forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 187 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 11:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 7:55 pm
Мнения: 1149
Местоположение: Вашият град - моята столица
Баланс:
27.09.2010 - 60лв. :lsclapp (+ Антонатан, + някакъв пич от ст. град, който четял, но не пишел)
01.10.2010 - +130 = 190

Здравейте,

понеже човекът, който се нагърбваше с организацията на този фонд в момента не е в България и нещата замряха тотално, та решихме да възродим темата, защото пари и труд трябват доста. В момента отбора е в подем, публика на стадиона има повече от нормалното и сега е удобен момент да се задържат хората на стадиона и научат да идват на всички мачове. Също така най-важното - да си правим шоу на нас самите, да си прекарваме добре в Сектор Б и подкрепяме отбора само както ние можем. За мое щастие имам запазен един текст писан от BLUE YOUTH, който се занимаваше с този фонд до преди да замине да мие чинии. :loser2 (за нещастие скоро се връща :bigok ). Съвсем малко го редактирах и го пускам отдолу за да може всеки да го прочете и ако има нещо неясно да му се изясни. Като начало събирането на парички ще става на мачовете, няма нужда да се пише ЛС на някой, особено ако познавате по физиономия някой от изброените по-долу хора пишещи във форума. Просто отидете и му кажете, че искате да дадете пари за фонда. Ако не знаете никой от отговорните хора, то тогава напишете ЛС, да се разберете с някой. Няма кой знае какво друго да се обяснява, схемата е стара и изпитана, ако има нещо, то се надявам в текста, който следва да се изясни.(Благодарности на BLUE YOUTH за всичко написано по-долу) :fgod


1. Как мога да дам пари за „Сектор Б”?

- На ръка на някой мач
- Пощенски запис
- Moneybookers
- Western Union
- По банкова сметка (скоро ще има IBAN)

Ако някой има желание да вкара някакви пари за фонда, нека пише ЛС на някой от изброените личности: мен , IRR, aquadark, sct02, Trooper, Елин Топузаков (Топчо) или на някой от модераторите или админите за свръзка.

Определен размер на сумата, която се дава няма значение, дали ще са пет, десет или двайсет лева... кой колкото има възможност и желание.
Пари за „Сектор Б”, макар и малък процент все още, влизат и чрез закупуването на артикули (имаше плакати и значки, зебри, сега има суичъри и шапки, скоро ще има още изненади), така че това също е вариант за подпомагане!

Също така ако има хора (сигурен съм че има) занимаващи се с рисуване, фотошоп, корел дроу и подобни програми, имащи КАЧЕСТВЕНИ ИДЕИ, не разни драсканици, нека споделят (отново първо лично към хората посочени горе, не пускайте свободни идеите си по форумите, за да не бъдат откраднати) - винаги има шанс да се осъществят.

Ако има идеи за "РЪЧЕН ТРУД" - пак ЛС. Само без глупости, искат се наистина подготвени неща, не разни грозотии!

2. Какво представлява фондът за Сектора?

Досега само дадени хора знаеха за това, но смятам, че сега е времето и по-голяма аудитория да се включи. За подозрителните само ще кажа, че няма как да се дава отчет за всичко, което правим, защото просто е невъзможно (може би на дадени периоди ще изреждам за какво основно са отделени пари, но касови бележки няма да се качват тук), но който ме познава, знае, че тези пари не отиват за нищо друго освен за СЕКТОР Б!

Фонд „Сектор Б” се зароди като идея в този форум, а в последствие, благодарение на много положени усилия на хора от форума, а и не само, благодарение на много хора от самия Сектор нещата полека се задвижиха и обхванаха по-широк кръг от хора. Фондът се набира от Левскари, желаещи доброволно да дарят парични средства заради каузата да се подкрепя с всички сили Левски София. Парите са предназначени за финансирането на множество проекти в Сектор Б, като някои от тях са закупуването на: нови прътове за знамена - ПВЦ или телескопи, плат, пиротехника, спрейове, бои, картони, зашиване и поправка на знамена, както и на много други неща… не мисля, че има смисъл да изреждаме всичко…

3. Защо да има такъв Фонд?

Мое лично мнение е, че такъв тип организация ни е нужен, защото има адски много Левскари, които нямат време, някои от тях нямат и нерви, както и опит, а в крайна сметка не всички имаме желание да отделяме доброволно и безрезервно от времето си за каузата - няма какво да се лъжем. Идеята е, че по този начин няма да има деленето „ние” и „вие”, за което постоянно си говорим, няма да го има това „активни” и „неактивни” фенове. Този начин на подкрепа от страна на хората, даряващи пари на тези, които имат желанието да отделят от труда и времето си за Сектора и идеологията на Левски и развитието им поражда взаимно уважение между Левскарите, защото колкото и понякога да се различаваме по начин на мислене и по изразяване на собствени мнения, в крайна сметка ние не можем едни без други. Смятам, че този Фонд ни е нужен точно заради това, защото поражда най-малкото, уважение между самите нас.
Никого не бива да залъгваме, Сектор Б е далеч от самофинансирането си, но има наченки за това и ако се случи ще е адски добре за всички нас! Това ни прави независими от всякакви външни фактори! Левски значи свобода, а умението феновете сами да събират пари за хореографии и изобщо да изразяват тяхната позиция ни осигурява именно тази свобода!


4. Какво става с парите? Кой и за какво ги ползва?

Парите от Фонда през последните три години се оползотвориха на 100%, и то САМО и ЕДИНСТВЕНО за Сектор Б. Това ще бъде така и занапред! Когато се събере достатъчно голяма сума и има нужда (а такава има винаги, повярвайте ми) да се свърши нещо за Сектора, те отиват в тази посока. Била е закупувана пиротехника, шити са знамена, дори прешивани на няколко пъти, тъй като наистина не е имало пари и се е пестяло от всичко… Купувани са спрейове, четки, бои… Много дребни неща, които обаче са влизали в употреба и липсата им би направила работата ни за Сектора невъзможна…
Хората, които се разполагат с парите след като са били събрани са много, няма смисъл от имена, това са личности, които всички ние познаваме и виждаме всеки мач на стадиона, там, долу, в сърцето на Сектор Б - неистово подкрепящи с всички сили и средства любимия отбор. Тези хора след години може и да са други, но идеалите и целите ще са същите, затова нямайте съмнения в тях.

5. Неща, които сме постигнали досега

Сезони 08-09 и 09-10: В началото на миналата година бяха купени десетки телескопи, които за съжаление в голямата си част вече са потрошени, но през цялата година ни бяха от полза и определено имахме нужда от тях, тъй като често на гостувания ПВЦ тръби не се допускат! Само чрез телескопите може да се вкарат триметрови знамена и Секторът да има приличен вид дори на мачове от рода на гостуване в Сандански или Благоевград…
Хореографията от гостуването на Ботев в немалка част беше осигурена от фонда и от средства покрай теми от рода на "Продава се шал/плакат/значка".
Няколкостотин лева отидоха като една много малка част от хореографията за свинете, друга за хореографията за домакинството с Локо (Пд), както и за мачовете на националния отбор... Както и за няколко малки мача, и за правене на шаблони и транспаранти, които всички сме виждали по снимките. Мисля сте забелязали, че последните 2 години Сектор Б разви свои собствени „шрифтове”, с които прави ударните си транспаранти, това всичко е благодарение на общия ни труд!

Сезон 10-11: От този сезон, брагодарение на организация на група от форума се събраха 150 лева( :fgod ), които отидоха за пиротехника на гостуването в Бургас. Имаше закупени около 50+ факли(някой от тях не се вкараха и се запалиха на последвалите мачове)

6. Дали това нещо може да има развитие и има ли смисъл да се продължава и за в бъдеще?

Според мен, да. Нерядко се е случвало да се правят събирания между Левскари, мероприятия, дали за по бира в някое кръчме, дали в някой парк или сме се събирали на мач помежду си... ние сме давали част от събраната сума или от пари, събрани допълнително между нас, за Фонда. От мероприятията, организирани от Левскари са се събирали доста солидни суми и според мен няма да е зле това да се превърне в наша традиция (ако вече не се е и превърнало всъщност).
Този Фонд има потенциала да се превърне в „Личната сметка на Сектор Б”, като под лична имам в предвид, че парите ще са от Левскари и са предназначени за Левскари.

7. Нямам финансова възможност да давам пари, но искам да помагам на Сектор Б, как?

Никой няма да държи сметка на някой, че не помага, но ако имате желание по някакъв начин да допринесете за атмосферата в сектора, то това може да се направи на доста ниска цена и доста ефектно. Само с няколко лева може да се направи двупръчково знаме(не винилено!) с бои на плат. Всеки има поне 1 приятел, който рисува добре - избирате хубава идея(Левски София и Сектор Б има достатъчно богата история и символи, внимавайте с идеите), вие или ваш приятел прави контурите на знамето върху плата и ако ви харесва как е станало просто го запълвате. Мисля, че повечето сте виждали малката рисувана емблема на Сектор Б(щита) на бял плат(собственост е на човек от този форум, :smt023) или отскоро има знаме с Апостола(също на форумци :smt023) или имаше едно бяло двупръчково с Гунди ...
Също така при всяка хореография са нужни хора за нейното редене или за помагане с нещо друго. Точно в такива моменти си проличава на какво ниво е сектора и колко струваме. Всеки може да иде на мач и да вдигне каквото му е оставено на седалката, но малцина са тези, които се потят за да може после всеки да се фука с уникални снимки на сектора във Facebook и пред приятели.(примерно...)


:levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski


Последна промяна Tech0 на Пет Окт 01, 2010 4:09 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 2:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 7:55 pm
Мнения: 1149
Местоположение: Вашият град - моята столица
Би било хубаво като има сбирки на форума по кръчмите някой да повдига въпроса и заедно със сметката да се съберат някакви левчета, било то по 2-3-5. Аз лично пропускам много такива срещи заради недостиг на време и други неща, но ако някой се сети и използва моментите, в които има повече хора на 1 място за тази кауза ще е много добре. :wink: :lsfc1

_________________
Ако всеки заделя по 5 лева на месец, ще сме мега МОЩ. В този живот нищо не става на готово и трябва да го осъзнаем най-накрая.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 2:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 11:46 am
Мнения: 2021
Направете банкова сметка и аз мога да отделям периодично по някой лев.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 2:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
За мача с орките също се събраха някакви пари от тук :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 4:33 pm 
И то стабилна сума.А парите бяха използвани за факли, както за мача с орките, така и за мача с Гент ( факлите на блока) :!:


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 7:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 7:55 pm
Мнения: 1149
Местоположение: Вашият град - моята столица
Момчета, тази Неделя ще гледам да се завъртя покрай вишката по-рано, 20-тина минути преди мача поне, така, че който иска да помогне е добре дошъл. Реално аз няма да съм отговорен какво ще се прави с парите, защото има хора, които са по-подходящи, а просто помагам за тяхното събиране.
:levski :levski :levski :levski :levski

_________________
Ако всеки заделя по 5 лева на месец, ще сме мега МОЩ. В този живот нищо не става на готово и трябва да го осъзнаем най-накрая.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Винаги съм подкрепял и ще подкрепям такива инициативи, но за жалост няма как с тях Сектор Б да се самофинансира. Самофинансиране става с редовен членски внос и силен фенклуб.. Иначе с членски внос от 2-3 хил. души по 5лв на месец не ни е нужно нищо друго!

Просто си мечтая...

А дотогава- ще подкрепяме инициативата на Tech0 ;)

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 8:22 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 9:49 pm
Мнения: 11
Практиката в Италия е да се обикаля с пластмасови каси (такива като за лечението на момчетата) и да се събират пари за хореография и т.н. Мисля си, че така инициативата ще има по-голям успех , а и все пак сравнително малко хора четат форума или познават лично момчетата нагърбили се да събират пари.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 8:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 29, 2005 8:59 pm
Мнения: 2565
Местоположение: sofia
тази практика у нас е невъзможна. поради причини, коренящите се в народопсихологията ни, които сме дъвкали милион пъти..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 11:32 pm 
Инициативата е супер. Първоначално събраните пари едва ли ще помогнат с кой знае какво, но когато това стане честа практика ще ставаме все по-независими от каквото и да е било. Всяко нещо почва от някъде. Целта е да се върнат хората по стадионите, самите стадиони да стават, въпреки некачествения футбол, място, където човек да отиде и да се отърси от цялото напрежение и гнусотия, която несъмнено е улегнала в живота на много хора в България. Вместо да се набляга да трошенето на тролеи, псуването, да се набляга на по-хубавите неща. Това може единствено да стане чрез такива инициативи.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 12:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:54 pm
Мнения: 3093
Местоположение: Плевен!
echoes написа:
тази практика у нас е невъзможна. поради причини, коренящите се в народопсихологията ни, които сме дъвкали милион пъти..


Тази практика е невъзможна, защото всички нас ни мързи :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 1:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:56 pm
Мнения: 245
Ам, Аз имам желание да помогна, но парично съм зле и едвам заделям пари за мачове. Ще се радвам ако мога да помогна с фотошопа и рисуването на знамена и плакати разни, както и за реденето на хореография. За последното може заради годините да ме разкарате, но поне с първите две мога да помогна доста, само ми трябват свежи идеи, че напоследък съм зле с тях. Така че ако ще съм ви от полза за нещо (надявам се), можете да ми свирнете на ЛС-то. Успех с фонда!
:levski :levski :levski :levski :levski :levski :levski

_________________
Изображение
В игрите децата за ЛЕВСКИ мечтаят,
за славния ЛЕВСКИ футболен тим.
и старците шапките даже си свалят
пред славният ЛЕВСКИ непобедим.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 5:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 7:00 pm
Мнения: 30
acrimonious написа:
Винаги съм подкрепял и ще подкрепям такива инициативи, но за жалост няма как с тях Сектор Б да се самофинансира. Самофинансиране става с редовен членски внос и силен фенклуб.. Иначе с членски внос от 2-3 хил. души по 5лв на месец не ни е нужно нищо друго!

Просто си мечтая...

А дотогава- ще подкрепяме инициативата на Tech0 ;)

Това е истината :smt023 4ленски внос :lsfc3


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 5:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 7:00 pm
Мнения: 30
и 100 4овека да запо4нем от форума пак са си 500лв на месец :smt023 един път да се запо4не и ще се увели4аваме :lsfc1


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 5:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 1:52 pm
Мнения: 6555
Местоположение: София
Според МЕН най-добре е:

4лв билет- 1лв за благотворителност
2лв за Ганьо
1лв за Сектор Б

Малко трудно да стане, но все пак...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 6:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
На заплата от билети,ах какви предложения валят.
Най-добрите възможности са набиране на средства са благотворителвост,членски внос,там където има организации,мероприятия,с цел събиране на средства-изложби на снимки свързани с Левски,концерти и търговия с артикули и платени сайтове,други начини няма

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
И забравих,за да има някакъв успех едно такова начинание,е необходим и доста железен отчет за изразходването на средствата,тука Счетоводителя може да си каже тежката дума :D ,трябва да се прави и то ясно,за да не може някой да се почувства излъган

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Ivan63 написа:
И забравих,за да има някакъв успех едно такова начинание,е необходим и доста железен отчет за изразходването на средствата,тука Счетоводителя може да си каже тежката дума :D ,трябва да се прави и то ясно,за да не може някой да се почувства излъган


Това лице аз ли съм :smt005

Бай Иване, в момента се разработват едни идеи, свързани с Националния фен клуб, които аз лично стискам палци да се случат, дай боже хората, които искат да помогнат за тях, да успеят:

- Членските карти да са пластмасови със снимка на члена.
- Когато изтича периода, за които е платено, да се изпраща sms.
- Членската карта да носи сериозни отстъпки при екскурзии, пр. 30%, а не както сега (защото при екскурзия до лисабон 285 евро мисля, че 30% са си доста сериозна цифа).

Ако на месец няколкохиляди души дават по 5!!! лева, няма да се налага да събираме пари по какъвто и да било начин, а момчетата, имащи нужда от средства нямаше да чакат вече толкова време.

Пак казвам, одобрявам инициативите като тази, просто в дългосрочен план не стават, защото повечето хора ще дадат по веднъж...

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 7:00 pm
Мнения: 30
Там съм :lsfc3 :lsfc3 :lsfc3 :lsfc3 :lsfc3 :lsfc3


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Аз бях решил да ставам член на НКП, но се отказах след като доказаха, че са роби на СЗ, а и след като прочетох за отношението към фенове на Левски в противното кафе (чорбарски марки, лоши погледи, заплахи дори и тук и т.н.). Почнаха да лижат гъза и на Ганьо. Гугутката ако иска да промени нещо, трябва да почне от манталитета на тези, които са около него. Вместо да привличат, те отблъскват. Иначе като разбрах, че НКП има само една шепа членове, ми стана много болно и срамно. Не може само 50 човека да са Национален клуб на привържениците на най-великия отбор, но не виждам как ще се промени това.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Седем:Едно написа:
Аз бях решил да ставам член на НКП, но се отказах след като доказаха, че са роби на СЗ, а и след като прочетох за отношението към фенове на Левски в противното кафе (чорбарски марки, лоши погледи, заплахи дори и тук и т.н.). Почнаха да лижат гъза и на Ганьо. Гугутката ако иска да промени нещо, трябва да почне от манталитета на тези, които са около него. Вместо да привличат, те отблъскват. Иначе като разбрах, че НКП има само една шепа членове, ми стана много болно и срамно. Не може само 50 човека да са Национален клуб на привържениците на най-великия отбор, но не виждам как ще се промени това.


Не си точно прав, ама като се видим ще ги говорим нещата ;)

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Сигурно, ама така ги чувствам нещата. НКП не трябва да е място за избрани, а отворено за всички и най-вече - търсещо левскарите. Защо ги няма на Герена да набират членове преди всеки мач? Гугутката чака да идват на крака да го молят за членство ли? Дъвкали сме я тая тема хиляда пъти. Дано да виждаш някаква промяна. Ще чакам да я споделиш в неделя.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 48814
Местоположение: ШОПландия
Седем:Едно написа:
Аз бях решил да ставам член на НКП, но се отказах след като доказаха, че са роби на СЗ, а и след като прочетох за отношението към фенове на Левски в противното кафе (чорбарски марки, лоши погледи, заплахи дори и тук и т.н.). Почнаха да лижат гъза и на Ганьо. Гугутката ако иска да промени нещо, трябва да почне от манталитета на тези, които са около него. Вместо да привличат, те отблъскват. Иначе като разбрах, че НКП има само една шепа членове, ми стана много болно и срамно. Не може само 50 човека да са Национален клуб на привържениците на най-великия отбор, но не виждам как ще се промени това.

Има как да се промени, но трябва да се промени и отношението на отговорните фактори (нещата които ти спомена). Има как и много членове да се привлекат и да плащат членски внос, макар и трудно.

Засега с този фонд, пък каквото сабя покаже. Гледам, че е обявен MB акаунт. Мисля да заделя някой лев и да патя след няколко дена. Ще е хубаво и за в бъдеще да се организираме някой уикенд и да оправим споменатите от Македония паметници...

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 8:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Ами може да се промени много лесно, но Гугутката не е инициативен. Това си е работа за мениджър, защото и това е вид бизнес. Най-малкото може да направят брошури за да се обясни на хората следното:
1. Как и кой може да стане член
2. Къде става тази работа и работно време
3. Начини за контакт
4. Какво му е необходимо
5. Колко ще му струва
Убеден съм, че 90% от хората, които ходят на мач, нямат отговор на тези въпроси.
Да се сложат няколко изречения колко полезно и необходимо е членството в НКП за клуба и привържениците му. Нещо, което да ги привлече към идеята, да ги направи съпричастни и горди с това, че са членове. За да получиш, първо трябва да дадеш. Простичко правило е, но златно.

П.П.
И да се напише препоръка за подходящо облекло, чорбарски марки и прочие, че да не бъде гледан злобно или бит несретникът, който иска да стане член.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 9:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Седем:Едно написа:
Ами може да се промени много лесно, но Гугутката не е инициативен. Това си е работа за мениджър, защото и това е вид бизнес. Най-малкото може да направят брошури за да се обясни на хората следното:
1. Как и кой може да стане член
2. Къде става тази работа и работно време
3. Начини за контакт
4. Какво му е необходимо
5. Колко ще му струва
Убеден съм, че 90% от хората, които ходят на мач, нямат отговор на тези въпроси.
Да се сложат няколко изречения колко полезно и необходимо е членството в НКП за клуба и привържениците му. Нещо, което да ги привлече към идеята, да ги направи съпричастни и горди с това, че са членове. За да получиш, първо трябва да дадеш. Простичко правило е, но златно.

П.П.
И да се напише препоръка за подходящо облекло, чорбарски марки и прочие, че да не бъде гледан злобно или бит несретникът, който иска да стане член.


Съгласен съм с теб! В неделя като се видим преди мача можем да ги обсъдим всички тези неща и да ти разкажа за детайлите :)

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 9:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
:smt023

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 9:32 pm 
acrimonious написа:
Ivan63 написа:
И забравих,за да има някакъв успех едно такова начинание,е необходим и доста железен отчет за изразходването на средствата,тука Счетоводителя може да си каже тежката дума :D ,трябва да се прави и то ясно,за да не може някой да се почувства излъган


Това лице аз ли съм :smt005

Бай Иване, в момента се разработват едни идеи, свързани с Националния фен клуб, които аз лично стискам палци да се случат, дай боже хората, които искат да помогнат за тях, да успеят:

- Членските карти да са пластмасови със снимка на члена.
- Когато изтича периода, за които е платено, да се изпраща sms.
- Членската карта да носи сериозни отстъпки при екскурзии, пр. 30%, а не както сега (защото при екскурзия до лисабон 285 евро мисля, че 30% са си доста сериозна цифа).

Ако на месец няколкохиляди души дават по 5!!! лева, няма да се налага да събираме пари по какъвто и да било начин, а момчетата, имащи нужда от средства нямаше да чакат вече толкова време.

Пак казвам, одобрявам инициативите като тази, просто в дългосрочен план не стават, защото повечето хора ще дадат по веднъж...


Братле, според мен си МНОГО си заблуден!
Тези неща, които са изброени са предложени още преди година и половина :!:
НО отново се намесват парите, като фактор.Как един фенклуб моментално да събере огромна маса членове, които да си плащат вноса.
Знам че НКП има грубо 1000 члена, а никой не си плаща членския внос.Това какво говори?

По написаното досега си личи, че хората ги мързи и не им се дава.Ако не се почне отнякъде, няма как да се просперира.
Ние хем искаме да се прави нещо в сектора, хем някой друг да го направи и съответно да плати....


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 9:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 11:53 am
Мнения: 12372
Местоположение: София..
Да, точно така, те не са от вчера, но е време да почнат да работят. И никой не си плаща членския внос, защото няма полза от това, а българинът не обича да дава "ей така". Аз пак казах, ще подкрепя всяка инициатива, но българинът не иска да плаща за "публичните блага", които се ползват от всички, независимо кой ги плаща (знамена, факли и т.н.), а си мисля, че по- ще е готов да плати за частните (остъпки при екскурзии, при закупуване на фенартикули и т.н.).

_________________
Росен написа:
Кому са нужни чудеса? Самият факт, че ние сме фенове на Левски от пето поколение е чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 9:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 3:16 pm
Мнения: 39056
Местоположение: Фаноса ти
Редактирах постът на Ацримониуско. Не се цитирайте, след като пишете мнение под предното :smt023

_________________
Without music, life would be a mistake.
Nietzsche


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Фонд - Сектор Б
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2010 9:47 pm 
Братле, кажи защо тогава да се занимаваме?Трябва да се правят чудеса от храброст, евентуално някой да благоволи да плати 5 лв внос???
Е не, благодаря!!! Много пъти го казвах, но вече съм убеден, че ние се пишем за някои, а сме НИКОИ!
Само може да ехкаме и да охкаме по снимки и клипове на чужди агитки.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 187 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com