forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пон Юли 24, 2017 9:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 25, 2013 11:39 pm 

Аз проверих в Орландовци, нямаше го в книгите. Един човек се е ангажирал да провери всички гробища в София, утре ще се чуем и ще напиша какво се е случило.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2013 3:26 pm 

Днес от Левски ми казаха, че Патрата е в Орландовци, в четвъртък ще разберат в кой парцел е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 29, 2013 10:31 pm 

Пичове, дадоха ми номера на съпругата на Патрата. Някой ще се нагърби ли да говори с нея и да попита къде е гробът му, и дали има нужда от нашата помощ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 30, 2013 12:57 am 
Аватар

Бих се нагърбил, но не е ли по - добре да намерим телефон на някое от децата му. Без да я обиждам, но на колко години е, дали би ни разбрала по телефона и да ни отговори адекватно. А пък най - добре ако можем лично да се срещнем с нея и поговорим.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 02, 2013 3:43 pm 

Дадоха ми нейния номер, значи си е добре жената.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 03, 2013 12:10 am 
Аватар

Аре Мечо,осъществи контакта

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 05, 2013 9:44 pm 
Аватар

Предлагам малко като се оправи времето,да не е толкова студено,няколко човека да прескочим до гроба на Соколето и да видим точно какво ще е необходимо за там.Мечо успя ли да се свърже с Илиева?И с Байко нищо не е направено

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 15, 2013 5:56 pm 
Аватар

След няколко седмици ходене по мъките, с помощта на Psychosocial, бай Иван, майката и дъщерята на Христо Илиев локализирах гроба му в централните софийски гробища. Днес посетих мястото и направих следните снимки. Бай Иван предлага следното:
Цитат:
Наистина няма кой знае каква работа,ще ни трябват няколко торби пръст да го позаравним,да купим цветя и засадим и след като се свържем и с дъщеря му като се върне,може да се помисли и за изработката на някаква купа и монтирането и.Може би малко да се боядиса масичката и ако има и нещо друго метално и може би и буквите на плочата трябва да се пипнат.Предлагам ти да ги пуснеш в темата тия неща,които си ги изпратил и те поздравявам

Малко пояснения - дъщеря му се занимава с поддържането на гроба, но сега заминава за около 1 месец в Австрия. Предложението за слагането на купата е нейно. Беше трогната от акцията ни. Давайте и вашите предложения какво може да се направи, за да се свържа с нея и обсъдим нещата преди да е заминала за чужбина(другата седмица)!

Прикачени файлове:
Photo0120.jpg
Photo0120.jpg [ 422.98 KiB | Прегледано 6436 пъти ]
Photo0119.jpg
Photo0119.jpg [ 373.96 KiB | Прегледано 6436 пъти ]
Photo0118.jpg
Photo0118.jpg [ 352.46 KiB | Прегледано 6436 пъти ]

Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 12:10 am 
Аватар

Е как за един месец никой не можа да види какво е положението с гроба на Байко,момчета нямам време в момента,иначе разбирам колко сте заети :D Браво на Psychosocial и Мечо!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 12:14 am 
Аватар

Пръст и цветя, но не знам дали може да стане зимата...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 12:19 am 
Аватар

acrimonious написа:
Пръст и цветя, но не знам дали може да стане зимата...

Цветя не,но една подготовка и може би пръст за поолегне до пролетта,да.Освен това,ако се реши,естествено след разговор с дъщерята да се монтира някаква каменна купа,което е добра идея,то трябва да разбере какво струва,след като се уточни големината и ако се реши че е добре да прави,да се съберат кинти и да се поръчва.Впрочем е добре и за трите места да се направи по една такава купа

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 12:22 am 
Аватар

А може ли да се засади трева, да се избере подходяща тревна смеска, принципно е необичайно за България...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 12:32 am 
Аватар

Mr. Smith написа:
А може ли да се засади трева, да се избере подходяща тревна смеска, принципно е необичайно за България...
Струва ми се прекалено анжажираща,защото за това си е необходимо и сериозна подръжка ,а и повече знания,поне на мен така ми се струва.Но пък би било да се покрият с някакви цветни камъчета,тип мозайка,ако има сини,бели не може да няма,ще бъде струва ми се добре.Зная че продават в строителните маркети разни такива дребни камъчета,но аз тия магазини ги отбягвам,тия са за да бачкаш :lol: ,но ето и това може да се провери,ако някой му е на път някой от тия супери,що да не погледне какви цветове има,колко килограма е торбата и какво струва

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 1:05 am 
Аватар

кварцов пясък
http://kamani.biz/bg/piasak-za-sportni-ploshtadki.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 10:07 pm 
Аватар

А дааа,точно нещо такова имах предвид,дори не знаех,че има толкова цветове.Става си емблемата и около нея цветя.А тия хора имат правото и след смъртта си да са с емблемата

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 10:17 pm 
Аватар

Ivan63 написа:
А дааа,точно нещо такова имах предвид,дори не знаех,че има толкова цветове.Става си емблемата и около нея цветя.А тия хора имат правото и след смъртта си да са с емблемата

:smt023
Много добра идея :!: Казвайте с какво да се помага :?:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 10:29 pm 
Аватар

Всъщност каква е идеята, фигурата да се напарви на земята ли ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 10:54 pm 
Аватар

Тва е подходящо да се насипва като настилка. Не знам фигури дали могат да станат и как. По-скоро емблемата може да се направи на някаква плоча или метален плакет, който да поставим отстрани.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 17, 2013 12:38 am 
Аватар

Mr. Smith написа:
Всъщност каква е идеята, фигурата да се напарви на земята ли ?
Точно това имах предвид,но дали правилно си го мисля,могат да кажат строителчетата от тоя форум

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 18, 2013 11:26 pm 
Аватар

Днес отново се свързах с жената. След разговора ни достигнахме до следните неща:
1. Тя ще избере купата, която ще сложим пролетта. Ще е добре някой да намери от къде можем да поръчаме и изпратя съответните сайтове на г-жа Илиева, за да ѝ помогнем с избора.
2. Буквите ни разреши да ги боядисаме, но в НИКАКЪВ случай в черно. Желае да са в златисто или сребърно.
3. Масата също може да се пребоядиса.
4. Няма претенции дали да посадим цветя или да наредим мозайка, напълно оторизирани сме да направим каквото искаме.
Всичко вече е подготвено за действие. За съжаление метеорологичните условия не са подходящи за боядисването, а за купата ще трябва да почакаме поне, докато се върне дъщерята на Патрата от Австрия. Дайте да решим почва и цветя или мозайка, да съберем пари и да действаме.
П.С. Има ли кой да се заеме с гроба на Киро Миланов?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 20, 2013 1:12 pm 
Аватар

Днес бях на гроба на Киро Миланов. Изключително добре поддържан, целият е в бял мрамор, има и мраморна топка с Л и един плакет от гранит с емблемата на Левски. Общо взето не виждам какво друго може да се направи. Не качвам снимки, защото шефката на гробището е доста стриктна към закона и не искаше даже да ми покаже кой е гроба щом не съм наследник, но като е заплаших с Фен клуба и омекна :) но категорично ми забрани да снимам. Ако държите мога пак да отида в събота когато я няма и да направя снимки не е проблем. Но ме предупреди че каквото и да искаме да правим без разрешение от страна на наследниците нищо няма да ни разреши да правим.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 20, 2013 9:45 pm 
Аватар

Това е добре,че на Байко независимо,че не минало много време,не се е допуснало да се позапусне.Хубаво беше да имаме някакви снимки,за да помислим как да процедираме с другите два и да действаме

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 22, 2013 6:53 pm 
Аватар

Поздравления Gonzi, отлична работа си свършил. Бай Иване, мисля че може и да не се разкарва да прави снимки, описал е добре какво е направено на мястото. Засега обаче активността на форума за инициативата се изразява в дейността на 5 човека, останалите много спят. Време е вместо да се пише в некултурната, рибарската и всякакви други теми да си насочим усилията към нещо градивно. :smt006 Давайте предложения за гробовете - кое, как, цена, необходима работна сила, събиране на пари и т.н. Предпроектните проучвания свършиха, време е за сериозна работа!!! :smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 22, 2013 7:06 pm 
Аватар

Ако сложим още нещо на гроба на Миланов ми се струва че ще стане доста кич вече, има 2 "символа" на Левски. Аз ви предлагам ако искате да изработим нещо като купа с някакво послание - Един век славен Левски, благодарение на.... И да се постави на гроба на починали легенди. Иначе не ми е проблем след празниците ще направя снимки, който иска ще му ги пратя на лично после.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 01, 2014 8:31 pm 
Аватар

за Байко и преди съм казвал - време е да се направи на голямо знаме за веене, като тези на Гунди и Гонзо в сектора ни...КИРО МИЛАНОВ е велика легенда на ЛЕВСКИ!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 4:59 pm 
Аватар

Вдигна се мъглата,иска ли някой да го заведа до гроба на Соколето през седмицата,вторник сряда и лека полека да си ги задвижваме нещата

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 11:07 pm 

:smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2014 6:34 pm 
Аватар

Днес се разходихме с бай Иван до гроба на Соколето - по снимките може да видите колко е запуснато положението. По - важното е, че обсъдихме някои неща относно реставрацията и стигнахме до следното:

1. Свързахме се с председателя на "Сдружението на Българските каменоделци" Димитър Даскалов, който се оказа левскар и с радост прие да ни изработи 2 купи за гробовете на Патрата и Соколето на цена, която да включва материалите и много малко за труд(т.е. доста под пазарната цена). Иска обаче да му занесем снимки на гробовете и модел на купата. Със снимките сме готови, но ни трябва модел на купата. На снимките долу може да видите един от вариантите. КАКВИТО ДРУГИ ВАРИАНТИ ИМАТЕ ИЛИ ВИ ХРУМНАТ ГИ ПОСТВАЙТЕ В ТЕМАТА ИЛИ НА ЛИЧНО НА МЕН И НА БАЙ ИВАН, КОЛКОТО ПОВЕЧЕ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ.

2. Понеже едва ли ще се намери кой да поддържа цветя, стигнахме до извода да направим гробовете с минерална мозайка, която се слага на много от гробовете. Направата на емблемата от мозайка го премахнаме като вариант, защото гробът на Соколето е на първи ред и лесно може да бъде осквернен от някой чорбар. По - разумно би било да се нареди примерно на ленти синьо/жълто или пък цялото бяло със синя черта по средата. Въобще варианти много, за да изберем най - подходящия ДАВАЙТЕ ИДЕИ, А НАЙ - ДОБРЕ АКО СА ПРИДРУЖЕНИ И С ИЛЮСТРАЦИЯ, ЗА ДА НЯМА НЕДОРАЗУМЕНИЯ.

3. Ще сложим масичка на гроба на Соколето както тази при гроба на Патрата. Също така ще монтираме и пейка. За пейката дъската вече е осигурена, но ни трябват 2 крачета. НЯКОЙ АКО ИМА ПОЗНАТ ЖЕЛЕЗАР ИЛИ ЖИВЕЕ БЛИЗО ДО ТАКЪВ НЕКА НАПРАВИ ЗАПИТВАНЕ ЗА ЦЕНАТА НА МАСИЧКАТА И КРАЧЕТАТА НА ПЕЙКАТА.

4. Трябва да се открие сметка, където да се събират парите за осъществяването на тази инициатива. Не знаем още точно колко пари ни трябват без да се свършат горните 3 неща, но се надявам скоро време да направим груби сметки. ЩЕ МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ФОРУМЕН БАНКЕР ДА СЕ ЗАЕМЕ С ОТКРИВАНЕТО НА ТАКАВА СМЕТКА.

5. След като свършим горните неща ще можем да се обърнем към НКП, "ФОНД СЕКТОР Б", за да ни помогнат с популяризирането на идеята и да съберем максимално бързо необходимата сума.

Прикачени файлове:
featured_lepenki.jpg
featured_lepenki.jpg [ 43.83 KiB | Прегледано 5018 пъти ]
Photo0127.jpg
Photo0127.jpg [ 615.03 KiB | Прегледано 5018 пъти ]
Photo0126.jpg
Photo0126.jpg [ 501.22 KiB | Прегледано 5018 пъти ]

Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2014 6:51 pm 
Аватар

От снимката се вижда, че Соколето е погребан при баща си Апостол Поцо Соколов, който е бил вратар на Левски.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2014 10:51 pm 
Аватар

mech0, имаш ЛС :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]