forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6476 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 212, 213, 214, 215, 216
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2016 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 6:19 pm
Мнения: 12946
Местоположение: истинското село !!!
Стига глупости и в София има места с по 300 лв на месец и то на държавна работа :smt006

_________________
Извършвам всякакви покупко-продажби и алъш-вериши :chalga:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2016 8:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 25, 2005 1:25 am
Мнения: 1341
Местоположение: Sofia HD
Изключително трудно държавна работа ще е за 300 лева при положение, че минималната работна заплата е 420 лева :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2016 8:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 26, 2012 10:40 pm
Мнения: 4816
Oт написаното от Boyo разбрах, че хиляди хора си клатят краката и изведнъж стават шефове на банков клон. Аз мога да ти гарантирам, че хиляди хора, които се занимават с тежък умствен труд за година взимат по-малко отколкото разни мръсни маймуни тип Бабатунде, Нар, Портокал, Пъпеш, Менголо, Диаби, Бру и т.н. взимат за един месец.

_________________
Цитат:
вече прекълявате ,като некакъви жени


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2016 11:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 4:46 pm
Мнения: 5657
Spindoc написа:
Изключително трудно държавна работа ще е за 300 лева при положение, че минималната работна заплата е 420 лева :lol:

Можеш да се смееш, но съм виждал обяви за главен архитект на район "Кремиковци" и за инженер "Пътно строителство" към някой друг район за по 350 лв. Това, ако не предразполага към намирането на краен некадърник и/или подстрекаването към корупция, здраве му кажи!

_________________
Ти какво пожертва, за да има и утре България?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 7:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 8:35 am
Мнения: 5251
Местоположение: София
Boyo написа:
rkk написа:
niki87 написа:
В Монтана най-много взимаше електричката- 6 бона. Чужденците 1.5/2к евра. Другите 2-3к.


Това, ако е вярно, е пълен потрес...
Братче, специалисти в какви ли не сфери в България ще вдигат банкети, ако вземат по 3 хиляди, а некви тъпаци, дето буквално не знаят от коя страна се рита топката...

Дето вика майстора Сарафов след един комичен шут на "Герена", не помня дали на наш или чужд: "Еби му мамата, тоя това работи..." :smt005


В която и да е индустрия в БГ най-добрите взимат много повече от 3 хиляди лева. Примерно в банковата толкова взима шеф на клон, даже повече, докато топ мениджърите изкарват значително повече. Банкови клонове в БГ има поне 2-3 хиляди. Техните директори , за да станат на тази позиция, са учили 4 години в университет, примерно в УНСС или Свищов... разбирай четири години са си клатили краката :) Стигнат ли веднъж до такава позиция ще имат добър доход до края на живота си.


Boyo, при цялото ми уважение, примерът с банките е неудачен и грешен.

В банките големи пари взимат Изп. Директори, преките им подчинени - началници на отдели, директори на дирекции са в диапазон 2к докъм 5-6к, чисто. Зависи от банката. И, разбира се, има и изключения нагоре, но не много. Управител на клон с много над 3к... рядкост е. :wink: И никак не зависят винаги тия заплати от качества, опит и образование.

Заплатата на управител на офис, при бившият ми работодател, банката на Миньор Перник :bigok , беше между 1.5 до 3к, като тези с 3к бяха макс 10 човека при 150 клона. Тия с 1.5 до 2 са масовката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 9:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:34 pm
Мнения: 14822
Тея с високите заплати като засвири Роланд Бергер и те намаляха :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 11:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 7:33 pm
Мнения: 7374
Местоположение: Sofia
RIR написа:
Boyo, при цялото ми уважение, примерът с банките е неудачен и грешен.

В банките големи пари взимат Изп. Директори, преките им подчинени - началници на отдели, директори на дирекции са в диапазон 2к докъм 5-6к, чисто. Зависи от банката. И, разбира се, има и изключения нагоре, но не много. Управител на клон с много над 3к... рядкост е. :wink: И никак не зависят винаги тия заплати от качества, опит и образование.

Заплатата на управител на офис, при бившият ми работодател, банката на Миньор Перник :bigok , беше между 1.5 до 3к, като тези с 3к бяха макс 10 човека при 150 клона. Тия с 1.5 до 2 са масовката.


Ами ето, ти горе-долу потвърждаваш моите думи - има повече хора на средна банкова позиция в БГ, които да взимат примерно 3 бона, отколкото футболисти в А група. И докато за един футболист да играе в А група (титуляр, щото резервите не взимат по 3 бона) значи, че е бил измежду 10-20 най-добри деца в набора си и е между топ 100 БГ футболисти към момента... то един директор на клон не е в никакъв топ 100 по нищо в неговата индустрия, напротив - доста надолу е в йерархията. И да, клатил си е краката в университета, клати си ги и по време на работа.

Другото , което казах , е че да станеш профи футболист титуляр в Черно море е по-трудно от това да станеш директор на клон на ДСК във Варна. Докато бъдещият директор на клон е гледал картуун нетуърк, бъдещият футболист се е счупвал от тренировки, лагери и т.н. Много хора въобще не осъзнават постоянството, мотивацията и усилията , които влага всяко дете , което тренира сериозно някакъв спорт и става професионален спортист. Хората виждат снимката в чалготеката и лъскавата кола и си казват - "този е прост и е леке, респективно няма как да е положил усилия". Guess what, тея в банките също са прости и са лекета.

Може да направим същото сравнение с IT, с готвачи и ресторантьори, с енергетика, земеделци - навсякъде имаш някаква малка бройка, които изкарват много пари, защото просто са много добри в това, което правят, и една голяма масовка, които взимат под 1000 лева. Разликата с футбола е, че голямата масовка рита за 0 лв във В и окръжните и си изкарва парите по друг начин и всички гледам тази малка бройка дето са по-добри от останалите и си казва "всички футболисти изкарват много пари".


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 12:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 8:52 am
Мнения: 26522
Местоположение: София
Аз съм общински служител и взимам 500 лева брутна заплата, което след данъците е равно на 400...

_________________
Само Левски - българското "Добър ден"!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 12:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 6:52 pm
Мнения: 5374
Аз съм мияч на чинии, а Бойо е доста краен. :loser2


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 12:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 8:35 am
Мнения: 5251
Местоположение: София
Suum cuique написа:
Тея с високите заплати като засвири Роланд Бергер и те намаляха :bigok


О, да. Ама те правят каквото г-н Австрия/Сърбия им намекне. :loser2 Мога да кажа, че след месец живот извън банката се чувствам доста свежо. :strkstrk

Boyo, абсолютно съм съгласен с генералната ти идея. Макар издигналите се футболисти да са бая некадърни. А и не малко народси е скъсвал задника да учи и сега слугува на някоя тлъста чужда фирма за 1000 лева, щото тука е така.

Просто управителите на офиси на банките не са адекватно платени на бизнеса, който носят, нито средния мениджмънт. Аз бях началник на отдел, пряко под изп. Дирекгор и взимах по-малко от HR специалист, без ръководни функции, в IT фирма. Скандал...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 12:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Гледам Бойо вече е превъртял живота и сега дава акъл на нас, непросветените. :bigok

Ебем ти скъсването от тренировки и лагери, едно 99% от българските футболисти само се влачат по терена и са в ужасна кондиция в сравнение с колегите им на запад. ВейдърО да избухне със статистика за изминати километри и скорост средно на мач. Скъсването по тренировки и лагери е само няколко идеи над "айде тука малко да разцъкаме".

На мен лично не ми е проблемът заплатите, които взимат, ами как ги осигуряват, ебати. :lol: Почти никаква публика не ходи по мачове, приходите от билети са ужасно скромни, а имаш поддръжка на терени, съоръжения, административни сгради. Айде, рекламодатели добре, ама не ми се вярва да изливат баките с пари. Нямам представа колко струва издръжката на един отбор, ама с оглед на приходи-разходи много ми се виждат подобни заплати, но не сами по себе си, ами имайки предвид смешните приходи.

И идилията за десетте години на интензивни тренировки, пот, труд и сълзи почти ме разплака :lol: , ама това дори и вярно само по себе си не е обосновка за взимане на големите пари, защото важно е БВП-то и каква продукция предлага и продава предприятието ти.

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 12:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 28, 2016 9:42 pm
Мнения: 501
Знае се много добре как се издържат, само че никой не иска да рови в темата, защото ще се закрият почти всички отбори и много хора ще бъдат съдени, вкл. и футболисти. Защо мислиш че Нефтохимик, които едва не изпаднаха от Б група искта да влезнат в А? Те много добре си знаят, че са слаби от предният им престои, но в А група ще имат по-големи възможности да си въртят тото-схемите. Преди време имаше интервю с Димитър Петков играл в Марек и ред други отбори от А и Б група, много добре каза каква е ситуацията във финансово отношение. Нещо последва ли от това интервю? :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 12:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 11:01 pm
Мнения: 26695
Тука е така. :bigok

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 6:23 pm
Мнения: 5750
south написа:
Гледам Бойо вече е превъртял живота и сега дава акъл на нас, непросветените. :bigok

Ебем ти скъсването от тренировки и лагери, едно 99% от българските футболисти само се влачат по терена и са в ужасна кондиция в сравнение с колегите им на запад. ВейдърО да избухне със статистика за изминати километри и скорост средно на мач. Скъсването по тренировки и лагери е само няколко идеи над "айде тука малко да разцъкаме".

На мен лично не ми е проблемът заплатите, които взимат, ами как ги осигуряват, ебати. :lol: Почти никаква публика не ходи по мачове, приходите от билети са ужасно скромни, а имаш поддръжка на терени, съоръжения, административни сгради. Айде, рекламодатели добре, ама не ми се вярва да изливат баките с пари. Нямам представа колко струва издръжката на един отбор, ама с оглед на приходи-разходи много ми се виждат подобни заплати, но не сами по себе си, ами имайки предвид смешните приходи.

И идилията за десетте години на интензивни тренировки, пот, труд и сълзи почти ме разплака :lol: , ама това дори и вярно само по себе си не е обосновка за взимане на големите пари, защото важно е БВП-то и каква продукция предлага и продава предприятието ти.


Тука грешиш много. Ако беше така лесно какво ти пречеше да станеш футболист? Щеше да вземаш по 20к лева заплата и т.н. Знаеш... 10% талант и 90% труд. Това за "айде, тука малко да разцъкаме" го пробвай в някой отбор даже от Б група да им изкараш тренировктие на мъжете. Бойо си е абсолютно прав за абсолютно всичко по темата. А как се издържат... отборите от В група се издържат я от общината, я от местен "бизнесмен" . Дали държавните отбори са на приход или не е без значение. Това е спорт за бога. Не само бизнес. За "бизнесмена" дали е на печалба и как издържа отбора мисля, че Локо Мездра, Локо Пд и други такива отбори дават нагледен пример :bigok


Последна промяна bogarra на Пон Юни 06, 2016 1:05 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:03 pm
Мнения: 13385
Защо не станахте футболисти? :bigok

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 11:47 pm
Мнения: 19469
Новата емблема на Лайнокурец е леко copy-paste с тази на Спортинг Лисабон. А са платили на софийска фирма да им я изработи :lol: :smt005

Изображение

Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 10:08 pm
Мнения: 4443
Местоположение: Таковата
Заеби ти, ама и орела ми е познат :smt005

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 9:45 pm
Мнения: 2076
Ебати, грозната и детска емблема :shock: Изключително подходяща за фирменият им отбор.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 11:01 pm
Мнения: 26695
Доста бедно.. :strkstrk

Изображение

:smt005 :smt005 :smt005 :strkstrk :strkstrk

_________________
Изображение


Последна промяна jordanofff на Пон Юни 06, 2016 2:00 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 1:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 7:33 pm
Мнения: 7374
Местоположение: Sofia
RIR написа:
Suum cuique написа:
Тея с високите заплати като засвири Роланд Бергер и те намаляха :bigok


О, да. Ама те правят каквото г-н Австрия/Сърбия им намекне. :loser2 Мога да кажа, че след месец живот извън банката се чувствам доста свежо. :strkstrk

Boyo, абсолютно съм съгласен с генералната ти идея. Макар издигналите се футболисти да са бая некадърни. А и не малко народси е скъсвал задника да учи и сега слугува на някоя тлъста чужда фирма за 1000 лева, щото тука е така.

Просто управителите на офиси на банките не са адекватно платени на бизнеса, който носят, нито средния мениджмънт. Аз бях началник на отдел, пряко под изп. Дирекгор и взимах по-малко от HR специалист, без ръководни функции, в IT фирма. Скандал...


Е некадърни са, ама пак - в другите професии сме по-кадърни ли :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 2:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 10:04 am
Мнения: 8737
Knoxville написа:
Защо не станахте футболисти? :bigok


Щото не съм тъп. :strkstrk


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:25 am
Мнения: 6444
Местоположение: Х Х Х
Росен написа:
Аз съм общински служител и взимам 500 лева брутна заплата, което след данъците е равно на 400...


Ясно защо си спрял месото. Не търсиш ли нещо по-добре платено? :loser2


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 2:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 8:52 am
Мнения: 26522
Местоположение: София
Ами чат-пат дават някакво ДМС, дават ми карта за градския и 300 лева на година за дрехи, та се справям. :)

_________________
Само Левски - българското "Добър ден"!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 4:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:57 pm
Мнения: 24899
Местоположение: Възраждане, Русе
Много силна статия на общински съветник от СДС-Ловеч :wink:

Въпроси за ловешките интереси и общинската собственост след преименуването на „Литекс“ в лит(*кс-етрополе

https://eratosten.wordpress.com/2016/06 ... %B8%D0%BD/

_________________
Само Сините


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 4:55 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:51 pm
Мнения: 645
Не работи линка.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 4:57 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 2:04 pm
Мнения: 44112
Местоположение: София
Изображение
:arrow: viewtopic.php?f=1&t=15081


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6476 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 212, 213, 214, 215, 216

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com