forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Съб Апр 04, 2020 11:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2020 1:02 pm 
Аватар

Младежи и девойки,

От клуба ме помолиха да се консултирам с можещите и знаещите геймъри в форуНа (а знаем, че те СА тук), относно идеята за създаване на e-game отбор на ПФК ЛЕВСКИ.
Целта е под логото на клуба да се участва в различни турнири, като мачовете да се предават в youtube канала на клуба.

Какво е нужно :
[*] някой да обясни технически как се случват нещата - създаване на Player rooms, streaming, контрол, мулти-платформи и т.н.
[*] какво е необходимо като техника, свързаност, софтуер, лицензи ако трябва да се осигури
[*] да се види типовете турнири, в които може да се участва
[*] да се направи квлаификационене турнир, които да излъчи отбора

всичко друго, защото аз не съм избщо в час и не знам какво да питам

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2020 1:07 pm 
Аватар

Ако трябват играчи за фифа ме бройте,също ще потърся турнири където да може да се запишем.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2020 8:59 pm 

Доремила не бачкаше ли нещо от тоя сорт?

Браво на клуба, че мисли в перспектива.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2020 9:06 pm 
Site Admin
Аватар

ДоРеМи-то май го пенсионираха, но ще го убеждаваме

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2020 9:27 pm 
Аватар

Едно 7-годишно припоче от Младост му наби кофата. :bigok :bigok

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2020 2:34 pm 

Може да се участва в уикенд лигата като за начало докато събере популярност идеята. Като падне режима може да се събират и групи от фенове за атмосфера и разрастване на канала нещо от типа на ksi.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2020 6:08 pm 
Аватар

kosyo написа:
От клуба ме помолиха да се консултирам с можещите и знаещите геймъри в форуНа (а знаем, че те СА тук), относно идеята за създаване на e-game отбор на ПФК ЛЕВСКИ

Чудесна идея! Доста клубове на запад го правят, това е добра възможност отново да покажем, че сме иновативни и водещи в България. Със сигурност след това ще ни изкопират и другите и ще си правим люти онлайн боеве с припоците :bigok

kosyo написа:
Целта е под логото на клуба да се участва в различни турнири, като мачовете да се предават в youtube канала на клуба.

Искаме да участваме в официалните турнири на EA (фирмата, която прави Фифа), някакви турнири просто или сами да си организираме турнири?
За официалните турнири на EA първо има онлайн квалификация и след това серия от турнири на живо (в България май няма), но за да се класираш там трябва да си сериозен (да не кажа професионален) геймър. Едва ли ще можем да си 'произведем' такъв, но може да се пробва да се привлече някой готов, те в България не са много
WickyBG
Krasi (този преди време беше се забъркал в някакъв скандал, май от EA дори му бяха наказали акаунта, така че имиджово може би не е подходящ)
Persi
nightwatch

Със сигурност има и други, но не са толкова много
btw повечето състезания са по единично, но има и отборни с по двама човека или се събират точките на единичните участници от отбора в турнира и се прави "отборно" класиране

Ако не се целим в официалните турнири, а в някакви местни, то изборът пак не е много голям. В няколко заведения организират месечни, със символичен вход и награда, нивото предполагам не е много високо, май едното се провежда в Еврофутбол :bigok
И по разни 'градски' фестивали няколко пъти в годината има турнири, примерно https://a1gaming.bg/bg/news/XHLOFRAAACYAZLtm
Ако искаме ние да си направим турнир вече си трябва ноухау за правене на събития.

В интерес на истината един от успешните Youtube-ри си направи отбор с 'кастинг' за непрофесионалисти (първият етап беше да играят 1в1 срещу него и водещия успя да победи някои от тях :loser2 ), форматът беше малко като риалити, но доста сполучливо направено, а и спечелилият го в последствие стана успешен професионален играч.
https://www.youtube.com/watch?v=ZI7wDuC ... Gr_pP-ZDeo
https://www.youtube.com/watch?v=Izag7INZk6Q
Но честно казано се съмнявам и ние да успеем да намерим подобен талант 'от нищото'

kosyo написа:
Какво е нужно :
[*] някой да обясни технически как се случват нещата - създаване на Player rooms, streaming, контрол, мулти-платформи и т.н.
[*] какво е необходимо като техника, свързаност, софтуер, лицензи ако трябва да се осигури
[*] да се види типовете турнири, в които може да се участва
[*] да се направи квлаификационене турнир, които да излъчи отбора

Като цяло състезателната фифа се играе само на конзоли, PS и XBox, фифата за PC никой не я гледа. Няма cross play, турнирите за PS и XBox си вървят отделно, май само накрая на финала на световното победителите от двата играят един срещу друг на двете конзоли. Макар че няма голяма разлика, играчите би трябвало да могат да се прехвърлят от едната на другата, но при протата явно и малките разлики имат значение. В България мисля, че PS фифата е по-популярна.

От към хардуер/софтуер е конзола, играта, евентуално парична инвестиция за изграждане на виртуален отбор (повечето състезатели се състезават със собствени отбори, примерно с Роналдо и Меси един до друг, Роналдотата и Меситата може да се събират с игра, но отнема адски много време, може да се подпомогне с истински пари, всички про-та го правят), добра камера, микрофон, зелен екран итн. за стрийминг, добър интернет разбира се, софтуер за обработка на видеата (тук предполагам, че ти разбираш повече), човек, който да обработва видеата. Лицензи за професионално игране и стриймване не трябват, не знам за организиране на турнири как стоят нещата, но не мисля, че трябва нещо, обикновено разработчиците се радват, че им се популяризира играта. Конзолите си имат вграден софтуер за стриймване, но за да е качествен стриймът е хубаво да има камера за да се вижда играча, да има чат за да има взаимодействие с публиката итн., тоест да минава през (достатъчно мощен) компютър. Има си софтуер за това.
За типовете турнири съм обяснил по-горе.

Ако ние ще си правим турнир има два варианта - онлайн или присъствен (или комбинация).
Ако е присъствен е ясно - конзоли, телевизори, сядат един до друг и играят.
Ако е онлайн трябва някаква платформа, на която да се регистрират хората, да се тегли жребии и да си вписват резултата (има такива готови, но ще е хубаво да си вдигнем ние сайт).
Като цяло фифа-та няма player rooms, играчите се добавят като 'приятели' по никове и играят един срещу друг. Контролът не съм сигурен как се налага при online турнирите, може да се кара всеки играч да записва играта и ако има спор да се изпращат записите на съдия.

kosyo написа:
всичко друго, защото аз не съм избщо в час и не знам какво да питам

Както сигурно си забелязъл, няколко пъти споменавам "стриймване". Макар и да не е задължително, на практика това даже е основното занимание на професионалните играчи, отнема много повече време от самите турнири, а и предполагам, че им носи повече доходи. Така че ако намерим човек/група, който не е много добър състезателен играч, но е добър стриймър (интересен, забавен итн.), пак би могло да е успешно. Фифата в момента е по-средата на 'цикъла' си, съответно интересът е по-малък. Най-голям интерес има при излизането на новата фифа в края на Септември, после има втори пик по Коледа, и след това постепенно затихва.

Това е по-общо, предполагам, че ще има доста въпроси когато се насочим към нещо по-конкретно :lsfc1

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2020 6:21 pm 
Аватар

Ако се гонят успехи в международни турнири (а единствено на тях може да се разчуе за този отбор), според мен няма как да се получат нещата в моментната финансова ситуация в клуба. За такъв отбор се изискват ПРОФЕСИОНАЛНИ играчи. Демек такива, които си изкарват прехраната с това и играят по 15 часа всеки ден. На тея хора трябва да им се плащат някакви възнаграждения. Отделно има турнири всеки месец и трябва да се купуват самолетни билети, да им се осигури настаняване в хотели, организация за пътувания и т.н. Ние в момента нямаме пари футболния клуб да отиде на лагер, а кво остава да плащаме за отбора по Фифа :bigok
Плюс това наистина добрите про фифа играчи в България са двама-трима и всички те си имат договори с други отбори. Ако искаме да ги привлечем, трябва да платим сериозни неустойки. Иначе си има и турнири в България, но нивото е покъртително слабо.

От клуба нека се свържат с това момче https://www.facebook.com/WickyBG/
И аз му предлагах преди две години същата идея и ми каза, че с удоволствие би обяснил всяка една подробност на клуба за една подобна организация, стига да прояват интерес. (А е и левскар :lsfc1)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2020 6:50 pm 
Аватар

Мощен натиск към Wicky.
Пича си ходи на Герена редовно, има книги за фифа, ходи на турнири и участва в професионален отбор по фифа с треньори от Полша мисля. Отделно, че всички деца го следват в ютуб. :levski

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2020 9:54 pm 
Аватар

Имаме говежди Дискорд сървър за форума и ако искате мога да ви дам там един канал, група и един гласов канал да си ги ползвате за туй нЯщо, което и аз не разбирам съвсем какво е.

Пишете ми на ЛС ако ви е нужно за координация въобще такова нещо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 23, 2020 12:43 am 

Идеята е интересна, ще помогна и аз с каквото мога, пък да видим какво ще се получи.

Wicky е ангажиран с отбор до колкото ми е известно, та едва ли ще можем да го ангажираме.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 23, 2020 1:07 am 
Аватар

Това със състезанието тип конкурс би било яко да се приложи. Според мен може да се предложи на някой от професионалистите като WickyBG, който е левскарче и би се навил според мен, да избира по някакъв начин точно така като SpencerFC играчи според това как се представят на мачовете. Като може да се направи с определена сума вход или да има предварително филтриране, защото иначе ако се изсипят 100 човека, от които не се знае колко ще са добри наистина, няма да е много яко :loser2

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 23, 2020 1:08 am 
Аватар

Фифата в момента е в средата на сезона, та каквото се мисли, трябва да става за следващия сезон.
От про играчите в България, най-добри са NightWatchи Sanchez до колкото знам и двамата са в отбори. Според FIFA Wiki, първият е резерва в QLASH, а Санчез играе за Истанбул Башакшехир. Обикновенно договорите на про играчи и отбори не са дълги(масово са за по сезон). Естествено, тия хора си получават заплати и имат нужда да им се осигуряват билети, хотели, пътни и т.н.
Wicky освен, че е наш, май го е и отдал повече на ютуб-а, ама няма лошо :ls-cup Може да се свържете с човека и да го питате да ви обясни точно как стоят нещата с професионалните играчи в тая област. Все пак и той е бил такъв и инфото от първа ръка ще бъде най-полезно и точно. Аз до колкото знам, всички отбори които правят FIFA Team, имат играч и за двете платформи - Xbox и Playstation.

За стриймване се ползва OBS сигурно навсякъде вече, като това е най-добрата програма и обикновенно стриймърите си имат schedule по който стриймват и припечелват някой друг лев :bigok За стриймване може и да не е чак толкова мощен компютъра, след като ще се играе на конзола и ще се стриймва само от компютъра, стига да има що-годе читав процесор + някое от последните две поколения nvidia карта. Ползва се NVENC-то на картата и стрийма си върви.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2020 11:46 am 
Аватар

Аз лично не съм оптимист, че този отбор ще изкара много време, но дано съберат сериозни играчи и успеят да постигнат някакви успехи. Ако Wicky се навие да дойде в отбора, вече нещата отиват на доста високо ниво.

Цитат:
Левскари,
във времена, в които не можем да бъдем заедно в нашия дом – стадион „Георги Аспарухов“, можем да продължим да печелим мачове и извън футболния терен!
Верни на това да вървим напред, търсейки всички възможни варианти за комуникация и колаборация с нашия най-ценен капитал – публиката, сме амбицирани да превърнем ПФК „Левски“ в първия български футболен клуб, който официално да стъпи на територията на електронните спортове. А с това да създадем и наш отбор!
За целта отново ще имаме нужда от Вашата безценна подкрепа и участие. На 11 април 2020 г. съвместно с партньорите ни от ESL, стартираме първия по рода си турнир в България, който ще определи най-добрите играчи сред феновете на „Левски“ по FIFA20, а първите двама официално ще станат част от отбора на футболния клуб по електронни спортове.
Победителите в надпреварата ще имат честта да защитават цветовете на любимия клуб в битки с грандовете на европейския и световен футбол! В комбинация с това те ще спечелят и карти за VIP-ложата на стадион „Георги Аспарухов“, както и възможността да обсъждат и прилагат своите стратегии с играещия FIFA треньор – Симеон Славчев.
Турнирът е с отворено записване и ще се проведе в три кръга - две отворени онлайн квалификации с максимален брой от 256 участници за всяка от квалификациите (11-12 април) и финал, който ще бъде излъчен на живо. В рамките на онлайн квалификациите ще бъдат излъчени най-добрите 8 играчи, които ще продължат към финалите на турнира на 18 април.

Краен срок за записвания – 11 април 2020 г. Пълна информация за надпреварата: (play.eslgaming.com)

Прикачени файлове:
web.jpg
web.jpg [ 207.37 KiB | Прегледано 1233 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2020 11:47 am 
Аватар

Wicky, Sanchez и NightWatch си имат отбори. Ще трябва свободни агенти :). Брат ми е в топ 10 у нас, но и той си има отбор, сега го навивам да играе от чужд акаунт, че няма право да играе за други отбори до лятото и ако вземе квалификацията от новия сезон се надявам да играе за нас :bigok Тази тема защо не съм я видял :ohmygod2.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2020 1:31 pm 
Аватар

Как можем да се включим в турнира? Предполагам само ако имаме PlayStation или Xbox, тия с настолните кошници го духаме?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2020 1:57 pm 
Аватар

ПС4 е турнира - FUT

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2020 4:12 pm 
Аватар

Дано пуснат и брандиран джойстик, взимам го на мига.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]