forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 3:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:36 am
Мнения: 116
Сашо Костов е един от най-обичаните левскари. Публиката го е боготворяла не само заради невериятния му талант, но и неговия характер, за номерата и шегите му по терена. Нека, който знае конкретни случки с него, да ги сподели.

_________________
Красотата в играта... цел №1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 3:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:36 am
Мнения: 116
Най-известната е следната.
Мача е печално известен - 1968 година бием лит(*кс-етрополе с 7 на 2 :)
При резултат 5 на 2 за Левски Сашо Костов вика при себе си двама цесекари - Зафиров и Цецо Атанасов и им вика: "От двамата кой е по-бърз?"
Зафиров почва да му се обеснява, че той е повече на дълги разстояния, пък Цецо е спринтьорче :lol: И тогава Сашо се изцепва:
"Ми аре като си по-бърз върви до Армията и вземи тъблото, че нащо се изписа" :D :lol:

_________________
Красотата в играта... цел №1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 4:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 5:09 pm
Мнения: 4
Местоположение: y LeVo
Carthagen написа:
Най-известната е следната.
Мача е печално известен - 1968 година бием лит(*кс-етрополе с 7 на 2 :)
При резултат 5 на 2 за Левски Сашо Костов вика при себе си двама цесекари - Зафиров и Цецо Атанасов и им вика: "От двамата кой е по-бърз?"
Зафиров почва да му се обеснява, че той е повече на дълги разстояния, пък Цецо е спринтьорче :lol: И тогава Сашо се изцепва:
"Ми аре като си по-бърз върви до Армията и вземи тъблото, че нащо се изписа" :D :lol:


Сашо Костов номер1 :) Ебал им е майката с тФа за таблото, представям си колко им е било гадно на тия свине тъпи :!: :twisted: :twisted:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Имаше такава рубрика с него в списание "Само Левски"! :D Как съм се смялааааа... :lol:
Помня, че той разправяше как веднъж сме имали мач срещу... Хм... Май Ботев беше... :roll: Както и да е, та те ни повеждат и вече в края на мача 90-ата минута Левски е в поредната си атака, но вратаря на Ботев лови топката. Сашо Костов отива при него, подава му ръка и казва: "Айде честито, победихте ни". При което вратаря и той да прояви феърплей, оставя топката на земята и хваща ръката на Сашо Костов, при което нашия рита топката и тя влиза във вратата и изравняваме :lol:

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 3:56 pm
Мнения: 1748
Местоположение: Долината на широките гащи/София
в "Само Левски" имаше в период на 4-5 броя такава рубрика ако на някой му се преписват няма да е лошо аз си споням за една как изментил един че на запад нямат черен пипер и оня помъкнал на един лагер 1 кило пипер за да вземе някой лев

_________________
ONLY GOD FORGIVES


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 5:09 pm
Мнения: 4
Местоположение: y LeVo
Някой знае ли в кои точно броеве е тая поредица от шегичките му?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
kosjo написа:
в "Само Левски" имаше в период на 4-5 броя такава рубрика ако на някой му се преписват няма да е лошо аз си споням за една как изментил един че на запад нямат черен пипер и оня помъкнал на един лагер 1 кило пипер за да вземе някой лев


*Бил треньор в Тунис. На отборът му му предстояло да играе решителен мач за влизане в елитната дивизия. Но имало проблем - бил периодът на Рамадан - Байрамът. Играчите спазвали заповедите на Корана - по цял ден не се хранели и не пиели вода, пушачите не пушели... Имали гостуване в друг град на разстояние 600 км. Тогава Сашо Костов събрал момчетата и им казал: "В Корана пише, че ако пътуваш повече от 500 км се позволява ядене и пиене."
Те му повярвали и се наяли обилно. Накрая победили с 1:0 и се класирали. "И до днес мисля какво ли щеше да ми се случи, ако бяха усетили номера..."

*Един мач водели на Славия 3:0. Костов казал на Мишев: "Абе, Мишка, някой май бъзика таблото. Цели три гола - откъде ги измислиха?" А той се обърнал бесен и започнал: "Ако не е Гунди, сте пълна нула. Само знаете да биете тъчове и да го целувате, като вкара гол. Остава той сам да си центрира при корнерите и след това да бележи с глава..."

*С Жоро Соколов решили да ядосат Александър Шаламанов. Уговорили се да поиграят на "пиян морков" когато топката попадне у тях. И така 5-6 пъти. В един момент Шами се обърнал към своите: "Хей, няма ли кой да ми помогне бе, да ви се не види!"

*При гастроли в чужбина са били големи бъзици. Костов разказва, че веднъж негов колега започнал да пие от купичката, която сервирали за изплакване на пръстите след ядене на риба. Видял, че имало лимон и магданоз вътре и я помислил за супа.
Друг нахапал подложката на чашата, защото я помислил за вафла.

А това за пипера - при гостуване в Италия изпързаляли един масажист, че пиперът е супер дефицитен и той помъкнал 5-6 кила (!) пипер да прави бизнес...

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 5:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 08, 2005 12:38 pm
Мнения: 1
Местоположение: Kudeto e LEVSKI , tam sum i AZ!!!
тоя човек е страшен! :D

веднъж в мач срещу лит(*кс-етрополе трябвало да се бие пряк свободен удар...и той стоял мирно отстрани и казвал:"Равнис,мирно" ...хахахаха (поне така го знам аз)

_________________
samo LEVSKI


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:36 am
Мнения: 116
Този човек е уникален :lol:
Ако някой попрепише още нещо от ``Само Левски`` ще е добре :)
Ако не се лъжа на един финал с Ботев при резултат 0:0 пак прави шоу.
Някой пробива отдясно и центрера по земята. Остър пас, успореден на аутлинията и на метър от нея. Топката профучава покрай вратаря и се озовава в краката на Костов на сантиметри от вратата. Цялата публика почва да реве очаквайки гол, но се усещат, че Сашо е спрял топката и не я вкарва във вратата :lol: А той през това време вика на падналия вратар: "Стани де, стани... аа така... айде сега ела, ела... ела де..."

_________________
Красотата в играта... цел №1


Последна промяна Carthagen на Съб Сеп 10, 2005 5:37 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 5:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Carthagen написа:
Този човек е уникален :lol:
Ако някой попрепише още нещо от ``Само Левски`` ще е добре :)


Аз имам само един брой от тези със случките и каквото можах - преписах. :wink:

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2005 3:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 3:07 pm
Мнения: 724
Местоположение: До Герена
Az mislq che imam vsichko,ama sega sum na edin laptop i ne shta da sera mnogo na maimunica...Kato se razpoloja na moq komputur she prepisha nai-interesnoto...Obeshtav

_________________
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2005 3:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 4:26 pm
Мнения: 213
Местоположение: София
Hahahaha ebasi pi4a :o

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2005 3:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:36 am
Мнения: 116
Манджа, тебе чакаме :D

_________________
Красотата в играта... цел №1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2005 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 5:32 pm
Мнения: 23
Сашо Костов: Правех си шеги за удоволствие

Легендарният футболист на "Левски" е роден през 1938 г. Играе 15 години (от 1956 до 1971 г.) само със синята фланелка. Сменя я единствено като войник в Пловдив с фланелката на "Ботев". Има 417 мача за "Левски" и 97 отбелязани гола. Странното е, че започва в юношите на лит(*кс-етрополе заради училището, в което учи, после сменя училището с такова, което е в район на "Левски". След края на кариерата си е помощник на Васил Спасов - Валяка, Димитър Дойчинов и Иван Вуцов в "Левски". Бил е треньор в Хасково и за пръв път вкарва отбора в "А" група през 1980 т. После е треньор в Кипър, Тунис и Индонезия. Сега е селекционер на юношеския отбор на "Левски".
Освен с футболните си умения стана известен и с вицовете и шегите по адрес на съотборници и противници. Дори и бившият му съотборник Кирил Ивков се шегува с него: "Сашо само заради майтапите го държахме в отбора."
Днес е замислил да напише книга за шегите си на футболния терен със съотборници и противници, общото между които е, че не му се сърдят. Ето няколко от неговите съвсем истински истории:





"На тренировките треньорът ни Рудолф Витлачил винаги излизаше преди всички футболисти, облечен в официален костюм, заставаше в центъра на игрището и там ни чакаше да дойдем от съблекалнята. По това време се появиха цигарите дъвки. И веднъж аз излизам от съблекалнята с ... цигара в уста. Приближавам спокойно до треньора и на метър от него разкъсах хартията и лапнах дъвката. Той ме гледаше с разширени очи и не знаеше как да реагира."


"Играем мач с "Локомотив"(Сф). Котков бие тъч. Аз отивам до него и го моля: "Коте, подай ми, пък аз ще ти върна паса."
Той ме гледа невярващ и се съмнява: "Ще ме измоткаш нещо." "Няма, бе Коте, не ми ли вярваш?" И най-накрая ми подаде, аз пък му върнах топката с глава. На следващия ден ни наказаха да не играем в един мач, защото сме се "подигравали" с публиката."


"След мач с лит(*кс-етрополе Витлачил не ни пусна по домовете, а ни заведе на лагер в Банкя за възстановяване. С 5-6 съиграчи отидохме да пием бира. Както си бъбрехме, вратата се отвори и пред нас застана Витлачил. Ние замръзнахме по местата си, а той ни изгледа и си тръгна. На другата сутрин мълчи, строи отбора и изкомандва: "Всички, които вчера не бяха в кръчмата, да излязат пред останалите! Глобявам ви по 100 лева, защото се цепите от колектива!"

Бяхме на подготовка с националния отбор в Египет. Съотборникът ми Иван Здравков (б.а. - баща на вратаря Здравко Здравков) беше в една стая с Иван Колев. Предварително се бяхме разбрали със Здравков да каже на Колев, че съм сомнамбул и нощем обикалям коридорите, ходя по двора, влизам по стаите и т.н. И по едно време влизам в стаята им и с разперени ръце бродя над креватите им. "Не го закачай", шептеше Здравков в тъмнината, а Колев се озъбил от страх, гледа като препариран и не смее да шукне. Обиколих още един път из стаята и излязох. "Заключвай вратата", чух нервно да казва Иван Колев. "Няма да се върне", опита да го успокои Здравков. Само че аз се върнах и за по-убедително забих един шамар на Иван Колев. На сутринта и двамата ме питат къде съм спал, а аз - света вода ненапита, ги уверявах, че съм си спал в стаята."

"Голям майтапчия е червената легенда Гацо Стоянов. Навремето беше треньор в Мароко. И като се върна, много хора го питат защо обувките му изглеждат като чисто нови, а Гацо им отвръща:
- От пет години ги имам, но там все на ръце ме носеха и нямаше от какво да се изцапат.
За да не остана по-назад, и аз си измислих номер - винаги ходех гладко избръснат. И когато ме питаха защо, им отговарях:
- Хората все искат да ме целуват при гол или добра игра. Кога да ми поникне брада при това положение?"

"Националният отбор беше на турне в Израел. Петнадесетина минути преди края водехме на националния им отбор с 5:0 и ми хрумна, че е време за сеир. Приближих да тъчлинията и казах на Гунди: "Излизай!" Той наистина тръгна да напуска терена, когато изуменият Кръстьо Чакъров му се развика: "Защо излизаш!" "Ами, Сашо ми каза", заоправдава се той. "Кой ти е треньор, бе Сашо или аз?" А израелците в това време се чудят какъв е тоя скандал в отбор, който им води с 5:0."

"Във ВИФ по обща физическа подготовка ни преподаваше един върл цесекар, проф. Бобев. Беше скъсал Гунди 4 пъти, а мене - 6. Дълго се чудех как ще се оправя, докато не ми хрумна страхотна идея. Хванах един милиционер, наше момче, левскарче. Показах му москвича на професора и му казах:
- Трябва да му намериш колкото може повече дефекти.
Когато професорът излезе, милиционерчето му прибра книжката заради неизправности в автомобила и му каза да се яви в КАТ. Другата част от плана изпълни един мой приятел в катедрата по колоездене. Той се срещнал с Бобев и му обяснил, че от тези неприятности с КАТ може да го избави само Сашо Костов. Така си взех този изпит. Професорът искаше да ми пише 3, но се заинатих и му казах, че пише ли ми тройка, книжка няма да види. И върлият цесекар ми писа 4."



:D :D :D :D Тфа е от мене......


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 20, 2005 5:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:36 am
Мнения: 116
Мерси, че си си направил труда да препишеш нещата. Скъсах се от смях :lol: Това обаче уби рибата.
Цитат:
"Всички, които вчера не бяха в кръчмата, да излязат пред останалите! Глобявам ви по 100 лева, защото се цепите от колектива!"


Някой знае ли нещо повече за Рудолф Витлачил. Какви успехи има като треньор на национално и клубна равнище. Кога идва в Левски, колко време остава и какво постига с отбора ?

_________________
Красотата в играта... цел №1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2005 12:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:36 am
Мнения: 116
Още една:

ЦСКА-Левски 2:7. След мача питат Сашо Костов как ще коментира мача. Отговора е "Ами пуснахме един гол в началото, за да видим колко привърженици на лит(*кс-етрополе са дошли на стадиона и още един в края, за да видим колко са останали". :lol:

_________________
Красотата в играта... цел №1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2005 11:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:09 pm
Мнения: 974
Освен голям майтапчия и велик играч,САШО е,и уникален ЛЕВСКАР!За него знам,че по едно време го взели при четирите букви!В мач обаче той излъгал защитата на противника и излязъл сам срещу вратата...вместо обаче да вкара,той се обърнал и ритнал топката към центъра!Веднага го наказали и махнали от чорбата!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com