forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Сря Дек 12, 2018 10:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 9:00 am 

За мен основният проблем е във венеца и шрифта 100. Твърде обли форми, сравнено със самата емблема. Така стои като кръпка. Дадоха пример с емблемата на Арсенал, която изглежда като едно цяло. Но и 100 процента струва няколко куфара с пари. Важното е че си е наша. Евала за усилията.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 9:19 am 
Аватар

Синият цвят на фланелките ще е същия като на външния контур, т.е. светло синия и тогава емблемата ще изглежда по съвсем различен начин, а няма да е като квадрат с два нюанса на синьото. Може би малко е трябвало да се барнат лисчетата на венеца, но и така си я харесвам, наша си е , уникална е и време е да осъзнаем с какъв късмет ни е дарила съдбата да сме свидетели на вековен юбилей на нашия клуб.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 10:29 am 
Аватар

Очаквах, че ще е нещо подобно, когато я представят, но не чак това :ohmygod2 Ебати мрънкането, ебати чудото.. Тая емблема дето ДипломатО я показа, ако чуете човека колко кусура има, които са избегнати в настоящата, ще гледате е така :shock: :shock: :shock: То не са пропорции, златни сечения, размери, точни цветове, точни размери, майката си е ебало! А вместо някой да каже евала, браво, имаме нещо наше не на разни Кучета и Котки, всеки взел да дава акъл :ohmygod2 Ама кво да се очаква, българска му работа.. Да не бехте си искали емблемата преди време, лопатата е доста по-модерна на вид..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 10:31 am 

Македония написа:
Сега 1000 човека проявяват желание да правят лого или някой знае някой, който ще го направи за без пари и в пъти по-хубаво, еми нека направят, никой няма да се разсърди. Чакаме.

Ще ми се да допълня нещо - нали имаше преди време конкурс за фанелки - от чисто любопитство - колко човека тогава пратиха някакъв проект (ако може - без да броим "проекти" с едно "Л" отпред, а само реални проекти - нещо ново, нещо наистина направено за конкретния конкурс)? Сигурен съм, че са били по-малко, отколкото вчера са изказали мнения от типа "аз щях да го направя по-добре" за юбилейната емблема..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 10:44 am 
Аватар

0 tolerance написа:
Има една наука - хералдика се казва. Хубаво беше първо оттам да започнат. Както и да е, в полемики не ми се влиза, сигурно е така, както казваш. Жалко за толкова голямото очакване.

Подкрепям.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 11:06 am 
Аватар

vassilev1914 написа:
Прав си. В България винаги ще има мрънкачи, съзиращи конспирация във всичко. Сигурен съм, че Фонда е правил, прави и ще прави най-доброто по силите си за Левски. Критиката в случая е за 'най-добрата фирма в тази област' и нейната изработка. Тва е.

Технически изработката е добра, "вариацията" на самото лого е супер и тук за пет страници няма нито една критика към него. Просто лавров венец като символ няма нищо общо с историята на клуба и за това на някои хора им седи странно. При Арсенал дъбовите клонки символизират мястото на основаване, а лавровите - монетите от 6 пенса, които всеки член тогава е дал за да се основе клуба. Селтик слагат келтски мотив, други добавят мото или послание, като цяло добавянето на символи в една емблема е добре да носи историческо значение, а не абстрактно , точно това е разликата между емблема и лого

И аз като Пържолет се занимавам с дизайн и реклама, макар и "само" от десетина години и мога да кажа, че тези проблеми са си цялостни за бг дизайна, който фокусира много върху техническата част, но му куца смисловата - просто дизайнерите не умеят да вникват в тематиката на заданието, не проучват историята на обекта му. Две трети от работата на един дизайнер по такъв проект трябва да е предварителна подготовка - ровене, четене, изследване и т.н.

Иначе винаги нови лога на футболни клубове първоначално се приемат критично, истинската стойност ще се разбере като мине малко време

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 11:35 am 
Аватар

Едно бързо тапетче за телефона :bigok
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Аватар

А ти какво би сложил вместо лавровия венец? Питам просто, не се заяждам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Аватар

Цъкнате тук и с ръка на сърцето кажете, че не ви харесва :arrow: http://levski.bg/news.php
Аз също се бях надъхал за някакво уникално, мега-детайлно произведение на изкуството и бях учуден от облите форми на венеца и цифрите. После леееко поразмислих и честно да си кажа, днес юбилейната емблема ми харесва много повече от вчера.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 11:51 am 
Аватар

На мен логото ми харесва! В него има съчетание на история, традиции и според мен, не трябва да забравяме, че то е не само на футболния, а и на спортния клуб, а всички знаем, че спортистите се кичат с лаврови венци!
Браво на всички за положения труд! Благодаря ви от все сърце!
И една питанка към модераторите, може ли емблемата на форума да се смени с новата, а също и на снимката от камерата на Герена?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 11:57 am 
Аватар

Това последното е чудесно предложение - логото на форума да се смени. Fav иконката също. Кратуне, ти си :smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 12:23 pm 
Аватар

Tuchkata написа:

житни класове и зъбни колелета :bigok

ПП. извинявам се за оффтопика, просто не се сдържах

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 12:26 pm 
Аватар

Tuchkata написа:

Не би било сериозно да ти отговоря веднага, както казах, търсенето на правилен символ изисква много усилия :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 12:32 pm 
Аватар

Ами ок, ще очаквам все пак в някакъв момент да бъде даден такъв символ, за да видим какво е можело да стане. Аз понеже не се сещам за такъв символ по-подходящ от лавровия венец.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 1:05 pm 
Аватар

soulcrew написа:
0 tolerance написа:
Има една наука - хералдика се казва. Хубаво беше първо оттам да започнат. Както и да е, в полемики не ми се влиза, сигурно е така, както казваш. Жалко за толкова голямото очакване.

Подкрепям.

Каква е разликата между герб и емблема, и правилата за изработването на гербове важат ли и за емблеми?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 1:46 pm 

Изказахте си мнението, никой не е очаквал и това да мине без мрънкане. Та кое мина в последните години? Ама не можете да се стърпите да кажете едно евала и да си задържите мнението за себе си при положение, че то нищо няма да промени. Спрете да търсите кусури на всичко и се радвайте, че сме единственият клуб в БГ, чийто привърженици правят такива невероятни неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 1:59 pm 

Според мен е супер яка, а на левски.бг в комбинация с фон и т.н. страхотно :lsfc1

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 2:00 pm 
Аватар

Tuchkata написа:
Ами ок, ще очаквам все пак в някакъв момент да бъде даден такъв символ, за да видим какво е можело да стане. Аз понеже не се сещам за такъв символ по-подходящ от лавровия венец.

Хайде, хайде. Много добре се сещаш :bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 2:05 pm 
Аватар

свастикааааааа :bigok

или пък годзила :smt017

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 2:11 pm 
Аватар

:lol: :lol:

и веещ се надпис смърт за бежаците :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 2:37 pm 
Аватар

Не е сериозно да се обиждат колеги,които подчертавам,са си свършили техническата част,смея да твърдя професионално,а като става дума за хералдика,а сега кажете къде точно излиза от правилата.Едно лого трябва да се използва за всякакъв вид печат,да дава възможност да се изработва от различни видове материали,така че и за това не е уместно да се правят каквито и да са забележки.А нахвърляйки толкова яростно върху тази юбилейна емблема,вие в крайна сметка се нахвърляте върху емблемата на СК и ФК Левски,която е основната част на юбилейната.И един съвет,не е лошо да се изказват мнения и професионални и от хора нищо не разбиращи от материята,но преди да си изкажете мнението,погледате емблемата няколко часа и едва тогава се изказвайте.Само Левски!
ПП.Когато и аз стана на 100 години,няма да има никакви претенции какво ще ми измислите и подарите:bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 3:33 pm 
Аватар

Хм ще трябва да побързаме с подаръка :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 8:10 am 
Аватар

Колкото повече я гледам, толкова повече ми харесва! :levski очаквайте скоро разяснително четиво от дизайнера.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 10:46 am 
Аватар

Не щем разяснения, кажете само дали Жельо си допи бирата :bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 11:19 am 
Аватар

Днес, сигурно за 10-и път изгледах клипа с презентацията и колкото повече го гледам, толкова повече съм ей така :smt007 ! Благодаря ви за целия труд, искрено ви вярвам и съм сигурен, че въпреки малоумното ни ръководство, ще направите и най-красивия екип за юбилея!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 12:24 pm 
Аватар

Може смело да отворите страницата на Фонда във Фейсбук, да видите етапите на разработка, вариантите, пък след това нека всеки каже как е замазване на очите, непрофесионално, не проучено и прочие :smt031

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 12:47 pm 
Аватар

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.617154858330718.1073741846.184318351614373&type=1

:smt023

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 12:53 pm 
Аватар

:levski Ще има ли нова порция недоволство и мрънкане :loser2

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 1:23 pm 

Гледам различните варианти на новата емблема, които бяха постнати във ФБ и си мисля какво се планира да има на екипите от следващия сезон, защото предполагам няма да е тази емблема с пълен цвят? Изображение

Та предполагам, че това е целта на емблемата долу вдясно. Би изглеждала страхотно на екипа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 1:52 pm 
Аватар

Ще видим като му дойде времето. Няма да е пълен цвят, да.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]