forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 2:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 06, 2007 10:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 5:51 pm
Мнения: 214
Ето ви уникални клипчета с уникалните отигравания на Гонзо. Още се чудя защо не го викат в националния.

:arrow: http://youtube.com/watch?v=NZ6OnLab7Gc
:arrow: http://youtube.com/watch?v=U6lLRu5a0t8
:arrow: http://youtube.com/watch?v=04jRM8FMKV
:arrow: http://youtube.com/watch?v=zLPWioDOfRE


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 6:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19484
Георги Иванов: Напуснах Левски, защото трябваше да бъда резерва на Домовчийски

13 януари 2008 | 17:35 | Агенция "Фокус"

София. Напуснах Левски през пролетта на 2007 г., защото трябваше да бъда резерва на Валери Домовчийски. Това заяви нападателят на хърватския Риека Георги Иванов – Гонзо в предаването „Спортен свят” по Нова Телевизия. Бившият футболист на Левски разкри, че Домовчийски е бил с приоритет за старши треньора Станимир Стоилов. „Не можех да си позволя да бъда резерва. Иначе Валери е добър футболист и има качества, но трябва да работи върху физиката си. Разделихме се съвсем приятелски, човешки и нормално с Левски”, добави Иванов.Той каза още, че не може да бъде резерва на когото и да било, дори на капитана на българския национален отбор Димитър Бербатов. „Аз няма да бъда резерва на нито един футболист в нито един отбор, дори на Бербатов. Може и това да се дължи на самочувствието ми. Той (бел. „Фокус”: Бербатов) е един от най-добрите нападатели в Европа и Тотнъм не е отбор за неговите качества.”
„Аз съм приключил с националния отбор. Това го казах, още когато треньор бе Пламен Марков. След това Стоичков ме попита дали мога да помогна и аз се съгласих. Играх срещу Швеция на „Васил Левски” (0:3). В следващите два-три мача бях оставян резерва”, допълни Георги Иванов, който смята, че най-добре селекционер на България да бъде чужденец. „Във футбола няма заслуги, а трябва да даваш всичко от себе си.”
„В България всичко от единия полюс отива на другия. Такъв е случая с Левски. След отпадането от Тампере, играчите на Левски се превърнаха от най-добрите в най-големите некадърници”, каза още Гонзо. Той уточни, че има още една година договор с Риека. „Ще играя футбол, докогато почувствам, че вече нямам сили.”Любимецът на „синята” публика заяви, че е получил още една седмица почивка от треньорския щаб на Риека преди да започне зимна подготовка. „Започнах да тичам в София.” Иванов каза, че семейството му живее в България, а в Хърватия живее сам. „За в бъдеще може да се завърна в Левски”, заяви още Георги Иванов – Гонзо.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2008 12:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 10:37 am
Мнения: 895
Местоположение: София, НАЦИОНАЛЕН КЛУБ НА ПРИВЪРЖЕНИЦИТЕ
Динамо (З) дава €600 000 за Гонзо
14 ян. 2008 10:56
Ръководството на Риека е отхвърлило оферта от шампиона на Хърватия Динамо за Георги Иванов, твърди "Стандарт".

Тимът от Загреб е бил готов да брои за него 600 000 евро. Треньорът Златко Далич обаче се опънал и обявил, че не иска да се разделя с българина.

Освен това Риека е единственият по-сериозен конкурент на Динамо в първенството, въпреки че изостава на 12 точки от лидера.

Далич дори позволил на Гонзо да закъснее една седмица на подготовката, а освен това го уредил с чисто нов служебен автомобил. Българинът замина вчера за Хърватия.

_________________
СВИНЕ МИНЕТ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2008 2:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 10:37 am
Мнения: 895
Местоположение: София, НАЦИОНАЛЕН КЛУБ НА ПРИВЪРЖЕНИЦИТЕ
по-добре да е част от голям отбор , отколкото звезда в по-слаб ...

_________________
СВИНЕ МИНЕТ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2008 3:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10745
Хм, а бе майтапа на страна, ама в Риека си се представя изглежда на сериозно ниво, защото отзивите на феновете по тубата са доста добри. А аз лично най-много на тях вярвам :roll: .

Преди видях, че на myspace си Гонзо е сложил плакат на Риека, дано там да е щастлив, че не му вървеше никак на вънка.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2008 6:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 1:59 pm
Мнения: 2206
Добре ще е всички играчи да имаха неговия хъс.....

_________________
ВЕРЕН НА ОТБОРА СИ ДОКРАЙ! АЗ НЕ ЩЕ ГО ПРЕДАДА, ЗА НИЩО НА СВЕТА!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2008 8:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:17 am
Мнения: 2810
Местоположение: ИЛИНДЕН, СОФИЯ
Цитат:
Нема да е зле да премине в отбор като Динамо З. Ей ги носители на УЕФА през летото на 67ма :lol:


Динамо Загреб е най-класният отбор в Хърватска в момента, не разбрах това майтап ли беше или какво :?

_________________
Най-горещите места в Ада са запазени за тези, които във времето на дълбока морална криза запазват своята неутралност!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2008 12:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 2:59 pm
Мнения: 167
Местоположение: София
[color=#0040BF ГОНЗО ЗАВИНАГИ НОМЕР ЕДНО В МОЕТО СЪРЦЕ!!!! :smt007 [/color]


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 18, 2008 11:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 7:31 pm
Мнения: 379
Местоположение: Варна
Гонзо: Готов съм да се върна в Левски
Вто, 2008-03-18 19:13

Идолът на "синята" публика Георги Иванов - Гонзо не изключва възможността да се завърне отново на "Герена". Той има действащ договор с настоящия си клуб Риека до края на календарната 2008-а.

По-рано се появи информация, че наставникът Станимир Стоилов е изявил желание таранът отново да заиграе със синята фланелка.

"Винаги съм казвал, че ако се върна в България ще играя само в Левски и никъде другаде. Левски е отборът на сърцето ми и винаги съм готов да играя със синята фланелка", е заявил Гонзо пред електронното издание "Дон Балон".

"Все пак имам действащ договор с Риека, който изтича в края на календарната година, пък и никой от ръководството на Левски не е разговарял с мен и не ми е предлагал каквито и да е оферти. Това, че съм говорил с Мъри не значи нищо, тъй като с него сме бивши съотборници, а след това ми беше и треньор", уточни Иванов.

"Сигурен съм, че хората, които сега са начело на клуба знаят как да да се оправят в ситуацията, в която отборът попадна. Не съм съгласен, че в двата мача Литекс ни е надиграл, както чета и слушам по медиите. Гледах и двете срещи, и мога да кажа със сигурност, че в тях Левски просто нямаше шанс. Първият мач за Купата беше съвсем равностоен, докато във втория направо ги смачкахме, но липсата на шанс си каза думата. Така е във футбола, като не ти върви, каквото и да правиш спортното щастие отива при съперника", каза още кошмарът за вратата на вечния съперник лит(*кс-етрополе от близкото минало.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 19, 2008 11:49 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 11:07 pm
Мнения: 29
гонзо си е гонзо,дано от ръководството не се ослушват а да си развържат кисиите и да привлекат гонзо и бардон,след пролетния полусезон боретп навярно няма да продължи , и ще има нужда от старо куче което има опит и най-вече хъс за да надъха младите!!!! от тв има нужда левски в момента :smt006

_________________
Л=Любов+Лоялност+Лидерство
Е= Единство+Елит+Ентусиязъм
В= Вярност+Воля+Възход
С= Сила+Смелост+Святост
К= Красота+Колос+Класа
И= Истина+Идеал+Икона


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 19, 2008 8:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 02, 2007 9:07 pm
Мнения: 2653
Абе, не се научи да пишеш Левски с главна буква!Сега ме удивли, дори имената пишеш с малка! :shock:

_________________
САААМО СИНИТЕ ШАЛЯЛЯЛЯ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2008 9:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 5:51 pm
Мнения: 214
http://www.myspace.com/georgiivanov


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2008 9:53 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 22, 2006 3:08 pm
Мнения: 579
Винаги съм го казвал .. няма думи да опишат чувствата донесени ми от тоя човек . Винаги за мен е добре дошъл в ЛЕВСКИ .. Тоя хъс , злоба , мачкане на свинете .. няма втори такъв.
Поклон :wink: :!:

_________________
:drinkb :lsfc4


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 6:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19484
Гонзо: Абсурд е да изнудвам Левски - та аз съм Георги Иванов

През последните седмици се появиха информации, че най-големият любимец на левскарската общност Георги Иванов-Гонзо е пред третото си завръщане на стадион „Георги Аспарухов". Някои медии разпространиха как ръководството вече е разговаряло с Гонзо и той се бил съгласил, но уж настоявал да получава годишна заплата от 300 хил. долара, колкото е възнаграждението му в хърватския клуб „Риека". Успоредно с това тръгна информацията, че шефката на „Локомотив" (Пд) Галя Топалова също била готова с примамлива оферта за 31-годишния легендарен голаджия.

Гонзо, вярно ли е, че от лятото се връщаш в България?
- Сто на сто ще се върна през лятото, за да почивам на някой от нашите курорти. В България имам много приятели, с които искам да се срещна, а невинаги ми остава време. Така че през лятото ще се постарая така да си организирам ангажиментите, че да се срещна с повече приятели.

Феновете на Левски едва ли се интересуват толкова на кой курорт ще почиваш, а дали си готов отново да облечеш синята фланелка.
- Казвал съм много пъти, че за мен да играя за Левски е нещо специално и винаги съм го правил с огромно удоволствие. Колкото до това дали това би могло да стане от лятото - да, това може да стане винаги, защото за мен Левски е едно от най-съкровените неща. Друг е въпросът, че с никого не съм преговарял за подобно завръщане и едва ли сега е времето за подобни разговори.

Защо да не му е времето?
- Винаги съм държал на ангажиментите си, които съм поел. До 31 декември имам договор с хърватския клуб Риека и мисля как да съм по-полезен на този отбор. Колкото и да обичам Левски, гледам да не мисля за „Герена", защото това ме разконцентрира. Никога не знаеш какво може да ти поднесе животът. Връщайки лентата назад, не съжалявам, че избрах Риека. Тук съм щастлив, хората ме харесват и се опитвам да им се отблагодарявам с играта си.

Някои медии писаха, че условието ти да се върнеш в Левски е да получаваш заплата от 300 хил. долара, каквото е възнаграждението ти в Хърватия.
- Пълни глупости. Никога не съм поставял финансови условия, когато става дума за Левски. Очевидно се търсят сензации. В случая пречката не са пари, а това, че от една страна, имам договор с Риека, а от друга - никой не ме е търсил с конкретно предложение. Не съм от най-богатите, но имам достатъчно пари, за да не мисля за тях, когато става дума за Левски.

Как ще отговориш на информациите, че шефката на „Локомотив" (Пд) Галя Топалова ще те примами с неустоимо предложение?
- Колко неустоимо ще е (смее се). С Локомотив ме свързват много неща и това е вторият клуб, към когото имам топли чувства в България. Но в родината си ще играя само за Левски и това не подлежи на коментар. Веднъж щом си облякъл синята фланелка, после никога не би я сменил с друга. Поне аз съм така.

Мнозина смятат, че трябва да си сърдит на Станимир Стоилов и Наско Сираков за това, че при последния ти престой в Левски беше резерва.
- На никого не съм сърдит. Разбрах, че политиката на клуба е да се налага Валери Домовчийски и приех това положение. В същото време не съм футболист, който може да е резерва на когото и да било, дори на капитана на националния отбор. Затова се споразумяхме с ръководството да си тръгна без излишен шум и без да се създава излишно напрежение. Аз съм Георги Иванов и не мога да бъда резерва. Ако усетя, че нямам сили да играя на високо равнище, сам ще си тръгна от футбола. С Наско и Мъри отношенията ни са отлични. Със Стоилов дори се чуваме по телефона, но пак повтарям - за трансфер не сме говорили.

Следиш ли представянето на „Левски"?
- Най-внимателно. Гледам много мачове на моя отбор, когато имам възможност, разбира се. В двата двубоя с Литекс „сините" имаха невероятен малшанс. В първия двубой за Купата на страната двата отбора бяха равностойни, докато в срещата за първенството направо ги смачкахме, но не можахме да си вкараме положенията.

Ти щеше ли да се разпишеш, ако в тези мачове беше на терена?
- Най-некоректно е да коментираш какво е можело да направиш, ако си на терена. Това е Божа работа. Левски има отлично ръководство и разполага с много добри футболисти, които скоро ще намерят рецептата как да излязат от кризата и отново ще заемат първото място, защото то най-много им прилича.

Тази година битката на бившите ти съотборници е за второто място.
- Загубихме първенството през есента, когато позволихме на лит(*кс-етрополе да натрупа солиден аванс. Това вероятно е обезверило момчетата. Не съм човекът, който трябва да дава рецепти, но от годините си във футбола съм разбрал, че всяка смяна на поколенията е съпътствана от катаклизми. И сега в Левски има известни сътресения, но те не са чак толкова обезпокояващи.

В Риека играеш като халф, а не като типичен таран. Как се чувстваш на новата позиция?
- Треньорът прецени, че мога да действам изтеглен зад двамата нападатели и това ми се отдавало добре. Дано да е така. Ако трябва, и защитник съм готов да играя, щом треньорът прецени, че ставам за тази работа. Във футбола тежката дума има наставникът.

В последния кръг срещу Интер (Запрешич) получи червен картон.
- Не ми се случва често и затова съм много ядосан, че оставих съотборниците си в трудна ситуация. Загубата с 1:2 ни костваше третото място и сега сме четвърти, въпреки че много скоро ще се върнем в тройката и ще атакуваме сребърните медали в първенството.

Мислиш ли да се върнеш в националния отбор?
- Националният отбор е затворена страница за мен. Мога единствено да пожелая успех на момчетата в световните квалификации.

Заради Пламен Марков, с когото бяхте в конфликт, ли казваш това?
- Не, здраво съм стъпил на земята и мисля, че времето ми за националния отбор вече е минало. Не изпитвам лоши чувства към Пламен Марков. Той сам си решава кого да повика, защото после носи отговорността за резултатите.

Коментираше, че първият тим трябва да бъде воден от чужденец.
- Без да искам да обидя Пламен Марков и когото и да било другиго, продължавам да мисля, че чужд треньор щеше да е най-добрият избор. Някак си у нас винаги сме разделени на лагери и българинът при всички положения има врагове. Докато чуждестранният специалист щеше да тръгне с бонуса, че няма противници от самото начало и това щеше да е полезно за авторитета му дори пред самите футболисти.

Интервю на ИВО ДИМИТРОВ, 168 часа

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 7:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 9:30 pm
Мнения: 3167
винаги когато чета интервюта на Гонзо зад граница, само се ядосвам, че един от най-големите ни любимци още играе, но не за нас...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Апр 13, 2008 8:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 22, 2006 3:08 pm
Мнения: 579
Selqnina s koleloto написа:
Гонзо: Абсурд е да изнудвам Левски - та аз съм Георги Иванов...

Следиш ли представянето на „Левски"?
- Най-внимателно. Гледам много мачове на моя отбор

...
Интервю на ИВО ДИМИТРОВ, 168 часа



Няма кво повече да коментирам ... ГОНЗО ЗАВИНАГИ :idea:

_________________
:drinkb :lsfc4


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 14, 2008 11:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Дали ще доживя да се пръкне втори като него в Левски... :(

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 15, 2008 11:30 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 3:07 pm
Мнения: 724
Местоположение: До Герена
Цитат:
Как ще отговориш на информациите, че шефката на „Локомотив" (Пд) Галя Топалова ще те примами с неустоимо предложение?
- Колко неустоимо ще е (смее се).
:smt005 :smt005

_________________
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 3:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 11:01 am
Мнения: 2737
Айде ГОНЗООООООО пак в ЛЕВСКИ! Само дето може да няма прасета които да мачка :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 3:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19484
Гонзо ли ще е капитан през новия сезон , или Живко.

По изказванията на Вуцов , Боримиров и Батков май лентата ще носи Гонзалдо :smt007 :smt007

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 5:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 15, 2008 11:17 pm
Мнения: 613
Гонзо та... леле нямам търпение да го вида как пак ще накаже свинете :8)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 5:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19484
LSFC написа:
Selqnina s koleloto написа:
Гонзо ли ще е капитан през новия сезон , или Живко.

По изказванията на Вуцов , Боримиров и Батков май лентата ще носи Гонзалдо :smt007 :smt007

Значи изказали са се треньора, изпълнителния директор по спортно-техническите въпроси и президента на ЛЕВСКИ и ти питаш forum.LEVSKI.bg дали ще е така :roll:


В смисъл , все още не са казали директно , че той ще е капитан.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 6:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19484
Намерих отговор на въпроса си :arrow:
Цитат:
Взимат капитанската лента на Живко Миланов
Настоящият капитан на Левски Живко Миланов най-вероятно ще му бъде отнета в полза на Георги Иванов, намекна наставникът на сините Велислав Вуцов. "Аз съм привърженик на демократичния избор. Ще имаме не един, а трима-четирима капитани. Първи ще е този, който бъде демократично избран. Е, и аз ще предложа един. Предполагам не се съмнявате кой ще е той", коментира Вуцов като по този начин призна, че ще лобира за Гонзо като капитан на Левски.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 7:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 21, 2008 11:42 pm
Мнения: 11
Няма по подходяща фигура за капитан от ГОНЗО.Той в последните 10-ина години е доказъл че е истинския лидер,сърцето и душата на отбора.Присъствието му на терена показва сигурност и стабилност.А на младите ще вдъхне респект.Независимо че вече е на възраст просто появата му на терена показва класа.За мен лично на него най-много му приляга определението: "Гордостта на народа".Това е играча който винаги се раздава до край и един от малкото които живеят за ЛЕВСКИ.Успех Гонзо-наистина си завинаги един от нас


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 23, 2008 8:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 02, 2007 9:07 pm
Мнения: 2653
ееее, жалко прасетата ги няма, да му се порадват малко на Гонзо :twisted:

_________________
САААМО СИНИТЕ ШАЛЯЛЯЛЯ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 24, 2008 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 29, 2008 6:27 pm
Мнения: 79
Най накрая един човек със сърце който ще се раздава на терена ако ще и да умре.Да внимават тези който се скатават по терена,че човека ще ги мачка


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 1:22 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:21 pm
Мнения: 84
:lol: Номер 14!Абе това кво означаваше,че май свиньовците не знаят,а? :lol:
Гонзо - завинаги един от нас!Сектор "Б" - твоят втори дом!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юни 29, 2008 9:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 8:17 pm
Мнения: 1013
Местоположение: София
Левски май остана единственият клуб у нас, който произвежда легенди

Желю Станков

Проблемът на давещите се е на самите давещи се и в тази връзка за Левски бе много добре, че не се наложи да доказва, че има сестра, тъй като самите удавници от „Борисовата градина” си признаха, че не могат да плуват. Така във въздуха отново има достатъчно кислород, в чешмите отново потече вода, слънцето изгря със същата сила, всички ние си нормализирахме дишането и живота си продължи с пълна сила.

Това, че Левски е фаворит за шампионската титла за следващото първенство не е заради самоунищожителния процес при вечния враг, нито пък причината се крие в това, че другите конкуренти имат нови треньори. На „Герена” преди няколко дни един нов директор представи един нов футболист, а отвън близо хиляда души изпитаха онази тръпка, която се появява винаги, когато сините се съберат за първа тренировка.

Последно сравнение с основния противник: На сбирката в Парка на свободата имаше един автобус хора, половината от които хвърляха някакви пиротехнически артикули по футболистите си или само те си знаят по кого.

Левски е един по-особен клуб, където уважават любимците си, независимо какво се случва в определения момент. Със сигурност Даниел Биримиров и Георги Иванов си даваха сметка, че излизайки от залата за пресконференции ще видят публиката отвън, която иска от тях не просто да бъдат директор и футболист и след като единия връчи фланелката на другия да бъдат основата на новия Левски. Говорим за основа, а не за нещо временно, защото е ясно, че от тук насетне много неща ще зависят точно от тях двамата.

Много хора биха се отдръпнали, ако бяха на мястото на Боримиров, но наистина - да седнеш на такъв стол се иска не просто да си любител на високите скорости, защото да бъдеш спортен директор си е отвсякъде екстремно изживяване. А Боримиров е точно такъв тип – неговите принципи са три: диспиплина, дисциплина и пак дисциплина. Мнозина съзряха в неговото назначение известна доза риск най-вече поради липсата на опит, но доскорошния футболист има достатъчно спортна злоба, за да се справи. Няма да е правилно да му даваме оценки още от самото начало, това трябва да стане когато направи две-три селекции, когато смени един-двама треньори, когато се ошлайфа в административната част и когато вдигне няколко трофея като ръководител. Със сигурност ще има такива, които ще потърсят сметка на Боримиров още това лято, ако се окаже, че някой от новите попълнения не пасва или нещо в играта на отбора не се получава, но никой не е застрахован от грешки, дори и опитните началници.

През новото първенство Левски ще разполага с един Боримиров и на терена що се отнася до това в състава да има футболист, който да се набие на око дори от зрител, който е дошъл за първи път на стадиона. Има играчи, на които си им личи, че от първата до последната минута единствената им мисъл е как да спечелят победата. Такъв бе доскорошния капитан Боримиров.

Сега лентата ще бъде носена от синия гладиатор, от идола на публиката, от неповторимия Георги Иванов. Струва ми се, че след време мнозина с гордост ще заявяват, че са живели по времето на състезателната кариера на Гонзо, защото легендите не се купуват от магазините, те се раждат. Виждали сме го да се бори до последна капка кръв дори и в буквалния смисъл на израза, виждали сме го да пори въздуха с победоносната си походка и се надяваме тези около него да прихванат поне малко от непрекъснатото му желание да бъде първи.

Георги Иванов е от личностите, заради които е снимана онази реклама на кредитни карти – билет за мач - толкова, фланелка - толкова, да отидеш на стадиона да гледаш Гонзо – безценно. Наистина има неща, които не се купуват с пари. А Георги бе един от малкото български футболисти, които удържаха на думата си и не преминаха в друг отбор у нас, въпреки че са му предлагали чували с пари. Историята обича героите и оценява тези неща.

Левски имаше нужда от това да си върне завинаги Гонзо, който един ден ще стане или треньор или директор. Левски имаше нужда и от Боримиров. Левски е клубът, който има най-добра структура и организация в България и изобщо това май е единственото място у нас, което продължава да произвежда футболни легенди. А това е много повече от титлите, петолъчките, черно-белите успехи под шапката на партията-държава и измислените съвременни герои с извадени джобове.

_________________
"It was like a church in there as only the truly lost sit in bars on Tuesday mornings at 8:00 a.m."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 4:42 pm
Мнения: 443
Местоположение: София
Много хубава статия :!: Браво на Желю Станков :!: :!: :smt038 :fgod :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 12:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 14, 2005 5:25 pm
Мнения: 833
Гонзо!Само това може да се каже. :smt004

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com