forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Юни 04, 2024 10:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 328 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 12:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:49 pm
Мнения: 6957
Местоположение: Монтана
rkk написа:
Това че си прасе, не значи, не винаги грешиш. Много е прав :idea: И затова говоря, че основната маса на стадиона по неговите критерии са "supporters" - т.е. за да се пълнят трибуните, основни фактори са играта на отбора и удобството да идеш на мача като "бял" човек и т.н.

Давам пример - неска се уговорих с двама колеги (момче и момиче) да ходим на мача със Славия. Явно им се ходи, явно им е интересно, приятно, щом се съгласиха веднага, но знаете ли какво им липсва - липсва им онази щипка тръпка, с която едни се раждат, а други постепенно придобиват - тръпката, заради която не те интересува толкова мача, колкото подкрепата към любимия отбор. От моя гледна точка това е разликата между "supporters" и 'ultras'. Дайте им шанс магията да ги завладее и те да станат като нас, преди да ги наречете туристи, семкари и т.н. Защото ако бях от София, може би и аз щях да мина през ниво 'supporters'. Но не би, съдбата беше решила да гледам отбора близо 10 години (с малко изключение срещу Юве, но тогава не съм бил достатъчно голям, за да усетя) по телевизията, да науча постепенно песните, за да може като на филмова лента през главата ми стотици пъти да преминава моментът, в който ще ида да гледам мач на живо в сектор Б и никъде другаде, ще се съдера от пеене, а накрая ще се прибера доволен вкъщи поради факта, че просто съм бил част от свещения сектор, независимо дали сме били или не....




И при мен нещата се препокриват. Много добре си спомням как след победа футболистите отиваха пред 'Б' сектор и заедно с публиката пееха песни и буквално си мечтаех, че и аз един ден ще бъда част от тази синя лавина, целия този поход в Европа и мачовете с лит(*кс-етрополе ми дадоха цялата доза адреналин за която всеки човек може да си мечтае. Но идва един момент на разочарование, когато отидеш на мач и си с още 500 човека, като по-голяма част от тях приличат на наркомани, клошари или просто се чудят кого да пребият и човек почва да се чуди какво подяволите прави тук, като прибавим към това и некадърността на футболистите, липсата на лидери в отбора ( човека заради когото да идеш на мач ) и това, че са едни пълни лекета и ето ви причините нормалния човек да не ходи на мач. Ако трибуните са пълни никой няма да му обърне внимание на мача, просто като го грабне тази магия на публиката последното нещо което гледа човек е самият мач. Не ми пука дали падаме или бием, аз не съм фен на Левски защото моя отбор през половината време е шампион, може да звучи като глупост, но като малък бях фен на феновете. И след като всичко около теб е посредствено няма как да се получи каквото и да е. Лидер на феновете да е някаква смешна пионка, най-мощната група да обижда футболистите, да нямаме една нова песен от 10 години и т.н. и да се заблуждаваме, че сме някой. Б България сме на едно ниво с Македония ( чети Западна България ), всички други са колосално пред нас. ( може би само мамалигарите са някакво средно ниво )
Според има само два начина за излизане от кризата, единия е отбора да се вдигни, пак да направи нещо голямо и публиката отново да се върне, или ние самите да ходим по 10 000 на мач, независимо от представянето на футболистчетата, но и двете неща ми изглеждат доста нереални. ( най-голямата ни грешка беше, че позволихме изграден и успял отбор да бъде разпилян, и вместо да задържим инерцията да ходим по много хора на мачове, станахме максималисти - "ооо, тия падат от Тампере, какво да им гледам"... скапа се публиката, скапа се отбора и сега не виждам изход. Деветдесете години не бяха леки за отбора, имаше доста издънки подобни на тези сега, може да се каже, че дори липсваха успехи, но публиката не се отказваше и ходеше на мачове, за разлика отсега.

_________________
www.metacafe.com/watch/1136373


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:54 pm
Мнения: 1865
Не, не може да се каже. 90-тегодини публиката от средно 30к на мач спадна до 10к , че и надолу. Стига вече сте опявали тия прословути 90 години... Някои сме били там и сме виждали с очите си какво става. Подозирам че регреса е почнал от още по-рано, средата на 70-те. Колкото повече режима е отхлабвал хватката си към нас, толкова повече публиката се е апатизирала. Специално публиката на Левски е била най-силна, когато е била сама срещу всичко и всички, срещу цялата държава.

_________________
Хайде на бас.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 1:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:49 pm
Мнения: 6957
Местоположение: Монтана
Аз говорех главно за началото и към средата на 90те, тогава каквото и да ми кажеш си се е ходело на мач. Иначе погледнато глобално си прав, но спада от тези 15 000 ( ходещи през 90те ) до сегашните 2-3 000 не е от политическа апатия, а от причините които изброих. ( или поне за мен )

_________________
www.metacafe.com/watch/1136373


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 1:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 8:29 pm
Мнения: 1957
UL написа:
Hess написа:
Айде поспрете се малко с тея балкано-ориенталски изказвания.Който му се идвало щял да дойде.Това важи явно само за най-запалените..а колкото и половин България да се бие у гърдите че са такива то тази част от публиката е най-нищожна.А и не само тук ами навсякъде е така.И ако стадионите по Европа са пълни то тва не е по вина на 100/1000 човека дето дишат с отбора си, а на всеки средностатистически фен, който е придобил навика да ходи на мач, тъй като му е приятно и забавно и така уплътнява почивния си ден.
А тука отвсекъде те карат да се чувстваш смазан,комплексиран и нищожен.Като се почне от тва, че интересите на полицията,телевизиите,транспорта,спонсорите и тн. изключват футболния фен,като фактор при определянето на цялата форма на родното ни първенство и се стигне до онея провали долу, който се влачат като лекета по терена и им дреме на гъза за онея глупаци, дето мръзнат и си преебават единия от почивните дни за да ги подкрепят.И ако и вие да се пъчите, че ше ходите, ако трябва на Антрактида на мач, то всеки нормален човек със среден умствен капацитет ще се замисли дали тва пъчене не е проява на неограничено състояние на мазохизъм.Щото аз от доста време съм почнал да се замислям върху тва....


Айде вече за милионен път като коментираме тази тема ще пусна едно мнение което съм запазил и което според мен отразява всичко.......много обективно написано въпреки че не е писано от ЛЕВСКАР...но в случая това няма значение...мнението ми съвпада на 100 процента и въпреки че можех да го напиша от свое име все пак друг го е написал в един отдавна несъществуващ форум...

Цитат:
longbeach
11 Dec 2003, 14:57

ami za lubovta kum otbora trqbva da ima razgrani4enie spored men....
ima razlika mejdu supporters ,ultras i hooligans.....
govorime za razli4en tip hora....pri koito lubovta v nikakuf slu4ai ne e po malka....prosto q izrazqvat po razli4en na4in....
purvo da govorime za supporters...v tova nqma nishto losho....kefat se na footbola otivat na ma4 sus semkite i gledat ma4a tfa e....i kato padne toq otbor 47 ma4a podred nema da gi ima ve4e....kato igrae vazmijno nai bezdarnia i nekaduren football sushto nema da gi ima ,kato izpadne v dolna divizia sushto nema da gi ima....prosto shte smenqt teatura...tfa e....shoto te gledat igrata....mene takiva hora ne me kefat....ne sa istinski....li4no moe mnenie estestveno....
ultras....moje bi nai simpati4nata grupa koqto hodi po stadionite.....te ne sa izrudi...nai obiknoveni mom4eta ,koito sa izrasnali s otbora i siakt da mu davat..da davat i pak da davat i ne iskat nishto....prosto da sa zaedno na neveroqtni fiesti v sektora....tfa e...nqkoi ot tqh se interesuvat ot igrata drugi ne....razli4ni sa ,no edno neshto go obedinqva...te nqma da se predadut....vernostta e tova ,koeto gi sabira.....pri tezi mom4eta lubovta i omrata vurvqt ruka za ruka.....prosto pri takava bezgrani4na lubov ne mojesh da turpish da imash protivnici naokolo....tova e krainata lubov....tova to4no e razlikata mejdu supportes i ultras...prosto ednite neshtata gi priemat prekaleno navutre....
hooligans...ami v bg opredeleno ima hooligani...i vinagi e imalo...razli4ni estestveno nqkoi sa mizerni...nqmat kakvo da qdut i hodqt da si izkarvat omrazata i problemite varhu nqkogo.....ima oba4e hooligani ,koito ne sa mizernici ,koito sa hooligani ,zashtoto sa se rodili takiva....hora koito obi4at da se biqt....sadisti obiknoveno ,koito ne izpitvat jal....prosto sa drug tip hora....tvurdi mom4eta sus smeli surca.....te ne zaka4at supporters ,ne izbivat komplexi vurhu normalnite fenove....prosto tursqt nqkoi sebepodoben da se pozabavlqvat....vse pak vseki ima pravo na svoboda i na razli4ni zabavleniq stiga da ne vredi drugimo....


все пак имайте предвид че автора е прасе (не възхвалявайте :)).......но това е истината...цялата истина много обективно написана.......поне от моя гледна точка

Има доста истини в цитираното мнение, но според мен е твърде абстрактно и дели хората повърхностно.Никога няма да забравя тръпката от първите мачове на Левски, първите голове видяни на живо,първия път в Сектора...това е нещо вълшебно, нещо което не може да се опише с думи, нещо което се помни цял живот, дотогава, когато първата любов вече е само блед спомен!Нещо наистина необяснимо, което повечето хора не разбират и никога няма да разберат...НО, голямото но...вече просто нищо не е същото.Дали времената, дали аз самия не знам, но вече не е същото.Както бях казал в предишните ми мнения пумията започна да залива дори и любимия ми отбор, а той е само бледо копие на това в което се влюбих като малък.И публиката е бледо копие и колкото повече се сменят поколенията, толкова по-скептичен ставам. Защото Левски не е мода, стадиона не е мястото, където можеш да си покажеш новите кецки и якенце или пък да гледаш злобно, за да се покажеш колко си страшен.Нито пък отбора е мястото на фьешан селтаци мислещи само за тъпи путки,чалготеки и скъпи коли.Може наистина да съм само семкар и да нямам свещената обич към отбора, често и аз се съмнявам в това, въпреки бройката на мачовете отдавна надхвърлила 150-200 за скромното ми ЕГН.Може и да е така, но това не променя мнението ми че всички тези, които вярваме и олицетворяваме този отбор с идеалите си, сме просто едни наивници борещи се с вече несъществуващи вятърни мелници.

_________________
НАЦИОНАЛНО МОЩНА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 9:42 am
Мнения: 137
Голем студ настана бе, да вземат да се поразтичат малко. Азе смятям за внеделята да извадя една боцка винце и един калъп сланина и да ги зяпам с широко зачервени страни и очи, само че от нази. :oops: Да не ме е..л луд да ходя на стадиону на тоя клинч в 19.30... :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 5:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:51 am
Мнения: 7316
Аз направо се изненадах как споменатите колеги, които със сигурност не са "хард" фенове, се навиха от раз за мача на Герена, в 19.30, в очакван голям студ :mrgreen:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:22 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 11:37 am
Мнения: 175
Едва ли ще има и 1000души, нали ще го дават по Тв2.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:29 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 11:19 pm
Мнения: 3273
Местоположение: Парк-Хотел Берлин
Времето се разваля от другата неделя (снег), не виждам 10 градуса другиден какъв "голям студ" са...

_________________
The words of the prophets are written on the subway walls and tenement halls


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30645
Местоположение: гр. Голямото село
Мощно ракии преди мача и никъв студ няма да се усеща :lsfc2

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:19 pm
Мнения: 2715
Някой да носи "леки жени" на стадиона да ни греят :smt003

_________________
Passion is not a crime!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 26, 2008 6:55 pm
Мнения: 3703
Проблемът не е в публиката, а в ръководството. Много неща се промениха и от 70те г (както някой написа, че имало промяна). Просто футбола се развива. Но в същото време неговите алтернативи за забавление (ТВ, кино, интернет, заведения и тн) се развиват с още по-бързи темпове.
За да се вдигне средната посещаемост на мач, то трябва да се стъпи на абсолютно нова основа. Трябва да се направят нови стадиони, заведения в стадиона (като тези в кино "Арена"), бира на стадиона (Алианц Арина) и тн, и тн, неща които са направени вече по света и работят реално.
В края на 80те години посещаемостта в Бундеслигата беше в бедствено положение, стари стадиони, пейки, терени-блато и тн, точно тези мерки, които изброих (нови стадиони и др) върнаха хората на стадионите. Португалското първенство (нач. на 90те) подобна ситуация.
Има друга подробност, че и двете държави направиха голям футболен форум, което даде възможност за големи инвестиции в нови стадиони, бази, което даде тласък на целия футбол.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 5:43 pm
Мнения: 4553
Местоположение: In Da Klub
Morning Glory написа:
Часът на мача просто няма да го коментирам.

Kво му е на часа, повече от перфектен е. В 2 ли искате да играеме, ебаси?!

_________________
:bigok :bigok :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
какъв е проблемът на 18 :roll:

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 11:37 am
Мнения: 175
Shakespirt написа:
Morning Glory написа:
Часът на мача просто няма да го коментирам.

Kво му е на часа, повече от перфектен е. В 2 ли искате да играеме, ебаси?!


Нормално е зимата мача да е от 14 или 15 часа :8)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
че то още не е зима. Ако питаш Шеки, сигурно ще каже че е за къси ръкави :lol:

На мен мача ми е перфектен - няма да съм в София, в неделя се връщам, та ако беше даже от 10 вечерта щеше да ми е още по-добре. Студ нема - ракии, водки, кур за студа, скачаш там и тваи :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 8:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 12:12 am
Мнения: 58
Времето си е екстра. Ако може да завали още по-добре.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 7:26 am 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 11:37 am
Мнения: 175
ss_ultras написа:
Времето си е екстра. Ако може да завали още по-добре.

6-7 градуса при липса на вятър, ако вали лошо :lol:Но хората в северните държави как ходят на мачове,нема се плашите :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 1:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 9:56 pm
Мнения: 56
Максимум 1200 души публика и 1:0 :smt007

_________________
Smash The Reds !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 5:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:24 pm
Мнения: 1701
След днешната издънка на прасетата ,трябва утре да убием славия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 5:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 9:56 pm
Мнения: 56
Каква издънка нас ни биха тия :smt005

_________________
Smash The Reds !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 5:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 7:28 pm
Мнения: 748
Майка им деба прасешки късмет... :evil: :twisted: Утре всички на стадиона :smt006 :P

_________________
Левски София !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Май 16, 2006 9:50 am
Мнения: 975
Местоположение: Мюнхен
С оглед на днешните резултатити от А група утре просто сме задължени да бием тия смешници ......


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 6:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 8:30 pm
Мнения: 406
казах го и се случи....дори очаквах загуба на свинките
има още къде да губят прасетата,затова до края на сезона синя окупация навсякъде и сме първи през зимата

_________________
ЛЕВСКИ ИЛИ СМЪРТ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 9:12 pm
Мнения: 600
Местоположение: София
Утре клинч в 19.30 ама сме там!
_____________________
САМО ЛЕВСКИ АЛЕ АЛЕ!!
:lsfc3 :lsfc3 :lsfc3 :lsfc3

_________________
Роди се и поведе ни в борба, обесен бе, но нивга не умря!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 17, 2008 4:55 pm
Мнения: 91
Местоположение: СИНЯ СОФИЯ
Клинча ще трябва да се преодолява като в Сливен, МОЩНО ПОГООООО :mrgreen:

_________________
Верен на отбора си докрай!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 5:24 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Очаквам 500 човека в ''Б'' цециту колко имаше срещу локуту ???


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:51 am
Мнения: 7316
Аз още не знам дали ще съм в "Б" или "В".. :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 9:12 pm
Мнения: 600
Местоположение: София
ultra_levski_sofia написа:
Клинча ще трябва да се преодолява като в Сливен, МОЩНО ПОГООООО :mrgreen:

Е това е нещо много добро за загряване!!!

_________________
Роди се и поведе ни в борба, обесен бе, но нивга не умря!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 1:29 pm
Мнения: 1840
Местоположение: София
LsFc88 написа:
добре написано, но много малка група от тези които наричат себе си hooligans "не закачат supporters" и просто търсят забавление.. нищо странно де, пичовете във която и да било групировка са малък процент

Групировка не означава автоматично хулигани :smt006
Победа и нищо друго утре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 9:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Ммммм, утре ще е весело, въпреки че пак ще можем да се запознаем поименно всички, дето ще сме на Герена! Ако нашите балеринки се понапънат (сега ако не го направят след тия златни резултати в кръга - не знам кога) и поразтичат - даже може и мач да гледаме :smt003

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 328 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com