forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Нед Дек 16, 2018 8:34 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 11:11 pm 
Аватар

Знам, че темата ще е слабо популярна, защото все пак всички дълги постове не четем.
Все пак е редно да съществува, за да знае какво да очаква всеки от нас, когато изпадне в неочаквана ситуация с любезното съдействие на родната полиция.

Накратко за мен: На 31 съм и от години ходя на стадиона. Никога не съм имал допир с полицията за каквото и да е провинение. Не съм сигурен колко абонаментни карти съм имал през последното десетилетие, но едва ли са по-малко от 6. Никога не съм хвърлял бомба на стадиона и не съм създавал риск за здравето и живота на друг човек. В нормалните държави подобен профил, който не е проблематичен и с кеф си дава времето и парите за даден отбор, се цени и се ухажва, за да продължи в този дух. Явно не е така в родината ни, защото излиза, че тук да ходиш редовно на мачове те прави подозрителен и дори виновен по подразбиране. Или поне така разбрах днес.

Вчера на адреса ми ме потърсиха двама полицаи. Връчиха ми акт за нарушение на реда по време на спортни мероприятия, и отделно призовка днес сутринта да се явя в конкретно РПУ, като СВИДЕТЕЛ. Още с този първи допир до полицията е започнала и дезинформацията към мен. Въпросните двама казаха, че съм извършил нарушение на станалия известен мач между юношите на Левски и лит(*кс-етрополе, но те не знаели нищо повече. Като на другия ден съм отишъл в РПУ там вече разследващият случая щял да ми обясни.

Днес се явявам точно в посочения част като "свидетел" без да знам за какво. На входа на РПУ ме посреща полицай, който ми казва, че нямало какво да сме влизали вътре, нямало как да мине без съд и понеже съм бил пеша ми даде 40мин, в които да съм стигнал до съда. Значи с призовка за "свидетел", без да ми обяснят каквото и да е, без да ми дадат или покажат никакъв друг документ, станах "обвиняем" без да знам в какво. Дезинформацията продължава и тук, поставен в тази стресираща ситуация, за човек, който никога не се е занимавал с полиция и имам незначителните 40 мин да вървя пеша до съда. Ако човек досега не е имал подобни преживявания, това му идва ненадейно и той просто се подчинява и изпълнява, още повече всички полицаи до този момент се държат приятелски, все едно нищо особено не е станало и няма страшно. Аз обаче усетих, че нещата изглеждат много гнили и звъннах на Тони, който познавате и от тук. За разлика от мен, той веднага се усети, че се опитват много подло да ме преебат и да ме изчокат ненадейно със забрана. За мен все така беше непонятно, защото нищо не съм извършил и винаги съм вярвал в принципа на закона, при който не е нужно да доказвам, че съм невинен, а те трябва да докажат, че съм виновен. И понеже нищо не съм извършил не разбирах как изобщо така рязко са ме пратили на съд.
Свърза ме с един от членовете на омразния за някои Тръст, който е юрист. Човекът не се занимава с наказателни дела и няма никакъв опит в тази насока, но като му разказах много набързо по телефона за какво иде реч, веднага разбра, че се опитват да скалъпят нещо и каза, че ще дойде до половин час до съда. Така за пореден път разбрах колко огромно нещо е левскарството! Човека се вдигна в работно време, като заряза работата си, за да дойде да помогне на непознат.
Следва скучна част, в която се видяхме, изчакахме, запознах го с това което знам. Последва дело по бърза процедура в което, адвокатът много професионално и аргументирано срази всички обвинения и съдийката, (която останах с впечатление, че чак се учуди как полицията може да иска да бъда санкциониран за подобни "прояви") сне обвиненията и така бях оправдан и излязох чист.

Тук идва абсурда. Бях обвинен по точка от закона, която казва, че съм нахлул на спортния терен и с действията си съм застрашил живота и здравето на други лица. Цялото обвинение на полицията се изразяваше във видео клипче от спортен сайт, като на стоп кадър бяха направени 6 снимки от клипа, на които се виждам. Беше пуснато и самото видео. На него ясно се вижда, че не извършвам нищо, просто съм един от многото наоколо, които гледат действието. Когато действието се премества от трибуните на терена, както го проследявам с поглед стъпвам на края на тревата, спирам на място и гледам какво се случва на терена и след 3-4 секунди отстъпвам назад. Като стъпвам на тревата това пак е извън очертанията , т.е. не преминавам тъч линията и дори не се вижда дали съм стъпил на тревата, защото долната част на краката ми не влиза в кадър. Според полицията, това стъпване за няколко секунди на края на тревата е "нахлуване на терена което застрашава живота и здравето на други лица". Разбира се, при такива убедителни доказателства от тяхна страна, нямаше как адвоката, който ме представляваше да не успее.

Още по-абсурдно е, че ако не беше дошъл въпросният адвокат, имаше голяма вероятност сега да съм с някакво наказание макар и минимално. Просто човек, който не е юрист и никога не се е сблъсквал с такова нещо няма как да се защити аргументирано. И макар ясно да се вижда, че не извършвам нищо, вероятно полицаят щеше да успее да извърти нещата, за да получа някакво наказание. По този случай са били викнати ИЛИ ЩЕ БЪДАТ още десетки хора. Колко от тях са имали моя шанс да бъдат защитени от адвокат?

Цялото нещо си прилича на постановка от полицията. Умишлено предишния ден не ми казват, че ще има дело, а ужким съм свидетел в РПУ. Това е с цел да нямам време да разпитам и да си намеря адвокат. На другия ден ти казват, че не си за РПУ, а за съд след половин час и ти дори да искаш, няма да имаш време да си намериш адвокат.
Те са наясно, че нямат нещо, с което да ме осъдят, но се пробват и разчитат, че понеже не съм юрист от стресовата ситуация няма да мога да се защитя и ще получа някакво наказание. После влизам в сухата статистика, как тази година например 100 човека са получили забрана и излиза, че полицията си върши работата и се бори с хулиганите. Бюджета за борба с хулиганите е оправдан и нужен и занапред.
Какъв човек трябва да си, за да може с лека ръка да обвиниш невинен човек и да искаш да му лепнеш за цял живот петно на името? - явно просто полицай.

Как обаче тези полицаи ще обяснят на родителите ми и на приятелите ми, които ме познават, че аз съм хулиган? После вероятно ще очакват народната подкрепа, как лошата държава иска да ги лиши от 20те заплати, които са заслужени с усърдна работа.
Като човек който досега не е имал допир до тях и затова не е имал причина да ги мрази, как смятат се показаха в моите очи и какво ще ми е мнението за тях? Нормално ли е тези, които трябва да те пазят, да се опитат да те изкарат престъпник? При мен не успя, но повечето нямат този шанс. После стадионите са празни заради хулиганите, но полицията постепенно се "справя" с този проблем.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 11:22 pm 
Аватар

Ми ти изглеждаш като рецидивист с 10 ина висящи дела :bigok , бро. Иначе сериозно, поклон пред ушеф, който бди...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 11:23 pm 
Аватар

Кур за ушеф!

А и Тони, и адвокат Т. не са направили нищо особено, просто са помогнали на свой брат! И винаги ще го направят!
Защото са истински левскари! :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 12:27 am 
Аватар

Ние сме Левски София :bigok ,а иначе нещата започват тягостно да приличат на живота преди 89-та

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 6:45 am 
Аватар

:shock: 20 заплати да имат да дават, а не да вземат. Ебати помиярите. Евала на 7:1 и на адвоката, че са помогнали на левскар :lsfc1

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 9:07 am 
Аватар

Тумор на мозъка да ги тръшне. И ти все пак си се чул с хора, които са ти помогнали , а колко хора нямат твоя късмет и изгарят....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 11:04 am 

ужасен съм :( и все пак искам да попитам нещо, доколкото бях учил, видеозаписи не важат в съда? не знам как дори могат да се използват за доказателство! или поне в учебника по наказателно право така пишеше !? :smt017 :smt017 иначе смърт за тези палячовци.

оп промяна. проверих го. може да послужи за започване на досъдебно производство и общо взето всеки състав и съдия сам преценява достоверността на видеото

НЕ БИЛИ ПРАСЕТАТА
А БИЛИ ТИРЕТАТА
МИКРЕ УУУ ЛЕВО

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 11:24 am 
Аватар

Отвратително! Ако имаш каквато и да е възможност да ги осъдиш, че не си предупреден и изобщо за каквото и да можеш да се хванеш, би било добре. Ако ти се занимава и имаш време, разбира се. Не мисля, че това трябва да си остане просто така, макар и изходът да е положителен...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 11:32 am 
Аватар

Аз също мисля, че това не трябва да остава скрито. Подобни своеволия трябва да бъдат достъпни до широката общественост. Независимо каква ответна реакция ще предизвика.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 11:33 am 
Аватар

Това се случва след почти всеки мач. Много хора изгарят без никаква вина. Ако отидеш с адвокат, дори и такъв, който не се занимава с наказателни дела, ушев насира и си тръгваш неосъден. Обаче ако си сам и не си много в час как да се защитиш, слагат ти забрана и гориш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 11:54 am 
Аватар

В тая връзка - ПЪРВАТА ВИ РАБОТА в подобен случай е да поискате да си намерите адвокат. Отказвате да подписвате каквото и да било и да правите каквото и да било, без да сте говорили с адвокат! Ако ви замъкнат в съда ПЪРВОТО нещо, което казвате на съдията е "ИСКАМ АДВОКАТ, НЕ МИ ДАДОХА ДА ГОВОРЯ С АДВОКАТ".

Знам, че понякога е сложно, Ушеф ще почне да ви баламосва че "тав са тука само разни формалности, то нищо нема да стане, споко", или пък да тръгне да ви заплашва, че ще ви прибира и т.н. - много е важно да се помни, че Ушеф го прави ЗА ДА НЕ ВИКНЕТЕ АДВОКАТ, защото ако викнете - ще яде хоята! А задържат ли ви по подобна схема дори за час - вече могат да бъдат чокани от вас лично!

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 12:23 pm 

Факт, макар че човек, който не е имал взимате даване със съд и милиция и изведнъж му се случи нещо подобно е твърде вероятно да се стъписа и да изпълнява каквото му кажат без да се замисля.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 12:35 pm 
Аватар

Адвокати винаги! Ако ще за фас на тротоара да е. И клипчетата в сектора да бъдат намалени до минимум.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 1:02 pm 
Аватар

Точно затова го пиша - в подобни случаи Ушеф разчита именно на това, че не си имал друг път вземане-даване с такива неща и си притеснен. Затова най-важното е да се запази самообладание и да не се действа инстинктивно или импулсивно!

С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 1:10 pm 
Аватар

И цялата работа, защото единия от прасетата е ченге ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 1:12 pm 
Аватар

А ушев си е признал, че ходи в Сектора цивилен под прикритие и следи хората. Бил левскар уж, ама не му пречи да топи други левскари. Казал също, че не се обиждал като му викат тъп ушев, но като го псували полудявал :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 1:41 pm 
Аватар

Ушев с наши винаги използва думите "иначе и аз съм левскар, но..."
Само дето с червените педерасти пък винаги казва "иначе и аз съм от ИДИЛ, но..."
Смърт :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2015 8:58 am 

абсолютни боклуци, гледат да натопят някой за да отчетат дейност

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 12:55 am 
Аватар

бегай, бе, агент

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 1:00 am 

Еx-Запознат написа:
Ушев с наши винаги използва думите "иначе и аз съм левскар, но..."
Само дето с червените педерасти пък винаги казва "иначе и аз съм от ИДИЛ, но..."
Смърт :twisted:

И тука чете,гледал съм разпечатани страници от форума още през далечната 2009 в 5 РПУ :smt007
Умри Ушев,да ти еба майката щом те дразни,умриииииииииии от кафевоооо

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2015 10:48 am 
Аватар

То май всички преглеждат форона! :strkstrk Не знам дали е случайност, но след като се напише предложение за футболист във форона и след 2 часа някой вестник излиза с подобна статия :boisw

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2015 4:50 pm 

Може да се иска и смяна на състава поради предубеденост. Обаче става малко криво после.
От мен един съвет- на милицията никога не им отваряйте и никога нищо не подписвайте (дори да е за някой съсед, роднина и т.н)! Първо се говори с адвокат и с него се ходи в районното.

Преди около година едни цивилни сладури се опитаха да ме замъкнат в 4-то "да съм им помогнел там за една работа". Отговорих им, че бързам за кантората и се изметоха веднага.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2015 8:45 am 
Аватар

Абсолютно стандартното поведение за ушеф - като стане нещо и има медиен интерес важното е да се натопят дадена бройка хора и да се отчете дейност без значение дали тези хора реално са виновни с нещо или не. Другото стандарно е, че ако потърсиш съдействие за нещо (например кражба) не вършат нищо. Дано не ми се налага да си имам работа с тях, но определено съвета винаги да се търси адвокат е най-добрия възможен.

притихва цялата вселена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2015 3:23 pm 
Аватар

Не знам до каква степен написаното от потребителя LS_LM е вярно, имам предвид не че не е имал взимане-даване с полиицята, а че е възможно да познава някои "неподходящи хора", което за полицаите би било достатъчно основание и за такова дребно нещо да го превикат. Не знам и дали умишлено не се прави "реклама" на Тръста, който при всички подобни случаи би помогнал на левскар, "наш" левскар - на Тръста и по този начин да се задължават левскарите, които ходят редовно на мачове, но не искат да са зависими от "точните хора" да се записват в него.

Аз също съм над трийсете и никога не съм имал каквито и да е проблеми с полицията, затова и една от причините да страня от най-различните организации е, че няма как да си близо до тях и най-вече до хората, които ги ръководят и да не си под непрекъснато подозрение, дори и да няма за какво (впрочем самите групировки имат нужда от подобни хора за прикритие); а с какви "странични" дейности се занимават, дори не искам и да пиша тук, не че и този пост не може да бъде изтрит....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2015 5:58 pm 
Аватар

Ако имах права, бих те баннал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 3:27 am 
Аватар

BLUES написа:
Не знам и дали умишлено не се прави "реклама" на Тръста, който при всички подобни случаи би помогнал на левскар, "наш" левскар - на Тръста и по този начин да се задължават левскарите, които ходят редовно на мачове, но не искат да са зависими от "точните хора" да се записват в него.

Да, точно това е! :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod
Доста бедни мнения ти се насъбраха. Не знам как не си изхвърчал до сега.

konvoec написа:
Чорбаджийски и Неможката са по няква програма за внедряване на умствено изоставащи в отборите от А група. Дават им и капитанските ленти, за да се чувстват специални :bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 12:33 pm 
Аватар

Понякога ме учудват много такива неадекватни мнения. Все едно като отидеш на стадиона някой ти допира пистолет в главата и те кара да се запишеш в тръста, нкп, софия запад и който още се сетиш а ако не в най-добрия случай те пребиват. Всички организации са на доброволен принцип. Ако искаш участваш, ако не не участваш. Аз като си плащам картата за стадиона си плащам и нкп членския внос и тръста. По твоята логика досега да са ме задържали поне 10 пъти ушатите понеже съм член на тези организации. Не са сериозни такива мнения от левскари според мен.

притихва цялата вселена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 3:46 pm 
Аватар

BLUES написа:
Не знам до каква степен написаното от потребителя LS_LM е вярно, имам предвид не че не е имал взимане-даване с полиицята, а че е възможно да познава някои "неподходящи хора", което за полицаите би било достатъчно основание и за такова дребно нещо да го превикат. Не знам и дали умишлено не се прави "реклама" на Тръста, който при всички подобни случаи би помогнал на левскар, "наш" левскар - на Тръста и по този начин да се задължават левскарите, които ходят редовно на мачове, но не искат да са зависими от "точните хора" да се записват в него.

Аз също съм над трийсете и никога не съм имал каквито и да е проблеми с полицията, затова и една от причините да страня от най-различните организации е, че няма как да си близо до тях и най-вече до хората, които ги ръководят и да не си под непрекъснато подозрение, дори и да няма за какво (впрочем самите групировки имат нужда от подобни хора за прикритие); а с какви "странични" дейности се занимават, дори не искам и да пиша тук, не че и този пост не може да бъде изтрит....

:shock: Ти сериозно ли?!
За твоя информация, в която едва ли отново ще повярваш - нямам контакти с "неподходящи" (колкото и разтегливо да е това понятие) хора. Компанията която от години ходим на мачове, няма нито един криминално проявен и не сме били част от инциденти.
Но щом съм успял да рекламирам тръста, освен да си поискам някаква рекламна премия?
Не съм бил част от групировки, дори в младите си години. Казано честно ми е крайно противно да получа подобна "подкрепа" от левскар, но не ти се сърдя. Един ден и ти може да имаш неочакван допир до полицията и сам ще запееш друга песен. Тогава едва ли ще развиеш дървени теории как хем цял живот страниш от всякакви организации, хем знаеш с какви дейности се занимават въпросните.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 4:40 pm 

Защо му се обясняваш въобще? Виж че е напълно неадкватен. Реклама на тръста било и във форума на прасетата не съм чел по-тъпо нещо никога. :ohmygod2

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2015 7:03 pm 
Аватар

BLUES написа:

Цеко, ти ли си ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]