forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пон Дек 10, 2018 3:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 249 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:22 pm 

Дайте да правим среща на форума и да си разясним нещата както трябва. Има доста въпроси и неясноти, които чрез писане не могат да се разрешат/отговорят. Седем:Едно да казва кога е свободен и да действаме.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:28 pm 
Аватар

Моля ви, стига с тая борса. Борсата не е място за благотворителни упражнения тип свинете. На борсата се ТЪРГУВА с АКЦИИ на търговски дружества, и то ОТ ИНВЕСТИТОРИ, не от мен и теб. Там се КУПУВАТ акции, след което се ПРОДАВАТ акции. На борсата единствено можем да попълним дружествен капитал, както опитаха свинете - видяхте резултата, а и да беше успешно, щеше да е същия ташак. МАН Ю като са на борсата - какво? Нещо не виждам Глейзър да си е тръгнал, или да го ебе за феновете. Така че спрете с тия безумици.

Пак повтарям - притежаването на 15, 10 или дори 5 % от клуба е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО НЕЩО. Защо - защото дава достъп до всичко, което се случва в тоя клуб. И то достъп на хора като нас, които, за разлика от Борат, НЯМАМЕ ИНТЕРЕС да крием какво става там! Защото когато Тръстът (т.е. ние) можем да прегледаме документите, няма как Борат да излезе и да каже "всичко е ток, всичко е платено, не дължим нищо", пък ние дължим 2 заплати (примерно), или пък "аз съм дал 20 милиона лични пари, дългове към мои фирми са", а те да са 2 милиона....Т.е. по този начин ситуацията в клуба (а при член н УС - и в управлението му) става прозрачна, най-малкото за нас, феновете! А по този начин можем доста повече да влияем - нали се сещаш, че ако Борат реши да мотолеви, при достъп до всичко, нямаме никаква грижа да излезем публично и да раздухаме. А това определено няма да му хареса, поради което ще внимава. Съвсем отделно е това, че все пак ще имаме най-малкото присъствие в клуба и ще можем "официално" да излагаме мнение и да даваме идеи и предложение. Дори Борат не е толкова тъп, та да отреже добро предложение от Тръста, само щото имаме едва 15% от акциите. А ако го направи - нов коз за пред обществото ("ето, ситуацията в клуба е такава, ние предложихме еди-какво-си, но мажоритарният собственик го отхвърли".....).

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:29 pm 
Аватар

acrimonious написа:
Защото това е любовта. Да даваш, без да очакваш да получаваш...

Любовта към Левски означава да давам дарения на Батков без да очаквам нищо от него? :lol:
А и концепцията "тръст на привържениците" е чисто икономическа, напълно противоположна на "да даваш без да получаваш"[/quote]

Ако говориш за Батков- получаваш 15% от собствеността + член в УС на клуба + достъп до документацията на клуба. За мен това като за начало хич не е малко...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:32 pm 
Аватар

We_Are_Levski! написа:
Като целта на тръста трябва да е рано или късно в бъдещето да придобие 51% от АД-то, тва с бащиците е свършена история за мен вече!

Батков ако остане някой ден с 49% ще си бие камшика моментално и тогава
кой ще плаща заплати, ток, вода, бензина за косачката, кламери за секретарката, КОЙ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:34 pm 
Аватар

lev1914 написа:
We_Are_Levski! написа:
Като целта на тръста трябва да е рано или късно в бъдещето да придобие 51% от АД-то, тва с бащиците е свършена история за мен вече!

кой ще плаща заплати, ток, вода, бензина за косачката, кламери за секретарката, КОЙ?

Кажи ми, че се майтапиш нали? Нали не го мислиш сериозно тва което си написал? :shock: :ohmygod

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:36 pm 
Аватар

Идеята с времето да се изгради работеща структура в клуба, школа, инфраструктура,да се търси висока посещаемост на мачовете, по този начин да се привличат спонсори и постепенно клуба да се самофинансира и да не е зависим напълно от Костадинов Тодор Батков (КТБ)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:44 pm 
Аватар

We_Are_Levski! написа:
lev1914 написа:
We_Are_Levski! написа:

Кажи ми, че се майтапиш нали? Нали не го мислиш сериозно тва което си написал? :shock: :ohmygod

Виж Вицосбирката :smt047

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:45 pm 
Аватар

Аз не разбирам защо тръста едва ли не ще върши цялата работа на мръсния комунистически боклу, но той ще обира печалбата. Мръсният боклук дето ни докара до тук.От къв зор? Малко като да живееш под наем, правиш хубави неща в къщата, но никога няма да си и собственик!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:47 pm 
Аватар

Абе ква печалба, какви пет лева бе :ohmygod2 Тук гледаме доброто на Левски. Ако искаш фалит и заличаване на клуба, лесно може да се уреди. Тогава няма да има печалба за Батков и ще си доволен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:48 pm 
Аватар

Защото иначе отбора отива на кино...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:56 pm 
Аватар

Еми ако клуба се управлява правилно няма да е далече времето в което ще започне да прави печалба! Не искам фалит искам да вземем колкото се може повече акции от батков! За това е добре Батков да ги пуска в продажба. Щото в момента дали ще съберем милион или десет все ще имаме 15 мижави процента.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:56 pm 
Аватар

Някои хора тотално откачиха, един се притеснява за секретарките, друг се сърди за щяло и нещяло, трети си мечтае да си купи акции.Хората трябва да разберат, че акциите на един футболен клуб нямат никаква стойност, когато се закупуват от един човек и представляват под 1% от всички акции.Най-важното в случая не са 15%, а мястото в УС, което ще даде достъп и права на Тръста в управлението на клуба.Няма да се получават истории като назначението на Иво Тонев, бутането на сектор А без да е подсигурено всичко и т.н.И в крайно сметка ще се създаде организация, която след време (според мен поне 5 години) има възможносността да се разрастне до такава степен, че да се говори за придобиване на мажоритарният дял в Левски. :levski :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 12:57 pm 
Аватар

ICF написа:
Еми ако клуба се управлява правилно няма да е далече времето в което ще започне да прави печалба! Не искам фалит искам да вземем колкото се може повече акции от батков! За това е добре Батков да ги пуска в продажба. Щото в момента дали ще съберем милион или десет все ще имаме 15 мижави процента.

Ти въобще имаш ли представа как се разпределя печалбата в едно АД?

ПС:Извинявам се за двойният пост.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 1:10 pm 
Аватар

Не как, а между кой ще се разпределя? Предполагам процента на акции няма нищо общо с това, нали? Как с 15% ще забраниш на батю да си назначи иво тонев?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 1:21 pm 
Аватар

ICF написа:

Брат, малко помисли за миг. Пуска Батков акциите в продажба по 2 лева парчето. Отиваш ти, купуваш си за 2000 лева 1000 акции и КАКВО ОТ ТОВА, ЧЕ ТИ ЩЕ ИМАШ 0.000000000000000000000000348291% ОТ АКЦИИТЕ НА КЛУБА??? Ще можеш ли да влияеш? Ще можеш ли да правиш каквото и да е, ако мустака си държи 51%? Или ще си просто един излъган чорбар :bii_chorbata (не към теб лично, просто сравнение)
Виж, ако ти участваш в организация, например тръста, и чрез своя членски внос и членския внос на всички останали успеем да придобием да кажем 49% (макар ти да си дал само 20, 30, 50 или 100 лева), то ситуацията изглежда различна, нали?
Помни думите на хан Кубрат и ги перефразирай: Ако всеки има по 0,0005% от акциите ще сме слаби, но ако всички имаме 49% от акциите никой няма да може да ни пречупи!

А относно отношенията с Батков имам друга мисъл: Дръж приятелите си близо, а враговете още по-близо!

Последна промяна dobrevche на Пон Юни 30, 2014 2:33 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 1:24 pm 
Аватар

Направо съм е така :shock: Хора, имаме уникален шанс да влезем в управлението на Левски, нали това искахме? Какви са тия излишни спорове и караници? Нека се научим първо да ходим, после ще се научим и да тичаме :smt006 Стъпка по стъпка, с търпение ще вземем клуба от Борат,сега нека сме обединени и да натиснем за нашата част от сделкага. Пък и знаете, че е хубаво врагът да го държиш близо до себе си. Няма път назад, Левски е на народа и най-накрая това ще се случи!

САМО ЛЕВСКИ И СИНЬО НЕБЕ :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 1:29 pm 
Аватар

freak|joe написа:
Дайте да правим среща на форума и да си разясним нещата както трябва. Има доста въпроси и неясноти, които чрез писане не могат да се разрешат/отговорят. Седем:Едно да казва кога е свободен и да действаме.

Ами аз съм ок, стига да е след 19:00, когато кажете.
Само искам да поправя Уайлдкид, че Глейзър се махна от Ман Ю, при това по начин, по който хиляди от нас са пожелавали на тати :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 1:33 pm 
Аватар

Тва са подробности бе :bigok :bigok :bigok Но няма да е зле тати да последва примера му :smt047

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 1:58 pm 
Аватар

Аз мисля, че ще е зле, защото той сега ни слуша много внимателно и е готов да прави каквото предложим. Доказахме се с юбилея, стреснахме много хора. Ако се гътне сега или продаде отбора на нов бащица, всичките ни усилия ще идат в кенефа. Сега взимаме 15%, но това далеч не е крайната цел. Ако успеем да наберем средства и най-вече ако докажем на хората, че това е правилно, ще поискаме повече. Всичко е изцяло в нашите ръце и ако се провалим, то ще сме си виновни сами. Който не вярва, нека гледа отстрани и да злорадства, само да не пречи и да не насажда истерия. Много такива хора имаше и преди юбилея, но сега мислят различно. А Бойо само се прави на големия критикар, но дефакто работи много сериозно по идеите на Тръста, прави доста неща там, но не може да се сдържи да не е контра на всичко. Проданов-2 :bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 2:14 pm 
Аватар

Да бе, и аз мисля, че Бойо е скрит брат-близнак на Проданов :bigok

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 2:35 pm 
Аватар

Не бях влизал от 3 дни и съм :ohmygod2

По принцип говорих на мой познати левскри за Тръста, но не повярваха на идеята изобщо. Определено трябва да се спечели доверието на хората, а това може да стане само с помощта на фенклубовете в цялата страна. Не знам дали може да се гласува първите събрани пари да идат за някакъв вид реклама.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 2:38 pm 
Аватар

Хайде решавайте кога да се видим, пуснете и тема ако трябва. Ще доведа и Васко Колев, ще може да го питате на място всичко.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 3:05 pm 
Аватар

Седем:Едно написа:
tprodanov написа:
Батков би ли се навил част от приходите на школата, или по-скоро от нейни конкретни дейности, да отиват в Тръста?

Какво имаш предвид? Идеята на Тръста е точно обратната.

Имам предвид следното - участието на Тръста да не е просто да дава едни пари, а напротив - да управлява. И то да управлява нещо съвсем ясно и съизмеримо - например конкретен набор от школата, или пък конкретна позиция - да речем вратари, нападатели, все тая. Нещо ясно дефинируемо и което може лесно да се управлява отделно, чисто административно. След което Тръстът управлявайки този набор да речем, да е свободен да търси за него спонсори, реклами, допълнителни участия в турнири, конкурси и всякакви подобни неща, с цел да изкара тази структурна единица на печалба. Тази печалба, разбира се, ще бъде обратно вложена в клуба.

По-ясно казано - Тръстът трябва да покаже, че може да управлява по-добре, а не че може да дарява.

ПП Иначе се радвам, че в мое лице виждате виновник, това е похвално.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 3:20 pm 
Аватар

Сираков има ли някакво участие? Защото гледам из фейсбук постнали нещо от спортлайн, което едно към едно все копира тръста!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 3:44 pm 
Аватар

Насочете усилията си на първо място към това, колкото се може повече хора да станат членове на тръста! Да дадат по 20 лева и да можем да свикаме едно общо събрание на организацията. Насочете внимание към кампанията с абонаментни карти. Ясно е, че за някой 200 лева днес ще са много пари и няма да може. Който може, да купува.
Проданов, моите уважения, но тръстът първо трябва да управлява себе си, така да се каже. Трябва да се изгради структурата и да се наберат възможно най-много членове по време на оставащите месеци от мандата на сегашния УС на тръста. Това е основата. От там насетне ще се мисли и за големите неща. Проданов, не един набор - цялата школа може да се управлява от тръста или по-скоро да се осигурява и съответно супервизира. Дори клубът! Но има път да се върви. Първото и основно нещо е членството. То се изразява в две направления:
1. Набиране на капитал. Повече членове, по-голям финансов ресурс!
2. Много по-важният момент! Набиране на голяма маса хора, от различни социални групи, обединени от една кауза. Това ще донесе един уникален интелектуален капитал на организацията, което ще доведе до увеличаване на цифрите в точка първа!!!

Затова агитирайте познатите си. Обяснете им, че това е начинът Левски да бъде наш! На недоверчивите им обяснете, че управителният съвет се избира от членовете, но и се сваля от членовете! Кажете на всеки, който е подръжник на принципа "абе тея ли ще ми казват на мен" (тея ли ще ни харчат парите), че всеки член може да бъде избран за председател на тръста, стига да има знанията, уменията и волята да го оглавява и разбира се да представи платформата, която да накара другите да гласуват за него.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 3:53 pm 
Аватар

Нека всички да се обединим за най-великата кауза,а всички знаем коя е.В тръста е бъдещето,нека повярваме ,нека ние ЛЕВСКАРИТЕ ,които живееме всеки ден и нощ с мисълта за ЛЕВСКИ сами да определяме бъдещето на отбора.А ТОВА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ С АКЦИИ НА БОРСАТА!!! Всеки лично трябва да убеди свой приятели и познати,че това е правилния път.НЕКА ДА НЕ ИЗПУСКАМЕ ТОЗИ ШАНС!!!

НИЕ СМЕ ЛЕВСКИ СОФИЯ !!! :lsfc3

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 4:03 pm 
Аватар

Момчета, задължително трябва да си направите нещо като "често задавани въпроси" както по сайтовете и да имате готови отговори и готови хора, които да отговарят на обикновения редови левскар. Аз чета с интерес и следя доста от темите, напоследък особено тази, обаче все още не мога да разбера как ще станат напълно нещата. Не съм много умен човек, но не съм и идиот и все пак не мога все още да си изясня всичко, а доста неща изчетох и изслушах. Представям си как един обикновен човек, който е Левскар и обича отбора, но да кажем гледа само новините на БТВ, ще разбере за цялостната идея. Ще ви кажа как - никак. В новините там ще ви включат за 2 минути и толкова(като казвам БТВ произволно, така ще е навсякъде). Както и никой няма да стои да чете 1 час обяснения кое какво е(не никой, но ще се малко хора). Просто за най-важните и най-чести въпроси, които ще се задават, трябва да има обяснение, и това да е направено много ясно за всеки, който се поинтересува. Не, че и така е гаранция, но иначе ще е загубена кауза. Разбира се тези неща ги казвам като препоръки, както и ако искате да се обхване по-голяма маса от хора, а хората са недоверчиви. Дори такива, които биха си дали сърцето, душата и парите за Левски, ако не са убедени, че каузата е добра и не им е ясно всичко, няма и стотинка да дадат. Така че, медиите - задължително. Може би Курм Савов и разни такива журналисти, които поне биха дали малко повече време за дискусия и обяснения, както и разбира се телевизиите/радиата/сайтовете им да не се посещават от двама души :smt003

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 4:57 pm 

Здравейте,
Васил Колев съм. Обещах на Тони да се регистрирам, а в последния час чета мнения. Ще дам едно обобщаващо за това, което изчетох и след това ще отговарям, ако имате въпроси.
1) Идеята е, че тръстът, респективно феновете на Левски, няма как да са собственици на част от Левски (15%) и просто да стоим и да гледаме отстрани. Ако не участваме във финансирането на клуба по определен начин, няма никакъв смисъл от тези 15%. Какво иначе правим с тях? Викаме по тоя и оня и вдигаме шум. Ако постепенно започнем да даваме повече пари, от това, което даваме днес, Левски ще е абсолютно независим от такива като Батков или който и да е.
2) Тези, които участвахме доброволно в организирането на юбилея, видяхме колко трудно се събират пари незаивисимо от страхотния резултат, който дадохме накрая. Да ви кажа аз съм скептичен за формула като тази на юбилея - изтръскване на феновете на чували с някакви дарения без нищо. Заради това мислим и за тази концепция, която Батков прие напълно. Ставаме акционери, ходейки на мач. По-лесно от това няма как да стане. Ако приемем, че клубът е спечелил около 250-300 000 хиляди от билети и карти миналия сезон, а сега спечели с 1 милион отгоре, това са пари, които иначе ги няма при тях. И ние сме изпълнили ангажимента си. Ще бъде трудно за някои да го разберат, но имаме цяла година да го обясним. А при 6.5 млн. бюджет, от които около 2.5 млн.-3 са собствени приходи (пак от нас феновете) то 1 млн от другите 3-3.5 си е доста добър процент. Направим ли го, хората ще разберат практически как те финансират Левски, но по-важното е, че ще го разбере Батков и ще бъде зависим от този поток.
3) Няма да задълбавам в това какъв контрол ще имаме. Тези, които бяха на работната среща в четвъртък видяха. Питаха ни за всичко, ние давахме идеи. Така ще бъде с всичко. В интерес на истината аз лично нямам забележки към Батков за двете срещи във вторник и четвъртък. Преди това имаше съвсем различно отношение, даже бързо ме беше обвинил в какво ли не и ме нарекъл какъв ли не, сега определено има проблеми и да се разбере с феновете е единственият му шанс според мен. Ако пък ние не използваме тая ситуация в името на Левски, значи сме пълни смешници, които имат само претенции и нищо повече.
4) Тъй като аз си представям тръста да брани интересите на Левски и едновременно с това на феновете и да доближаваме позициите, днес се видяхме с Баждеков и постигнахме споразумение за намаление на цените на картите спрямо плановете им. Мотивите са, че може да минираме цялата кампания този сезон, а предстоят много трудности. Виждате какво става с телевизиите, сигурно Мтел ще намали парите, спонсори няма кой знае колко и т.н. Нито може да продадем някой играч, нито да направим пари от турнирите, нито нищо. Реално само феновете можем да застанем зад клуба. И тук не бъркайте клуба с Батков. Ако се стигне до там Батков да ни лъже, лостовете на войната вече ще са икономически. Но пък и няма как да се води война, ако само 500 човека се интересуват от тая работа.
5) Направи ми впечатление и тук, и в групата във Фейсбук, че много се дискутира за участието на Тити. А примерно никой не пита защо Тони е бил там. Значи идеята е, че дискримираме този, който не ни харесва по някаква причина и сме един вид народен съд, макар и да заклеймяваме това. Моята концепция като председател на тръста е, че трябва да използваме това, което може всеки един човек и това, с което може да е полезен. За всичко останало има устав. В него най-важното е, че не можем да дискримираме. А най-важното тръстът трябва да бъде инструмент за влияние на левскарите, а не някаква бутикова групичка на приятели, които (както казва Боян) са ходили някога по стрийптийз барове или са пили бира ;)
6) Преди юбилея ходих до Разград и Исперих, където има страхотни фенклубове с автентични левскари. Виждах се и с други фракции и организации. Например преди няколко дни бяхме с едни момчета от QDVP. Смятам, че задължително трябва да направим една среща с форума, ще дойда и аз и още хора от УС на тръста. Така ще изясним много детайли и по-лесно ще направим каузата обща, т.е. на хора, които активно работят за нея. Така че аз съм готов за подобна среща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 5:17 pm 
Аватар

Здравей, един важен въпрос, за да знаем дали ще се впишеш добре във форума. Ебеш ли в подката или само фгазягата? :bigok

едит: за среща четвъртък от 20 часа на познатото място?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 5:25 pm 
Аватар

И аз смятам, че среща е наложителна. Честно казано, дори си мисля, че е по-добре срещата да НЕ Е в кръчма, защото няма да свършим работа. А да я направим някъде си в нещо тип "зала" (може и в НКП, примерно), където не да пием бири, ядем и пушим, а да седнат хората от Тръста, от форума и останалите и просто да се дадат разясненията, да се отговори на въпросите и това е. Бирите - после.

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 249 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]