forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 12:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 12:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 9:53 pm
Мнения: 234
Изображение

Всички знаем човека, който виждаме преди всеки мач на Левски да жонглира като магьосник с футболна топка, облечен от глава до пети с екипът на любимият ни тим, шалче, синьо знаме и неизменната усмивка на лицето. Повечето сме запознати с факта, че продава картофи на околовръстното при разклона за Бистрица. Виждали сме го стотици пъти минавайки от там в забързаното ни ежедневие. Но аз знаех само толкова. И ме беше срам от това. Какъв е? Защо е там? Някой луд човек ли е? Новината за побоя над него силно ме разтрои. От една страна освирепях срещу толкова ниско падналите хора, посегнали му безпричинно, а от друга ми стана много тъжно за човека. Вчера преди мача ни с лит(*кс-етрополе, нещо радостно трепна у мен, когато го видях жив и здрав да жонглира и забавлява публиката ни, както винаги го е правил преди всяка среща на любимият ни тим. И днес вместо да отида на поредният обяд с колегите, запалих колата и се качих до околовръстното. Качих се, защото исках да разбера що за човек е той - ВАНКАТА.

Заварих го така, точно както и очаквах. Седнал в раздрънканият стар москвич, изпълнен с разпилени навсякъде в него символи, сувенири и изрезки свързани с Левски. Със захабеният от носене екип на отборът ни. С часовникът Q&Q с емблемата на Левски. И с вечната си усмивка. Чувалчетата с картофи си стояха пред него чакайки някой случаен купувач. Поздравих го и се извиних, че не съм спрял за да купувам а да си побъбрим просто. Погледа му грейна, все едно бях поръчал един тон от картофите му. И 20-те минути прекарани с него ме накараха да се замисля за много неща. Ей там, на околовръстното, край прахоляка на стотиците преминавщи коли и камиони подпряни на приятелска раздумка, двама човека нямащи нищо общо един с друг - аз, работещият в хубавата голяма фирма, прекарващ по 12 часа пред компютъра и той от един съвсем друг свят. Обединени обаче от нещо, което премахваше всякакви разлики - обичта към любимият отбор.

Порази ме вътрешното уважение към себе си, което има този човек. Разказа ми, колко неловко и обидно се е почувствал, когато някакви хора са му донесли полумухлясала мусака, за да не "умрял от глад". И колко горд беше, че изкарва колкото и малко да са паричките си с честен труд. И каквото изкара го дава, за да може да пътува, когато средствата му позволяват с отборът на сърцето му. С нашият Левски. За да е там пред стадиона преди мача и да радва публиката с жонгльорските си умения. Разказа ми, как 51 минути без да спира е жоглирал главички не оставяйки топката да падне на земята. И колко километра е правил движейки се пак същото.

Разказа ми и за случката от преди 2 дни. Как спрели колите и го повалили на земята овъргаляйки го в прахта. Ей така, без никаква причина. Как разсипали по платното чувалчетата му с картофи. Каза, че явно, когато Перник имат мач навън, навярно не е добре да стои там облечен с екип на Левски. Огледах се наоколо. Не съм убеден, че видях нещо различно от поостарели тениски на Левски. Порази ме добротата му. Този човек, не каза една лоша дума, една обида по адрес на хората, причинили му това онзи ден. Беше приел, че се е случило. Беше приел с присъщата му доброта, че има и такива лоши хора. И се усмихваше. Запитах се, що за човек съм аз, който след като прочетох, че има бит фен на Левски и това е той, едва ли не копнеех да имам шанса за саморазправа с тези хора. А той се усмихваше с лека тъга в очите. Не търсеше по никакъв начин реванш, не хулеше и кълнеше. Просто се чудеше, дали е добра идея да е в такива дни с любимата тениска. А на мен ми идваше да крещя. Не вярвах, че може да има такава доброта и такова голямо сърце. В един човек превърнал се почти в символ на нашият Левски. И се почувствах горд. Почувствах се пречистен от допира с такава широко скроена душа. С такава човещина.

Нека сега в четвъртък преди мача с Калмар, просто който се сети като го види на или пред стадиона, да мине и да му стисне ръката. Този човек за това живее. За любимият си Левски и за обичта и уважението на феновете му. И ги заслужава толкова много. А не като преди мача с лит(*кс-етрополе наши подпийнали фенове подпряни на него да му обясняват как ще подпалят Перник с газ. Този човек не иска да пали Перник. Не иска никому злина да стори. Той иска единствено човещината, усмивките и уважението ни. И няма нещо, което да го направи по-щастлив. Ванката, отдавна е в Европа. Поведение, каквото навярно на всички ни се иска да има на мачовете. Щастливи фенове, водени от обичта към собственият си а не от омразата към противниковият отбор. Прощаващи грешките на собствените си футболисти и радвайки им се от все сърце на успехите а не на неуспехите на съперниците им.

На тръгване ми стисна ръката широко усмихнат и каза: "Ами ето ... това съм аз." И целуна емблемата на Левски на тениската си. През цялото време, никоя от стотиците преминаващи от там коли и камиони не спря да си купи от картофите му, но не минаваше и минута, някой прозорец да не се отвори в движение и от вътре да прозвучи "САМО ЛЕВСКИ!" а Ванката с гордо вдигната във въздуха за поздрав ръка и с усмивка на уста да не отвърне: "САМО ЛЕВСКИ!"


Последна промяна Bobolin на Вто Авг 03, 2010 12:49 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 12:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 04, 2009 1:53 am
Мнения: 947
... :levski

_________________
... И в няколко дена тайно и полека
народът порасте на няколко века!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 12:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 12:07 am
Мнения: 1761
Местоположение: Berlin
:levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 12:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:10 pm
Мнения: 1484
Велик човек :( :levski

_________________
СМЪРТТА НЕ СЛАГА КРАЙ НА ЛЮБОВТА! ЛЕВСКИ СОФИЯ ЗАВИНАГИ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 11:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 17, 2009 4:26 pm
Мнения: 89
Този човек е Символ истински неподправен.
Моят племеник е на 8 и като дойде на мач, винаги търси да види Ванката.
Написаното е прекрасно и аз също смятам, че този човек е сразил отдавна агресията, и че е олицетворение за Левски.
Онзи Левски, който значи Свобода, който е вдъхновение за нашите деца и символ на Морал и Доброта.

Браво Ванкаааа!!
:levski

_________________
Митрев :smt007


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 11:15 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 8:08 pm
Мнения: 24015
:levski :lsfc1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 11:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Преди мача го черпихме, не искаше бира, а само лимонада, каза, че не пиел от много време :) Много се зарадвах като го видях, че е добре, макар че вече ми бяха казали... :levski

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 3:31 pm
Мнения: 297
Местоположение: София
Прекрасно !!! :levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 11:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 29, 2005 8:59 pm
Мнения: 2565
Местоположение: sofia
журналята, дето четат, да свършат най-после нещо полезно и да вземат да разпроснят тази статия ей така, както си е, да цитират само forum.levski.com и това е. хубаво е повечко левскари да прочетат тези думи :idea:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 3:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 31, 2010 7:40 pm
Мнения: 21
Местоположение: Лом/Москва
Много добър човек! Жалко,че онези Орки го биха :(

_________________
http://vbox7.com/groups/sinqtalavina <-------- ЛЕВСКИ-СИНЯТА ЛАВИНА


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 2:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:51 am
Мнения: 7316
Оня ден преди, а и на мача си приказвахме малко. Голям левскар. Голям човек. :D :levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 10:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 10:08 pm
Мнения: 6095
Kогато го видяхме преди мача и си приказвахме с него и мен ме поразиха думите му. Познавам го Ванката от 5 години някъде, от пътуването до Оксер. Голям човек и добряк. А това, което каза за случката... просто ме побиха тръпки. Думите му бяха: "по един шут, по един удар с бирена бутилка, повалиха ме на земята, изхвърлиха ми картофите... абе, нищо не е станало. Само плаках след това, че не ми взеха тази топка... с нея бях в Барселона. И документите и парите не ми взеха, бяха в чантичката на седалката, явно не ги видяха. Ама съм най-щастлив, че не ми взеха тая топка... за нея плаках после от радост." :cry:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Като го питах колко хора бяха биячите и той каза: "Ами всички, които минаха, спираха удряха ми по една плесница, разбиваха по една бутилка в колата и ми ритаха картофите."
Беше много щастлив, освен за топката, че не му били взели парите от чантичката, които си ги е събирал от много време за да ходи с тях на Уембли. Няма такъв човек, просто. Лъчезарен, усмихнат и добър. Въпреки гадният живот, въпреки проблемите и въпреки варварщината на гнусните пернишки примати.
Нека всички, които имаме възможност, да си купуваме картофи от Ванката и да посядаме за малко при него. Той ще бъде щастлив да има с кой да размени няколко приказки за любимия отбор, а и ще му направим някакъв оборот, с който да може да преживява. Аз живея в центъра, но ще се опитам поне веднъж в месеца да минавам през него. Такива хора са на изчезване и заслужават огромно уважение. Благодаря на Bobolin за човешката постъпка и за страхотния пост. Искам да го помоля да го пусне в Спорт1. Там имат някаква фенска рубрика и ще бъде видян от много хора.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 1:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 7:55 pm
Мнения: 1149
Местоположение: Вашият град - моята столица
:levski

_________________
Ако всеки заделя по 5 лева на месец, ще сме мега МОЩ. В този живот нищо не става на готово и трябва да го осъзнаем най-накрая.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 9:53 pm
Мнения: 234
Седем:Едно написа:
... Благодаря на Bobolin за човешката постъпка и за страхотния пост. Искам да го помоля да го пусне в Спорт1. Там имат някаква фенска рубрика и ще бъде видян от много хора.


Благодаря за хубавите думи. Относно темата, исках да я пусна тук, като централно място за дискусии свързани с любимият ни клуб. Ако някой има желание да копира текста от поста ми и да го пусне на друго място ако ще и от негово име да е аз нямам абсолютно нищо против. Важно е друго в случая и човека го заслужава.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 2:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Ако някой знае как се процедира в Спорт1, да го пуска.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 2:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 04, 2009 1:53 am
Мнения: 947
Преместете темата във Вечно сини :) :levski

_________________
... И в няколко дена тайно и полека
народът порасте на няколко века!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 2:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Да, чалмите да се заемат.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 2:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 3:44 pm
Мнения: 7543
Готово. Аз днес съм с колата горе на "Камбаните". Идеята за едно чувалче картофи не е лоша.

_________________
„Аз съжалявам за жертвите, които се дадоха, но нас не ни смущава никоя сянка. Ние сме чисти в своята съвест. Нас и историята ще оправдае.“


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
Страшен пич е Ванката, направо не мога да повярвам, че има такива хора :) Единственото от което се е опасявал е да не му откраднат парите, които събирал дълго време за Уембли и любимата му топка :levski Преди мача разцъкахме доволно главички, каза че ще ме вземе за партньор като ходи по Европа :bigok

п.п. Не пие от 7:1, тъй като тогава се бил напил и не е успял да жонглира добре :) Иначе каза, че ще си купува някакво тиганче сега и ще готви на него. Тиганчето ще е на топката, а тя ще е на главата му :) Както се изрази: "Ще им правим циркове" :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 3:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 10:02 pm
Мнения: 1307
Ако има навити, да съберем пари за една абонаментна карта и да му я дадем, колко му е :)

_________________
"Едни са редили хореография, други са пекли кюфтета"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 3:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 9:53 pm
Мнения: 234
Lek написа:
Ако има навити, да съберем пари за една абонаментна карта и да му я дадем, колко му е :)


Аз съм за! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 3:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 2:23 pm
Мнения: 2531
Местоположение: София
Лесно ще му купим, но да не се окаже, че вече си има такава :smt006

_________________
Feelings change - Memories don’t.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 3:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
100% си има. Винаги седи на едно и също място в А. Точно под мен е, до оградата.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 4:10 pm
Мнения: 449
Прочетох, тази тема поне десет пъти, защото е много хубаво да разбереш, че днес все още има такива добри хора като него.Без дори да го познавам, мога да преположа, че в него са събрани всички положителни черти на човешкия характер. :) :levski

http://www.vbox7.com/play:b26cc690&start=125

На Сан Сиро пак се вее трикольорът ни свещен,
гордо го развява и се смее картофеният бизнесмен. :D :D :D :D :D :levski

Ванката е велик!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 4:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 15, 2006 6:01 pm
Мнения: 4629
Местоположение: Герена
Изображение

_________________
Левски беше силен,
когато бе цивилен,
върнете старият любим отбор!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 4:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:10 pm
Мнения: 1484
:fgod :fgod :fgod Много е хубаво стихотворението!

_________________
СМЪРТТА НЕ СЛАГА КРАЙ НА ЛЮБОВТА! ЛЕВСКИ СОФИЯ ЗАВИНАГИ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 4:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 3:58 am
Мнения: 358
Ще бъде проява на изключително лош вкус и гръмко падение "кандидатстването" за място в измислената рубрика за фенове на прасешкия сайт.
Не стига това, но и в момента, в който бъде постната статията, не искам да си представям какви лайна ще се изсипят.
Така че Нека си остане в този форум, където му е мястото, а който има желание, все ще намери начин да популяризира Ванката сред левскарите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 6:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Е кво ще го популязираш Картофа бе :lol: ,благ човек,който всеки го познава.Много е гот че се сетихте за него,та макар и при лош повод,ама я ми кажете,в други теми пишеха покемони-стръвници,ако не се съблече,ще му се карате ли :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ванката
МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 12:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21253
Онзи ден, като прочетох за инцидента и ми стана някакво супер гадно. Нито го познавам, нито някога съм говорил с него (брат ми разказва,че е говорил с него и че е пич). Аз го знам като човекът, който жонглира и винаги съм го приемал като част от Левски, без никога да се замислям,че някой може да си изкара злобата и селящината на него.
:levski

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com