forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 06, 2006 2:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:27 am
Мнения: 2300
Местоположение: Радомир
"Топчо е истинския капитан на Левски,той влезе в синията митология завинаги!"
Цитат на Томето Русев!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 13, 2006 10:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 4:37 pm
Мнения: 3933
Местоположение: София
Топчо-истинския лидер на отбора :!: :smt038

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 30, 2006 3:49 am 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 2:35 pm
Мнения: 1
Топчо е невероятен!!! Май всички мислим така и с право защото просто го е доказал. Той е дал много на Левски и се надявам да продължава така. Много се радвам че остана в Левски въпреки офертите които имаше, защото без него отбора ще е друг. А сега той като капитан на Левски ни докара толкова много радост както и целия отбор разбира се с влизането в Шампионската лига. Надявам се искрено в бъдеще Топузаков да си остане в Левски макар че отново тръгнаха слухове че може да си отиде :( Дано да остане в Левски има още какво да даде на отбора... има с какво да ни зарадва още нас всички фенове на Левски. Той вече толкова много години в този отбор е като неделима част от него и ние обичаме Левски и обичаме Топчо!!! Ако си тръгне от Левски съм сигурна че ще липсва много на толкова много фенове. В бъдеще дано продължава да ни радва все така и да постигне още много успехи и се надявам това да стане с отбора на Левски.
ТОПЧО, ОБИЧАМЕ ТЕ!!!

_________________
Изображение

ЛЕВСКИ!!!! Приказката продължава....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 31, 2006 12:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
Топчо се е доказал като истински Левскар винаги общува с публиката винаги се раздава в мачовете едно истинско синьо сърце прекланям се пред него :o

п.п. нещо обаче не ми се вярва да е 182 см. :? :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 28, 2006 10:41 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 5:48 pm
Мнения: 187
Истината е една-Топчо и Митко Иванков са най-сърцатите футболисти на Левски,които сектор "б" никога няма да забрави:) обичам ги мнооооооооооооооооооооооого :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 30, 2006 12:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 8:49 pm
Мнения: 312
Топчо след 10-20 години ще е легенда на Левски. Цяло десетилетие в отбора,много титли,купи,успехи. Един истински капитан на Шампиона на България. 8)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 30, 2006 12:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 10:18 pm
Мнения: 538
Топчо си е легенда вече... заедно с Гонзо. Аз лично това поколение 1995-2005 най-много с тях ще го запомня


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2007 1:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 1:04 pm
Мнения: 347
Местоположение: СОФИЯ
pe3ucTop написа:
Топчо си е легенда вече... заедно с Гонзо. Аз лично това поколение 1995-2005 най-много с тях ще го запомня

Лъжеш се .... забрави , Сашо Александров - Кривия , убеден съм , че и за теб той е легенда ...
Кривия ... може би любимия ми играч в Левски за всички времена ?

_________________
Почивайте в мир , братлета!!! Завинаги едни от нас!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2007 2:55 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 10:18 pm
Мнения: 538
Кривия игра много малко в Левски, което не пречи да ми е любимец де... просто така го чувствам - любимец да, легенда... трудно. По-скоро Иванков е от хората които жертваха най-много за Левски... абе както и да е - самия факт че имаме мат'рял да спорим кой е легенда и кой не е, е достатъчно красноречив че дори в днешни дни, когато се възприемат играчите като наемници, се намират футболисти които да обичат отбора повече от личното си благосъстояние и да се себераздават за него до край.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2007 6:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 1:36 pm
Мнения: 10
Местоположение: ГеРеНа
ТОПЧО ТИ СИ НОМЕР 1 :!: :!: :!: :fgod :levski :fgod :fgod

_________________
ЕДИН ЗА ВСИЧКИ,ВСИЧКИ ЗА ЛЕВСКИ!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2007 7:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
Wooden Pints написа:
pe3ucTop написа:
Топчо си е легенда вече... заедно с Гонзо. Аз лично това поколение 1995-2005 най-много с тях ще го запомня

Лъжеш се .... забрави , Сашо Александров - Кривия , убеден съм , че и за теб той е легенда ...
Кривия ... може би любимия ми играч в Левски за всички времена ?

Малко беше в Левски, че да го имам за легенда, но иначе е голям любимец. Но Топузан Е легенда вече!

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2007 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 7:59 pm
Мнения: 10
Местоположение: София
^Blue^GoDDeSS^ написа:
Топчо е невероятен!!! Май всички мислим така и с право защото просто го е доказал. Той е дал много на Левски и се надявам да продължава така.
ТОПЧО, ОБИЧАМЕ ТЕ!!!



Скоро направих Сайт за капитана и един форум също съм направила за Елин давам линк и се надявам да ви харесат и форума и сайта:


http://topuzakov.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3 ----->saite

http://topuzakov.21.forumer.com/ ------> forum

_________________
Изображение

Наздраве с Коняк " ЖИНЯК 96"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2007 8:48 pm 
Елин Топузаков - НАШИЯТ капитан

(в статията заглавието беше излишния капитан, но за мен и мнозина други никога няма да бъде излишен)

Защитникът е пример за лоялност, но не е любимец на треньори и шефове в Левски заради особения си характер

За втори пореден мач капитанът на Левски Елин Топузаков не попада в групата на шампионите. Сефтето бе срещу Локомотив (Пд) преди две седмици, след мача с Беласица вече можем да говорим за тенденция. За мнозина това е голяма изненада, тъй като не се е случвало от 1999 г. Елин Топузаков е символ, част от историята на клуба.

Той не вкарва голове и за разлика от Наско Сираков и Георги Иванов - Гонзо никога не е бил любимец на публиката. Но с престоя, успехите и лоялността си през тези години спечели уважението на сектор "Б".

Топузаков кара своя 12-и сезон на Герена. Спечелил е всичко - има пет шампионски титли и шест купи на България.

"Не си представям, че мога да играя в друг отбор освен в Левски", заяви в разговор със "7 дни спорт" Елин Топузаков преди няколко години. И продължи: "Най-хубавите ми години преминаха на Герена.

Дойдох твърде млад, дълго се лутах

докато намерих себе си. Усещам обичта на хората. Постигнах успехи, за които мечтаех. Чувствам се щастлив, а понякога щастието е по-важно от парите. Те не са всичко, защото съм почнал от нулата. Нямам фиксидея да играя на всяка цена в чужбина. Бих останал до края на кариерата си тук."

Дните му в Левски, изглежда, обаче са преброени. Левски привлече накуп двама марокански футболисти. За тях бяха платени над милион евро, но до момента нито Шакиб Бензукан, нито Юсеф Рабех са убедили, че са по-добри от Топузаков. Предимството им е, че са млади, докато Топузаков кара своята 31-а година.

Преди две години всички в Левски се опитваха да го убедят да премине в Луч-Енергия (Владикавказ). Руският тим се договори с шампионите, проведоха се първоначални преговори с Топузаков, но защитникът отказа. За да играе четвъртфинал за Купата на УЕФА и да изведе Левски с капитанската лента в шестте мача от група "А" на Шампионската лига.

Твърде вероятно е Елин Топузаков да последва съдбата на Димитър Иванков и Илиян Стоянов. Вратарят бе продаден през лятото на 2005 г. в турския Кайзери. Преди години любимецът на агитката бе искан от клубове в половин Европа, но високата трансферна сума, искана за него, провали всичко.
Илиан Стоянов сам не прие предложения договор и след угрозата Левски да не вземе и стотинка за него премина по спешност в японския Джеф.
Ситуацията с Топузаков е идентична.

През 2001 г. Арис (Солун) даваше 500 000 лева

за Топузаков, но тогава парите се сториха малко. Вердер (Бремен) също прояви интерес към Топчо, но и в този случай нищо не стана.
Топузаков идва в София от Димитровград, когато е на 16. Взет е като нападател и такъв играе дълго време, но все е резерва. Трудностите в началото са много, Топузаков чака своя ред за изява, но често рита за дублиращия отбор. Няма пари и се храни с една-две вафли на ден. От съжаление бившият рефер Любе Спасов понякога го кани на вечеря.

Щастливият му момент е лятото на 1999 г. Тогава за треньор на Левски е назначен Люпко Петрович. Сърбинът взима радикално решение и връща Топузаков в центъра на защитата. Съдбата обаче не му предлага нищо наготово. Докато се бори за място в Левски, му се случват куп неприятности. Баща му Калин умира по мистериозен начин във Варна. Няколко дни след нещастието Топузаков излиза срещу лит(*кс-етрополе. Бележи с левия крак. Покойният му баща също е бил левичар. Самият той е отгледан от баба си и дядо си в Димитровград. Именно там губи част от пръстите на дясната си ръка. Топузаков се подготвя да празнува Коледа на 2002 г. и си е купил фойерверки. Един от тях обаче гръмва в ръката му и

откъсва парчета от пръстите му

Негов братовчед го качва в колата и тръгват за София. По пътя д-р Жан Филипов е организирал всичко. Приемат го в болница "Царица Йоанна", където са извършени две операции и ръката му е спасена, независимо че има пирони в нея.
Изживява емоционално всичко, независимо че за повечето хора Топузаков е темерут и чешит. Не обича да се шуми около него, затворен е, не дава интервюта, а и никога не е бил близък на шефове и треньори в Левски.

- Характерът му е такъв. Не е слагач, не прави наколенки на началниците. Затова може да не се задържи много тук - коментират от постоянното присъствие на Герена.

Качествата на Топузаков познава и Станимир Стоилов. Двамата са съотборници няколко години. Тогава Стоилов играе последен, а Топузаков е стопер. Именно Стоилов обаче го извади от състава след загубата от Литекс. При победния гол Фабиен Бударен шутира топката, тя се отклони от крака на Топузаков и спря в мрежата зад Петков. Литекс спечели с 2:1.

Треньорът отрича да е в конфликт с капитана. "Имам четирима стопери, а ми трябват само трима. Прецених, че Топузаков не е в нужната форма", мотивира решението си Стоилов. Дали Топузаков ще продължи да е в немилост, или за пореден път ще се пребори сам с всичко, предстои да разберем. Едно е ясно - той вече е част от историята на Левски.



Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2007 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
За такъв човек не ми се струва правилно да се пише поклон по форумите.Просто е малко.Няма думи,които да изразят какво означава ТОПЧО за ЛЕВСКИ.Именно той е един от онея малки примери,които доказват,че футбола го има още и не всичко е пари а ЧЕСТ,ЛЮБОВ,ВСЕОТДАЙНОСТ.Голям си ТОПЧО,ти винаги ще си голяма част от ИДЕЯТА на ЛЕВСКИ,независимо къде си :idea:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2007 9:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10730
Administrator написа:
Той не вкарва голове и за разлика от Наско Сираков и Георги Иванов - Гонзо никога не е бил любимец на публиката. Но с престоя, успехите и лоялността си през тези години спечели уважението на сектор "Б".




Кой я е писал тая умнотия ? :x Топчата не бил любимец на сектор Б :shock: :? . Ако Топчо не е любимец на агитката не знам кой е :roll:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 24, 2007 12:02 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 4:35 pm
Мнения: 16
Местоположение: Aarhus, Denmark
ТОПЧО, ние сме с теб.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2007 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 7:59 pm
Мнения: 10
Местоположение: София
Не мога да повярвам ,че така се подиграват с капитана ни ! Елин винаги е бил , е и ще бъде любимец на публиката , кой каквото ще да пише , да казва и да си мисли ние си обичаме капитана ! Само не мога да проумея , че го вадят от грепите за мачовете се едно е някъв нищожник който не показва нищо - НО НАПРОТИВ ЕЛИН СИ Е ЗВЕЗДА , ЖИВА ЛЕГЕНДА НА ОТБОРА ! нАИСТИНА ПРЕДПОЛАГАМ , ЧЕ И ТОЙ ОСЪЗНАВА ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ИГРАЕ В ЧУЖБИНА ЗАЩОТО Е ЗА НЕГОВО ДОБРО , НО ТОЛКОВА ОБИЧА ОТБОРА И ПУБЛИКАТА , СЪРЦЕТО МУ Е ТОЛКОВА СИНЬО , ЧЕ ТОЙ НЕ ИСКА ДА НИ ОСТАВИ КАКТО И НИЕ НЕ ИСКАМЕ ТОЙ ДА СИ ОТИДЕ!



П.П. : МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ ЧЕ ТОВА НЕ СЕ СЛУЧВА , НЕ Е ИСТИНА И НЕ Е РЕАЛНО И ЧЕ ТОПЧО ЩЕ ОСТАНЕ ДОКРАЯ НА КАРИЕРАТА СИ В ЛЕВСКИ
:smt005 :smt010 :smt049

_________________
Изображение

Наздраве с Коняк " ЖИНЯК 96"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2007 7:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 3:15 pm
Мнения: 212
Е как да не го обичаш ? !!!!!!!!

_________________
СИНЯ СОФИЯ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2007 7:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 6:43 pm
Мнения: 715
.


Последна промяна forzablue на Пон Мар 18, 2013 4:01 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2007 5:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:06 pm
Мнения: 1723
Изпълнителният директор по спортно-техническите въпроси в Левски Наско Сираков заяви, че няма да разреши на никой да изгони Елин Топузаков от клуба, защото Топчо е дал много на отбора.

„Преди един месец имах доста сериозен разговор с него и съм му обяснил как стоят нещата. Никой от Левски не го гони и няма да позволя някой да го гони. Той е дал достатъчно на Левски и ако прецени може да си тръгне”, сподели Сираков.

„Ако той е в по-добро състояние от другите централни защитници треньорът ще залага на него, но ако не ще бъде изваждан от групата. Това е новата ни политика. Аз лично съм му обяснил, че ще подмладяваме отбора, но всичко зависи от него”, добави легендарният футболист на Левски.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2007 6:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10730
Stand Tall написа:
Изпълнителният директор по спортно-техническите въпроси в Левски Наско Сираков заяви, че няма да разреши на никой да изгони Елин Топузаков от клуба, защото Топчо е дал много на отбора.

„Преди един месец имах доста сериозен разговор с него и съм му обяснил как стоят нещата. Никой от Левски не го гони и няма да позволя някой да го гони. Той е дал достатъчно на Левски и ако прецени може да си тръгне”, сподели Сираков.

„Ако той е в по-добро състояние от другите централни защитници треньорът ще залага на него, но ако не ще бъде изваждан от групата. Това е новата ни политика. Аз лично съм му обяснил, че ще подмладяваме отбора, но всичко зависи от него”, добави легендарният футболист на Левски.



Малко ми звучи като "Никой не те гони, все пак знаеш къде е вратата, нали ?" :roll:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2007 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:51 am
Мнения: 7316
ПУБЛИКА СРЕЩУ РЪКОВОДСТВО

В последните няколко години ръководството на Левски и феновете бяха едно цяло. Явно обаче това е на път да приключи, защото някои хора в синия клуб решиха сериозно да дръпнат опашката на лъва, в частност тази на сините фенове. Оставяйки най-голямата действаща в отбора Елин Топузаков на пейката, че даже и извън групата, действията на сините ръководители породиха наниз от негативни реакции, които показват само едно. Левски ще го има и без Батков, и без Баждеков, без Наско Сираков, дори без сърцатия капитан Топузаков, но ще го има защото опората му ще са хора като Топчо. Хора като неразделната с отбора синя публика. Сините шефове си навлякоха заслужено гнева на запалянковците и сега ще обират плодовете от това. Никой не може да бъде безразличен към това, което Елин Топузаков направи в последните 11 години за отбора на народа. Наистина факт е, че Топчо никога не се е славил, че е най-стабилния централен бранител, който сините са притежавали, но това ли е най-важното, както се казваше в една реклама. Не, не е и тези, които протестират против решенията на босовете, го разбират перфектно. Разбират също, че мароканците Бензукан и Рабех са добри състезатели и че Батков иска да ги налага, защото неговите мениджъри са ги довели в Левски, но в синия клуб от както свят светува, най-важно е било желанието за игра, точно това което синият капитан прави. Изритването на Топчо от отбора, засега временно, скоро може би за постоянно, е най-мръсната постъпка на синьото ръководство в последните месеци и години. Вярно е, че парите са в Батков, но любовта към отбора не е в него. Нека г-н адвокатът се поогледа и види, колко човека стоят зад него и колко зад Топчо и неговата кауза. Ясно е, че освен капитана изкупителна жертва се оказва и Станимир Стоилов, който уж взима решението Топузаков да е извън състава и директно се приземява на топа на устата на всички. Всъщност сигурно и г-н Батков не може да забрави онези моменти, в които вдигаше купи, а Топчо плачеше заедно с привържениците и пееше: И само Левски обичаме те! Кой може да забрави тези моменти? Явно някои хора могат. Дано разберат грешката си възможно най-бързо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Вто Яну 08, 2008 10:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 30, 2007 5:21 pm
Мнения: 2
Местоположение: Blagoevgrad
Топчо определно не заслужаваше по този начин да го махнат от ЛЕВСКИ :cry: все пак Топчо си е Топчо,сърцето му е синьо,той беше и ще бъде нашия КАПИТАН!
ТОПЧО ЗАВИНАГИ ЧАСТ ОТ ЛЕВСКИ!!!!!

_________________
И сАмО ЛЕВСКИ аЛе И сАмО ЛЕВСКИ аЛе И сАмО ЛЕВСКИ аЛе И сАмО ЛЕВСКИ ОБИЧАМЕ ТЕЕЕ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2008 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 19, 2006 9:24 pm
Мнения: 1536
Местоположение: София,България
Цитат:
Елин Топузаков: Напуснах Левски, за да играя футбол

След повече от 11 години в Левски Елин Топузаков напусна клуба и премина в Апоел (Тел Авив). Доскорошният капитан на сините вече дебютира за новия си тим в Израел. След 6 месеца пълно мълчание Топузаков даде интервю за "7 дни спорт".

- Елине, колко мача записахте вече за Апоел?
- Четири. Играх 45 минути при загуба 1:2, а останалите три мача записах по 90 пълни минути. В тях имаме загуба, победа и равенство.

- Каква е вашата позиция?
- Централен защитник, както в Левски. Единствено в събота като гости на Ашдот при ремито 1:1 бях десен бек, но за мен не е важна позицията, щом съм на терена.

- Какъв отбор е Апоел?
- Един от най-титулуваните в Израел. Апоел, Макаби и Бейтар (Йерусалим) са най-известните и обичани отбори в страната.

- Защо тогава сте толкова назад в класирането?
- Факт е, че Апоел е на 10-о място, а изпадат 11-ият и 12-ият. Вярвам, че това с нас няма да се случи. Първите 12 кръга отборът е имал спечелени едва 6 точки. След това дойдохме ние, а преди това е сменен и треньорът и сега начело е Ели Гудман.

- Как се отнася той с вас?
- Нормално, с уважение. Ние сме футболисти, но заради опита ни се случва да се допитва до нас. Тренира се всеки ден по два часа. Тренировките са доста интензивни, натоварващи и има всичко в тях - тактика, заучени положения, физически натоварвания.

- Разликата с Левски, с България?
- Апоел по-често сменя схемата на игра. Всичко зависи от противника. Може да играем като Левски 4-3-3, или 3-5-2 с либеро и двама защитници. Нещата се променят в зависимост от резултата, противника, играта ни. С България е трудно да правя сравнение, тъй като съм съвсем отскоро, дори Тел Авив не успях много да разгледам. В началото бях на хотел, времето бе и по-лошо. Иначе съм приятно изненадан от агитката.

На гостуванията ни идват 7-8 хил. души
което е супер, отборът е обичан. На мачовете като домакини зрителите не падат под 15 000. Усещам, че отборът е много популярен.

- Колко са чужденците в отбора?
- Всеки един отбор има право да картотекира петима чужденци. Освен мен и Телкийски в отбора има двама бразилци, а опорният ни халф е от Конго.

- На какъв език комуникирате?
- На английски. Всички го говорят. На иврит зная около 20 думи, а и е доста труден за научаване.

- Какъв е футболът в Израел?
- Тук се играе по-агресивно, има остри сблъсъци и доста качествени чужденци. От тактическа гледна точка има какво да се желае.

- Защо взехте №5, а не любимия си 11?
- Още с идването ни треньорът Гудман обяви пред медиите тук, че приличам с играта си на Канаваро и затова трябва да взема същия номер. Телкийски не е с 21 от Левски, а с 31.

- На каква позиция играе той?
- Дясно крило или зад нападателя, но пак всичко зависи от схемата.

- Къде ви настаниха?
- Вече сме в апартаменти и двамата. През един блок живеем. Заедно ходим на тренировки. А и вече половинките ни са с нас. Дадоха ни служебни автомобили - Субару. Всичко от битова гледна точка е наред. Инсталирах си и сателит с български програми и гледам всичко.

- Телкийски е женен, има дете, а вие с Весела Тотева?
- Всяко нещо с времето си.

Не бързам за брак и деца
В момента футболът е №1 за мен.

- Сам ли напуснахте Левски?
- Донякъде се махнах и по-собствено желание. Последните няколко месеца не играех редовно. Единственото ми желание е да се занимавам с футбол. Аз съм на 30 години и исках да упражнявам редовно професията си.

- Какво се промени за вас тези месеци?
- Вижданията в ръководството. Купиха се млади, чуждестранни играчи и те започнаха да се налагат. Влизах само в краен случай и не смятам, че съм се представил по-зле. През всичките години в Левски не съм бил на терена единствено когато съм бил контузен или наказан. Бях свикнал да играя по-често, на по-сгъстен цикъл, а впоследствие загубих ритъм.

- Не потърсихте ли разговор с ръководството, все пак бяхте капитан на отбора?
- Не, не съм говорил с никого. Винаги съм пазил дистанция от треньорите и ръководството. Не съм дете да се оплаквам и хленча. Така са преценили, че е добре, така са направили. Не съм търсил сълзливи оправдания, тъй като съм открит.

- Обиден ли сте на някого в Левски?
- Бях, но не съм злопаметен. Левски винаги ще е на сърцето ми. Гледам напред. Този клуб ми е дал всичко - емоция, титли, купи, тръпка, обичта на феновете, незабравими мигове. Раздялата дойде трудно, аз не съм я търсил, но така е писано да се случи. Винаги ще си остана левскар, каквото и да се случи за в бъдеще.

- Не съжалявате ли, че не отидохте в руския Луч за много повече пари?
- Русия не е по-вкуса ми.

Преди години имах и предложения от Германия
Тогава бях нужен на Левски и не ме пуснаха. Сега аз нямах огромно желание да си тръгвам, но ръководството вече искаше друго.

- Кой ви подкрепи през тези месеци?
- Най-близките, които не са много, но винаги са били зад мен в трудните и хубавите моменти. Винаги съм имал самочувствие, че мога да си върша добре работата и мога да се справя с конкуренцията. Това нещо не ме е плашело. Бях готов да остана до края на кариерата си, но с оглед на ситуацията най-добре щеше да е да сменя отбора.

- Поддържате ли връзка с майка си?
- Не. Тя от 15 години е в Германия и почти не комуникираме. С брат ми, който е в България, чичо ми и леля ми в Хасково, баба ми и дядо ми в Димитровград.

- Ако се срещнете отново с Батков, Сираков, Стоилов, ще се поздравите ли?
- От моя страна няма проблем. Казах ви, че не съм злопаметен. А и с тези хора съм имал изключително щастливи мигове. 4-5 месеца не могат да помрачат емоциите, които съм изживял и които ще помня цял живот.

- Най-щастливите ви мигове в Левски кои бяха?
- Участието в групите на УЕФА и всички мачове там, а така също и в групите на Шампионската лига. Тези емоции не се забравят. Тогава разбрах и какво е да си честен и верен на Левски. Имах оферта от Луч, която я вдигаха няколко пъти, но тогава усетих обичта на феновете. В Русия щях да взема купища пари, но тръпката с Левски от тези мачове в Европа ще я има цял живот.

- А най-голямото ви разочарование?
- По-скоро имах 4-5 тъжни месеца, за които вече ви казах. Гледам напред обаче и не се връщам назад.

- Оставихте ли си екип с №11 от Левски?
- Не, раздал съм много, но нямам нито един за себе си.

- Свикнахте ли с червения екип на Апоел?
- Не. До момента нямах нито една червена дреха в гардероба си, но това е съдбата - поднася ни изненади.

- С някого от Левски поддържате ли връзка?
- Да. В скайпа се чувам постоянно, следя какво става с отбора. Говорих с Мъри Стоилов и Емил Велев. Пожелах им успех.

- Какво бихте казали на младите и нови футболисти в Левски?
- Нека спрат малко с медийните изяви и се съсредоточат върху работата си в тренировките и мачовете. Левски е велик клуб и е нужно повече да се работи, а по-малко да се говори.

- Ще съумее ли почти изцяло новият отбор на Левски да намали разликата с лит(*кс-етрополе и да стане шампион?
- Ще стискам палци това да стане. Нужна е много работа и известна доза късмет. Това е футбол, повратности стават често.

- Забравихте ли за националния отбор?
- Не. Българин съм и винаги ще е чест за мен да играя за родината си.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Вто Фев 05, 2008 3:00 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 07, 2006 2:04 pm
Мнения: 12
Местоположение: неопределено
Наистина голям ЛЕВСКАР!!!
Просто номер 1!!!

_________________
LEVSKI TILL I DIE


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Вто Фев 05, 2008 5:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10730
Защо няма малко повече като него ... :?


А младите няма да е зле за го послушат !

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Вто Фев 05, 2008 10:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 12:16 am
Мнения: 264
Местоположение: в края на селото
Не видях да има другаде тема, а днес ТОПЧО има Рожден ден!

Жив и здрав да си, Елине!

Винаги един от нас :!:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Вто Фев 05, 2008 10:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 7:06 pm
Мнения: 1608
Местоположение: Пловдив
ЧРД!
Мястото ти е на Герена :!:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 6:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 1:22 pm
Мнения: 482
Местоположение: Раковски
BlueKiller написа:
ЧРД!
Мястото ти е на Герена

:!: :!: :!: :!: :!:
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Топчо
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Ако бяхме голям европейски клуб Топчо завинаги щеше да е част от ФК ЛЕВСКИ.....дал е толкова много на отбора, заслужава да получи много повече.......докато това се случи има поне обичта на огромната част от сините сърца! ЗАВИНАГИ ОСТАВАШ ЕДИН ОТ НАС ТОПЧО!

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com