forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Сря Ное 21, 2018 6:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1919 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:25 pm 
Аватар

http://sinyabulgaria.org

През последните седмици се разви една идея за създаване на сдружение, което да събира финансиране за подпомагане на клуба и евентуално да закупи дял от него, когато се появи такава възможност (за което има положителни индикации вече). От участието в "Дерби" насам се обаждат хора от цялата страна и цял свят и отзивите са изключително положителни, което ми дава много надежди. Детайлите за самата организация ще ги намерите на сайта. Юридическото учредяване трябва да се случи до края на годината, но е добре , който има интерес, да се регистрира още сега. След регистрация ще получавате и регулярно новини за всичко случващо се, а ако сте отбелязали, че желаете да помагате ще получавате инфо, когато има нужда от помощ във вашата област.

Само Левски!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:30 pm 
Аватар

Успех!

Регистрирах се за членство!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:35 pm 
Аватар

Линга нещо не баца, дава форбидън и с прецъкване не се оправя. Като си го напиша сам - влизам....

И аз се регистрирах!

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:37 pm 
Аватар

И още една регистрация!
Успех!
:levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:38 pm 
Аватар

Бойо е дал линк с https://..., без "s" се влиза нормално: http://sinyabulgaria.org/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:47 pm 
Аватар

оправих го

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:52 pm 
Аватар

levski.sofia@mail.bg (т.е. ас ;)) се регистрира успешно също !...

успех на инициативата :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:52 pm 
Аватар

Нека всеки,който може да помогне в изброените области в сайта да се включи,хората зад идеята са с чисти помисли и са едни от нас.Ще отнеме време,ще има мрънкания(само момчетата от Фонда знаят какво е),но ще бъдем първите,които ще се намесят в управлението на клуба и нещата,които се случват около него.Специални благодарности на Бойо и Васко,че се захващат с нещо толкова трудоемко и идеологично :levski и то точно в тези смутни времена на орешарки и чалга морал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 3:29 pm 
Аватар

Без да искам да ме слагат при мрънкащите, каква е точно целта на Тръста след като закупи дял от клуба? Какъв процент от акциите трябва да се притежават от Тръста, за да има действително някакъв лост за оказване на влияние при взимане на решения?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 3:32 pm 
Аватар

Какъвто и да е дялът, най-малкото ще има достъп до всичката документация на клуба, някакъв (дори и минимален) глас в управлението, право да участва в общите събрания на дружеството и други - малките акционери също имат определени права. Вярно е, че те не диктуват политиката на клуба като цяло, но вес пак имат повече влияние, отколкото ако са просто отвън и гледат. Да не говорим, че веднъж вътре, е много по-лесно делът да става и по-голям, а оттам - и значимостта....

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 3:41 pm 
Аватар

Разбирам те, но съм малко скептичен, че някой ще позволи на Тръста да играе каквато и да е роля. Дано не съм прав и да е едно добро начало към "пречистването" на клуба.

Директно към Boyo, как стои въпросът с членството на хора от чужбина? Аз например нямам възможност да присъствам на събрания и вземане на решения.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 3:45 pm 
Аватар

Ами вероятно си прав, и най-малкото на първо време едва ли ще му се позволи. Но ако стане достатъчно мощен, малко или много ще започнат да се вслушват в някои неща. Всъщност нещо подобно се опитват да правят и в "СВИНЯ завинаги" - събраха се сериозни хора и се хванаха да направят нещо за клуба. А реално в момента чакат да видят как ще се развият нещата (а и да си завършат проектите), за да се опитат да вземат и самия клуб - да не кажа, че най-реалистичните им прогнози са тоя клуб да фалира и те да го вземат тогава, от долните групи.... Включително и това е някакъв вариант, макар при нас ситуацията да е по-различна....

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Тръст
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 4:28 pm 
Аватар

АвстралиецО написа:
Разбирам те, но съм малко скептичен, че някой ще позволи на Тръста да играе каквато и да е роля. Дано не съм прав и да е едно добро начало към "пречистването" на клуба.

Директно към Boyo, как стои въпросът с членството на хора от чужбина? Аз например нямам възможност да присъствам на събрания и вземане на решения.

За чужбината ще трябва тепърва да го мислим юридически. Член можеш да станеш разбира се, въпросът е как да участваш в гласуването на ОС. ще намерим начин някакъв, няма как.

За чорба завинаги - там не тръгват нещата от редовите фенове, а от стойне манолов , чакмаков и още няколко такива и за това не мисля, че ще имат масовост. За повече от месец от основаването си имат 110 члена и само един направил допълнително дарение - стойне манолов :smt005 Честно казано им пожелавам успех, защото ако това се случи във водещите отбори като нищо може да се стигне и до нормативни промени в тази посока.

Ако някога (а дано) феновете имат мажоритарен дял просто директорите няма да се назначават според моментното настроение на Батков, а в отворен процес. Примерно кандидатират се за президент Сираков, Борето, Бойко Борисов и Томас Лафчис, излизат пред хората с програма, екип, всичко точка по точка, какви спонсори ще докарат, какво ще направят в школата , абе всичко. И накрая си гласуваме и избираме. Това се прави в някои от най-големите отбори по света, защо да не стане и при нас.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 4:39 pm 
Аватар

Въпреки че се регистрирах и смятам да участвам, тук ще си позволя да ти кажа къде е проблема подобна организация да е мажоритарен собственик. Много е просто - у нас мажоритарният собственик осигурява бюджета на отбора. Т.е. той плаща заплатите, разходите и изобщо целия масраф. Да, клуба изкарва някакви пари, които покриват част от тия разноски, но тези изкарани пари не пристигат регулярно, а в някакви определени етапи, а разходите са си регулярни. Точно затова би било трудно тръстът да стане мажоритарен собственик. Чисто хипотетично да приемем, че след края на сезона Борат без пари прехвърли на тръста всички акции на Левски - какво прави тогава тръстът, който трябва да извади половин милион лева още първия месец, за да покрие заплатите, лагера, а отделно и някакви трансфери, примерно?

Тръстът не е нужно да е мажоритарен собственик - достатъчно е да има някакво сравнително съществено участие (да речем - една четвърт) и гласът му да се чува. При това положение и нормален собственик (или група собственици), всичко би било наред.

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 5:27 pm 
Аватар

Wildkid написа:
...При това положение и нормален собственик (или група собственици), всичко би било наред.
собственика може и да е ненормален, но управлението му трябва да е нормално !... Това е най-важното за един клуб - нормално и переспективно управление...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 5:45 pm 
Аватар

Регистрирах се и подкрепям в общи линии, тъй като всичко ново в тази посока, заслужава да получи шанс. До къде ще стигне идеята ще видим сами, след време. :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 6:04 pm 
Аватар

Wildkid, това е така само ако приемем, че тези 5 млн собствени приходи на година в момента са максимум за Левски. Аз съм на съвсем различно мнение. Аз мисля, че Левски може да изкарва 5 млн лв годишно само от билети. И въобще не е никакъв проблем да си гарантира 10 млн лв бюджет със собствени приходи. Същевременно при добро управление с 10 млн лв бюджет влизаш в Лига Европа от воле - за пример Лудогорец. Което пък ти носи още 10 млн ей така отгоре, които в този вариант не отиват в нечии джоб, а ти гарантират бюджета за следващата година.

Вариантът с един собственик би бил успешен ако това е човек, чиито бизнес е развиването на професионален спорт, както е Глейзър и много други. Който идва и инвестира с цел да си върне парите с печалба. Такъв човек не мисля, че има в България на този етап и още дълги години няма да има.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 6:10 pm 
Аватар

Аз също не мисля, че това е максимумът, но за да стигнеш максимумът ти трябва инвестиция, която според мен подобен тръст не може да генерира (освен ако всамия него не влязат хора, които биха могли да я осигурят....но те биха искали да дърпат конците и става същата ситуация....) Не може утре да разкараш Борат и веднага приходите ти от 5 милиона да станат 10 и да си си "самодостатъчен".

Не е нужно да е един собственик, може и да са трима или четирима. Въпросът е, че у нас тоя модел е почти невъзможен по мое мнение. А подобен тръст да бъде едноличен (или най-малкото - мажоритарен) собственик не става поради горната причина.

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 6:17 pm 
Аватар

Бойо,
инициативата е добра, но както казаха по-горе по оптимистично е да се борим за процент около 25. Тогава тръста ще има достъп до всички счетоводни документи, както и право на мнение при формирането на потикита на клуба - например таван на заплати, трансферни суми и т.н. Феновете трябва да се само и единствено коректив. Плюс това винаги трябва да се има едно на ум, че ПФК Левски е АД, т.е. мажоритарния собственик винаги може да поиска да капитализира дълга си, например Тара разправя че Левски има заем към негови фирми в размер на 40 милиона (тук не става дума дали реално ги е дал) и тогава за да си запазим примерните 25% можеш да сметнеш колко ни трябват за да си запазим дела.... (много ефективен начин да се преебават малките акционери). Истината е че на Левски му трябват рекламодатели и то много! Може с по-малки суми, но да са доста ( не знам дали е разрешено, но примерно на тренировъчните екипи може да стои лого на фирма която дава да речем 500к годишно и т.н.) Ще ви дам един пример - 2002г. бях на един хандбален мач е едни холандците и те имаха 137 спонсора! Бях направо :shock: оказа се че дават по около 2000 евро на месец, та ако можем и ние да превлечем повече рекламодатели тогава ще стане работата. Друг е въпроса, че никой не вярва на Тара и не иска да си дава кинтите на него. Важното е да не се предаваме, а да опитаме и да не стане голяма работа няма да умрем от глад с 20 лв. на година.
:levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 7:14 pm 
Аватар

Самото създаване на тази организация,голямата и обединителна функция,която тя може да има е вече успех.Сигурен съм,че всички имаме идеи и ако бъдем търпеливи и настоятелни,те ще се случат.Не мисля,че тара е толкова силен играч,колкото го изкарваме,неидването на газпром и отдръпването на мтел са само в наш интерес,задъхва се(не само заради търбуха си),40-те милиона много скоро ще станат 4...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 7:27 pm 
Аватар

Докато има кръстове, събличане, бежаци и подобни ще е тегаво с рекламодателите и със спонсорите. Важното е в момента какво е отношението на Батков към тази инициатива, която още не е получила юридически обосновка. Ами ако каже: "не давам нищо, не искам тяхната помощ"?! :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 7:34 pm 
Аватар

Нека не летим в облаците и да имаме реалистични цели, щото виждате какво става с повечето ни кампании, но въпреки всичко искрено желая успех и ще се регистрирам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 7:52 pm 
Аватар

Аз също ще се регистрирам, НО искам да попитам дали г-н жельо станков също се е регистрирал? Отговорът може и на ЛС да е.

Само Левски :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 8:19 pm 
Аватар

Аз се регистрирах. :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 8:29 pm 
Аватар

jordanofff написа:
Регистрирах се и подкрепям в общи линии, тъй като всичко ново в тази посока, заслужава да получи шанс. До къде ще стигне идеята ще видим сами, след време. :levski

И аз съм така. :smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 8:43 pm 
Аватар

Направете темата съобщение :smt006

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 8:44 pm 
Аватар

Направих я и сега няма да работи функцията да отидеш на последното непрочетено мнение. Косьо така и не го оправи това, а уж щеше да чете форума на собствениците на форуми :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 8:56 pm 
Аватар

Бойо, ще можете ли пред известен период (седмица/месец) да давате броят на регистриралите се :?:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 9:09 pm 
Аватар

Седем:Едно написа:
Направих я и сега няма да работи функцията да отидеш на последното непрочетено мнение. Косьо така и не го оправи това, а уж щеше да чете форума на собствениците на форуми :lol:

На мен ми работи за всички теми.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 9:20 pm 
Аватар

Има няколко такива щастливци. Как го правиш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1919 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]