forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2005 11:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 24, 2005 6:05 pm
Мнения: 8838
http://sektor-b.hit.bg/history-1.htm

http://info.datacom.bg/ultralevski/VIDEO/ - трябва да се види.

Сектор Б след мача ц(*ка 7:1 !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 16, 2005 4:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
да ама трябва някой като ЗАПОЗНАТ или ЗАПАДНЯК или STEFANOV
да разкажат за REAL HISTORY на агитката да кажем за 80-те години
като събития, екшъни, прякори, тартори и т.н
в смисъл хора които тогава са обикаляли България с яката тумба
че има доста разкази ама трябва да ги съберем в обща история...
щото сега са си само легенди а младото поколение не знае почти нищо
за славната тумба от 80-те години призната от всички в БГ за най-яката
агитка в България...........е тва ще е яко...

аре за 90-те и други можем да се включим със спомени
но просто си трябва cooperation :lol:

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 17, 2005 6:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 12:03 am
Мнения: 473
Местоположение: Sofia
Сега го прочетох за първи път. Не е зле, но има доста пропуснати и преиначени неща, а и доста глупости :) Идеята за история на агитката е добра и сам готов да дам всичко от себе си :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 17, 2005 6:50 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 6:47 pm
Мнения: 1117
West написа:
Сега го прочетох за първи път. Не е зле, но има доста пропуснати и преиначени неща, а и доста глупости :) Идеята за история на агитката е добра и сам готов да дам всичко от себе си :lol: :lol: :lol:


Ми давай да почваме. Вие разказвайте със Запознат за едно време, ние по-малките ще мушкаме по нещичко от последните години. И така пост по пост ще съберем парченцата от пъзела, а и ще направим нещо ценно. Жалко, че ги няма Западняк и Емигрант, много нещо можеха да кажат. :wink: Освен тва Коко също пише, но във форума на НФК...

Има много какво да се каже - "Името, името!" и сякакви други случки около гоненията на наште от комунягите, Кърджали, Велико Търново, Русе, Пловдив няколко пъти, тук около Герена с кюмурите, с папагалите, с Пирин. Ми де да знам, за тва се сещам... Ааа да, международно, Оли :wink:

Ся прегледах статията... Кво е тва за "Сините лъвове"? Аз знам за един клуб с подобно име, където са се събирали наште, но чак фракция? И че били антинази, разделения? За butchers е вярно като гледам. 8)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 18, 2005 12:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:44 pm
Мнения: 5220
Местоположение: София
Аре "старите", почвайте да разказвате за отминалите времена и да сглобите историята на сектор Б :wink:

_________________
"Нека запомним и се съобразяваме и за в бъдеще с факта, че загубата в 1913 и в 1918 година за българщината е по-малка от тая в 1944 година."
Иван Михайлов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 18, 2005 6:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
А по бира ще почерпите ли? :wink:

_________________
www.ultrasbooks.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 18, 2005 8:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Да, би било интересно някой да разкаже за DREAM EXPRESS-а до Русе. Трябва ни малко от стария опит, за да организираме нова мотриса... :lol:
Пазарджик и Кърджали също са интересни теми.
И най-вече мисля, че трябва да се спомене Ференцварош, защото се злоупотребява с този мач от всички страни.
Лично на мен ми е интересно колко ченгета след мача с Рейндърс са паднали от конете покрай националния стадион.
Бирата не е проблем. :wink:
Поздрави!

_________________
Манталитет, визия, действия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 18, 2005 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 11:52 pm
Мнения: 32
аз мога да споделя лични впечатления от едно гостуване в добрич,
началото на 90-те....такова яко меле с ченгета, местни пияндета, последвало от доста на брой (поне 20 , вкл. и аз) арестувани наши
не помня да е имало на български мач...тогава се убедих, че Левски-Варна са много яки пичове..
мога и за хасково да поразкажа..
за ференцварош- също, бях......
бе има за какво да си говорим, стига да има интерес...
само да отбележа, че спомените ми са накъсани, вероятно неправилно подредени във времето поради промишлените количества алкохол...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Значи, експресът за Русе е някъде началото на 90-те - не съм аз човекът, който трябва да разправя, но в общи линии е имало доста сериозно разфасоване на купета и местене на пътници по вагоните... :lol:
Иначе, ако някой се поразпише, няма да е лошо - аз лично ще архивирам историите и няма да се загубят.
Поздрави!

_________________
Манталитет, визия, действия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 11:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
кур

_________________
www.ultrasbooks.com


Последна промяна Еx-Запознат на Пон Мар 14, 2011 10:04 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 6:47 pm
Мнения: 1117
BULLET написа:
А от Стара Загора да имате някакви спомени? :lol:


Еми скорошно е - 11.09.1999г. От София тръгваме 3 рейса, по пътя се загубихме, тогава полиция нямаше с нас. Пристигаме в Стара Загора, някакво кафе близко до един парк с едни стълбички беше станало наше. Пиене, пеене, ние малките плъзнахме из града - http://img216.echo.cx/img216/4610/nemaiberoe6el.jpg. Некви се дървиха, ядоха бой, куките не моат ни осмирят по пътя към стадиона... Влизаме на стадиона на първа, секторът е култов, викаме яко. Гол от странична ножица на Биската Иванов, Пажин прехвърли стадиона, бихме. Нас ни държат докато другите се изнесат, но те почват да ни дразнят и да ни целят с камъни, при нас камъни също има. Побързаха да излязат. След това пред стадиона некви тръгнаха да се правят на мъже, куките им викаха "Ае бегайте бе, пак ше ви бият!". Махнаха се... След това по пътя за рейсовете некви скинове, метали и т.н. седят и гледат нагло... Изядоха неколко тупалки, куките ни скочиха, заградиха ни на площадчето пред стадиона да си чакаме рейсовете... След тва по пътя към София изпълнения и така 8)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 2:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Мамка му, на тоя мач в Стара Загора '99 на един от нашите му пръснаха главата с камък. Точно слизахме по стълбите към В сектор и го треснаха. Вървеше пред мен - дето се вика, падна ми в ръцете. После Кънчо го превързва - извади от някъде разни пудри и бинтове - и т'ва на стадиона! Подготвен! :lol:
А преди това целия стадион се изнесе пред нашия сектор да ни гледат каква сме сган - те тъкмо бяха влезли в А група. 35.000 души на мача - само това ще спомена! 2.000 наши. И около час минават бавно, спират и ни гледат неразбиращо...
Иначе си спомням окупацията на капанчето в центъра... А след мача - грабеж. Не ни пускат 2 часа да си тръгнем за София. Вадят се разни колбаси и 'лебове от автобусите.
Панчев идва с два сладоледа и вика - хванах намалението - 100% и бонус - ако купиш един, дават ти втори безплатен... После седи и гледа тъпо - вика "Трябваше и на магазинерката дъщеря и да чопнем..." :lol:
После тръгваме нанякъде след мача - "без цел и без посока", дето се пее - в гръб ни налитат некакви ентусиазирани елементи, обаче ги отказахме де...
Накрая решихме да си ходим към София. В автобуса онея наркомани като извадиха тревите. Аз гледам по едно време некакви светлини в тъмното - викам на един авер "Бате, излезнахме от Стара Загора значи?" Оня разправя "Т'ва е Пловдив бе!" Правете сметка каква трева се е пушила, дееба, щом и мен ме е хванала, дето такова не помирисвам... Отзад Въоръженото Око през две минути отпива нек'ва ракия и само едно повтаря - "Това отдавна не е само футбол!" То беше всичко друго, ма не и футбол...
Накрая екшъни из нощна София докъм 2 часа...
А, BSG, бате, ти ако си бил в тоя полупразния автобус, дето кривна към Хасково и се връщахме половин час към магистралата, да знаеш, че не си бил сам... :lol:

_________________
Манталитет, визия, действия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 2:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
кур

_________________
www.ultrasbooks.com


Последна промяна Еx-Запознат на Пон Мар 14, 2011 10:05 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 4:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Я така и така нямам работа... да взема да разкажа за Ловеч - Ноември 98-ма.
Това ми беше първият мач в прованса. Супер вълнение - дотогава съм слушал само легенди, какво се случва на гостуванията. Общо взето се бях примирил с тезата на родителите ми, че жив от тоя мач няма да се върна, ма се бях решил - ако ще да умра, отивам в Ловеч да викам за нашите!
Сутринта се събираме на спирката до нашия блок в квартала. Неделя беше, яко студ - няма къораво пиле. Ние сме се подгряли като донски казаци. Всеки наметнал къде каквото синъо намерил по него и чакаме автобус. Десетина човека бяхме някъде, ама по-отбрани.
В автобуса ги подкарахме някакви песни - народът гледа тъпо и се чуди какви сме такива - нехарактерно сутрешно-неделно присъствие... :lol:
Слизаме на Герена - там карнавал. Всякакви изроди, намъкнали раници с алкохол, амуниции и какво ли не. Гърмят бомби, изнасят се близките магазини за хранителни стоки... Бучене, ръмжене...
Събираме се 10 автобуса олигофрени. Остават обаче яко хора - изпращат още 2 - значи 12 автобуса тръгваме за Ловеч - вътре сме се натъпкали като в токийското метро. Яко ебавки, че на лит(*кс-етрополе на мача в София предния ден е имало по-малко хора.
Пичът, дето седи до мен в автобуса, превърта - няма търпение да се изсипеме в Ловеч. Започва да брои колите със сини шалове по пътя - на 75 спира...
По пътя спираме, прекачваме се по други автобуси - веселба. Дузина капанчета разграбени - само рафтовете остават. Раздават се бири и сандвичи на всеки. Качва се изрод с бръсната тиква (да не му казвам името) и започва да скача и да чупи лампите с глава.
Някакъв тип застава отпред и започва да ни надъмхва с бутилка водка. Разправя как баща му завел майка му бременна на мач и тя от вълнение стигнала до болницата и го родила по време на второто полувреме. Вика - "Майка ми щеше да ме роди на стадиона бе! Само Левски бе!" Ние превъртаме - ще обърнеме автобуса... :lol:
Усещаме всички, че сме се събрали здрава сила и само чакаме да се изсипеме в Ловеч.
Оня с водката пие като разпран. Минаваме през дупка, гърлото на шишето му избива един зъб... Тоя се хили щастлив и крещи с пълно гърло - "14 години се бием с чорбари по софийските улици и трамвайни спирки и т'ва шише ми изби първия зъб! Аре, само Левски бе!"
Ние ревеме от възторг. Започват да ни се привиждат чорбари на всяко капанче, където спрем.
Накрая няколко километра преди Ловеч спираме колоната и слизаме от автобусите. Гледаш по пътя напред и назад, докъдето ти стигне погледа само коли и автобуси с левскари. Минават автомобили, всичките червени се трошат. Пълна анархия. Ченгета с две патрулки седят и гледат озадачени.
Става вече интересно - влизаме в Ловеч откъм затвора. Минаваме през целия град. От автобусите хвърчат бутилки, камъни и какво ли не. Хората изчезват от улиците, все едно е влезнал конвой с чумави... :lol:
На няколкостотин метра от стадиона някакъв кретен ни маха със среден пръст от колата си. Една бомба на предния капак, димът се разсейва, а оня вътре онемял за 3 лета напред. Слизаме под един мост и тръгваме към стадиона. Улицата буквално прелята от хора. Всички вдигат шалове и пеят "Сини богове". Някакво невероятно шествие от шалове и зверско ехо...
По пътя се чупят коли, витрини на кафенета, някакви типове с оранжеви парцали набират по пресечките - по тях се пускат нашите. Ченгетата - пълен мат с пешката от първи ход. Викат подкрепления от всичките околни села и колиби.
Почти стигаме стадиона - онея отвътре ни гледат невярващи, че сме такава сган. Влизаме на вътре - на мен ми ровят раницата с транспаранта за бомби. В тоя момент гледам как оградата около стадиона пада и всичко живо влиза на първа. Наоколо хвърчат шлемове, щитове, пагони - лудница!
Накрая сме вмъкваме на стадиона - едва се побираме - вътре пълно с левскари от цяла България. Оградите падат за отрицателно време - с очите си видях как едната я рязаха с ножовка (което обаче след змията, дето хвърлиха по ония съдия на финала със Славия изобщо не ме впечатли). Високите огради падат, под тях има малки, някакви декоративни. Ченгетата тръгват с палките. Съответно високите огради се вдигат върху малките и с върховете директно срещу куките. Онея отстъпват панически. В единия ъгъл на сектора се вее знаме на телескоп от въдица. По едно време започват с телескопа да свалят фуражките на униформените.
Вкарваме гол. Настъпва пълна еуфория. Някакъв тип пада на пистата. Куките го почват - оня крещи, че е ченге и той (а той си и беше, ма левскар). Тея го налагат зверски - ние обаче си го прибираме.
Всякакви пироманящини по време на мача.
След края тръгваме да се изнасяме. До стадиона зверско меле с полицията. Каквото не беше счупено преди мача, се дочупи след него.
Накрая се усмирихме и се натъпкахме в автобусите. След няколко пресечки - засади. Слизаме от автобусите и ги разгонваме в 15 посоки.
Интересното беше, че една група от около 50 човека остана в Ловеч и изобщо не се качи на автобусите. Какво са правили там, идея си нямам лично аз. Всъщност имам, обаче конкретните изцепки не ги знам... :lol:
До София обратно - само стари истории и прояви от деня се разказват.
И цялата тая лудница имаше широк отзвук в медиите - като се прибера в София, ще сканирам материал от "Нощен труд".
Резултатите - Ловеч си преместиха сектора за гости от другата страна, за да не им разрушим града втори път. А на следващата година се състоя грандиозния погром и нахлуването на стадиона в последната минута, когато им изравнихме...
Но това е друга история, както се казва... 8)
Само Левски!

_________________
Манталитет, визия, действия!


Последна промяна ЛидерО на Вто Юни 21, 2005 7:17 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 19, 2005 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 11:52 pm
Мнения: 32
Значи, мача е добруджа-Левски, някъде 95 или 96...
отбора ни е куц, кънчо йорданов в атака и т.н...
тръгваме от стара загора 10-ина човека(!!!).
ламята, зарко и други такива.
със един микробус, въври с нафта и безнин 50/50
всички сме мат пияни, а пътуването е дълго.
по пътя пием с Левскари от София, в една кръчма с Шумен
Те се канят нещо на добричлии, имали да им връщат...
там е ужас - над 15 000 зрители при капацитет 10 000
само левскарите сме около 2000, повечето от Варна и София.
Още от началото се почна-тогава червените мартенси се ебаваха нон стоп с местните чички, и ченгетата влязоха в "сектора"...още в 10-тата минута имаше яко меле и изведоха десетина наши. На едно ченге му сцепиха главата-с някакво парче бетон, и то хвърлено от добричка мутра. вечерта сашо даваше безредици, и помня че защитваваше ушевите, деба слависта гнусен. Поне 3 пъти мача се спира заради бой.
Някакво наше момче му счупиха ръката, или си я счупи на калпавия бетон..
Така беше до самия край на мача..някои ги изкараха, а други ги прибраха - мен също, защото съм нямал билет, ебаси селтаците, не е истина. после ме пуснаха, и се прибрах с влак в ст. загора.
Благодаря на Делян от Плевен, които ми даде пари за влака. Тва момче не го видях повече, за да му върна мангизите.
Мача свърши 2-1 или 1-0 за нас, със неква спорна дузпа накрая.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 20, 2005 5:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
20.08.1991 г. Неделя. 40 градуса жега - играеме в Пловдив с папагалите...от София тръгваме 2 автобуса (една от първите организирани екскурзии). В единия автобус - пенсии, сектор "А" и откровени туристи, решили да се разходят за почти без пари до Пд.
В другия автобус обаче беше КАЙМАКЪТ на агитката - Кьоравия, Къро, Геле Супера, Ради, бай Данчо, Тубата, Ушко, Доктора, Коно, Лиско, Главата, сори ако изпускам някой, отдавна си беше.... - хора, с които бих влязал и в сектора на Milwall Bushwhackers.... С изключение на 16 годишния Свинчо и още 2-3 хлапета от Младост, бяхме все хора над 20 години. Спираме пред Христо Ботев и сядаме на стотина метра от стадиона да си пиеме кротко биричка, мастичка, да се разхладиме..... Покрай нас минават групички от по 3-4, 5-6 папагали - нищо - всичко минава само със среден пръст, някоя блага псувня.....Жега, мързи те да дишаш, камо ли друго....
Копеленцата обаче се събрали към 70-80 човека (2 пъти повече от нас) и след това по едно време гледаме полетяха към нас камъни, бомби.....отпред им бяха пубери, отзад обаче се виждаше и тяхната тежка артилерия....Ние отговорихме с бирени бутилки, чаши, камъни, столове от капанчето.....Не помръднахме и крачка назад...ония вече бяха на 7-8 метра и много се учудиха, че не бягаме.....Точно в този момент Кьоравия (бог да го прости, почивай в мир Владо) изрева: "Айде момци!" И тръгнахме....който не успя да си плюе на петите падна пометен. Обърнаха го на паническо бягство......отзад и старите им и те....няколко души влязоха в директен бой ..... дойде патрулка, но само с две куки....те не можаха да направят нищо, камъни удариха и ладичката им....единия идиот си извади пистолета и гръмна у въздуха....това вече успря да спре боя, майните се събраха отново и.....старите им папагали започнаха да си налагат пуберите, че побягнали :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Дойде още полиция.....вкараха ни през некъв вход - то рано още, стадиона празен....ние обаче тъкмо ни дошъл апетита.....решихме да обиколим все едно от Г сектор да минем през В и да идем в Б.....Некъв главозамаян откърти тачка от пейка и тръгна към нас.....идиотът обаче не успя да ни уплаши, приближи ни, заметна пейката и побягна....но не беше достатъчно бърз......
На полувремето се пробваха и в и около кенефите, пак удариха на камък папагалчетата.......После стана и един инцидент с един от нашите най-обемисти хора, за който на другия ден гръмна пресата, че куките го биха с палки и го арестуваха без НИКАКВА причина...а, мачът свърши 2:0 за Ботев, но ние тогава бяхме мноооооооого слаби, на Попов му вкараха поредния гол от халите, Здравков му беше резерва и го пак го беше страх да пази......

_________________
www.ultrasbooks.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 21, 2005 12:16 am 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Сега... За финалния мач за купата в Пловдив срещу отбора на "Нефтохимик" може наистина доста да се изпише. И то аз каквото напиша, най-вероятно ще покрие само 1/10 от случилото се покрай тоя двубой.
Интересни са няколко странични факта преди всичко. Първо, лично на мен ми прави впечатление, че финалите за купата винаги в последно време са били най-истинските и следователно интересни сблъсъци (изключвам, разбира се, финалът между лит(*кс-етрополе и "Литекс" от 99-та). Първият, на който аз лично съм присъствал, беше срещу "Славия" през 96-та - мачът, който така и не завърши и който ще помня винаги с хвърлената от нашите привърженици по съдията змия (!!!) и това, как след като Б сектор буквално експлоадира под формата на минъомки, цялата агитка на "Левски" беше изгонена от стадиона от полицията и след това нахлу в А сектор. Доколкото си спомням купата така и не бе връчена на отбора на "Славия" тази вечер. За малобройните бели фенове, които се бяха престрашили да дойдат на стадиона, изобщо се съмнявам, че са останали с някакви спомени тогава...
После следваха неповторими мачове с лит(*кс-етрополе. Загуба с 1:3 през 97-ма, когато аз поне излизах от стадиона поне 3-4 пъти, тъй като полицаите буквално ни смачкваха след всяка димка в сектора. На следващата година се състоя един бележит във всяко отношение мач Левски-ЦСКА, завършил 5:0 и резултат от 35:000 на 15:000 по трибуните в наша полза. Уникален мач (в тоя ред на мисли имам мача на видео-касета - който прояви интерес, може да се сдобие с него).
На следващата година беше мачът в Пловдив срещу "Нефтохимик", който далеч не отстъпва на предния финал.
След това идват финалите "Литекс"-"Велбъжд", ЦСКА-"Левски", "Литекс"-"Левски" и ЦСКА-"Литекс". От тях само за последния не мога да изкажа мнение просто, защото не съм го гледал, но за другите съм убеден, че бяха качествени сблъсъци.
Другото интересно нещо, което трябва да се спомене, преди да се пише за мача в Пловдив, е това, че през 2000-та все още вярвахме, че "Левски" е честният отбор в България и все още опъвахме знамето "Сами срещу всички". Пет години не бяхме ставали шампиони. Последната ни титла от 95-та беше и последната неуредена в първенството. Трите поредни титли от 93-та, 94-та и 95-та бяха причината публиката на "Левски" да се възроди. Трите поредни титли от 2000-та, 2001-ва и 2002-ра бяха причината "Левски" да си загуби голяма част от привържениците. Просто осъзнахме, че и ние сме в кюпа с наредените мачове и първенства и хората си тръгнаха от стадиона.
Но когато се играеше финала за купата срещу "Нефтохимик" още вярвахме, че нашите ръководители не са като мустакатия сноб от Бургас.
Първото, което се сещам за мача е, че имаше специално организирана влакова композиция от централна гара - може би 10 или повече вагона (нищо чудно и 20 да са били всъщност). Спомням си, че аз реших да пътувам с този влак за разлика от много мои приятели. На гарата, като тръгнахме, бяха останали тонове изпочупен амбалаж. В самия влак се бяхме натъпкали като сардини повече от 2000 човека. Вътре беше като тату-фест. Какви ли не готически надписи ULTRA LEVSKI, прасета с надписи "мразя лит(*кс-етрополе" и неонацистки мотиви нямаше. Алкохол в изобилие, разбира се. В единия вагон бяха отворили химическа лаборатория една група момчета (повечето от които си оставиха само прякорите, а те къде са, един Господ знае вече). По гарите хората ни гледаха като НЛО - трещяха си бомби като на Нова Година. Имаше някакви девойки, които тръгнаха от София, но в Пловдив слязоха само жени с широка сексуална култура и богат житейски опит...
Полицайте в Пловдив могат да претендират, че са най-кухите лейки в страната, но в тоя случай останаха с пръст в уста, защото на перона се изсипаха 2000 души (и то какви!). Разля се супер шествие към стадиона на "Ботев". По пътя се вливаха групи предимно от провинцията, които преди това бяха вдигнали градуса из Майнатаун. Невероятно мощни скандирания "Простаци, не спете - шампиона посрещнете!" изкараха абсолютно всичко живо по прозорците и балконите на града.
Отнякъде се появи фен на "Нефтохимик", който така и не се разбра после къде се дяна... Малко след това се натъкнахме на тролей пълен с канари - помляхме го буквално за секунди. Разхвърча се полиция от всякъде, обаче нямаше какво да направят просто, освен да ни поразгонят. И до днес си спомням как един мега-пиян пич остана сам срещу една патрулка, а от вътре ченгетата викат по него "Разпръсни се!" Онзи къде ли беше пиян, къде ли и тея го довършиха...
Доколкото съм чувал малките групи от провинцията и пътуващите с коли от София (които са образували доста забележителна колона по магистрала "Тракия") не са останали длъжни на основната група, особено в сблъсаците с фенове на "Ботев".
Влизането на стадиона беше много бавно, защото ченгетата на входовете се заяждаха - най-вече за пияни типове (а трезвени, повярвайте ми, нямаше...) и за знамена със свастики и келтски кръстове - това им беше коронният номер по това време. Накрая криво-ляво се натъпкахме около 8 или 9 хиляди левскари в А и Б сектор. Целият В беше зает от фенове на "Ботев". В Г бяха част от агитката на "Локомотив" - останала беше при нас. Бургазлиите плюс шепа чорбари бяха някъде между А и Г - едва ли са имали повече от 500 души.
От мача само си спомням, че май вървеше 0:0 на почивката. Второто полувреме Нафтата ни размазваха, обаче по трибуните беше абсолютна лудница. Особено тогава едно ядро от "София-Запад" подкара добре позната безкрайна мелодия, която не спряхме да пеем сигурно към половин час.
Както изоставахме в играта, набутахме на бургазлии 2 чудесни гола. По терене летеше какво ли не - най-култовите изпълнения бяха празни бутилки от минерална вода, натъпкани с камъни до половината и 5-6 бомби, една от които отказа резерва на "Нефтохимик" да загрява пред А сектор, където бяха част от нашите привърженици.
Като свърши мачът, специално в Б сектор едва ли някои знаеше къде се намира - еуфорията беше неописуема - правехме дубъл! Феновете на "Локомотив", които бяха при нас се радваха не по-малко и само ни прегръщаха и ни викаха след няколко дни на мача с "Ботев", от които зависеше оставането на канарите в А група (факт е, че именно след мача срещу нас те изпаднаха). И до днес, като си спомням тези бяло-черни как се радваха с нас, смея да твърдя, че приятелството между двете публики трябва да се запази възможно най-чисто!
След награждаването се пръснахме из целия град и пловдивските свалячи, които си бяха измъкнали филибешките кокони по заведенията, просто си глътнаха граматиката. Връщането до гарата беше изпълнено с множество дребни инциденти.
Изобщо на полицията се отвори толкова много работа, че след това си го изкараха на малката група, която пътува към Пловдив за мача с "Ботев". Тогава се получи пресилена селска изцепка от страна на пловдивските джадаи, в следствие на което агитката на "Левски", пътуваща с влака си тръгна от Пловдив.
Неприятният момент от целия ден беше засада, организирана от фенове на "Ботев", които потрошиха влака ни с камъни и за съжаление едно момче, много верен фен на "Левски", получи ужасна рана в челото. Спомням си, че го михме в купето ни с вода и какво ли не, обаче той просто изгуби съзнание и го свалихме на Пазарджик, където го пое линейка. Оттогава това момче на мач не съм го виждал - само се надявам, че се е оправил. Той даде на "Левски" повече, отколкото може да се иска.
Във влака на връщане се отдадохме на разговори - имаше хора от цяла България. Специално аз си говорех с две момчета от Своге, които днес трябва да са някъде на по 30 години.
Мисля, че и до днес, ако минавате с влака към Мездра, на влизане в Своге ще видите надпис на стената на едно училище - THE BLUE ULTRAS. Тези двамата го бяха правили... Защо?
Защото финали за купата като този в Пловдив се помнят цял живот.
Надписа на стената може да бъде задраскан, но никой няма да изтрие това, което написахме в Пловдив онзи ден!

Накрая се пръснахме из София в 2 през нощта и до сутринта се чуваше само едно:

Левскар да ти казват е дума голяма,
Левскар да си, братко, е чест!

_________________
Манталитет, визия, действия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 6:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Искам да хвърля малко светлина върху добре познатия ни мач
- прекратения финал за купата през 1996 срещу СлаГия........

:D първо искам да уточня че на този мач не е мятана никаква ЗМИЯ.......
змията беше хвърлена на ДЕРБИТО с цС*ка в което паднахме 0:1
след 9 поредни победи пак същия сезон 1995/96.......;)
бях на мача и плаках от яд че шибаните чорбари с невероятен късмет
ни биха щото топката не щеше да влезе и тва е......2-пъти ударихме гредите и изпуснахме каръшки още положения :(

сега за събитията на знаменития прекратен финал ЛЕВСКИ-Слабия :)

първо спомняте си (които са ходили тогава по мачове) че обстановката
беше много нажежена преди мача, за първи път мутрите влязоха във
футбола, СИК започна да купува мачове и да "хваща" футболисти но
не с пари а да ги вози по багажници.....естественно лудия ЛАЙФЧОЙС
не се поколеба да налее още масло в огъня с "протестен митинг" срещу
корупцията и мутрите в БГ футбола........и последно но не на последно
място - преминаването на НАСКО СИРАКОВ напук на Лафчис в Славия
както и обстановката на шампионатното дерби между ЛЕВСКИ и Славия завършило 1:1 в което имаше всичко :
Страхотен гол на Христо Йовов с който поведохме........Изравняване
на Наско Сираков при което вратаря ни си удари главата в гредата и
последвалата подигравка от страна на НАСКО с публиката ни когато
си играеше на 21 пред сектор "В" и 20 000 побеснели ЛЕВСКАРИ
скандираха "Наско Сираков предераст, педераст", както и малък
бой между двете агитки на самия стадион :lol: .......по тва време
Слагистите много им се отвори работата (все пак лидери в шамп.) и
към агитката им от 20 човека (държа да отбележа че все пак на
Софийските дербита от средата на 90-те на националния те почти
винаги са имали агитка за разлика от ЛокоСф) и към трупичката от
20-30 слагиста се присъединиха и 50-тина чорбара ей така да викат
против ЛЕВСКИ (техен стар патент) и направо си идваха в сектора
на Слагистите с червените шалове...............точно след нервите на
изравняването, групичката смешници седящи в "Г" откъм "А" започна
да псува и обижда любимият ни отбор и феновете ни явно в еуфория
от гола.........да но криво си бяха направили сметката щото тогава
в агитката все още ходеха хора които бяха готови да размажат
мутрите на всеки дръзнал да каже нещо накриво за ЛЕВСКИ
а не "да не им се занимава" както на ст.Слагия тази година
та както и да е........точно 3 минути след като отворковците се раззяха
веднага имаше отговор.....по това време за агитката беше модерно
да се "местим" на която врата напада отбора щото просто
"ВАСИЛ ЛЕВСКИ" си беше нашият дом и където и да отидем никой нищо не можеше да ни каже освен на дербито когато пазеха много
повече полицаи.......тогава нямаше заграждения между секторите а
само една лека оградка висока метър......не повече :) по-скоро парапет
и понеже двата гола паднаха второто полувреме ние бяхме в сектор "В" до "Г"
и веднага се отдели групичка от 10-20 човека които
на бегом нахлухме в сектор "Г" при отворените спермояди като
и от техните имаше 2-3-ма отворковци които тръгнаха.......след като
получиха количество шамари и тупаници веднага дадоха на задна
и останалите се разреваха на куките които ни подгониха обратно към "В"
но вече бяхме дали урок КОЙ ГОВОРИ в този град и на този стадион........

та толкова за първенството...след тия екстремни случаи за първенство
дойде финала за купата нажежен до червено от всички неща описани
по-горе........начи може би имаше 5-6 000 души наша агитка на мача
в сектор "Б" а слаГистите+доста чорбари бяха събрали около 500......
половината с червени шалове.......най-голямата агитка на Слагия която
аз лично съм виждал на мач...самия мач вече съвсем бледо си го
спомням......само си спомням че натискахме много и заслужавахме да
бием но съдията не ни даде 1-2 дузпи............и тогава цялото насъбрано напрежение ескалира
........вадене на отбор......опити за нахлуване на терена от наша страна
.......проблеми с куките...........
и след като се разбра че мач няма да има цялата озверяла тълпа се
изнесе от сектора и застана пред централния вход да чака Слагистите
които пък не спряха да псуват и да зяят и да се отварят по време на
мача със скандирания...........(няколко пъти ги предупредихме
ако викате-ше ви биеме :))
и така около 500-1000 човека седят и не си тръгват :).......слаГистите
излезнаха насрани от секторчето встрани от "А" и седят и ни сочат
"ама чичко ушеееев ЛЕВСКАРИТЕ искат да ни бияяяяяяят"............
а Чичко ушев може да направи много неща ама тълпата не може да
разгони.........и слагистите им омръзна да чакат и взеха че си тръгнаха
през орлов мост :)..............леле какво гонене, какво тичане и какви
неща станаха из уличките зад телевизията........ще псувате а?
отворенгяси сте а?......както и да е повечето СПРИНТЬОРИ от Овча успяха
да избягат по-бързо от Бен Джонсън през паметника ЛЕВСКИ където
вече куките дойдоха много и ни заградиха.........бой къде видят групичка "еднакви" гледат да ги разделят и карат бавно с патрулката
до нас.......и на други места бяха станали ексцесии аз лично добре си
спомням пълен тролей на паметника ЛЕВСКИ с избити странични стъкла
и вместо стъкло - знаме "GERENA BOYS" Изображение
мисля че след тоя мач си разбраха урока и си затвориха гагите малко
поне докато мачовете не отидоха на Офча където пак си
псуват от сектор "А".........само че чакат първо ЛЕВСКАРИТЕ да влязат :)
а това беше демонстрация по времето когато СОФИЯ беше син град
и преди мач някой да викне някъде "кзл" трябваше преди тва хубаво
да се огледа 8)
BAD BLUE BOYS можеха да се окажат наблизо :)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2005 3:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
1991 година......финал за купата на БГ във Велико Търново
ЛЕВСКИ-Ботяф 2:1.............2500 ЛЕВСКАРИ на 1000 майни[quote
коментар за случките на мача от СОФИЯ-УЕСТ или ЗАПАДНЯК
както се пишеше по други форуми :


коментар на Папагал :
Цитат:
Za Tarnovo finala za kupata pak smiah glupako west.Tam biahme dva pati poveche i ne gaknahte gore pred kasite vi razbihme glavite tubata onia kadravia mu schupiha paterica v glavata! taka che ne se pravi na nepobedimite


отговора на ЗАПАДНЯК :
Цитат:

Публикувано от: софия - west 22 Apr 2004, 19:14
EEEEEEE ТВА Е НАГЛОСТ ВЕЧЕ
ТОЧНО В ТЪРНОВО НА ФИНАЛА ЗА КУПАТА СКАПАНЯКО ТУБАТА ВЛЕЗНА ПРЪВ ВЪВ ВАШАТА АГИТКА А АЗ И НЯКОЛКО МОМЧЕТА СЛЕД НЕГО И ТОГАВА НЕЩАСТНИКО 10 ДУШИ СЕ ВРЯЗАХМЕ В ЦЯЛАТА ВИ ПАСМИНА А ТУБАТА ПРЕДСТАВЛЯВАШЕ ТАКАВА КАРТИНКА ЧЕ ОБИЧАМ ДАСИ ГО ПОМНЯМ И ДО ДНЕС: ПРОСТО ВЪРТЕШЕ ДЕБЕЛИТЕ СИ ЛАПИ И ПАДАХА СКАПАНИ ПАПАГАЛИ
ТОЗИ ВАШИЯ ПРОСЛОВУТ АКСИЕВ ТОГАВА ТРЪГНА КЪМ ТУБАТА И ПОВЯРВАЙ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ЧОВЕК КОЙТО ДА ПАДА ТОЛКОВА ДРАМАТИЧНО ОТ ТУПАНИК - КАТО ОТСЕЧЕН.
АЗ ТОГАВА ЛИЧНО МАКАР И ОЩЕ МАЛЪК ЗАЕДНО С ОЩЕ ДВЕ НАБОРЧЕТА / НЕ ПОМНЯ НО СМЕ БИЛИ ОЩЕ УЧЕНИЦИ/ ПРЕБИХМЕ НЯКАКЪВ ГЛУПАК ОКОЛО 40 ГОДИШЕН С ДОМАШНО ПЛЕТЕН ЖЪЛТО - ЧЕРЕН ШАЛ , КОЙТО ВИКАШЕ "ХУЛИГАНИ" "МИЛИЦИЯ" И "СЛИЗАЙТЕ БЕ СЛИЗАЙТА ШОПИТЕ ЩЕ НИ ИЗБИЯТ" КЪМ ОСТАНАЛИТЕ МАЙНИ.
ПОНЕ ИЗБЕРИ НЯКОЯ НЕ - ТОЛКОВА ПОЗОРНА ЗА ВАС СЛУЧКА И ГРАДИ ЛЪЖИ ВЪРХУ НЕЯ .......ЕБАСИ НАГЛИЯ ТИП


П.С. надявам се ЗАПОЗНАТ да коментира срещата с повече детайли 8)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2005 6:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
Майната е прав за две неща - бяха повече от нас, прав е и за патерицата, обаче като се замислиш как го казва: "счупиха патерица в главата на тубата", кое излиза по-здраво - главата на тубата или патерицата на недъгавия папагал :wink: :lol: :lol: Така си беше, но Западняк е прав за всичко останало - тубата се вряза пръв и ония западаха като поразени от ШИБАН ТОК! Абе нямам са време за по-подробно, но майните в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не бива да си отварят вонящите на чесън усти за Търново 8)

_________________
www.ultrasbooks.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2005 11:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
коментар на един от "отговорните фактори" на ЛАУТА ХУУЛС
запознат със старата агитка на онова време...

Цитат:
LAUTA HOOLS FINEST 22 Apr 2004, 15:13

NEZNAM KOI KVO POMNI OT PREDI 10-15 GODINI,NO FAKT BESHE,CHE VOLA I ITZO FRITZA NA ONIA GODINI NAPRAVIHA PARTIA S LEVSKI I OTTOGAVA GODINI NARED BESHE EDNO I SASHTO-NIE I LEVSKI VS. CHORBATA I PAPAGALITE I V PLOVDIV I V SOFIA.
TARKALI IAKO KADE SE FANEHME.
POMNIA TOLKOVA MNOGO MACHOVE NA 9-TI SEPTEMVRI,KOGATO SLED MACHOVETE BESHE VOINA.
ZA RANNIA PERIOD 82-87 NE MOGA DA GOVORIA,SHTOTO TOGAVA PROHOJDAH PO MACHOVE,NO SLED 87 NESHTATA SMIATAM,CHE SA MI DOSTA IASNI V DETAILI,SHTOTO SAM PRISASTVAL NA POCHTI VSICHKI "INTERESNI" SLUCHKI.

...........

OTNOSNO LEVSKI IMAM LICHNO MNENIE,S KOETO NE ANGAJIRAM NIKOI,NO MISLIA,CHE STARATA AGITKA NA LEVSKI V LITZETO NA AIALA,USHKO,TUBATA,NASO SUNDERLANDA I T.N.,KOITO POZNAVAM LICHNO OT PREDI 15 GODINI NA ONOVA VREME BIAHA BEZSPOREN NOMER EDNO V BG.
VIJDAL SAM GI V AKTZIA NE VEDNAJ I OPREDELENO MOGA DA KAJA,CHE PRI TIAH "ZADNA" NIAMASHE NEZAVISIMO KVO BESHE SAOTNOSHENIETO NA SILITE.

MISLIA CHE I DO DEN DNESHEN V ISTINSKITE LEVSKARI E OSTANALO NESHTO OT ONEZI GODINI,TOEST - NIKAGA NAZAD.

PAK KAZVAM-TVA E MOE LICHNO MNENIE IZGRADENO VARHU TVA,KOETO SAM VIDIAL PREZ GODINITE.

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2005 8:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 12:03 am
Мнения: 473
Местоположение: Sofia
ULTRA_ЛЕВСКИ откаде ги вадиш тея цитати бе? Като имам време ще ги допиша.

P.S. Търся секретарка да ми напише мемоарите :lol: :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2005 12:20 am 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Сега се сетих - няколко думи за "BEER, SEX AND CSKA", "ULTRA SEPERATIVE FRONT" и "ВИНАГИ ВЕРНИ НА лит(*кс-етрополе" някой ще напише ли?

_________________
Манталитет, визия, действия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2005 2:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:07 pm
Мнения: 2918
Местоположение: СОФИЯ
Лаута Хуулс Файнест - ако не се лъжа (рядко го правя) зад тоя псевдоним стои най-известния фен на Scum United у Филибето... - човек, видял много, бил е и на финала в Барселона Scum UTD- Байерн, на моите години е и не говори празни приказки......
Та прав е за Вола, за партията между нас тогава......та да вметна една случка по тоя повод...пак лятото на 1991 г, мачът е Славия - Локо ПД, ние сме 7-8 човека, пловдивчани - около 25-30 души, Вола сутринта се беше напил като казак - беше панахидата на Асята (бог да го прости), беше взел легендарния шал именно на Аялата, няколко метра дълга зебра, та едвам си стоеше на краката - жега 40 градуса.....бяхме заедно във В сектор на Овча Купел....след мача се разбрахме уж с евреите да не стават глупости, вървяхме 5-10 метра зад майните, Вола едвам се крепеше вече на краката си.....изведнъж от някъде отстрани изкочиха некви 10-ина евреи (слависти, де) и докато се усетим всички майни вазираха и гледаме Вола сам им скочи 1:10, единия от евреите го измлати с някакъв железен прът, откъртен от парапета от загражденията за трамваите там....жестоко му сцепи главата....оттам ние - първа, евреите по-бързи от Ивет Лалова :lol: Хващаме Индианеца (дебел плужек, който им беше от дъртите), той почна да скимти и да се оправдава като недоклатена ученичка.....
Взехме Вола, той почти умрял...хоп- в трамвая....на Пирогов гледаме същите тия еврейчета на кафето на спирката, слезнахме, набихме двама-трима, другите - лекоатлети, както винаги.... взехме трофей - огромен тъпан с емблемата на Славия...оттам на Синьото - все с Вола, оттам в един апартамент на една Г., измихме го, превързахме го, хапна, пийна вода, освести се....та оживя....беше дал фира там на горещия асфалт на Овча Купел....пич голям е тоя момък Вола....нямаше страх, нямаше и милост към папагали и свине....след мачове с чорбата съм бил с него да наказваме.....дано е жив и здрав.....

_________________
www.ultrasbooks.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2005 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 9:37 pm
Мнения: 15
Хаха, Индианеца дебел ли е бил на времето бе... :lol:

_________________
Манталитет, визия, действия!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 12:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 12:03 am
Мнения: 473
Местоположение: Sofia
Някой ако може да качи тук статийката за пътуването до Русе 90 год. Има я в http://www.sofiawest.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2005 1:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:44 pm
Мнения: 5220
Местоположение: София
Изображение

Изображение

_________________
"Нека запомним и се съобразяваме и за в бъдеще с факта, че загубата в 1913 и в 1918 година за българщината е по-малка от тая в 1944 година."
Иван Михайлов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 04, 2005 1:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
8)
Изображение

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2005 4:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Айде бе никой не разказва нещо......уж лято, жега......Запознат, Уест къде сте? :)

21.02.1996 година
ЛЕВСКИ - цС*ка за купата на лигата (ПФЛ)
тогава се играеше на групи
всеки срещу всеки затва този мач нямаше реванш този сезон...

тъй като си бяхме продали ЗЛАТНИЯ ОТБОР 93-95 и обигравахме млад
състав с качествени попълнения, ЛАЙФЧОЙС реши мача да се играе
на Герена при свободен вход.... :lol:
Денят беше мрачен и дъждовен, на отиване се качваме в рейс 120
(отвикнали от мрашрута щото тогава си играехме на НАЦИОНАЛА)
рейса беше ФРАШКАН от ЛЕВСКАРИ които отиваха на мача.....99,9% от
хората бяха за Герена.........затова рейса лопна врати и подмина
ВСИЧКИТЕ СИ СПИРКИ за да отвори вратите на Герена :)
Влизаме на стадиона.........(Герена преди ремонта имаше 55 000 места)
50 000 ЛЕВСКАРИ :shock: а отсреща 1000-1500 жалки прасета
ама толкова не намясто че чак смешно ни стана.........няма такова
надвикване, гаврене и псуване на прасета от толкова много ЛЕВСКАРИ
просто незнам как са се чуствали горките свинки на мача.......вероятно
им е идело да се гръмнат заради унижението което изтърпяха този ден :)
Мача всички го очаквахме със свито сърце предвид отбора но
при 50 000 ЛЕВСКАРИ на мача така сдухахме свинете че не знаеха на
кой свят се намират и младият ни отбор ги надигра и с играчи като
Боби Илиев (май вкара гол) ги бихме 2:0 :)
След мача в еуфория от победата хиляди сини мисленно взеха решение
че прасетата осмелили се да осквернят Герена в този ден с
присъствието си няма да си тръгнат оттам :)............малко след
мача ги пуснаха.......при което глупавите прасенца си застанаха на
спирката на тролея да си чакат все едно се намираха на Ариана......
голяма грешка :lol: ......90% си бяха навряли шаловете в гъза а някои
се опитваха да заплашват много по-малки от тях ЛЕВСКАРИ типично
за прасетата когато са повече........отплатата дойде много скоро.....зададе се
един пълен тролей който отдалече се чуваше ритмично ДУМ-ДУМ-ДУМ от блъскане по вратите.....
хората искаха да слязат......на спирката се
отвориха вратите и буквално се изсипа СИНЯ ЛАВИНА върху жалките
прасета които се намираха там......доста "пешаци" които бяха в близост
до събитието също се активизираха и стана страшно........ :shock:
за секунди прасетата бяха смазани, помлени и разгонени по всички
краища на света.......преди мелето имаше някакъв мнооого объркан
дето се беше завил в ЗНАМЕ на АПК....на спирката на Герена-е тва се казва наглост :oops:
........в лавината само за секунда забелязах как
бива пометен като къща на плажа от цунами :)......изобщо по
едно време ситуацията беше ЛЕВСКАРИ налагат ЛЕВСКАРИ без да
искат защото не могат да стигнат до свинете :lol: ........след няколко
минути Chaos дойдоха няколко патрулки с ушеви за да "въдворят ред"
и прасетата разревани отидоха при тях да се скрият в патрулките и
да ни сочат "ама те ни бияят" .......после ушевите взеха да арестуват
и всички с бърза крачка се изнесоха надолу към моста "Чавдар" като
по пътя видях няколко познати чорбари без отличителни знаци :lol:
да вървят рамо до рамо с хилядите ЛЕВСКАРИ по-ниски от тревата и
да пеят нашите песни само и само да не се усъмни някои за нещо... 8)
На другия ден се разбра и за дърти свине плували в реката до герена
и за някои слизали в канала на реката за да избегнат по-лошото
но това са неща които не съм виждал с очите си :) Някои ако знае да каже :)
Ето това беше ден на пълното олицетворение на СИНЯ СОФИЯ
преди, по време и след мача 8)

САМО ЛЕВСКИ

П.С. очаквайте продължение за великия мач 4:2 от 0:2 на КОЧИНАТА
9-тата поредна победа над СВИНЕТЕ.......тая беше 7-мата :)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2005 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 6:47 pm
Мнения: 1117
Абе тука им е мястото на тея неща май...

Малка частица от историята на сините лъвове от София в цифров вид:


Изображение
Изображение

Има много ненаучна фантастика в тази статия (ММ все пак и то от времето на ГА), но знамето на Бургас наистина е заминало ;)

А тези са от онзи прословут мач в Ловеч:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

А тази пак е от Ловеч, онзи Ловеч, когато Иванков изпусна дузпа и Захари Сираков вкара за 1-1 в последната минута... Тази снимка говори много, за съжаление много от момчетата вече не ходят по мачове... Ако някой се познае ПОЗДРАВИ! 8)

Изображение



Гледайте какво става на касите на Тодорини кукли... Всички билети се разграбиха за около час и половина, на стадиона беше пълно с хора с фалшиви билети, за мен имаше много над капацитета на стадиона на този мач.

Изображение

Първото масово разбиване на кочината, тотален погром, не вярвайте на всичко в статията има неточности ;)

Изображение
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 155 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com