forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 30, 2024 6:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 219 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
kozarets1914 написа:
Дори Луфтвафе :bigok


За момент за зачудих какво пък Луфтвафе има общо, па се усетих че визираш мен :bigok

Колкото до териториите, за които се спори - дори и България да е призната за съвоюваща страна, едва ли щеше да има някакви значителни придобивки, при положение, че и Сърбия и Гърция са на страната на Съюзниците. Може би някакви малки корекции, но всичките земи, населени с българи - едва ли. Друг е въпроса защо не ни е признат статута на съвоюваща страна, при положение, че нито един български войник не се е бил на страната на Германия, а даваме 30 хил. жертви във втората фаза. А в състава на немската армия е имало и френски, и холандски, и белгийски, и сръбски части. Ако не се лъжа дори на Италия е признат статута на съвоюваща страна с известни условия. За този ни статут разбира се има тежката дума СССР ( който между другото при искането на репарации към България не изисква максималното, ама ние това си го плащаме после 45г).

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
Васил Илиев написа:
И къде видя да възхвалявам фашизоидни идеи?Какво недоволстваш?Просто питам,нали сме тъпи,чакам отговор от такива гении като теб.
Понякога преклявате,не виждам какво лошо съм казал :smt023

Не бе, не се обиждай - нищо лично, даже винаги се радвам като млади хора имат уклон към родолюбието. Но какво да говорим точно?
В тази тема най-сериозните познавачи на Вермахта и Червената армия в този форум (макар че за Вермахта веднага може да се изброят още поне 34 човека) - сцт и блядовище са седнали да обсъждат в конкретика и уникални подробности един кратък момент от събитията на Източния фронт през 41-ва (като можеш да видиш на какво ниво се води дискусията), а ти задаваш мега-тривиалния въпрос "Защо Сталин не бил се застъпил да си вземем Беломорска Тракия?" при условие, че ние никога не получаваме Беломорска Тракия от швабите, а просто изпращаме там войски и администрация за помогнем на немците да поддържат реда, а пък освен това разпределението на териториите след ВСВ се решава далеч преди тя да завърши след огромни пазарлъци на една конференция в Техеран...
Разбираш ли колко е несъстоятелен този въпрос и колко много сваля, принизява и опростачва нивото на тази изтънчена военно-историческа дискусия, която водят споменатите по-горе стожери? Затова казвам, че трябва да се чете преди да се изказват такива "мощни", "категорични" мнения - просто нивото на разговора е еквивалентно на ядрена физика, а ти питаш за таблицата за умножение.

Колкото до Синя Варна - просто няма право да раздава наставления тука, иначе да е жив и здрав.

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:57 pm
Мнения: 25146
Местоположение: Възраждане, Русе
Нямаме статут, но не ни вземат нищо, включително и Южна Добруджа :wink:

_________________
Само Сините


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 5:34 pm
Мнения: 2693
Местоположение: Варна
Кой е виновника , България да изплаща близо 35 години репарации в ЗЛАТО на Гърция ? Не съм сигурен точно за цифрата , затова я пропускам .

_________________
ЛЕВСКИ


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:32 pm 
То верно, че поне сме си запазили Житницата, щото трева щеше да ядем сега.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Не ни вземат Добруджа, щото трябва да я дадат на Румъния, които са в по-лошо положение от нас, даже се чудя как Сталин не ги ликвидирва като държава за назидание на другите дръзнали да се бият срещу ссср :smt017
Пък и Крайовската спогодба се осъществява със съгласието на Сталин :bigok

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 5:14 pm
Мнения: 3612
kozarets1914 написа:
Васил Илиев написа:
И къде видя да възхвалявам фашизоидни идеи?Какво недоволстваш?Просто питам,нали сме тъпи,чакам отговор от такива гении като теб.
Понякога преклявате,не виждам какво лошо съм казал :smt023

Не бе, не се обиждай - нищо лично, даже винаги се радвам като млади хора имат уклон към родолюбието. Но какво да говорим точно?
В тази тема най-сериозните познавачи на Вермахта и Червената армия в този форум (макар че за Вермахта веднага може да се изброят още поне 34 човека) - сцт и блядовище са седнали да обсъждат в конкретика и уникални подробности един кратък момент от събитията на Източния фронт през 41-ва (като можеш да видиш на какво ниво се води дискусията), а ти задаваш мега-тривиалния въпрос "Защо Сталин не бил се застъпил да си вземем Беломорска Тракия?" при условие, че ние никога не получаваме Беломорска Тракия от швабите, а просто изпращаме там войски и администрация за помогнем на немците да поддържат реда, а пък освен това разпределението на териториите след ВСВ се решава далеч преди тя да завърши след огромни пазарлъци на една конференция в Техеран...
Разбираш ли колко е несъстоятелен този въпрос и колко много сваля, принизява и опростачва нивото на тази изтънчена военно-историческа дискусия, която водят споменатите по-горе стожери? Затова казвам, че трябва да се чете преди да се изказват такива "мощни", "категорични" мнения - просто нивото на разговора е еквивалентно на ядрена физика, а ти питаш за таблицата за умножение.

Колкото до Синя Варна - просто няма право да раздава наставления тука, иначе да е жив и здрав.

Извиняваите че Ви пиша във форума/темата и му свалям нивото.Спирам.
Лек ден.

_________________
Nil desperandum, auspice Deo


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 2:56 pm
Мнения: 3103
Mr. Smith написа:
даже се чудя как Сталин не ги ликвидирва като държава за назидание на другите дръзнали да се бият срещу ссср :smt017


Защото ние не сме искали обща граница със СССР :ohmygod :bigok

_________________
„ По произход и народност ние сме българи, по религия-мохамедани. “
„Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход.“
— Мустафа Шарков


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Да бе :bigok
Ония изпращат над половин милион войници на източния фронт, превземат Одеса, бият се при Сталинград и Крим :smt006 Не че болшевиките не ги избиват до един, но все пак :roll:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:57 pm
Мнения: 25146
Местоположение: Възраждане, Русе
Което е и причина за резултата при Сталинград :bigok

_________________
Само Сините


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
Мустафа Шарков написа:
kozarets1914 написа:
Дори Луфтвафе :bigok


За момент за зачудих какво пък Луфтвафе има общо, па се усетих че визираш мен :bigok

Колкото до териториите, за които се спори - дори и България да е призната за съвоюваща страна, едва ли щеше да има някакви значителни придобивки, при положение, че и Сърбия и Гърция са на страната на Съюзниците. Може би някакви малки корекции, но всичките земи, населени с българи - едва ли. Друг е въпроса защо не ни е признат статута на съвоюваща страна, при положение, че нито един български войник не се е бил на страната на Германия, а даваме 30 хил. жертви във втората фаза. А в състава на немската армия е имало и френски, и холандски, и белгийски, и сръбски части. Ако не се лъжа дори на Италия е признат статута на съвоюваща страна с известни условия. За този ни статут разбира се има тежката дума СССР ( който между другото при искането на репарации към България не изисква максималното, ама ние това си го плащаме после 45г).

Така, тук да се намеся и аз, а такива като Синя Варна да четат - искането да ни се признае статут на съвоюваща страна го правят именно руснаците (естествено не от любов към нас, а защото вече им "принадлежим" и отстъпвайки нашите позиции са щели да дадат гювеч на гърците, които вече са в другия лагер). Съюзниците отказват, но поне руснаците успяват да постигнат това да не загубим нито метър територия, при положение, че гърци и сърби са искали да ни оглозгат до кокал.
За СИНЯ ВАРНА - БЪЛГАРИЯ НИТО ЗА МОМЕНТ НЕ Е ПРИДОБИВАЛА ТЕРИТОРИИ ПО ВРЕМЕ НА ВСВ, ЧЕ ПОСЛЕ НЯКОЙ ДА НИ ГИ ОТНЕМЕ, КАМО ЛИ РУСНАЦИТЕ :idea: :idea: :idea:
Синя Варна написа:
kozarets1914 написа:

50 реда мучане и нищо по темата . Ненавистта ми към комунизма ме прави чуждопоклонник така ли ? Не знам как се определя родолюбието в България ... явно трябва да изчетеш 20 книги за червената армия , живота на Ленин и Сталин , че да се определяш като родолюбец ...
Зададе ми въпрос за отнетите територии , аз ти ги показах , а ти ме наричаш нахъсан младеж :bigok
Аз спирам , че да не ме баннат , за нападки към хора , които са тук от преди Потопа .

Не се притеснявай, че някой ще те банне, просто не обиждай хора, които изказват мнения, различни от това, което ТИ СИ ПРЕДСТАВЯШ, че е свещенна и единствена истина. Тук комуноиди няма, има родолюбци, пък вече дали харесват руска, немска, британска или американска култура, история или политически идеологии си е техен избор. Тук сме умни поради това, че търсим нещата, които ни обединяват, а не тези които ни разделят. И остави другото, но вероятно сме най-демократичния фенски форум, макар да има хора всякакви в него. Освен това мненията ти са неиздържани и както отбелязах на Васето Илиев - свалят нивото на дискусията :sm_cigar Не можеш да обиждаш и да очакваш, че ще ти мълчат.

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Не само, но е факт, че освен финландците другите съюзници на Германия на източния фронт са били лабави и нИ гИ е бивало :bigok

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 3:21 pm
Мнения: 1940
Цитат:
Защо тапака Сталин не се застъпва да ни оставят излаза на Егейско

1941г. Югославия и Гърция са окупирани от Германия. С влизането си във войната България поема временен ангажимент да освободи част от военните сили на Германия от техните окупационни функции в Македония и Тракия.
на който му се чете - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... _-_1944%29
1944 Август месец, когато РККА е вече в Румъния, ние обявяме неутралитет и започваме да изтегляме войските си от там. Не сме подписали мирен договор с Югославия или Гърция, с който те да ни "върнат" тези земи, т.е. те си остават техни а след изтеглянето на българските войски вече няма и кой да пази местното българско население там.
На който му се чете - http://www.kroraina.com/knigi/dj/index.html

_________________
passion before fashion
Erdinch Chobanov написа:
Da eba az negovata maika na Mitrev ,eitaka pravish Rossi ta dane gledam mach .sled kato vidq Mitrev na vratata ,pu maikamu da eba i umreloto kuche nekadurno


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 4:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
Васил Илиев написа:
Извиняваите че Ви пиша във форума/темата и му свалям нивото.Спирам.
Лек ден.

Ирония, братче... И-РО-НИ-Я :smt031 Чак гузно ми стана. ИЗВИНЯВАЙ, Васко, пиши си каквото те кефи. Надявам се ме разбра.

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 5:34 pm
Мнения: 2693
Местоположение: Варна
sct02 написа:
Не сме подписали мирен договор с Югославия или Гърция, с който те да ни "върнат" тези земи, т.е. те си остават техни а след изтеглянето на българските войски вече няма и кой да пази местното българско население там.

Цитат:
На Парижката мирна конференция през 1947 г. e подписан мирен договор, според който границите на България се възстановяват във вида, в който са съществували до 1 януари 1941 г., т. е. преди подписването на Тристранния пакт. Искането на България за Западна Тракия е отхвърлено, освен това тя се задължава да демилитаризира южната си граница. Парижкият договор предвижда репарации, които в много отношения са по-тежки от наложените от Ньойския договор в края на Първата световна война. Подписването на мирния договор лишава западните съюзници от основното им средство за политически натиск върху режима в България. Следва провеждане на нов референдум, отново в присъствие на съветски войски, на който е приета републиканска конституция, известна като Димитровска. Така през същата година са положени и правните основи на комунистическия режим, който ще управлява страната през следващите десетилетия. С това се слага край на фасадната многопартийност от първите години след Деветосептемврийския преврат и окончателно се утвърждава тоталитарната система. Скоро след това, през 1948 г. поради разрива в отношенията между Тито и Сталин, проектът за южнославянска федерация е изоставен, а България недвусмислено се оформя като сателит на СССР.

Тук пише точно обратното , че след подписването на мирния договор границите се възстановяват!.

_________________
ЛЕВСКИ


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:04 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Синя Варна написа:
kozarets1914 написа:

Не знам как се определя родолюбието в България ... явно трябва да изчетеш 20 книги за червената армия , живота на Ленин и Сталин , че да се определяш като родолюбец ...

Не, просто не е лошо да четеш всякакви книги и да се запознаеш с всички гледни точки - крайнодесни, крайнолеви, умерени, български, немски, руски, субективни, обективни и т.н. и сам да си направиш изводите, а не да прочетеш 4 про-германски книги, да се биеш в гърдите какъв си родолюбец, колко добре си запознат с житието и страданието на Хитлер и Рудолф Хес, да изпъваш дясна ръка и да крещиш Хитлер-Добруджа с пяна на уста. :wink: Казвам го по принцип, не е насочено конкретно към теб :)
Аре пишете по-бързо, че е интересно :bigok

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:16 pm 
Имам роднини, които са ми описвали в детайли поведението на Червената армия, коята нахлува като башибозук в България и ''окупационната'' немска армия. Разликата е от земята до небето. Германските войници са давали шоколадчета на малките деца по селата, а съветските са биели, изнасилвали и крадяли домашни животни от хората. Както и да е, не е много по темата, но наистина тая искрено уважение към немците за тяхната дисциплина и възпитание. В същото време нямам нищо против руснаците, но тогава те са били направо паплач...


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 8:52 pm
Мнения: 11776
SouthSupporter написа:
Имам роднини, които са ми описвали в детайли поведението на Червената армия, коята нахлува като башибозук в България и ''окупационната'' немска армия. Разликата е от земята до небето. Германските войници са давали шоколадчета на малките деца по селата, а съветските са биели, изнасилвали и крадяли домашни животни от хората. Както и да е, не е много по темата, но наистина тая искрено уважение към немците за тяхната дисциплина и възпитание. В същото време нямам нищо против руснаците, но тогава те са били направо паплач...

:smt023
Германски войници са прекарали няколко дена в задния ни двор на село, и в селището ни до къщата. Прабаба ми( лека и пръст) винаги говореше с уважение за тях. Държали са се много човешки, и даже накои от тях и помагали по двора :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
SouthSupporter написа:
Имам роднини, които са ми описвали в детайли поведението на Червената армия, коята нахлува като башибозук в България и ''окупационната'' немска армия. Разликата е от земята до небето. Германските войници са давали шоколадчета на малките деца по селата, а съветските са биели, изнасилвали и крадяли домашни животни от хората. Както и да е, не е много по темата, но наистина тая искрено уважение към немците за тяхната дисциплина и възпитание. В същото време нямам нищо против руснаците, но тогава те са били направо паплач...

Това го разказва и баща ми, който е 38-ми набор и с братовчед си са марширували с боси крака покрай минаващите камиони с немски войници, пеели са "Рим, Берлин и Токио", а швабите са им хвърляли шоколади, което е било върха на всичко най-велико за едно дете (при положение, че сладкото, което са яли е свиснка мас със захар на филия) :smt023

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 3:21 pm
Мнения: 1940
Синя Варна написа:
sct02 написа:
Не сме подписали мирен договор с Югославия или Гърция, с който те да ни "върнат" тези земи, т.е. те си остават техни а след изтеглянето на българските войски вече няма и кой да пази местното българско население там.

Цитат:
На Парижката мирна конференция през 1947 г. e подписан мирен договор, според който границите на България се възстановяват във вида, в който са съществували до 1 януари 1941 г., т. е. преди подписването на Тристранния пакт. Искането на България за Западна Тракия е отхвърлено, освен това тя се задължава да демилитаризира южната си граница. Парижкият договор предвижда репарации, които в много отношения са по-тежки от наложените от Ньойския договор в края на Първата световна война. Подписването на мирния договор лишава западните съюзници от основното им средство за политически натиск върху режима в България. Следва провеждане на нов референдум, отново в присъствие на съветски войски, на който е приета републиканска конституция, известна като Димитровска. Така през същата година са положени и правните основи на комунистическия режим, който ще управлява страната през следващите десетилетия. С това се слага край на фасадната многопартийност от първите години след Деветосептемврийския преврат и окончателно се утвърждава тоталитарната система. Скоро след това, през 1948 г. поради разрива в отношенията между Тито и Сталин, проектът за южнославянска федерация е изоставен, а България недвусмислено се оформя като сателит на СССР.

Тук пише точно обратното , че след подписването на мирния договор границите се възстановяват!.

Югославия и Гърция са окупирани от Италия и Германия през 1941г. Ние подписваме договор с Италия и Германия,който очертава кой какво окупира. Да, ама ВСВ свършва, Югославия и Гърция отново са самостоятелни държави, а с тях договор за преначертаване на границите не сме подписвали :smt115 Виж за Южна Добруджа си има договор между Румъния и България с одобрението и на Съюзниците, СССР и Оста, който е подписан преди да влезем във войната.
Знам че в тези 4 изречения не използвам термините много нАучно, разчитам на милосърдието на форума :bii_chorbata

_________________
passion before fashion
Erdinch Chobanov написа:
Da eba az negovata maika na Mitrev ,eitaka pravish Rossi ta dane gledam mach .sled kato vidq Mitrev na vratata ,pu maikamu da eba i umreloto kuche nekadurno


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:57 pm
Мнения: 25146
Местоположение: Възраждане, Русе
Съветските войници, влезли у нас, дори не са руснаци, а сган от Централна Азия. Не знам защо се коментира, при положение, че никой тук не разказва колко е яка червената армия :)

_________________
Само Сините


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 4:09 pm
Мнения: 7140
Местоположение: Schönes Dorf, Blau Sofia
То след Сталинград и останалите битки, руснаци почти не са останали :loser2 След войната жИничкитИ са се избивали за мъже :bigok :sm_cigar

_________________
КУР ЗА ЛЯТОТО, ЗИМА ИЛИ СМЪРТ!
Изображение
ignore: sin


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 1:21 pm
Мнения: 7264
Между другото има ли го някъде точния текст на споразумението с Оста, че единственото, което намирам е протокол за присъединяване към Тристранния пакт, в който нормално всичко е супер общо: http://www.archives.government.bg/old/w ... hp@page=59 Та ако ги има някъде точните условия по споразуменията, ги пуснете, за да видим реално за какво става дума, а не само по догадки :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 6:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:30 am
Мнения: 4082
Местоположение: Софето
ultrafan_rs написа:
Съветските войници, влезли у нас, дори не са руснаци, а сган от Централна Азия. Не знам защо се коментира, при положение, че никой тук не разказва колко е яка червената армия :)

То цялата им армия тогава е била една огромна, озлобена и централно-изтрещела маса хора, които не са могли да поверват, че са още живи. Явно и дисциплина не са имали останала, особено онези, които не са били в двата белоруски или 1-ви украински фронтове, щото все пак тия последните правят най-тегавите напъни на финала.

_________________
Oh my Mind, if you want your Beloved, then bear all and do nothing, hear all and say nothing, give all and take nothing, serve all and be nothing.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 6:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 3:21 pm
Мнения: 1940
nazional написа:
Между другото има ли го някъде точния текст на споразумението с Оста, че единственото, което намирам е протокол за присъединяване към Тристранния пакт, в който нормално всичко е супер общо: http://www.archives.government.bg/old/w ... hp@page=59 Та ако ги има някъде точните условия по споразуменията, ги пуснете, за да видим реално за какво става дума, а не само по догадки :wink:

http://www.kroraina.com/knigi/dj/dj_1.html
"На 1 март 1941 г. след подписването от България на Тристранния пакт Рибентроп и Чано един след друг предават на Б. Филов писма, в които се излагат становищата на Германия и Италия, че при уреждането на балканските граници се признава на България излаз на Бяло море, приблизително от устието на р. Струма до устието на р. Марица [67]. С това не се удовлетворяват стремежите на българското правителство да се сключи тайно споразумение към пакта за българските териториални искания.

България подписва Тристранния пакт преди всичко под натиска на Германия, без да е успяла да обезпечи териториалните си стремежи, а се задоволява с „предадените писма”, които нямат договорна сила. На този етап териториите западно от р. Струма и Солун Хитлер обещава на Югославия след влизането й в Тристранния пакт. Излаз на Бяло море и предаването на Солун е едно от условията, поставено от югославските управляващи среди за влизането на страната в Тристранния пакт [68]. "

_________________
passion before fashion
Erdinch Chobanov написа:
Da eba az negovata maika na Mitrev ,eitaka pravish Rossi ta dane gledam mach .sled kato vidq Mitrev na vratata ,pu maikamu da eba i umreloto kuche nekadurno


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 6:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 3:21 pm
Мнения: 1940
иначе българската окупационна зона е определена от тези две директиви
04.03.41 - http://der-fuehrer.org/reden/english/wa ... es/27.html
09.06.41 - http://der-fuehrer.org/reden/english/wa ... es/31.html
и от конференцията през 21-22 Април във Виена, за която пише в уики-то

_________________
passion before fashion
Erdinch Chobanov написа:
Da eba az negovata maika na Mitrev ,eitaka pravish Rossi ta dane gledam mach .sled kato vidq Mitrev na vratata ,pu maikamu da eba i umreloto kuche nekadurno


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 8:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 6:21 pm
Мнения: 7614
SouthSupporter написа:
Имам роднини, които са ми описвали в детайли поведението на Червената армия, коята нахлува като башибозук в България и ''окупационната'' немска армия. Разликата е от земята до небето. Германските войници са давали шоколадчета на малките деца по селата, а съветските са биели, изнасилвали и крадяли домашни животни от хората. Както и да е, не е много по темата, но наистина тая искрено уважение към немците за тяхната дисциплина и възпитание. В същото време нямам нищо против руснаците, но тогава те са били направо паплач...


Факт. Това всеки може да пита, бащи, дядовци, баби и т.н. Останалото са истории, тактики, стратегии и други лайна, които всеки се пише, че разбира естествено много :bigok В тоя форум, само некви генерали са се събрали братче :bigok :bii_chorbata

_________________
Ich habs gewagt
Meglio morto che rosso


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 8:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
А другият факт, който и най-върлите дъртаци комуняги споделяха, но не публично е обичта на народа към цар Борис :wink:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:57 pm
Мнения: 25146
Местоположение: Възраждане, Русе
Pri polojenie, 4e sam spodelq lipsata na vladetelski ka4estva za razlika ot "Monarha", se6tate se koi ima predvid samiq toi:)

Koito e edin ot nai-darovitite lideri na 20 vek, no silno mrazen :)

_________________
Само Сините


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 28.06.1941
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
Цитат:
А другият факт, който и най-върлите дъртаци комуняги споделяха, но не публично е обичта на народа към цар Борис

Обичта на народа е нещо преходно и променливо - днес я има, а утре...
4 години след като славата на цар Борис III достига немислими висини...след референдум България става република.
Не ще и дума - управляващите комунисти не биха допуснали друг резултат. Но близо 97% от гласувалите се обявяват за република.
Сигурно е имало и фалшификации, но чак такъв резултат не може изцяло да бъде фалшифициран. Виж, пропагандата може да свърши работа.
И същата тази пропаганда, довчера възхвалявала царя на следващия ден го клейми и изобличава в какво ли не, внушавайки на хората как станем ли република, вече никой няма да живее на техен гръб.
Може би сте обърнали внимание от старите кинопрегледи - гласът, който възторжено чете дитирамби за Борис III и гласът, възхваляващ "вожда и учителя Г. Димитров"...е един и същ. Говорителят останал на работа и при новата власт и продължил да си я върши както и преди. Просто му сменили текста.
Вуйчо ми е роден през септември 1944 г., вече след навлизането на РККА в България. Разквартируваните в селото съветски войници, разбирайки че има семейство с новородено правели и невъзможното, за да помогнат на родителите с каквото могат. Та не ще да е било само грабежи, изнасилвания и простотии.
Що се отнася до териториалните придобивки и загуби - нещата са прости. Победителите взимат, победените губят.

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 219 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com