forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 6:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 631 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 10:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:11 pm
Мнения: 12283
ти като си толкова голям капацитет...отговори, какви играчи имат другите.... :smt017
доколкото знам, взеха и от нас играчи и от прасета...плюс свободни агенти, които винаги са ги хранили....и какво прави...4 от 4 и 10...12 място накрая....

_________________
100 години СЛАВЕН Левски София!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
DirtyDog написа:
targovishte написа:
Според мен...сезонЯ за нас свърши в 19 кръК.... :bigok
Не виждам, как ще наваксаме тия 4 точки на рязаните...а селяните, турците и жАлтите са ни вече на една ръка и ще има за какво да играят.....дано не се окажем след 4 кръга на 5-тото място...а ако отпаднем и от купата.... :bii_chorbata



Лудогорец с тази си игра другия кръг няма да бият Литекс. Кюрда колкото и да е противен от школата е изкарал доста стабилен отбор. Играят за нищо, няма цели, няма напрежение, имат някакъв талант. И най-важното- играят футбол, мамичката им. За нас нищо не е свършило, даже съм на мнение, че сме шампиони. Не това е важното обаче. Играем трагичен футбол, меко казано. :smt017

Лудогорец въобще не са ни проблемът. Не знам как си мислиш, че микренските селяндури играят за нищо? :smt017 На 3 точки след нас са, а имаме директен двубой в къщичката за пиленца. Според мен за първото място ще се борят селяните и чурка, а ние с Рязград ще се бием за УЕФА.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 10:08 pm
Мнения: 6095
Adepta написа:
Херо-Меро трябвало да ни стане треньор, все едно не се издъни като беше на Герена. За късмета на Мъри и Наско мисля че също сме коментирали, 1 сантиметър от кривата глава на Иво Иванов реши да не стане същата "приказка" с Гонзо и Ясен. След като няма професионализъм и ясен модел, целия клуб да е професионален от горе до долу, няма да има нищо друго освен случайни избухвания като онова 2005-та :smt006



A ти какво работеше? :strkstrk


Мъри спря развитието си. 2 години при него Левски играеше футбол. Левски играеше красив футбол, мачкаше наред С ИГРА. Мъри направи много грешки, но не вярвам някой да е толкова лоботомиран да отрече какъв футбол играеше Левски 2 години.

@Седем:Едно, братле... :bigok :bigok :bigok Чурка и Литекс няма да са в борбата за титлата в нито един момент този сезон. Или ние, или Лудогорец. Ние живнем ли няма да губим от всеки селски отбор. Лошото е, че не съм сигурен ще бием ли БироИ. :smt005


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Седем:Едно написа:
Според мен за първото място ще се борят селяните и чурка, а ние с Рязград ще се бием за УЕФА.

Това означава, че губим от рязаните, кюрда и свинете :shock: Тогава вече ще си ебе майката положението :|

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
Ми хич не ми изглежда нелогично. Навън играем адски зле, а срещу Монтана се видя, че и на Герена сме същите. Срещу Микре там нямаме победа от 100 години, а точно с този отбор и треньор не виждам как и ще я постигнем. Срещу еничарите излизаме насрани в последните 5-6 дербита, същото е и с Рязанград. От трите мача виждам като максимум 2 точки. В най-добрия случай. Надявам се да стане някакво чудо и да се преобразим, но не виждам как. При свинете смяната на плешивия ретард подейства точно така, но при нас май проблемът не е само в треньорския щаб.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 6:14 pm
Мнения: 1101
Седем:Едно написа:
DirtyDog написа:
targovishte написа:
Според мен...сезонЯ за нас свърши в 19 кръК.... :bigok
Не виждам, как ще наваксаме тия 4 точки на рязаните...а селяните, турците и жАлтите са ни вече на една ръка и ще има за какво да играят.....дано не се окажем след 4 кръга на 5-тото място...а ако отпаднем и от купата.... :bii_chorbata



Лудогорец с тази си игра другия кръг няма да бият Литекс. Кюрда колкото и да е противен от школата е изкарал доста стабилен отбор. Играят за нищо, няма цели, няма напрежение, имат някакъв талант. И най-важното- играят футбол, мамичката им. За нас нищо не е свършило, даже съм на мнение, че сме шампиони. Не това е важното обаче. Играем трагичен футбол, меко казано. :smt017

Лудогорец въобще не са ни проблемът. Не знам как си мислиш, че микренските селяндури играят за нищо? :smt017 На 3 точки след нас са, а имаме директен двубой в къщичката за пиленца. Според мен за първото място ще се борят селяните и чурка, а ние с Рязград ще се бием за УЕФА.

По-скоро Рязград ще дръпнат напред и ще си вземат титлата без напрежение. Чорбарите са на 8 точки от първото място и не смятам, че ще го стигнат. Колкото и да е зле Петев, не е тройчо, че да губи такава разлика.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 8:58 pm
Мнения: 6158
Аз пък съм сигурен, че след 2 кръга сме ние на първо място. На Разград им предстоят мач с Микре и гостуване на свинете. От тези 2 мача повече от точка няма да вземат.

_________________
ДипломатО написа:
КГБ са инфилтрирали американското общество с неомарксисти преди 50 години за да го сринат, сега ще го инфилтрират с неконсерватори за да го спасят.

todormanolov написа:
Искаш ли нов бас? Максимум пета политическа сила с максимум 30 дупедава и 2 евродупедава? 100 лева


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 10:08 pm
Мнения: 6095
Седем:Едно написа:
Ми хич не ми изглежда нелогично. Навън играем адски зле, а срещу Монтана се видя, че и на Герена сме същите. Срещу Микре там нямаме победа от 100 години, а точно с този отбор и треньор не виждам как и ще я постигнем. Срещу еничарите излизаме насрани в последните 5-6 дербита, същото е и с Рязанград. От трите мача виждам като максимум 2 точки. В най-добрия случай. Надявам се да стане някакво чудо и да се преобразим, но не виждам как. При свинете смяната на плешивия ретард подейства точно така, но при нас май проблемът не е само в треньорския щаб.



То па при свинете само треньор нямаше, всичко друго им беше на ниво. :smt005

@Mr. Smith, в този момент загуба от свинете, Ловеч и Разград е най-малкото, което може да ме изненада. :bigok
Разград ги мани, но при отпадане срещу Кюрда в сряда, нова загуба в Ловеч края на април и загуба от свинете имам съмнения, че някои наши футболисти ще им се наложи да си ходят с флагчета в задника. :smt059 Тогава в отбора ще се трансферира Напрежението, ама истинското. :smt006


Последна промяна DirtyDog на Нед Мар 31, 2013 11:25 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:25 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 8:52 pm
Мнения: 11770
И да станем шампиони, някой от вас тва ще го стопли ли? Можем ли да се зарадваме на евентуална титла тоя сезон? Аз- НЕ мога!
Левски трябва да играе хубав футбол, футболистите да показват желание и Герена да бъде пълен. Това ме грее мене! Другото е второстепенно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 8:58 pm
Мнения: 6158
Що да не ме топли? Играта има огромно значение, но от титла за Разград или за който и да е друг ли да ми е по-кеф.

_________________
ДипломатО написа:
КГБ са инфилтрирали американското общество с неомарксисти преди 50 години за да го сринат, сега ще го инфилтрират с неконсерватори за да го спасят.

todormanolov написа:
Искаш ли нов бас? Максимум пета политическа сила с максимум 30 дупедава и 2 евродупедава? 100 лева


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 3:37 pm
Мнения: 11343
Ако продължим с тая игра, аз предпочитам даже да не играем в Европа, да се намери свестен треньор и да си направят една стабилна подготовка.. Дано се променят нещата де ама съм малко песимист в момента :smt012

_________________
Дори да хулят и да мразят...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:18 pm
Мнения: 5533
Ники, прав си. Обаче не можеш да отречеш, че при евентуална титла, доста хора ще дойдат на стадиона, просто 4 години са много време :levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 31, 2013 11:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 6:14 pm
Мнения: 1101
niki87 написа:
И да станем шампиони, някой от вас тва ще го стопли ли? Можем ли да се зарадваме на евентуална титла тоя сезон? Аз- НЕ мога!
Левски трябва да играе хубав футбол, футболистите да показват желание и Герена да бъде пълен. Това ме грее мене! Другото е второстепенно.

Левскар си, ако станем шампиони ще се зарадваш, както и всички други левскари. След месец и половина ще дойдат мачовете в Европа, пак ще ни върнат в първи клас и така...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 4:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
T.Stefanov написа:
Левскар си, ако станем шампиони ще се зарадваш, както и всички други левскари. След месец и половина ще дойдат мачовете в Европа, пак ще ни върнат в първи клас и така...


Точно :smt023 .

Какво я дъвчете толко тая титла и точки и путки майни. По три топки пукаме на мач, футболистите освен да се правят на звезди друго не правят, ставаме за резил всеки кръг ... за какво ни е тая титла, да диплиме и ние статистиката като чорбарите?

Излиза треньора - напрежението пречело, оставка подава. Излиза Тонев, почва да ми обяснява какво било Левски, после разправя, че нямало да приеме оставката на треньора. Пелето изведнъж се оказа виновен за всичко, ама на него не му пука - той ще помага от тренировките с децата, нема проблеми :smt115 . За капак Батков излиза да ни обесни колко всичко е наред в отбора и как за Левски прави всичко, даже Боримиров връща ...

Да се смееш ли, да плачеш ли ...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 12:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Kryten написа:
Адепте, четвъртфинал ли щяхме да играем бе :lol: Аре малко по-сериозно. Тва за късмета е идеално за чорбарска компания.

Ъ ти откъде знаеш какво щяхме да играем? С Мъри какво играехме с Публикум? След 3 месеца бихме Марсилия! Това ако ти го бяха казали при завръщането от Словения щеше да се пръснеш от смях, нали :D
niki87 написа:
И Херо се издъни страшно- би прасетата само 3 пъти за един месец и спечелихме дубъл :bigok

О да, добре че Барби играеше с гуменки тогава :lol:
Аз на този мач бях и много добре помня какво играехме. За първи път видях публиката на Левски да не пее и се чудеше за какво става дума, какво правят тези на терена.
Забравяш факта, че и тогава имаше големи интриги в отбора, и то при плашещ човек като Чорни :wink:
DirtyDog написа:
....Мъри спря развитието си. 2 години при него Левски играеше футбол. Левски играеше красив футбол, мачкаше наред С ИГРА. Мъри направи много грешки, но не вярвам някой да е толкова лоботомиран да отрече какъв футбол играеше Левски 2 години....

Ок, никой не отрича какво сме играли, само казвам, че това беше плод повече на проблясък, отколкото на професионална работа. Не забравяй как действат на самите футболисти и успехите в ЕКТ. За месец се преобразиха.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 1:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 11:12 pm
Мнения: 6828
За мен едно от най-малоумните неща е да се плюе по огромни и доказани левскари като Гонзо и още много други, които са ни носили страхотна радост. Но тъй като след мача с Ботев се изписаха всякакви глупости за Мъри и какво бил казал и как бил се радвал и т.н. ->

Гонзо написа:
"Черно море обаче се нуждаеше от точки, нямам сантименти към никого"


Акцентирам точно на думата "сантименти", защото тук всякакви анализи и се направиха. И не, не мисля, че имаме каквото и да е право да се сърдим нито на него, нито на Мъри, нито на Кокала или който и да е друг, че са излезли за победа и са се радвали когато са ни вкарали. Защото ние тези хора сме ги обичали и уважавали точно защото са играли мъжки винаги за победа.

_________________
искам = мога


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 1:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30390
Местоположение: гр. Голямото село
всъщност въпросът е:
- А в следващия кръг срещате “Ботев” с вашите съратници от “Левски” Станимир Стоилов, Цанко Цветанов, Александър Александров и пак с футболисти, играли под ваше ръководство. И пак ще ви питаме за “сантименти”...
- Сантименти към никого. Когато си човек, който най-вече иска да побеждава, не може да допускаш сантименти. Приятели - да, но извън терена, преди и след мача. Футболът е спорт - без да слагаме етикети “война” или “на живот и смърт” - в който всеки иска да победи, независимо какво му е на сърцето. Ако имаш само миг колебание дали да победиш, не си спортист и човек, достоен за уважение. Това е смисълът на спорта.


А ако искаме да бъдем буквоядци, Мъри каза, че няма сантименти към Левски
иначе си прав

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 3:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Adepta написа:
Ок, никой не отрича какво сме играли, само казвам, че това беше плод повече на проблясък, отколкото на професионална работа. Не забравяй как действат на самите футболисти и успехите в ЕКТ. За месец се преобразиха.


Разбирам ти позицията, но в случая не си прав. Имаше проблядък, ако щеш - имаше и късмет, но те бяха подплатени с футбол. Истински и хубав. Спомням си онова дерби, в което бихме свинете с 1-0. Тогава беше обратното - нямаше проблясък, и нямаше късмет, но въпреки само единия гол, ония бяха тотално смазани, и нито за миг нямах съмнение, че ще ги бием. Спомням си и как исках мачовете да продължават повече и повече, защото нямаше треперене в последните минути да удържим нещо, напротив останалите трепереха (е, Оксер го изключваме от сметката :bigok ).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 3:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 9:32 pm
Мнения: 1183
Идиотското поведение на Илиан и ината му да остане въпреки че е некадърен (фиктивната "оставка" след Монтана бе театър на абсурда) ще накара и най-възпитаните фенове на отбора да го запсуват много грозно. Дано не се стигне дотам и се усети да се разкара!

_________________
Изображение


Последна промяна Richard Long на Пон Апр 01, 2013 3:21 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 3:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 11:46 am
Мнения: 2021
Осъзнавате ли, че говорите за мачове, които скоро ще ударят десетгодишна давност :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 4:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Което означава, че ХидънО беше прав :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 4:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
ХидънО се оказа оптимист в крайна сметка :smt005

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 01, 2013 4:56 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 8:52 pm
Мнения: 11770
Ми той Хидъна тва, което го написа преди сезона и малко след началото му, е на път да се сбъдне на почти 100%.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 12:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 11:25 pm
Мнения: 350
niki87 написа:
Ми той Хидъна тва, което го написа преди сезона и малко след началото му, е на път да се сбъдне на почти 100%.


Да де, но тук някои го упрекнаха неколкократно, затова че "бил се бил" исказал много негативно за сеУекцията и бъдещето на отбора с тези футболисти и това ръководство!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

_________________
кв.Левски /571/7


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 1:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 49127
Местоположение: ШОПландия
проблемът не е в слекцията. В друг клуб много от чужденците, които имаме, биха изглеждали тотално различни.

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 1:39 pm 
Уви, хидънО си познава от цифра време, което обаче не пречи да ядосва нас, наивниците и идеалистите, дето си вярваме, че нещо в тоя клуб е мръднало в последните 5-6 години :? Декларация за нас ми пуснали сега, да сме се държали европейски, деба и глупаците :ohmygod А като ги ебаха в гъза цял сезон, който ги хвана, от Сараево до Разград, няма декларация, а? Мишки...


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 2:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 9:28 am
Мнения: 21360
Не бях в България и си спестих дербито с Морето (когато погледнах резултата в събота вечерта хич и не бях изненадан), жалко че скоро не ми се очертава ходене някъде и ще трябва да се заредя с търпение и нерви като корабни въжета :smt012

_________________
Работа и честност!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 6:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10743
Македония написа:
Уви, хидънО си познава от цифра време, което обаче не пречи да ядосва нас, наивниците и идеалистите, дето си вярваме, че нещо в тоя клуб е мръднало в последните 5-6 години :? Декларация за нас ми пуснали сега, да сме се държали европейски, деба и глупаците :ohmygod А като ги ебаха в гъза цял сезон, който ги хвана, от Сараево до Разград, няма декларация, а? Мишки...



Доста хора му скачат на нож не само на него, но и на всеки, който вземе, та се изкаже песимистчино в началото на сезона/втория полусезон. Винаги съм харесвал толерантността на нашата агитка, но понякога минава в откровена наивност. Съжалявам, ама продължаваме да сменяме треньори и да си мислим, че там е проблемът. И сега така ще стане - ще излезе, че Илиан не разбира от футбол и ще го махнем, за да сложим друг, на който да му "дадем време". Истината е, че последните години през Левски минаха възможно най-добрите треньори, които могат да се намерят в България - Костов, Ясен Петров, Илиан Илиев ... Проблемът е другаде и ХидънО още бая време ще си бъде прав и ще бъде псуван лято и зима.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 03, 2013 1:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Всъщност, Хидъно не е прав, точно защото не може да назове проблема нависоко. Стига обикновенно до ниво треньор или спортно-технически директор, а проблемът е неколко стъпки по-нагоре.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 03, 2013 11:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 12:42 am
Мнения: 3786
Местоположение: На стадиона
Още ли не е заключена тая тема :smt120


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 631 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com