forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 12:49 am 
Я вижте кво намерих...Всъщност може и всички да го имат, но аз поне никога не съм виждал хубава (гадно звучи) снимка от погребението на Гунди и Котето.Да не кажа, че май и не съм виждал повече от 1-2 много малки и с много лошо качество.Ако някой има още, нека ги пусне??? И нека истинските лидери след левскарите, хора като гил галад, бай Иван и други от дъртите да разкажат нещо за погребението или поне спомените на бащите си!?
Въпреки пълното затъмнение от ДС може ли да се говори за някаква обективно сметната бройка хора на погребението?


Изображение


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 1:06 am 
Цитат:
из стенограмата на съвместно заседание на Политбюро на ЦК на БКП с колегиума на МВР от 13 юли 1971 г., говори другаря Тодор Живков:
Някои другари твърдят, че такова погребение в България не е имало. 150 000 души не са участвали в шествието при погребението на Георги Димитров.

Др. Солаков, не си ли зададе въпроса, че всички тези хора работят някъде, че те трябваше да напуснат своите научни институти, учреждения, фабрики за това погребение? Не ти ли е известно на тебе, че такива спортисти като Аспарухов и Котков са достатъчно известни и не е нужно да се лепят афиши и да се призовават гражданите да участват в погребението, че не е необходимо да се провежда тази хитрост, че на стадиона ще се проведе голямо поклонение? Такова поклонение не е имало. Оттам се е разгърнала манифестацията. Наредил си административно целият ръководещ състав на министерството да участва. Защо извърши погребението в часа, когато погребваха съветските космонавти? Защо трябваше да огорчат съветските хора, на какво основание? Ние уважаваме всички талантливи хора в нашата страна, в това число и футболистите, но не можем да търпим и няма да търпим да се издигат други кумири за нашата младеж и за народа освен тези, които партията издига.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... 6&id=00005


:smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 1:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Ужас. Дано се пържи в ада правешкия тарикат. Няма нищо по-гнусно от комунягите. Нищо. Роден съм в годината на смъртта на Гунди и Котето, баща ми ме заведе на мач за пръв път 3 години след това. Говорил ми е много за тях, но според мен няма как да се опише. Жалко, че сме живяли в такава противна държава, жалко че продължаваме да го правим. Жалко, че червените боклуци ни оставиха в наследство снимки и филми на Брежнев, Сталин, Георги Димитров, Тодор Живков и тям подобна измет, а няма нищо читаво за Гунди и Котето. Жалко, че потомците на същите червени боклуци продължават да очернят паметта на двама велики спортисти. Завиждам на хората, които са ги гледали и ги помнят.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 2:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 1:15 pm
Мнения: 3686
Makedonija написа:
Цитат:
из стенограмата на съвместно заседание на Политбюро на ЦК на БКП с колегиума на МВР от 13 юли 1971 г., говори другаря Тодор Живков:
Някои другари твърдят, че такова погребение в България не е имало. 150 000 души не са участвали в шествието при погребението на Георги Димитров.

Др. Солаков, не си ли зададе въпроса, че всички тези хора работят някъде, че те трябваше да напуснат своите научни институти, учреждения, фабрики за това погребение? Не ти ли е известно на тебе, че такива спортисти като Аспарухов и Котков са достатъчно известни и не е нужно да се лепят афиши и да се призовават гражданите да участват в погребението, че не е необходимо да се провежда тази хитрост, че на стадиона ще се проведе голямо поклонение? Такова поклонение не е имало. Оттам се е разгърнала манифестацията. Наредил си административно целият ръководещ състав на министерството да участва. Защо извърши погребението в часа, когато погребваха съветските космонавти? Защо трябваше да огорчат съветските хора, на какво основание? Ние уважаваме всички талантливи хора в нашата страна, в това число и футболистите, но не можем да търпим и няма да търпим да се издигат други кумири за нашата младеж и за народа освен тези, които партията издига.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... 6&id=00005


:smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078

Радвам се на живота си такъв какъвто е и съм благодарен, че не съм роден по ония времена, сега да разправям колко по-добре е било и как газта е била 21 ст.

_________________
...стадото е там, където правите са криви, а общото мнение - закон...
Къде сте виждали Пеевски или Бойко на стадиона? :smt042
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 1:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 3:23 am
Мнения: 2700
Местоположение: София
По спомените на майка ми броя хора е бил невъобразим. Тя също е била там, някъде околко стадиона.
Съдейки по описания на очевидци и колкото има запазени снимки говорим за най - малко четвърт милион души, участвали в поклонението на стадиона и шествието до Централни гробища. Може и повече.

_________________
И рече Бог: "Само "Левски" !
И направи небето синьо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 2:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 48817
Местоположение: ШОПландия
Anarion написа:
По спомените на майка ми броя хора е бил невъобразим. Тя също е била там, някъде околко стадиона.
Съдейки по описания на очевидци и колкото има запазени снимки говорим за най - малко четвърт милион души, участвали в поклонението на стадиона и шествието до Централни гробища. Може и повече.

Така ми свидетелстват и тук, въпреки, че са били на по 10 г :bigok
Тогава и буферите са били много повече в сравнение със сега и масата от хора наистина е била голяма, но цифри никой не помни...

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 2:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 3:16 pm
Мнения: 39056
Местоположение: Фаноса ти
Седем:Едно написа:
Роден съм в годината на смъртта на Гунди и Котето, баща ми ме заведе на мач за пръв път 3 години след това.

:smt017 Нали ми беше набор :ohmygod

_________________
Without music, life would be a mistake.
Nietzsche


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 8:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 48817
Местоположение: ШОПландия
Значи, попитах сега "старците". Те са били на по 14-15 години тогава и майка ми даже е ходила на шествието. Въпреки изявленията на ТЖ, цитирани тук от стенограма, той не е успял да наложи волята си и Гунди и Котков е са били погребани като герои със всички полагаеми почести и неща, както си му е бил редът тогава. Насилствено или не Гунди се е водил офицер и са го погребали с необходимите там почести. Твърдения, че са били потулени нещата и не било говорено с възхвала по медии и т.н. не са верни. Малката група прасета начело на Политбюро не са явно посмели да посягат на легендите и да заглушават нещата, за да няма недоволство, естествено. Един комшия на баща ми от Свобода даже свлил некролог от стълб за спомен :shock:

Баща ми каза, че имало няколко документални филма от тогава за погребението, един от които даже го давали в последните години. Има ги сигурно в архива на знаете коя телевизия и който се интересува, предполагам може да ги получи. Не вярвам на годишнината да не се излъчи нещо.

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 9:37 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:17 am
Мнения: 9412
За първи път видях снимките от погребението във филма "Ние сме Левски" и бях ей така. :shock: За мен това е най-силния момент в целия филм.

_________________
ВЕРЕН НА ОТБОРА СИ ДОКРАЙ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 10:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 10:33 am
Мнения: 1642
Местоположение: София
Eric Cartman написа:
За първи път видях снимките от погребението във филма "Ние сме Левски" и бях ей така. :shock: За мен това е най-силния момент в целия филм.

:smt023
Напълно подкрепям!

_________________
Сърце, душа за ЛЕВСКИ София!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 5:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 3:29 pm
Мнения: 1224
Местоположение: Плевен
Бях в казармата. Не съм присъствал на поклонението и погребението, но гледахме вечерта репортаж по ТВ. Доколкото си спомням, имаше наказания в телевизията или поне така се говореше, че времето за излъчване е било по-дълго от това за съветските космонавти. Сигурен съм, че има доста записи в архива на държавната ТВ. Според мен затъмнението по случая започна по-късно, когато много хора от провинцията, неуспели да отидат на погребението, започнаха да ходят на гробовете на Гунди и Котков и да палят по свещичка.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 05, 2014 7:41 pm 
.


Последна промяна est1914 на Пет Юни 12, 2020 9:21 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 05, 2014 7:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 23, 2013 7:47 pm
Мнения: 2231
Може ли да се сканира материала?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com