forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 8:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 219 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
Solo Contra Tutti написа:
targovishte написа:
А помните ли...редосеялките с вертикално излитане... :bigok
С всичките й косури...тогавашната ни армия...беше в пъти по боеспособна от сегашната...най-малкото по численост се предвиждаше мобилизация до 1 М души...
Аз съм служил в авиобаза и хич не беше лошо...ми само гледайте колко летища закриха...Балчик...Щръклево...Безмер...Доброславци...Добрич....може да има и още...и като изключим "нашите" остарели още тогава МИГ-21, разполагахме с модерните за времето си...МИГ-29, СУ-25 и СУ-27, вертолети Ми-17 и Ми-24.А най-лошото е...че след 20...25 години пак с това разполагаме... :bii_chorbata

Даже с по-малко . А СУ-27 никога не сме имали :) . Имало е идея да бъде доставен още 80-те , но така и не се осъществява . Иначе МиГ -21 и СУ-25 ще има още много малко време . Ми-24 не знам дали изобщо има летящи в момента . Постоянно се говори за нов изтребител , но за жалост само се говори ...


Имахме 4 бр. СУ-27...доколкото си спомням бяха дислоцирани в Чешнегирово, която база също разтуриха....та тези самолети последствие бяха заменени за МИГ-29 в Равнец....дори едно лято бяха почти месец при нас в Балчик, заедно с ескадрила руски СУ-27.Тогава ми направи впечетление как излитаха нашите и руските самолети....българите използваха цялата дължина на пистата...а руснаците разгонваха само на 1/3 от пистата и почти вертикално на форсаш излитаха....

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30407
Местоположение: гр. Голямото село
наш'те са си пазили самолетите, за да не стане като последния случай с 29-ката :bigok

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
targovishte написа:
а руснаците разгонваха само на 1/3 от пистата и почти вертикално на форсаш излитаха....

Пак пияна работа :lol:
Е то ние имахме и МИГ-25 и докато се засили качествено вече е напуснал въздушното пространство :lol:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
sct02 написа:
Омраз ме изпревари, сегашната ситуация е 100 пъти по-добре от това да тръгнем да се правим на някаква европейска Северна Корея :bii_chorbata аре нема нужда.


то и тогава не е имало нужда....ето примерен план при възникване на конфликт по онова време... :bigok

Цитат:
В условиях быстро меняющейся обстановки необходимо нанести обезоруживающий ядерный удар по территории США и других стран членов НАТО. Поэтому в учениях должны были принять участие все компоненты ядерной триады ракетных войск стратегического назначения. Генеральным штабом СССР планировалось:

1. впервые в мировой истории расстрелять из подводного положения полный боекомплект ракетного крейсера стратегического назначения (16-20 ракет)[2]; планировался запуск двух ракет из льдов Северного Ледовитого океана и двух ракет из акватории Охотского моря;
2. залповый пуск крылатых ракет воздушного базирования (16-24 штуки) со стратегических бомбардировщиков;
3. запуск 14 межконтинентальных баллистических ракет из мест постоянной дислокации в РСФСР, УССР и КССР. Причём запуск должен быть произведён по команде командной ракеты 15А11 системы «Периметр»;
4. отражение «массированной ракетной атаки вероятного противника» силами противоракетной обороны Москвы с полигона «Сары-Шаган»;
5. запуски космических аппаратов различного назначения:

- два спутника фоторазведки «Зенит-6У»;
- навигационный спутник системы «Парус»;
- спутник радиотехнической разведки «Целина-Д»;
- спутник системы предупреждения о ракетном нападении «Око»;
- три спутника навигационной системы ГЛОНАСС;
- пилотируемый космический корабль типа «Союз Т» с двумя космонавтами на борту;
- спутник-мишень (ИС-М «Лира») и спутник-перехватчик (ИС-П «Уран»).

Запуск большого количества космических аппаратов должен восполнить потерю условно уничтоженных противником спутников, а также усилить группировку советских космических аппаратов.

Итого к запуску в течение суток планировалось до 70 ракет. :bii_chorbata

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30407
Местоположение: гр. Голямото село
търговище, според википедията не сме имали су-27 :roll:

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
antonatan написа:
търговище, според википедията не сме имали су-27 :roll:


ти мене ли ще вярваш или на википедията.... :bigok

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 4:09 pm
Мнения: 7131
Местоположение: Schönes Dorf, Blau Sofia
Адаша Anarion, T72 е много добър танк за времето си, но все пак Леопардите го превъзхождат с малко, та какво остава за консервите Т54/55 (бтв бащата в казармата е карал Т55 - мръсно, шумно и често развалящо се :loser2 ). Така или иначе танковете след края на ВСВ, играят второстепенна (да не кажа и третостепенна) роля :? та срещу една от най-добрите и многочислени въздушни армии - турската, шансът е 0 още повече че помоща по онова време ще дойде не за 3 часа, а за 3х3 най-малко :lol: .

_________________
КУР ЗА ЛЯТОТО, ЗИМА ИЛИ СМЪРТ!
Изображение
ignore: sin


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
antonatan написа:
търговище, според википедията не сме имали су-27 :roll:


Цитат:
Генерал Атанас Семерджиев обобщава събитията така: „Не помня да е имало дискусия в ръководството на МО и в ръководството на ПВО и ВВС, да е имало колебание. Мисля, че планирахме направо МиГ-29. Ние поначало възприехме линия на превъоръжаване и насищане на войските с ново въоръжение и нова бойна техника. Разчитахме да ни я продават на преференциални цени и планирахме директно две ескадрили - една за Безмер със Су-25 и една за Равнец с МиГ-29.
Това е еднозначно. Това е истината за превъоръжаването на Равнешкия полк. Трябваше след това още една ескадрила да се изпрати и в Балчик. Трябваше, но липсваха средства”.
Много интересен факт е, че от друга страна, по това време Су-27, макар и под друга форма, отново получава шанс в далечна перспектива да заеме своето място в българската военна авиация.
Полк. Николай Спасов си спомня за този шанс: „Някъде в периода 1986–1987 г. дойде едно писмо от ЩОВС, с което ни съобщаваха, че се прави някакво Су. Дадоха ни писмото за становище. Пишеха ни, че се прави изтребител бомбардировач от типа на тези, западните, които сега масово се използват. Струваше много пари и руснаците искаха всяка страна да внесе определен процент от цената на разработката на самолета. Бяха ни пратили рисунки, схеми, данни и се интересуваха колко самолета евентуално ще ни трябват. Идеята беше всяка страна от Варшавския договор да поеме такъв процент от разходите по разработките, какъвто процент от произведените самолети ще поръча. Нещата обаче не получиха никакво развитие. Времената бяха други и парите не достигаха”.
По всяка вероятност става въпрос за проекта Т-10В, получил работното заглавие Су-27ИБ, започнат в средата на 80-те години. Първият прототип е реализиран през 1990 г. и по-късно получава развитие в изтребителя бомбардировач Су-34.
Междувременно през 1987 г. са проведени първите преговори със СССР за доставката на новите изтребители МиГ-29. Договорът за първата партида от четири бойни самолета и две спарки е сключен през февруари 1988 г. в Москва. Под него се подписва полковник Иван Алексиев, началник-отдел в ГИУ, а също и Петър Бойчев, ценовик от ГИУ. От страна на възложителя – ПВО и ВВС на НРБ, се подписва главният инженер полковник Божидар Герасимов. Условията от 1986 г. обаче са се промененили драстично. Предложената цена вече е скочила на над 12 млн. преводни рубли. В процеса на преговорите се договарят нова комплектовка и двигатели с по-голям ресурс в сравнение с тези на вариантите, доставени преди това на ГДР. В крайна сметка цената на четирите бойни самолета е 11 600 000 преводни рубли за боен самолет (изделие 9-12А) и 12 300 000 за единична спарка (изделие 9-51).

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 3:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30407
Местоположение: гр. Голямото село
Ти къв си го раздавал в балчик. Като Бащицата? Ловил си шпиони в нивята? :bigok

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 3:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
тайна :bigok

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 6:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 12:04 pm
Мнения: 2739
След като разнищихте мита ,с издържането на трите часа при война с Турция, я сега кажете дали е възможно десант по море вместо въздушен десант при нападанието над Британия от страна на Хитлер?


Последна промяна flo на Вто Юли 03, 2012 8:29 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 7:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 4:09 pm
Мнения: 7131
Местоположение: Schönes Dorf, Blau Sofia
Искаш да кажеш десант по море? Не е бил възможен, Англия е страната с най-голяма флота по това време, по-голяма и от хамериканската. Да не говорим и за радарните установки и минните полета в морето. Според мен единствения шанс Англия да е била победена, е чрез масирани нощни бомбардировки И чрез използването на ракетите фау, като приоритет са не цивилни обекти или дори военни фабрики, ами радарните установки. Също чрез насочване на усилията към повече подводници и противокорабни самолети, а не към безмислени гигантски разрушители като Бисмарк, са щели да откъснат Англия от света и да им изчерпат ресурсите.

_________________
КУР ЗА ЛЯТОТО, ЗИМА ИЛИ СМЪРТ!
Изображение
ignore: sin


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 10:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
Седем:Едно написа:
Това за обучената армия е абсолютно невярно. Бил съм 2 години в комунистическа казарма, в елитно поделение. Обучаваха ни да метем, да боядисваме бордюри с вар и боя за обувки, да даваме караул и наряди, да белим картофи и мием чинии. Демек обучаваха ни за перфектните съпруги в харема на некой турски манаф :bigok Имахме точно 2 стрелби с по 30 патрона всяка и веднъж хвърляхме учебни гранати, но за мен не стигна и ми дадоха да хвърля камък :bigok
А и май забравяш, че и гърците са в НАТО, та не знам как щяхме да удържим на 2 армии, при това отлично обучени, въоръжени и екипирани. Да не говорим, че всички свързочни камиони ги изкарвахме с бутане от гаражите, за да пестим бензин. Знаеш ли как се бута Урал? :lol:


Бащата каза, че си по преувеличил малко :bigok Според него тогава не е имало почти никаква отчетност на горива и други такива.
Иначе за днешната армия и аз съм на мнение, че няма никакъв смисъл от 3-4-5 нови изтребителя - и с тях и без тях сме за никъде, а това са излишни разходи.

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 10:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:31 pm
Мнения: 1213
Сега се присетих за оная серия в Ало,ало дето щяха да правят десант и полковника се беше панирал :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 А иначе и с подводници е нямало да стане ако СССР е громял и разпарял, както след 1942г. Ако говорим за необяване на война на СССР и нападане на аМглия, е можела да се получи голяма греда на изток. До колкото НЕ знам, предполагам че аМглия е имала към макс 250 хилки армия на острова, така че и въздушен десант би бил доста тегав, но знаем все пак кой е оцелил най-коравата греда "Маркет гардън" :smt047


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Точно 89-та имаше криза за всичко - нямаше горива, цигари. Даже старшината не можеше да краде повече от 100 литра бензин дневно :bigok И камионите наистина ги бутахме.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
@ Седем:Едно, баща ми е служил 69-70-та някъде, когато руснаците са били щедри на петрол :bigok

@dawnloader, мене едно ми е чудно, защо Англия и Франция не обявяват война на СССР, след като Райха и СССР си разделят Полша. :?

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 3:29 pm
Мнения: 1224
Местоположение: Плевен
Седем:Едно написа:
Точно 89-та имаше криза за всичко - нямаше горива, цигари. Даже старшината не можеше да краде повече от 100 литра бензин дневно :bigok И камионите наистина ги бутахме.

89 все още нямаше криза, 7:1, кризата започна при правителството на Попов и призивите - За Бога, братя не купувайте... - след 90 г. беше...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Е, няма да споря. Аз 91-ва се уволних, но от 89та дотогава си беше същия кур - нямаше цигари, горивата бяха кът, шофьорите продаваха като изоглавени на хората, които стояха с туби по пътищата като отивахме на учения. Явно съм живял и служил в друга България. Вие сигурно и не сте метяли, боядисвали и давали наряди, а само са ви тренирали за командоси.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Относителна работа - и баща ми, като е бил танкист 69 - 71 - а нафта е имало колкото душа ти сака, скъсвали са ги от каране. А по мое време с капкомер го сипваха. Казах, че от стрелби ни скъсваха но техниката я са я извадили два пъти, я не. Пак с бутане :smt003
По негови спомени (на баща ми) за Т - 55 - та не съм съгласен с адаша: изключително надеждна, лесна за поддръжка и експлоатация машина. 54 - та е горе - долу същата, но с недостатъка че не е имала стабилизатор на оръдието за прицел в движение (което, за времето си е било новост).
Е, ама мръсно и шумно било...ми танк, как да е тих и чист :smt005..ела па съветски.
Танковете не губят ролата си след ВСВ - просто нараства ролята на авиацията. За подобно субективно мнение може би допринасят и арабско - израелските войни, най - вече Шестдневната.
Да не забравяме, че не танковете убиват - убиват хората. Умните и трудолюбиви араби криво - ляво се справяха с поддръжката на подарените им съветски танкове, но на бойното поле представата им за приложението на това чудо се свеждаше до движение и гърмене напосоки :slap Като добавим и това, че евреите неизменно им ебаваха мамицата на всичкото авиация още в първите минути те оставаха абсолютно беззащитни от въздуха. Което и през ВСВ е водело до съответните последствия. :bii_chorbata
А както казах, не е било да сме били и ние хептен без авиация. Плюс това не се е предвиждало да се впуснем в плътни танкови колони право напред срещу коварния враг, за радост на неговите изтребители и щурмови хеликоптери. Уязвимостта на танковете много зависи от начина им на приложение - този, който се отбранява (което неминуемо бихме били ние) не съсредоточава танковете си, а ги окопава, крие из горите, разпръсва ги измежду пехотата. Това пък ги прави по - защитени - вместо много скупчени цели противника има пред себе си пак много, но разпръснати и по -добре защитени всяка една поотделно от собствените си авиация и ПВО.
Значи да уточня изрично - не считам наличието на боеспособна и силна армия по онова време като причина и повод да се въздиша от носталгия по онзи режим. Такава армия (е, не чак 120 000 в мирно време) трябва да имаме и СЕГА. Друг е въпросът защо нямаме.
В този смисъл 7 - 1 е абсолютно прав: след като сме я докарали направо до нулата, с или без 5 - 6 изтребителя е все тая. Ако ще се дават пари, нека е за техника която може да се използва при бедствия и аварии. А не като сега да юрим ДВАТА хеликоптера трети ден , че чак да опираме и до това да наемаме частен (?!)

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
Моят досег с казармата е ... пейтбола и CS :bigok :bigok :bigok

Макар, че подлежа на военна служба в гръцко, им пеем кур за сега :bigok

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Последна промяна БижутерО на Вто Юли 03, 2012 11:33 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 3:29 pm
Мнения: 1224
Местоположение: Плевен
Седем:Едно написа:
Е, няма да споря. Аз 91-ва се уволних, но от 89та дотогава си беше същия к.р - нямаше цигари, горивата бяха кът, шофьорите продаваха като изоглавени на хората, които стояха с туби по пътищата като отивахме на учения. Явно съм живял и служил в друга България. Вие сигурно и не сте метяли, боядисвали и давали наряди, а само са ви тренирали за командоси.

Не съм казвал такова нещо. И боядиване имаше и метене и наряди... Уволняващия се екипаж на радиоколата ми завеща един сандък с 2 000 патрона. Малко повече от половината опукахме докато бяхме отцепление на корен през 71 г. Останалото го завещах на новобранеца. Беше ми писнало да стрелям и да чистя след това:)
Септември 89 си купих чисто нова Лада 5 и започнах допълнително да работя като такси в свободното време с нея. Нямаше проблем с бензина. През 90 - 91 настъпи кризата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 4:09 pm
Мнения: 7131
Местоположение: Schönes Dorf, Blau Sofia
Наличието на голяма армия в сегашната ситуация е напълно безмислено, по простата причина че ако ни нападне някоя малка държава (твърде невероятно), останалите членки на НАТО ще ни помогнат за броени часове, а ако ни нападне страна от ранга на Русия, Турция, Германия или Америка, то ако ще и всичките мъже да са в армията няма да е от значение ;)
По въпроса за танковете, въпреки че са изключително готини машини на които съм голям фен :mrgreen: просто няма как да се опълчат срещу който и да е самолет както и по-голямата част от щурмовите хеликоптери. Единствената причина поради която все още са на въоръжение е, че са по-лесни за подръжка и много по-евтини от един изтребител или хеликоптер, както и някои доооста специфични и редки ситуации, при които използването на щурмови хеликоптери е непрактично.

_________________
КУР ЗА ЛЯТОТО, ЗИМА ИЛИ СМЪРТ!
Изображение
ignore: sin


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Сря Юли 04, 2012 12:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
Не трябва да ни притесняват руснаците, американците и немците - докато дойдат в България, че има време да избегаме и да се маскираме като сърби и румънци :smt005 :smt005 :smt005 :loser2

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Сря Юли 04, 2012 12:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 1:21 pm
Мнения: 7228
Съвсем изтрещяхте с тия нападения :bii_chorbata Кой има интерес да ни напада и за чий, при условие, че вече за разпределението на ресурсите има къде къде по цивилизовани и ефективни начини :wink:

Полза от армията ще има ако заеме по-голямата част от функциите на гражданска защита и се сдобием с прилични ВВС, с които да плющим лошо и болезнено при нужда. Към тях и някакви ракети и работата заспива. Да не се обиждат феновете на кашиците и ВМС, но от тях голяма полза в нашия случай няма.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Сря Юли 04, 2012 11:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 4:09 pm
Мнения: 7131
Местоположение: Schönes Dorf, Blau Sofia
Говорим хипотетично :bigok

_________________
КУР ЗА ЛЯТОТО, ЗИМА ИЛИ СМЪРТ!
Изображение
ignore: sin


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Сря Юли 04, 2012 1:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Как да нямаше криза 89-та :shock: Първо по време на "екскурзията" сичкото мюсюлманин изкупи каквото можеше от магазините и рафтовете със седмици бяха празни, луксозни стоки :lol: като шпеков салам и луканка се намираха с връзки, това много добре си го спомням, дори и да е нямало криза за бензин, като си гладен файда никаква :bigok Майка ми и баща ми вземаха някакви пари и нямаше какво да си купят с тях :wink: То и за това първите "частници" направиха добър бизнес с търговията, е разбира се преди да дойдат мутрите :smt006
А в казармата винаги е имало глад, студ и простотия :bii_chorbata :lol: Зеленчукова супа за закуска добре ли е :bigok

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2012 4:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
Не предположих, (а трябваше) че тази тема ще стигне до Трите Часа Задържане на Турците (ТЧЗнТ) :smt005 :smt005 :smt005
Мисля, че няма как (а и не би било правилно) да не споменем и дискутираме Плана С Язовирите, който винаги върви ръка за ръка с ТЧЗнТ :bigok :smt005

Моят извод е, че трите часа са предвиждали различни по мащаб загуби, но най-лошия допускан сценарий (а явно са се готвели за него) е 2-ра Армия да изчезне от лицето на земята за въпросните 3 часа, а Трета да е заела мястото й.
Предполагам, че плана е бил Първа да натиска Гърция, така че реално сме били без/с незначителен резерв.

Предполагам също, че въпросните разчети не изключват тежки загуби за нахлуващата турска армия, точно както го описва и със средствата, които описва бай ви Анарион. Особено значими са били именно прословутите СС-23, които са предназначени за ПРИБИВАНьЕ на жива сила и техника (а не за пуцанье по градове, както някой по-горе спомена) т.е. т.нар. възпиращ ефект :bigok Просто понеже сме драма-queens и сме се хванали за тези три часа, щото звучат доста страшно. Аз съм чувал и "за 45 минути - турци в София", но по-страшничко ми звучи това за 3 часа да изчезне цяла армия.

Колкото и да ни кефи да си чешем езиците и пръстите с тези теми, трябва да сме много благодарни, че нашето поколение не знае що е война от първа ръка.

Mr. Smith написа:
Зеленчукова супа за закуска добре ли е :bigok

Много ти е даже! Има картофи, има фиде т.е. нишесте, вероятно витаминки... много ти е! Ти още тогава си мечтал да си тиловак и затва стана домоуправител-изедник :smt003

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2012 7:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Аутодафе за адвокатите :bigok
Кози, като ти е съмнителна версията за язовирите, защо дълги години е имало поставени експлозиви на язовирните стени :roll:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 3:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Ееее, нещо замира тая тема :bigok Няма ли някой да подхване темата за плана Ран-Ът и да стане война :bigok
Пък после може за Шимон Кохари и кви бяха там другите :bigok

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 3:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:19 pm
Мнения: 3879
Местоположение: Плевен
foron.levski.цom, Дами и Господа :bigok
Темата ЕРА :!:


За съжаление скоро ще се затрие и не вервам споменаването на неква друга произволна дата да съживи нещата :?

_________________
Нашата битка тепърва предстои, нашият най-важен мач се играе всеки ден... Днес, утре, седмица след седмица!
И ние ще го спечелим!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 219 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com