напълно нормално, като се има предвид, че киното си е било една интелигентно-забавна арт форма на протест срещу безумията на тогавашния строй :wink: Ама нали си знаеш, те Ц(*КА не са имали нищо общо с тогавашната власт и всички са ги обичали ахахахах :lol:
Сега обаче нещата са различни, трябва да им се признае, че се появиха и герои-цесекисти...Алиджан :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 9:41 pm
Мнения: 13788
В "Маневри на 5 етаж", се появява Гибона, в ролята на асансьорен техник... :lol: :lol:

_________________
"Писна ми на кура да чета за тия смешници от да българия или както им е там фьешан името дейба майка му да еба."
dabulgaria.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Змей Горянин написа:
В "Маневри на 5 етаж", се появява Гибона, в ролята на асансьорен техник... :lol: :lol:

С Кокала, с Кокала :wink:

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 9:41 pm
Мнения: 13788
Majdak написа:
Змей Горянин написа:
В "Маневри на 5 етаж", се появява Гибона, в ролята на асансьорен техник... :lol: :lol:

С Кокала, с Кокала :wink:

:shock: Абе и аз съм чувал, че и Кокала го има в тоя филм, ма колкото пъти съм го гледал и все на мога да го мерна...

_________________
"Писна ми на кура да чета за тия смешници от да българия или както им е там фьешан името дейба майка му да еба."
dabulgaria.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
И друга хумореска се сещам, ама май беше от Новогодишна програма...
Един човек се хвали на комшията, че си е взел западна кола. Ама през социализма западна кора - ехехееей, гъзария до шия! Както се хвали и му обяснява за западната си кола, двамата се показват на балкона да видят колата...и какво виждат?
Едно хлапе драска с пирон по боята!
Леле, тоя със западната кола избеснява и слиза на бегом долу! След минута се връща спокоен и усмихнат. Неговият приятел го пита:
"Какво стана бе, шамароса ли го това хлапе?"
"Ааа, не бе, то хлапето написало с тоя пирон САМО ЛЕВСКИ!"
:lol: :lol: Хахах, на това много се смях на времето

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Змей Горянин написа:

От "Рицар без броня" има още една култова сцена. Когато изгубиха новата топка на едно от хлапетата. Решават, че ше откратднат една от отбора. Тогава преди мача Левски-Аустрия Виена...Има кадри как Гунди и Сашо Костов слизат от автобуса...И... домамкина сваля топките в една мрежа и децата го гледат с едни влажни погледи такива.... Около стадион Васил Левски, яко фул с хора, чуват се възгласи за билети в повече...

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 2:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
В "Рицар без броня" ли беше случката, в която едно от хлапетата краде билета на баща си за мач на Левски, за да го продаде и да купи футболна топка? Или в "Таралежите се раждат без бодли"?

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 3:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 9:41 pm
Мнения: 13788
Majdak написа:
В "Рицар без броня" ли беше случката, в която едно от хлапетата краде билета на баща си за мач на Левски, за да го продаде и да купи футболна топка? Или в "Таралежите се раждат без бодли"?

:idea: Прав си, грешката е моя... :wink:
А сега като се замисля, Гунди го има в още няколко филма...Имаше един, където Гунди си върви по улицата, накви деца го спират:
- Другарю Аспарухов, колко ви е часа?
После Гунди им отговаря там нещо, размнинават се и ги дават малките как коментират кой са видели... :lol:

_________________
"Писна ми на кура да чета за тия смешници от да българия или както им е там фьешан името дейба майка му да еба."
dabulgaria.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 3:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Къде играе Кокала в "Маневри на 5-тия етаж"?
Само Гиби се мерва за 2 минути и се чува "ООО Гиби здрасти" :lol: :lol: :lol:

а тоя филм ЛАВИНА има ли го некъде по БГ-сървърите да видим дали
не може да се изрежат кадрите със "синята лавина" :lol:

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 3:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Аз в началото на месеца гледах всички серии на "Войната на таралежите" и там винаги децата като се радваха и се пееха левскарски песни :wink: :D

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 10:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 3:56 pm
Мнения: 1748
Местоположение: Долината на широките гащи/София
В сериала "Войната на таралежите" всички деца бяха от Левски

_________________
ONLY GOD FORGIVES


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 01, 2006 9:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 1:21 pm
Мнения: 7225
ахахахахахахах, днес, като възкръснах към обяд, гледах по канал 1 избрани моменти от Умно село и показаха кадри от "селянинът с колелото" с Георги Русев, където той си гледаше прасе в града и на оградите на импровизираната му кочина освен нарисувани прасета, "селянин" и "ууу", с които му се подиграваха, се мъдреше и култов надпис с тебешир "Само Ц(*КА" :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2006 5:50 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:06 am
Мнения: 82
MTerziev написа:
Като стана на въпрос и в "Лавина" има яко кадри с агитката... КОКО в друга тема беше споделил интересни неща около снимките


Линк?

Има някакъв филм от 60-те, в който много събрани около едно радио и слушаха мач на Левски.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2006 1:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Тези, които слушат мач на Левски по радиото, да не са от един филм за строителни работници? И радиото беше поставено на някакъв варел или нещо подобно.
Помня и аз нещо, но не знам дали мачът е на Левски или на националния отбор, но слушащите радио наистана яко се бяха зарибили в мача и доста емоционално "слушаха" :wink:

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2006 4:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
ЛЕВСКИ И КИНОТО

Преди 9 септември 1944 г. артистичните среди са били разделени на две. Лекарското съсловие в по-голямата си част е симпатизирало на Славия, а артистите на Левски. Въпреки, че Стефан Македонски е бил болен славист, а прочутия псхиатър Шипковенски - левскар.
Патриархът на българския театър и кино - Константин Кисимов, често е ходил на мачове на Левски. Неслучайно той изгражда моста на синята бохема, по който минават много актьори - от Георги Калоянчев, през Димитър Манчев до режисьора Рихард Езра. Именно тримата творци правят делегация, която през 60-те години отива при Тодор Живков с молба да бъде спряно преминаването на "синия" Гаринча Георги Соколов - Йогата в лит(*кс-етрополе...



Не са един и два филмите, в които се споменава за отбора на Левски. В родното кино обаче запомнящи продукции, свързани със "синия" тим, ще останат епизодите от незабравимите "Шведски крале" и "Лавина". Във втория филм по едноимениия роман на Блага Димитрова актьорите Иван Иванов и Ваня Цветкова са погълнати от тълпата, край сектор "Б". " Това е лавината!", възкликва Иван Иванов към своята екранна колежка. По-късно двамата попадат в истинска лавина.
В "Шведски крале" пък зрителите могат да видят реални кадри от Националния стадион "Васил Левски", който приветства "сините" футболисти, сред които блести звездата на Георги Аспарухов. Самият Гунди вкарва гол, а попадението е показано във филма. Част от главните герои пък се смесват с истинските привърженици на препълнените трибуни на стадиона. В годините на своята слава Гунди нееднократно е имал предложения да участва в различни български филми.
Наистина се докосва до киното обаче друга футболна легенда Божидар Искренов. Гиби играе като асансьорен техник в "Маневри на петия етаж". Компания му прави неговият съотборник Емил Велев - Кокала. Радостта на народа участва и в "Скъпа моя,скъпи мой". На последно място, но не по значение, ще споменем за филма "Таралежите се раждат без бодли" по сценарий на братя Мормареви. В него един от малчуганите краде от баща си билета за мач на любимия му Левски, за да купи с парите футболна топка, която трябва да подари на свой приятел за рождения му ден.

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2006 7:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Majdak написа:
ЛЕВСКИ И КИНОТО
Наистина се докосва до киното обаче друга футболна легенда Божидар Искренов. Гиби играе като асансьорен техник в "Маневри на петия етаж". Компания му прави неговият съотборник Емил Велев - Кокала.


Явно Кокала му е правил компания до кафето и обратно на снимачната площадка защото във филма не участва! Имам го на ДВД и
съм го гледал общо към 20 пъти но ако някой може да ми каже къде
се показва Емо евала ;)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 11:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 3:16 pm
Мнения: 39166
Местоположение: Фаноса ти
Majdak написа:
Да, в "Лавина" героите попадат в море от запалянковци, някои със сини шалчета, които излизат от Националния стадион... Героите попадат в навалицата и пичът казва: "Бягай, това е лавината!"
А расли-недорасли чорбаля ни обвиняват, че сами сме си го измислили...Хе, ние нищо не си измисляме. Историята и традициите са нашият "измисляч"


Спомням си... На един мач със "Славия" дойде един в агитката и започна да записва за статисти за някакъв нов български филм... Записах се и аз... Да дойдем една неделя пред "Васил Левски" за снимки. И като ни снимаха как слизаме по стълбите и се бутаме, с мегафон ни подвикнаха да викаме "СИНЯТА ЛАВИНА" и се разминавахме с Иван Иванов и Ваня Цветкова. Това помня от онзи ден, тогава бях преди казармата, май 10-ти ли 11 клас. Та тоя израз "СИНЯТА ЛАВИНА" дойде от този филм като лаф и скандиране в агитката. Беше много модерен тогава :-)

_________________
Without music, life would be a mistake.
Nietzsche


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 12:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21371
Majdak написа:
Тези, които слушат мач на Левски по радиото, да не са от един филм за строителни работници? И радиото беше поставено на някакъв варел или нещо подобно.
Помня и аз нещо, но не знам дали мачът е на Левски или на националния отбор, но слушащите радио наистана яко се бяха зарибили в мача и доста емоционално "слушаха" :wink:


Аз си спомням някакъв филм, в който снимаха филм и нещо не вървеше работата и снимките продължиха много дълго. Тогава някой от главните герои се ядосваше,че не може да отиде на мач и при прекъсванията непрекъснато питаше как е резултата. Мачът беше ако не бъркам Левски - Бенфика.

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 4:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:06 am
Мнения: 82
FLAME написа:
Аз си спомням някакъв филм, в който снимаха филм и нещо не вървеше работата и снимките продължиха много дълго. Тогава някой от главните герои се ядосваше,че не може да отиде на мач и при прекъсванията непрекъснато питаше как е резултата. Мачът беше ако не бъркам Левски - Бенфика.


Добре се сети.
Казва се Един снимачен ден с Апостол Карамитев в главната роля. Филмът е завършен през 1968, но дълго време е бил забранен и са го излъчили едва през 80-те години.

P.S. Като го гледах тоя филм ми се разпори сърцето. Заради калпавите статисти снимките се бавеха и Апостола изтърва мача, а снимаха пред кино Изток, на 5 минути от националния.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 3:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21371
Филм "Невероятна история" (1964).
В редакцията на вестника, пуснал скандален фейлетон, един от припозналите се като главен герой на фейлетона заявява:

- Ако не пуснете опровержение местя се в Славия, напук на вас тук, дето всичките сте Левскари!

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2006 10:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:09 pm
Мнения: 974
Majdak написа:
Змей Горянин написа:

От "Рицар без броня" има още една култова сцена. Когато изгубиха новата топка на едно от хлапетата. Решават, че ше откратднат една от отбора. Тогава преди мача Левски-Аустрия Виена...Има кадри как Гунди и Сашо Костов слизат от автобуса...И... домамкина сваля топките в една мрежа и децата го гледат с едни влажни погледи такива.... Около стадион Васил Левски, яко фул с хора, чуват се възгласи за билети в повече...
Абе снощи гледах филма,но тази сцена я няма-трябва да е от друг филм!Въпреки,че и аз си спомням,че съм я гледал някъде!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2006 1:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 3:44 pm
Мнения: 7551
гил галад написа:
Majdak написа:
Змей Горянин написа:

От "Рицар без броня" има още една култова сцена. Когато изгубиха новата топка на едно от хлапетата. Решават, че ше откратднат една от отбора. Тогава преди мача Левски-Аустрия Виена...Има кадри как Гунди и Сашо Костов слизат от автобуса...И... домамкина сваля топките в една мрежа и децата го гледат с едни влажни погледи такива.... Около стадион Васил Левски, яко фул с хора, чуват се възгласи за билети в повече...
Абе снощи гледах филма,но тази сцена я няма-трябва да е от друг филм!Въпреки,че и аз си спомням,че съм я гледал някъде!


Сцената е от "Таралежите се раждат без бодли" :wink:

_________________
„Аз съжалявам за жертвите, които се дадоха, но нас не ни смущава никоя сянка. Ние сме чисти в своята съвест. Нас и историята ще оправдае.“


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 31, 2006 6:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 3:55 pm
Мнения: 179
Местоположение: Обреченият град
Сцената е от "Таралежите", това го уточнихме вече. :wink:
"Таралежите се раждат без бодли", "Войната на таралежите", "Изпити по никое време", "Васко да Гама от село Рупча", "С деца на море"...
Незабравими детски филми, които си останаха любими за деца от различни поколения, а трябва да признаем - много се харесват и на възрастните. Едва ли ще ви изненадам, ако ви кажа, че тези филми са спечелили много престижни международни награди и са едни от малкото наши филми, постигнали успех и в чужбина.
Сценаристи са великите писатели Братя Мормареви, повечето филми се "раждат" първо като книги. Лично аз като дете съм чел "Васко да Гама" и "Войната на таралежите". Втората повече ми хареса.
Братя Мормареви са двамата добри приятели Марко Стойчев (12. ІХ. 1931 - 26. І. 2006) и Мориц Йомтов, лека им пръст и на двамата. Не помня кога е роден Мориц, но почина през 1992 г., а Марко ни напусна съвсем скоро на 73-годишна възраст. Псевдонимът им е сборен от първите срички на малките им имена Мормареви. Работели са и във вестник "Стършел" и къде ли още не, и не се подсмихвайте, защото вестник "Стършел" навремето е бил една от малкото трибуни, в които можеше да се каже нещо "по така". В нашето семейство по едно време бяхме абонирани и помня, че много хора го четяха! :idea:
Мориц Йомтов е биохимик, а Марко Стойчев е завършил английска филология. Започнали да пишат забавни истории на шега, но скоро станали толкова популярни с псевдонима си Братя Мормареви, че хората ги мислели за истински братя...
Очевидно тези големи творци са били и големи левскари, ако съдим по определени сцени от "Войната на таралежите" и "Таралежите се раждат без бодли". Там червеното отборче не се споменава, въпреки че когато правят "Таралежите..." запалянковците у нас все още се шегували, че в България се играе "вторенство" , заради сигурната, подсигурена и очаквана титла на един друг отбор.
Немалка част от творческата интелигенция на България, предпочита да подкрепя нашия велик Левски, въпреки раждането на "непобедимия" цдв при септември. Затова и името на клуба попада неслучайно в толкова филмови продукции...
Ако ви е интересно, ще ви пратя имената на други наши писатели или сценаристи от онова време, които са привърженици на Левски.
На Братя Мормареви са и филмите за големи "Сиромашко лято", "Двойникът", "Адио, Рио".
Хехехех, сигурно помните как една мацка през цялото време учеше испански, защото се надяваше мъжът й да получи назначение в Рио. Чак накрая разбра, че в Бразилия говорят португалски. :lol: Което нямаше значение, защото назначението в Рио така и не се осъществи.

_________________
Стояха зверчета
Около плета,
В тях стреляха
И те умираха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com