forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Окт 19, 2018 11:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 5:28 pm 

legendbg написа:
Това са моите фаворити от двата полуфинала:

Изображение

Някой може ли да обясни какви са тия житни класове ли са, овес ли е, миди ли са които обикалят около Л-то и каква е символиката им ? На мен не ми прилича на ларов венец, ако това е била идеята.

Като цяло звездите в кръг са знаме на Европа, не само на ЕС, присъстват в логото на ШЛ, не знам защо решихме че не трябва да има звезди. Има огромна разлика от символизма на червената звезда и кръга от звезди.

Не виждам изобщо в някое от логата да присъства каквото и да било което да символизира че става въпрос за лого специално за евротурнирите, добре че са ги надписали та да се разбере.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 8:58 pm 
Аватар

След миналия ми пост и този, нямам какво повече да кажа. Омраз е мегаправ и не само за 1 лого. Колкото и да ми е неприятно да кажа, автора на #123 спечели и предния "избор" и всички можем да си представим как стана това.

Прикачени файлове:
aree.jpg
aree.jpg [ 229.67 KiB | Прегледано 2876 пъти ]

амин!

AKO NE SLEDWA6 MANTRATA NE SI PRAWOSLAWEN!!11!!
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 9:28 pm 
Аватар

Това лого ми се струва най- удачно за случая.
Предлагам също да си викнем Майк Райли да свири мача Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 10:13 pm 
Аватар

1HUNNA написа:
... би трябвало да се допитаме до професионалисти-левскари, а не лаици.

Батенце, по-монолитна тъпотия скоро не бях чел... просто плътността на тъпотия в този кратък словесен отрязък е направо живачна :ohmygod2 "Професионалист-левскар" е френетично-магнетично понятие, което плаче за Пулицър, а колкото до "лаиците" - Playstation 4 си избраха логото чрез този сайт срещу награда от 500$. Некъв "лаик" го направи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 10:16 pm 
Аватар

kozarets1914 написа:
1HUNNA написа:

Батенце, по-монолитна тъпотия скоро не бях чел... просто плътността на тъпотия в този кратък словесен отрязък е направо живачна :ohmygod2 .
Сигурно не си отварял скоро темата за лятната подготовка

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 10:30 pm 
Аватар

Коце Маца написа:
Това лого ми се струва най- удачно за случая.
Предлагам също да си викнем Майк Райли да свири мача Изображение

Изображение
:strkstrk

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 10:35 pm 
Аватар

Вместо пистолета, един черен кур е по-добре :loser2

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 11:29 pm 
Аватар

kozarets1914 написа:
1HUNNA написа:

Батенце, по-монолитна тъпотия скоро не бях чел... просто плътността на тъпотия в този кратък словесен отрязък е направо живачна :ohmygod2 "Професионалист-левскар" е френетично-магнетично понятие, което плаче за Пулицър, а колкото до "лаиците" - Playstation 4 си избраха логото чрез този сайт срещу награда от 500$. Некъв "лаик" го направи.

И в тази,и в много други области,професионалистите са Левскари,но не търпят високомерна аматьорщина

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 11:50 pm 
Аватар

kozarets1914 написа:
1HUNNA написа:

Добре бе, човек, ама колко хора гласуват за емблема на Плейстейшън и колко хора гласуват за лого на "Левски" в европейските турнири от 50 години? При задание изцяло на кирилица? Тук има много недомислици, включително това, че ще бъде лого върху фланелка (и/или върху други артикули също така) - може ли да се осъществи абсолютно същото като идеята, как точно, по абсолютно същия ли начин ще изглежда, ще трябва ли преработка? А и на Плейстейшън надали ще им е особено зор, след като сигурно 90% от логото ще са върху принтирана повърхност.

Иначе и на мен като прочета словосъчетание от сорта на "професионалисти-левскари" и ми се повръща вече, ама наистина нямаше да е зле да се обсъди поне с обикновени професионалисти, пък били те и фенове на американския "футбол".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2015 11:54 pm 
Аватар

Абсолютните професионалисти в тая сфера не седят в 99designs да гледат за конкурси от по 300$. Затова казах професионалист-левскар, защото все пак ангажирания човек трябва да знае малко от малко с какво се захваща. Все пак, нека спечелят широкоагитираните лога - онова със шрифта MOLOT, който Сектора е ползвал 925925982 пъти досега и онова другото, което никой не харесва. Ай лайк.

амин!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 12:07 am 
Аватар

kozarets1914 написа:
1HUNNA написа:

Бачи....сравняваш несравними неща.... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 1:00 am 
Аватар

1HUNNA написа:
Абсолютните професионалисти в тая сфера не седят в 99designs да гледат за конкурси от по 300$. Затова казах професионалист-левскар, защото все пак ангажирания човек трябва да знае малко от малко с какво се захваща. Все пак, нека спечелят широкоагитираните лога - онова със шрифта MOLOT, който Сектора е ползвал 925925982 пъти досега и онова другото, което никой не харесва. Ай лайк.

Разпознаваш шрифтове?! - Надушвам "абсолютен професионалист", който би желал едни 5К за юбилейна емблема :smt003

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 2:21 am 

Да започвам ли да вадя кусурите на всяко едно от логата по отделно?
ОК. Започваме.

Изображение

Добро, стилизирано лого, описващо точно за какво аджеба иде реч.
Недостатък е, че при умален вид, шрифта ще изчезне и ще бъде трудно да се разчете.
Може би тук "венецът" прилича на житен клас. Перфектно позициониране на всеки един елемент (изключвам само жълто-червените ленти).
В повече май идва "лопатата-щит" или както искате го наречете този елемент. (Трябваше да се пойска от човека който го е правил да го премахне за да се види)

Изображение

Идеята за венец описващ 0 е добра. Добра до там че може да се вземе за U както и само за венец. Остава 5цата. Ако беше сложил 50 и вътре в 0-лата венец с Л щеше да е по-приемливо.
Светлосиня петица която ще легне върху светлосин екип е недопустима. Естествено това може да се оправи. Проблем с шрифта има отново - трудно/невъзможно прочитане при смаляване на изображението.

Изображение

Това няма много за коментиране. Левски София става на половин век. Дори не е загатнато, че става въпрос за 50 години от първото участие в ЕКТ.
При него е добре единствено, че 50тката е голяма и лесно разпознаваема при намаляне на изображението.

Изображение

Прилича ми на печат. Като чисто графично оформление, логото е добре стилизирано, без излишни елементи (може би двете звезди)

Изображение

Що се отнася до това, аз бих направил малко промени:

Смяна на лавровите листя, уголемяване на "В еропейските турнири" за да се чете и при по-малко изображение, Топката трябва да се направи по начин по който да може да се бродира лесно и да се вижда, че е топка при по-малко изображение. Променил съм го леко, надявам се дизайнера ако чете да не се сърди. Това е моят фаворит, а след няколко промени ще стане и ваш, вярвам го. ( не набивам мнение на никой, просто аз така мисля )

И така стигаме до първото място.

Изображение

Добър замисъл, НО, шрифтовете използвани за символа са два коренно различни шрифта. Не е болка за умиране, просто не изглежда добре. В нулата на "50" има точка? "Д"-то от " гоДини " си е чист триъгълник. Thin шрифтовете се използват за графични работи с точно определен размер. При векторна графика (каквато трябва да е в случая), шрифта ще се вижда при уголемяване и ще се изгуби при смаляване (200х200px примерно). Елементите в символа са толкова наблъскани, че при едноцветно изображение ще бъде доста трудно да се определи точно кое какво е, освем топката и 50тката. Като цяло е това.

Сега няколко думи извън МОЕТО мнение за логата.
Не искам да засегна или хейтна някой. Още по-малко левскари които са направили това което могат (някои могат и повече, на други са им такива възможностите)!
Поздравявам ви за това което сте направили!!!
Не е много лесно да си графичен дизайнер и още повече с тясна спецялност ЛОГО ДИЗАЙН.
Има няколко много важни стъпки които повечето утвърдили се като дизайнери в световен мащаб следват.
При дизайн на лого може би най-важното нещо е да следваш символиката. Неможеш да сложиш за емблема на храни за кучета, лого изобразяващо такива за котки. Ключовите думи те отвеждат право към целта! Стилизирането трябва да е такова, че дори най-неразбиращия от тази материя да разбере какво аджеба предлага като продукт или услуга фирмата ползваща дадено лого. В цветово отношение, логото може да бъде от 1,2,3,10 цвята, въпрос на вкус и СИМВОЛИКА. Неможеш да боядисаш белият човек черен и той пак да си е бял. За стилизиране на кръг, квадрат и ромб в едно цяло няма да говоря. :loser2
В България за съжаление всички сме политици, футболни експерти, геодези, ядрени физици, шпакловчици и авто монтьори, да не забравяме и ел.техниците. Оставете на хората разбиращи от тази материя да си свършат работата (не визирам никой). Ако беше толкова лесно колкото всъщност ви изглежда щяхте и вие да участвате, е така, да си кажете и аз бях там, и аз пих :bigok

Извън темата, вижте конкурса за официално лого на домусага фк. Ако не са го скрили се поместват предложенията на техния сайт. И там има добри работи има и ставащи има и грозни. Няма как всичко да е в стил https://99designs.com/profiles/ludibes и https://99designs.com/profiles/dsevarika , двама от водещите дизайнери в тоя така "смотан" сайт 99designs, за който всеки месец пишат New York Times, Forbes и т.н.

Лека вечер на всички и дано сте ме разбрали правилно! (2.20 през нощта е, така че, учителите по български език и литература - спестете си го :bigok )

Още веднъж огромно БРАВО на всички които участваха в конКурса!!! :levski

EDIT: Не съм едитвал нищо! :bigok

Прикачени файлове:
attachment_58574240.jpg
attachment_58574240.jpg [ 234.85 KiB | Прегледано 2810 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 9:17 am 

Освен тва... Левски европейски ми се струва по яко от Левски в европейските турнири, некак си има свръзка с нашия си левскарски фолклор, по-кратко и ясно е и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 10:23 am 
Аватар

"Левски - европейски" беше първоначалната идея, но имаше сериозни забележки, че "Левски" не е "европейски" от едва 50 години, защото печелим първия си международен трофей още през 1924 г. в Букурещ, а ако погледнете материалите от годишното събрание на членовете на клуба от '33-та (или 34'та), "Левски" има повече международни срещи с европейски клубове, отколкото в сезона 2005/2006 в УЕФА. Малцина сте запознати с тази информация, но на нея ще бъде обърнато специално внимание по време на кампанията, защото това е славна история и левскарите трябва да я познават и ценят - да си зададат въпроса как се играят 20-на срещи в Източна и Средна Европа за един сезон, без да има евро-турнири, без да има УЕФА, без да имаме генерален спонсор, който да финансира подобна мащабна евро-кампания...
Затова, поне формално, името на събитието е най-приемливо да бъде посоченото в емблемите. Колкото до неофициалното, масово име, което може да се наложи във фен-артикули и сред хората - най-естествено е да бъде именно "Левски - европейски". Надявам се, че отговорът ми е достатъчен, за да се разбере и приеме, от тези, които искат да разберат и могат да приемат.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 11:02 am 
Аватар

:smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 3:40 pm 
Аватар

1HUNNA написа:
След миналия ми пост и този, нямам какво повече да кажа. Омраз е мегаправ и не само за 1 лого. Колкото и да ми е неприятно да кажа, автора на #123 спечели и предния "избор" и всички можем да си представим как стана това.

Прикачени файлове:
лого.jpg
лого.jpg [ 87.15 KiB | Прегледано 2667 пъти ]

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 3:59 pm 
Аватар

Eбaxти мрънкането за някакво лого, не е истина направо. Айде и аз да си кажа професионално мнение, като човек имащ компания, която се занимава и с графичен дизайн. Абсолютно всички лога стават, някой повече, други по-малко. Логото ли ви е центъра на събитието, или по презумпция трябва да се плюе по-всичко излизащо от "новия" екип? Да не би вие да го плащaте това лого от собствения си джоб? Което и да се избере, ще бъде избрано от нас. Някой ще го харесват повече, други по-малко, ами съвсем нормално. Не това е от значение. От значение, е че се прави нещо. Ето това е важното.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 8:06 pm 
Аватар

Не е важно мрънкането, не е важно плюенето по "новия" екип, когото и да визираш. Важното е най-доброто за Левски. За предния конкурс познавам поне 2ма, предложили на полуфинали идеи, които са стойностни и е мислено над тях дълго време с цел тръста на Левски да има добър представител. Окей, спечели го някакво лого със съмнителни гласове - поне не е грозно или откровено отблъскващо. Тук обаче, на страна от стилните лога с неприложимите за дребен принт и везане текстове, не виждам за кое лого да си дам гласа, камо ли за едно от тези въпросните да се дадат 3 пъти повече гласове от останалите. Дребна, малодушна, чорбарска и клошарска корупция ВЪПРЕКИ Левски с цел някой "na6 i 4itav" да вземе над 500 лв от парите на Левскари, а същите тези Левскари да се кичат с очевадно не най-доброто, което може. След тия полемики, мога единствено да предложа нови начални кръгове на конкурса и после гласуване в анкета във форума + изискване за аргументация за избора. Нека не позволим на някоите човеци да поставят Левски на втори, трети и пети план след себе си :)

амин!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юли 11, 2015 11:59 pm 

kozarets1914 написа:
"Левски - европейски" беше първоначалната идея, но имаше сериозни забележки, че "Левски" не е "европейски" от едва 50 години, защото печелим първия си международен трофей още през 1924 г. в Букурещ, а ако погледнете материалите от годишното събрание на членовете на клуба от '33-та (или 34'та), "Левски" има повече международни срещи с европейски клубове, отколкото в сезона 2005/2006 в УЕФА. Малцина сте запознати с тази информация, но на нея ще бъде обърнато специално внимание по време на кампанията, защото това е славна история и левскарите трябва да я познават и ценят - да си зададат въпроса как се играят 20-на срещи в Източна и Средна Европа за един сезон, без да има евро-турнири, без да има УЕФА, без да имаме генерален спонсор, който да финансира подобна мащабна евро-кампания...
Затова, поне формално, името на събитието е най-приемливо да бъде посоченото в емблемите. Колкото до неофициалното, масово име, което може да се наложи във фен-артикули и сред хората - най-естествено е да бъде именно "Левски - европейски". Надявам се, че отговорът ми е достатъчен, за да се разбере и приеме, от тези, които искат да разберат и могат да приемат.

Мда, вярно, тотално изпуснах мачовете с Букурещ, че и след тва... Радвам се, че е помислено. :lsfc1

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2015 5:40 pm 
Аватар

В крайна сметка кое лого спечели този конкурс, че нещо не разбрах?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2015 9:13 pm 

След тридневно гласуване и рекордни за момента 1647 гласували победител е №123, на второ място достоен съперник и с близък финален резултат е №205. Трето място в гласуването за №169, следват №214, №213 и №226.

Благодаря на всички гласували за активността, конструктивните критики и предложенията, както и на всички участници за вдъхновението, мобилизацията на привържениците и амбицията, с която се включиха в този конкурс !

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2015 10:40 pm 
Аватар

резка смърт.... срам и позор

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 12, 2015 11:35 pm 
Аватар

Някой не взе 500 лева от левскарската общност без да ги заслужава и сега ще е края на света. Дори с кампания сред ултрасите #205 е след casual кампанията на която и да е bojana_85. Честито ви лого за юбилея на всички, иначе, сакам и чекам логото извезано на тениска с триъгълниците и другите геометрични елементи.

амин!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 12:20 am 
Аватар

1HUNNA написа:
Някой не взе 500 лева от левскарската общност без да ги заслужава и сега ще е края на света. Дори с кампания сред ултрасите #205 е след casual кампанията на която и да е bojana_85. Честито ви лого за юбилея на всички, иначе, сакам и чекам логото извезано на тениска с триъгълниците и другите геометрични елементи.

Бате, ти наистина нямаш идея какво говориш, измисляш си разни идиотии - явно много тежко си разочарован от това, че твоето лого, което знаем, че си пуснал, явно не е стигнало и финал. Както и на предния конкурс за лого на Тръста. Може просто да си бездарен - приеми го без да обиждаш колегите си. Аз не съм колега, затова мога да те обиждам :smt003 - бездарие не се лекува с хейт. Виж се само какво говори преди два дни:
1HUNNA написа:

Авторът на 123 бил спечелил и предния избор... и той знаел как станало това... Верно ли? Кажи ни? :bii_chorbata Кой избор точно? Ти знаеш ли кой е автора въобще и че никой не я познава? Колкото до другия претендент - понеже е правен от момче от фракция и е потърсил харесвания от приятелите си, значи "работата е нагласена, за да вземе някой наш 500 лева"... :smt005 :smt005 :smt005 Значи вместо да му дадем 500 лв. за лого, ние правим конкурс, на който той да спечели, за да му дадем 500 лв... Бате, смешен си в хейта си - немаш идея какво говориш, но явно изпитваш нужда да си кажеш, вероятно с терапевтична цел.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 1:44 am 

А защо изобщо се дават 500лв за некво тъпо лого, като хиляди по-стойностни и смислени неща са правени просто от любов ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 10:46 am 
Аватар

kozarets1914 написа:
1HUNNA написа:

Бате, ти наистина нямаш идея какво говориш, измисляш си разни идиотии - явно много тежко си разочарован от това, че твоето лого, което знаем, че си пуснал, явно не е стигнало и финал. Както и на предния конкурс за лого на Тръста. Може просто да си бездарен - приеми го без да обиждаш колегите си. Аз не съм колега, затова мога да те обиждам :smt003 - бездарие не се лекува с хейт. Виж се само какво говори преди два дни:
1HUNNA написа:

Авторът на 123 бил спечелил и предния избор... и той знаел как станало това... Верно ли? Кажи ни? :bii_chorbata Кой избор точно? Ти знаеш ли кой е автора въобще и че никой не я познава? Колкото до другия претендент - понеже е правен от момче от фракция и е потърсил харесвания от приятелите си, значи "работата е нагласена, за да вземе някой наш 500 лева"... :smt005 :smt005 :smt005 Значи вместо да му дадем 500 лв. за лого, ние правим конкурс, на който той да спечели, за да му дадем 500 лв... Бате, смешен си в хейта си - немаш идея какво говориш, но явно изпитваш нужда да си кажеш, вероятно с терапевтична цел.
Стила на логото ми приличаше на предишния победител, после видях, че не е същия - това е моя грешка. Това не значи, че не е имало кампания! Ако ще се надгласуваме с цел да се вземат 'едни пари', има доста голяма опасност да се избере нещо много тъпо, както и щеше да стане. Нали сме Левскари, къде е висшата морална ценност, къде е култа към Левски? В случая се толерира на някой егоизма пред Левски? Да си агитирал приятелите, да му избрали логото. Висши ценности...

амин!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 10:58 am 
Аватар

Покажете логото, което е избрано като победител, моля, както и останалите две. Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 11:22 am 

Това би трябвало да е победителя:
Изображение

А това другите две:
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 12:06 pm 

Само да поясня какво е необходимо, за да се получи тоя организиран вот за конкретно лого и "наш човек" да вземе крупната сума от 500 лева.
- първо трябва все пак да пратиш някакво предложение, обикновено се налагат няколко преработки та с едно не се получава работата (победителя е пратил към 20+ варианта).
- после трябва да убедиш някак си група от 5 човека (които не познаваш, а и не знаеш че съществува) да го хареса до толкова, че да го избере като едно от дванайсетте предложения за полуфинал.
- да организираш достатъчна група да гласува за теб на полуфинала, така че твоето предложение да е едно от трите, които отиват на финала
- да направиш същото за финала, като някак си убедиш 1000+ човека да гласуват по твоето предложение в рамките на три дни.
- всичкото това да се случи в рамките на 7 дни и без предварителна подготовка и организация

Дори да е възможно да се случат последните 3 неща, все пак точка 2 ми се вижда леко трудна за постигане.
Но разбира се, ако търсиш под вола прасе няма какво да те спре да го намериш.

Мисля, че е значително по-добре да оценяваме труда и ентусиазма на хората, които изпратиха предложения, за мен всички са идеални, защото са правени с любов към Левски.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]