forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 9:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Дек 18, 2006 5:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 8:53 pm
Мнения: 432
Местоположение: Дупница
КИРО МИЛАНОВ: МИЛКО БАЛЕВ МЕ ЗАТРИ!


Кирил Миланов е най-типичният таран в нашия футбол. Безумно як, отскоклив и агресивен, върлува като тиранозавър в чуждото наказателно поле. Обаче катастрофира зловещо. Майка му умира, а леля му е скалпирана. Жена му почива от рак. Разстрелват чичо му на 9 септември без съд и присъда. Като редник изкарва въздуха на старши лейтенант Димитър Пенев и е откомандирован от Станкето. Чопъра му дава куфар с пари, за да рита в "Ботев" - Пд, но той избира офертата на Вуцов за "Левски - Спартак". Ето шокиращата изповед на българския Кантона.

Аз съм кореняк дупничанин
Родът ми живее в Дупница още от турско. Чичо го убили на девети септември. Все ми подхвърляха, че съм от фашистки произход. А баба казваше: "Дойдоха, взеха ми момчето и не го видях повече. Не ми го дадоха дори го погреба." Аз съм махаленско хулиганче. Не ме притесняваше нищо. Намесвах се, като видех бабаит да налита на по-слаб, няколко души да бият сам или да посягат на момиче. Тогава налитах. Странни са ми децата, дето ги тикат насила да ритат. Татко имаше големи ръце като мен. Връщаше се от работа на няколко ракии и ме почваше: "Къде беше цял ден, бе? Тебе стадионът ли ще те храни?"

Майка ме пустосваше, щом пропусна
Боят не можеше да ме спре. Чувствах се роден за футболист. Че това е съдбата ми! Като малък бях слабичък. После заякнах. Първо ме слагаха халф. Ама щом ни поведяха, се изнасях напред и скачах, за да изравним. Теглеше ме да съм център-нападател. На "Бончук" идваха по 25 - 30 000 зрители. Целият град се изсипваше на стадиона. На 14 години играех в юноши - старша възраст. На 17 - при мъжете! Дебютирах срещу "Локомотив" в София. Котков и Начко ни вкараха в началото. Но Трайчо Спасов направи 1:2. А аз - 2:2. В "Марек" ми викаха Балабанката. Журналист чу обръщението и написа, че Балабанов изравнил. Татко псуваше: "Кой е тоя Балабан, дето те е правил, бе?" Майка се запали още повече. Щом пропуснех, ме ругаеше. Искаше всеки мач да вкарвам два-три гола.

Строших волана и оживях в катастрофата
Тя загина в много страшна катастрофа. Имаше порок на сърцето и се влоши. Сестра ми се обади да я закарам с колата в болницата. С нас тръгнаха татко и леля. По пътя майка ми подаде нещо и каза: "Вземи, сине." Аз отказах. Но за момент се разсеях и се забих в един ЗИЛ с прицеп. Ударът беше страшен. Воланът щеше да ме изкорми. Обаче аз съм много як в ръцете. Така го хванах, че го счупих! Успях да го извадя и не можа да ме прониже. Прицепът разсече колата. Рязаха я с флексове, за да ни изкарат!

Държавата ме съди за смъртта на майка
Цялото ми лице стана в кървища. Тези белези са ми оттогава. Но аз бях най-добре от всички. Седалката се счупи и строши всички ребра на баща ми. А на леля прицепът й одра кожата на главата. Направо я скалпира! Мама береше душа. Закараха я в болницата в Радомир. Оттам веднага я препратиха в Перник. Но тя живя 15-20 минути и почина. 40 дни не казахме на татко, че умря. Погребахме я, без той да знае. Заведоха дело. Заради смъртния случай започна да ме съди държавата. Спаси ме аутопсията. Тя показа, че и без катастрофата на майка й оставали още ден-два. И баща ми си отиде. А съпругата ми почина от рак. От нея имам две дъщери. Втори брак нямам.

В родата бяхме цесекари
Баща ми и повечето роднини са стари цеденевисти. И аз им симпатизирах. Но после ги намразих страшно. През 1966 г. "Левски" водеше на лит(*кс-етрополе с една точка. "Сините" гостуваха на "Черно море", а "червените" - на "Марек". Мачът беше уреден. Почна с 20 минути закъснение, за да знаем резултата от Варна. Титулярният ни център-нападател Трайчо Спасов не излезе нарочно. Аз бях само на 17. Ама им шибнах два гола и ги поведохме с 2:0! На почивката ме извика първият секретар на партията Станоев: "Кире, недей така. Догодина влизаш войник. Оставаш в Станкето, при нас. Ще служиш в КЕЧ-а. Всичко сме уредили. Ние с тях не бива да се караме." По телефона разбрахме, че "Левски" губи. Взехме да ги пускаме. Обаче те не можеха да вкарат. Цането ту удряше греди, ту изкарваше в аут. Накрая се отпуши и биха с 3:2. Станаха шампиони.

За благодарност ни праснаха с 4:0
С нашата аванта участваха и за КЕШ. Стигнаха полуфинал! На следващата година ние изпадахме. Те вървяха четвърти-пети и не играеха за нищо. За мерси ни праснаха с 4:0. Пощурях от тая неблагодарност. В Станкето се хвърлях с глава върху бутоните им. При наш удар топката мина голлинията на лит(*кс-етрополе. Димитър Пенев я изби отвътре. Съдията не видя ситуацията. Тогава Пената стана Футболист на годината. Аз му казах: "Нали си най-добрият играч? Защо не си признаеш, че е гол?" А той ми вика: "Кой си ти, бе?" И ме напсува на селянче. Аз го ударих в корема. Пенчо повърна нещо бяло. Изкарах му всичко от стомаха. Заместникът на Добри Джуров извади пистолет На "Бончук" си еба майката. Дойде "Бърза помощ".
На стадиона беше генерал Стою Стоев, първият зам. на Добри Джуров. Това джудже си извади пистолета и се развика: "Как може редник да удря старши лейтенант? Тука няма ли Народна милиция?" Обаче публиката обърна колата на генерала. А запорожеца на рефера го направиха на парчета! След десет дни у нас цъфнаха двама старшини от военната милиция. Казаха да си обличам униформата и да идвам с тях. После добавиха: "В Грудово ли искаш или в Звездец?" Закараха ме в комендантството в София. Направиха ми документи за черния полк. И тръгнахме за гарата. На вратата се разминах с един капитан. Той попита: "Ти ли си Кирил Миланов?" Отговорих: "Да." Офицерът беше командир на строителното поделение на пети километър. Цесекар, но мой почитател. Гледал миналагодишния мач. Видял, че ние ги направихме шампиони. Заповяда на фатмаците да ме оставят при него. Така ме спаси.

Без късмет нищо не става.
Първият секретар ме обвини, че съм продал мача с ЖСК "Славия" В Станкето бях като цар Дарий! Влезех ли в кръчма, поръчвах на всяка маса по бутилка водка. Черпех наред. Цигани, българи, не ме интересуваше. Но първият секретар на БКП Станоев ни обвини със Сапинев, че сме продали мача срещу ЖСК "Славия". Аз станах и казах: "Това не е вярно. Щом ме обиждате така, аз няма да остана повече в "Марек”! Събра се цялото ръководство на града. Цял следобед ме натискаха да остана. Ама аз не клекнах. Шефът не беше свикнал да му отказват. Заплаши: "Ако се махнеш, ще затрия не само теб, но и семейството ти!" Самоволно нямах право да си сменям отбора.

Преминах в "Академик" - София
Десният бек на студентите инж. Чалев ми е земляк. Той веднага ме покани при тях. Имаше закон, че ако те приемат да следваш, можеш да напуснеш. По тоя параграф преминах в "Академик". Там се засякохме с Жоро Соколов. Ама той вече беше свършил курса. Само пиеше и правеше лигавщини. В София ме подгони носталгията. Вечер се прибирах да спя в Станкето. Понякога си оставах до сряда!
Непрекъснато ме искаха различни отбори. Симолията и Ковачев четири-пет пъти спаха в Дупница. Причакваха ме от заведенията и ме навиваха да премина в лит(*кс-етрополе. Обаче след мача, когато ме откомандироваха, не исках да чуя за тях.

Чопъра ме гонеше като диверсант
Най ми досаждаше покойният полковник Никола Миланов. Тогава Чопъра беше шеф в "Ботев" - Пловдив. Веднъж ми обеща седем-осем хиляди лева на ръка. Толкова струваше един апартамент. Но аз не се навих. Една вечер се прибирам от кръчмата и ми казват, че ме чака един човек. Гледам - пак Чопъра. Вече нямаше как да избягам. Той ме вкара в колата и каза: "Парите, които ти обещах миналия път, сигурно са ти малко. Сега ти нося още." И извади куфарче, фрашкано с десетачки и двайсетачки. Не искаше разписка за сумата. А само да му подпиша молбата за "канарчетата". Най гявол обаче излезе Вуцов. Той уж риташе с мен в "Академик" - София, а ме навиваше да премина в "Левски -Спартак".

Киро е единственият неамнистиран български футболист

Шокиращата изповед на Кирил Миланов продължава. За награда, че го води в "Левски", Иван Вуцов получава чин от ДС. Дупничанинът цяла година отказва да носи фланелката на Гунди. ЛС обещава да легне на "буферите" за купата, но първият зам.-министър на МВР разваля договорката. Йордан Стойков деветдесет минути рита Миланов в кръста. Но на банкета Бумбо е нокаутиран така, че губи пулс. Кире е осъден за средна телесна повреда, но играе за евротурнирите в чужбина. После Милко Балев го зачерква от футбола. Таранът още остава единственият неамнистиран наш играч!

Вуцов е голям гявол
При студентите Вуцов се лепна за мен. Взе да ме навива да премина в "Левски - Спартак". Пет-шест месеца бяхме в една стая. С мен спеше, с мен ядеше и пиеше. Това ме учуди, понеже Вуцата го беше шубе от мене. Като играех в "Марек", му виках: "Ей, ще ти мина през корема, бе. Ще ти изкарам червата!" И той не смееше да ме прибилижи. Пазеше ме от комсомолско разстояние. От 7 - 8 метра! Иван е много страхлив. Заради мен му дадоха чин въпреки присъдата
Габровецът имаше присъда за нивалиновата афера. Заради нея не му дали чин при обединението. Ако си осъждан, нямаш право да работиш в МВР. Обаче Иван драпаше. Обещали му, че ще го военизират само при едно условие. Ако ме доведе в "Левски - Спартак!" Най го беше страх да не ме отмъкне лит(*кс-етрополе. Не ме пускаше да ходя на срещи със Симолията и Ковачев в "Под липите". Накрая се навих. Вуцов стана началник на ЛС вместо Алдев. И аз не съжалявах. Направиха ме офицер, дадоха ми апартамент и жителство.

Гунди предрече, че ще го заместя! Беше ми кумир. През 1965 г. стана за пръв път и Футболист, и Спортист на България. вестник "Футбол" взе огромно интервю с него на две страници.
Журналистът го попита кой ще го замести. Тогава Аспарухов е на 23 години. Но отговори така: "В "Марек" има едно момче. Казва се Кирил Миланов. Той ще ме замести и в "Левски", и в националния!" А аз бях само на 17! Още изтръпвам. Къде ме е видял, къде ме е чул? Не събирам ни снимки, ни статии за мен. Но това интервю си го запазих. Ако беше як като мене, можеше да оживее на Витиня
Катастрофата му преживях тежко. Гунди умрял, пронизан от волана. После "Алфа"-та се е запалила и изгарят с Котков. Можел е да се спаси, ако имаше ръце, яки като моите. Благодарение на тях оживях в подобен удар. Когато отидох на "Герена", раната още кървеше. На първата контрола треньорът по физическа подготовка ми даде деветката на Аспарухов. Почуствах, че не мога да я облека посмъртно. И я хвърлих зад шкафчето! Казах на домакина, че нямам екип. Той се учуди, но ми донесе фланелка №14. Само тя беше останала. Затова играех с нея. Не че подражавах на Кройф.

С капо не се излиза
Публиката разбра жеста ми и ме обикна веднага. Един журналист ме попита защо не играя с № 9. Аз му казах: "Като смяташ, че си по-достоен, ти ритай с него. Аз не мога!" Чак след година надянах деветката. Още първия ми сезон започнахме да мачкаме. "Левски" направи 14 поредни победи и един равен. Най-болните ни фенове се ядосаха за хикса. Тогава Сашо Костов пусна лафа: "С капо не се излиза!" Няма да ми подобрят рекорда Аз съм единственият български футболист, който стана голмайстор в европейските клубни турнири. През 1976 г. бях стрелец №1 в КНК с 13 гола! Рекордът ми не може да бъде подобрен, защото това състезание вече не същестува. Държа и друго постижение. Същата година вкарах десет гола на финландския "Рейпас". Шест тука и четири там! Но никой от УЕФА не ми даде голмайсторската купа или поне флагче.

Борис Велчев умираше за мен
Членът на политбюро ми бе голям фен. Често се обаждаше на жена ми и казваше, че ще ме чак пред "Бояна". Палех колата и се срещахме пред резиденцията. Обикновено Велчев искаше само да ме види и да си поговорим. Но, уви, изпадна в немилост.Бях много як Можеше да изпия два-три литра концентрат и на сутринта отивах на тренировка. Три дни преди мач обаче пазех пълен режим. Пушех малко.
Не харесвах защитници, дето ми бутаха топката и трепереха да не ме ядосат. Обичах мъжкари, които ми влизаха здраво. Те ме амбицираха и започвах да ги мачкам и влача. Такива бяха Пламен Янков и Ангел Рангелов от лит(*кс-етрополе. Не е вярно, че нарочно си прехапах езика, за да ни даде съдията дузпа срещу войската. Гелето ме изрита с бутоните в лицето. Тоя белег ми е от него. Обръщаниците от 2:0 за лит(*кс-етрополе до 3:2 за "Левски" започнаха по мое време. Направих ги доста пъти.

Най-лошо риташе Георги Илиев - Майкъла
Той ме целеше със свирепи шпагати. Имах чувството, че ме удря с щанга през краката. Веднъж така ме изтеслари, че го гонех по тъчлинията. Най-голямото ренде беше бекът на "Пирин" Петър Петров. Той е от Врачанско. Егати убиеца! Същият е Илиев от "Дунав" - Русе. И Цоньо Василев не си поплюваше. Жечев се опитваше да ми посяга. Но после аз му влизах два пъти. В ЛС се сприятелихме. Защитниците имаха комплекси от мене. Щом някой тормозеше Панов или Войнов, аз му виках: "Ей, мамичката ти. Ако още един път го ритнеш, ще ти извадя окото!"

Ангел Карлов развали договорката с "Локо"-то
Защо нокаутирах Йордан Стойков - Бумбо ли? Тая е много дълга. Играхме финал за Купата на съветската армия с "Локо" - София. Мачът беше уреден. Спечелихме шампионата. Обещахме да подарим купата на "буферите". Те трябваше да ни дадат премиите. Но всички щяха да станат майстори на спорта. (За това звание се получаваха пожизнени месечни надбавки.) Преди мача пихме и цакахме карти. Не тренирахме сериозно. Обаче изтече информация. На лагера цъфна първият зам.-министър на МВР Ангел Карлов. Стана и каза: "Ако загубите тоя мач, ще ви уволня всичките. Ще ви разжалвам до един!" Зорлем ги праснахме Нямахме избор. Тренирали, нетренирали, бихме с 2:1. Обаче локомотивци оскотяха. Пазеше ме Йордан Стойков. При всяко влизане ме риташе. Шеше да ми счупи кръста от шутове. Бумбо ме псуваше на селянин: "Аз да не съм като другите, да ти се плаша, бе!" Предупредих го, че все някъде ще го срещна. Той отговори: "Когато и където пожелаеш!" Взехме и купата. Отидохме да се почерпим. Банкетите в бара на двата тима съвпаднаха случайно. Не бяха планирани. Аладжата, Типеца и някои от нашите закъсняха. Тръгнаха да ни сдобряват с Бумбо. Аз исках да го почерпя
Това не ми хареса. Казах: "Какво да се сдобряваме?" Но събраха масите и се оказахме близо. Попитах Бумбо: "Искаш ли да те почеря едно уиски?" А той отговори: "Кога ще се видим насаме?" Отвърнах, че може и сега. Хич не ми беше до бой. Кръстът ме болеше от шутовете му на мача. Излязохме навън. Той си свали сакото. Разпространиха слухове, че съм го цапардосал с желязо по главата. Глупости. Ударих само един път. Той падна и си удари главата в бордюра. Загуби пулс!

Бумбо лежеше, увит в пешкири
Откараха го. Всички излязоха. Банкетът отиде на кино. Повиках тартора на "Локо" Начко Михайлов: "Пали "Пежо"-то и да ходим у тях." Бумбо лежеше, увит в мокри пешкири. Каза, че не помни нищо. Делото заведе шеф на "буферите", който ме мразеше. Съдиха ме за средна телесна повреда. Най ме беше страх от Начко. Той свидетелства обективно. Обаче други колеги се извъртяха. Някои като Венци Арсов дадоха странни показания. Лепнаха ми ефективна присъда. В пандиза спах само една нощ. Първата. После началникът на затвора ми каза: "Качвай се в някоя кола и се прибирай у вас. И не се показвай много на първо време." Запалих и се прибрах. От "Левски - Спартак" подготвиха указ за помилване. Но Милко Балев беше началник на канцеларията на Тодор Живков в Държавния съвет. И зачеркна моето име. След седмица замина с Тато на официално приятелско посещение в Япония. От ЛС издебнаха момента и внесоха нов указ. Заместникът го парафира. Като се прибра, Милко побесня: "Издебнахте, че ме няма, и амнистирахте най-големия хулиган!" Изключиха ме завинаги от физкултурното движение. Уволниха ме и като офицер от МВР. Балев нареди на шефа на клуба: "Тоя гаден хулиган повече да не го виждам по терените!"

Затри ме на 28 години.
Изиграх още четири мача Не можех да ритам у нас, но ме пуснаха в европейските турнири. Тука отвяхме "Шльонск" с 3:0. Пазеше ме самият Жмуда. Но аз им шибнах два гола с глава. После ни се падна "Аякс". В София паднахме с 1:2. В Амстердам съотборниците си глътнаха граматиките. Викам им: "Какво сте оклюмали, бе? Отиваме да ги бием!" Поведоха с 1:0. Изравних. Но ни вкараха втори гол. Все пак "Аякс" си е "Аякс". Това ми е последният мач. Теглих една на Крум Василчев "Синята" публика не можа да ме прежали. Измисли песен за мен: "Върнете ни Киро, Киро Миланов!" Аз съм единственият български футболист, когото не опростиха. Амнистираха всички. Участниците в нивалиновата афера. Побойниците през 1986 г. Хора, които хванаха да крадат по Европа. И изнасилвачи. Само мен - не! Шеф на футбола стана Крум Василчев. Той е македонче. Щом разформироваха лит(*кс-етрополе и "Левски", му поставих моя въпрос. Той каза:
"Ти ще си първият!" Обеща, че на следващото заседание ще ме опростят. Щял да гласува с двете ръце за мен. А за цесекарите и левскарите ще мислел после. След седмица оправиха Кокала, Сираков, Боби Михайлов и другите. Стоичков го опростиха след година.А мен пак ме забравиха. Веднъж го срещнах пред "Васил Левски". И му викам: "Какво става, бе, другарю Василчев? Нали щях да съм първият?" Той ме подмина. После позвънил на шефа на "Левски": "Тоя Кире се държи, сякаш той е Крум Василчев, а аз съм Киро Миланов." Накрая не издържах: "Я майната ти! Гадно копеле!" Дългата ръка на Милко Калев Балев Чуждите менажери продължаваха да ме гонят. Австриец три месеца стоя в София заради мен. Донесе ми виза и каза, че те ще ме оправят. Обаче сглупих да информирам нашия председател Борис Лазаров. Шефът се опули: "Какво? Ти си луд! Знаеш ли какво ще ни направи другарят Балев! Забрави!" Милко не можеше да ме диша. Зачеркна ме от футбола. По вестниците - ни ред за мен. Моите голове, мачове, титли, купи - всичко се изпари от справочниците. Все едно, че ме е нямало. Наскоро раздаваха карти за "Васил Левски". А на мен - йок. Казах им: "Имам над 30 мача в националния. Бях на световно. А играчи с 5 - 6 мача получиха." Те се извиниха и ми връчиха пропуск.

Вазата на Мъри
И с отбора на народа стана същото. Само на 50-годишнината ми ме извикаха на "Васил Левски". Нашите играха с "Локо"-то. Мъри Стоилов набързо ми даде някаква ваза. Каза: "Да си жив и здрав!" Някои по-стари запалянковци ме познаха и извикаха името ми. Но мачът започна. По радиоуредбата не съобщиха ни какъв, ни що съм. Даже не казаха, че имам юбилей. Стана ми много обидно. Яд ме беше, че отидох. Минах през тунела и се прибрах. Ни мач гледах, ни нищо.

Черната овца
А истината се знае. Един път с треньорите на "Левски" отидохме да се почерпим. Засякохме се с Петър Жеков. Той стана и им каза: "България, момчета, е имала само трима централни нападатели. Единият е Гунди. Вторият - Киро Миланов. И третият съм аз!" Бях управител на "Ха наздраве!" в "Хаджи Димитър". После две години и половина - на базата в "Драгалевци". Но там възникна спор за собствеността. От година и нещо съм на "Георги Аспарухов". Отговарям за изкуственото игрище. То е голяма придобивка. На него може да се тренира по 24 часа на ден. Успехите на "Левски" се дължат и на него. Не носех кори и краката ми се нащърбиха като трион. Тогава играехме с дървени бутони. Дървесината се протриваше и пироните се оголваха... Налегна ме тромбофлебит. Пукнах капиляр и ме оперираха. Сега ходя с ластичен бинт.


Нямам идея къде е давано това интервю, аз го открих в един форум. Ако някога е качвано тук - сори за повторението.

_________________
Ако искаш да станеш звезда - сядай на елхата!!!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 18, 2006 6:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 8:53 pm
Мнения: 432
Местоположение: Дупница
Ето още един материал за Киро Миланов. Това са някакви спомени от внука на футболиста и по-късно треньор - Иван Радоев (Баба Рада)


Седя си в къщи и си се ядосвам. Никой не ми обръща внимание и никой не ми влиза в положението. И така е добре. Във всеки случай е по-добре от утешителни подмятания от рода на: “Е, следващия път ние ще ги бием”
Пия си виното и се връщам много години назад. Във онези времена, когато футболът не беше толкова техничен, не беше толкова бърз, но имаше толкова хъс. Като ученик обиколих съм с дядо ми доста градове. Сливен, Стара Загора, Станке Димитров – днешна Дупница. От Станкето са ми най-ясни спомените. Току що се беше уволнил от армията един младеж – Киро Миланов се казваше. Явно, и преди това беше играл в “Марек”, защото всички го познаваха. Е, голямо дърво беше. Ни удар, нито техника нито спринт. Нищо! Всеки следобед, след тренировка, дядо ми оставаше с него на индивидуални занятия. Той му подава топки, Киро бие. Кога уцели топката, кога не. Но пак, и пак.. Една вечер, докато си гризях пържолата, питам дядо ми:
- Ама, защо го мъчиш това дърво. Ми то нищо не става от него. И себе си и него мъчиш.
Дядо ме поглежда учудено:
- Как да не го мъча? Я го виж какви рамена има. Два пъти като се завърти в наказателното и ще направи дупка, та трима да минат. А, себе си не мъча. Това ми е работата.
Наистина, това му беше работата. По едно време беше станал специалист по вкарване на отбори от “Б” в “А” група. Успяваше да зарази с хъс футболистите. И с Киро Миланов успя. Направи футболист от него. Е, не от междузвездна величина, но по-късно години игра в “Левски”, голмайстор стана. А, дядо ми продължи да си тренира отборите. Той затова си имаше хъс. Далеч бяха останали годините прекарани в “Левски”, като играч и треньор. Всички го уважаваха, но имам чувството, че му имаха страх. Иначе, галено му викаха Баба Рада. На 70 години да тичаш с играчите по терена – е затова ако не трябва хъс...
То, хъса не е само да тичаш като изоглавен по терена, да скачаш в краката на съперниците и да си просиш жълти картони. Спомням си един германски футболист. Герд Мюлер. Пълна физическа противоположност на Киро Миланов – дребен, крив, и като в ранния период на Киро нито особена техника, нито спринт, нито удар имаше. Можеше само едно - да вкарва голове. Е, как го правеше този номер беше тотална загадка. Той просто знаеше къде е нужното място, където да застане в точния момент. Оставаше само да подложи на пътя на топката подходяща част от тялото си. Не беше гюмеджия, защото беше много шавлив. Гюмеджия беше нашия Пепи Жеков. С достойнство си разхождаше коремчето, добре оформено особено, през последните години и чакаше да му падне. Ама паднеше ли му... Буфффф!

Стига толкова, че повече ме хваща яд. Отива да си сипя още една чаша вино.
Хайде, наздраве! А?

_________________
Ако искаш да станеш звезда - сядай на елхата!!!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 18, 2006 6:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 2:11 pm
Мнения: 11
Местоположение: Sofia
DUPNICA SOUTH-WEST написа:
КИРО МИЛАНОВ: МИЛКО БАЛЕВ МЕ ЗАТРИ!
Нямам идея къде е давано това интервю, аз го открих в един форум. Ако някога е качвано тук - сори за повторението.


Интервюто е публикувано във вестник "Шоу", но в случая източникът не е важен. Заради него сутринта закъснях за работа.


Преди време журналист пита Миланов:
- Kak ще коментираш факта, че всички бранители играят изключително грубо срещу теб?
Киро Миланов отговаря в типичния си стил:
- Колкото повече ме ритат, толкова по-здрави ми стават краката!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2006 12:02 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 2:11 pm
Мнения: 11
Местоположение: Sofia
„А“ група----------------------82 мача – 41 гола
Купата на България------- 10 мача – 7 гола
КЕШ----------------------------4 мача – 3 гола
КНК-----------------------------6 мача – 14 гола
УЕФА----------------------------8 мача – 1 гол

:arrow: Шампион на България през 1974г. и 1977г.

:arrow: Носител на купата на страната 1976г. и 1977г.

:arrow: Голмайстор на „A“група през 1974 с 19 гола

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2006 8:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 4:42 am
Мнения: 86
Местоположение: gerena.hood
Evala za temata

_________________
gerena.hood


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 8:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 8:31 am
Мнения: 1829
Местоположение: Там, под синьото небе
Не видях подобна тема и реших да пусна такава .. Редно е да почетем този велик левскар :
"На 62-годишна възраст почина днес бившият национал и легенда на "Левски" Кирил Миланов.

Байко е роден на 17 септември 1948 г. в Дупница. Играл е за Марек (1966-1971), Академик (София) (1971-1973) и "Левски" (1973-1978). Шампион на България през 1974 и 1977 с "Левски", носител на купата на страната през 1976 и 1977 г.

Голмайстор на българския шампионат през 1974 г. с 19 гола за "Левски", втори през 1971-а с 25 попадения за Марек.

През 1976-а влиза в историята на "Левски", след като вкарва 6 гола в един мач в европейските клубни турнири - срещу финландския Рейпас (Лахти) ("сините" бият с 12:2). Става голмайстор на турнира за КНК с 14 гола. За националния отбор има 21 мача и 4 попадения.

През 1977 година по нареждане на Милко Балев е наказан до края на живота си да не се занимава с футбол! Поводът е сбиване с футболиста на Локомотив (София) Йордан Стойков-Бумбо, който играе изключително твърдо, а на моменти откровено грубо срещу нападателя на "Левски". След това му е разрешено да играе, но само в евротурнирите и за националния отбор. Така ненавършил още 30 години, кариерата на Миланов е прекършена завинаги. Дълги години след това на "Герена" публиката продължаваше да пее за своя кумир и любимец. "Върнете Киро, Киро Миланов-любимецът на нашата публика", няколко години се пееше този рефрен без ефект"
Поклон пред паметта ти :smt089 :smt089 !

_________________
Цитат:
"Никога не съм откраднал и една стотинка. Точно обратното. Това беше само даване. Александър Томов никога в живота не пипа чуждо."


Последна промяна Bullseye на Вто Яну 25, 2011 8:50 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 8:49 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 8:52 am
Мнения: 26474
Местоположение: София
Доколкото знам, още държи рекорда за най-много голове в един мач в ЕКТ.
Мир на праха му :(

_________________
Само Левски - българското "Добър ден"!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 8:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Мир на праха му!

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 9:43 pm
Мнения: 823
Върнете Киро,Киро Миланов...любимеца на нашта публика!Лека му пръст!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 15, 2008 10:42 am
Мнения: 3845
Лека му пръст! :(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:49 pm
Мнения: 6938
Местоположение: Монтана
Никога не съм го гледал, но знам, че е бил прекрасен човек!!! Мир на прахта му!!! :(

_________________
www.metacafe.com/watch/1136373


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 8:52 pm
Мнения: 11743
Поклон пред паметта му :(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21253
Лека му пръст, тъкмо прочетох тъжната новина :(

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:15 pm 
Offline
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 9:00 pm
Мнения: 12449
Поклон пред паметта му :(

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15065
Росен написа:
Доколкото знам, още държи рекорда за най-много голове в един мач в ЕКТ.
Мир на праха му :(

Бог да го прости!

Кирил Миланов е рекордьор по вкарани голове не само в един мач от ЕКТ, но и в цялото годишно издание на КНК.

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15065
Като сме в темата за Кирил Миланов, няма ли кой да коментира как играч на "отбора на всички власти" е наказан със спиране на състезателни права до края на живота му?

А по-големите от вас да помнят случая с Ламята, на когото спряха състезателните права за 2 години само защото не искаше да играе при прасетата? Помня, че по него време Ламята беше национален състезател и в разгара на кариерата си.

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
.


Последна промяна subata на Вто Яну 25, 2011 9:35 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:25 am
Мнения: 6434
Местоположение: Х Х Х
Да почива в мир. :(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
Ако някой разбере за часа на погребението нека каже.


Последна промяна subata на Вто Яну 25, 2011 9:35 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:34 pm
Мнения: 14817
Дано да е на по-добро място.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 8:29 pm
Мнения: 1956
Светла му памет.
Цитат:
"Цецо, бягай до вашия стадион и донеси таблото, че това тук няма да стигне".

Може и да се бъркам, но това май го беше казал Сашо Костов ;)

_________________
НАЦИОНАЛНО МОЩНА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Още една легенда си замина доста рано и в забрава. Поклон и нека почива в мир.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 15, 2010 11:57 pm
Мнения: 341
Почивай в мир...

_________________
ЛЕВСКИ-това сме НИЕ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
Гъби написа:
Светла му памет.
Цитат:
"Цецо, бягай до вашия стадион и донеси таблото, че това тук няма да стигне".

Може и да се бъркам, но това май го беше казал Сашо Костов ;)


Прав си.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 6:00 pm
Мнения: 4339
Николай написа:
Почивай в мир...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 9:22 pm
Мнения: 3078
Светла му памет! :levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 9:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 04, 2010 3:34 pm
Мнения: 3942
Местоположение: София Норд
Почивай в мир!

_________________
ЛЕВСКИ СОФИЯ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 10:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 3:42 pm
Мнения: 486
Местоположение: София
Нека почива в мир !

_________________
ЛЕВСКИ СОФИЯ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 10:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Отрови ме новината.ДЛЪЖНИ сме да отидем на погребението.Почивай в мир ,Байко

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 10:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Един беше Киро, Киро Миланов!
Легендите не умират !

....мир на праха му.... :cry: :| :|

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com