forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 261 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 7:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 6:00 pm
Мнения: 4339
Да де ама едно е да караш баничарка с мокри кърпички из София за 500лв, друго е 12 часа в някой склад да те ползват за магаре. Като бях ученик едно лято бачках на автомивка(за 20-25лв на ден чисто след ядене и кафенце) по 12 часа и за мен по-гадна и неблагодарна работа няма. След това слагам общак на строеж което съм работил 2-3 месеца пак като ученик. От всичките възможни неща които се водят неквалифициран труд най-нормалното е доставки на нещо из София. Ако не друго поне не се изгърбваш и да ти седят на главата по цял ден. Бачкал съм и в Спетема и зареждах вендинг автомати и ми беше песен, защото паля баничарката, свършвам работа за 2-3 часа и от обяд само звъня телефони с кой да пия кафе. Към 4 отивам в офиса, отчитам се и си бия шута. Ако някой си търси работа и мерне нещо такова да заминава веднага, защото преди 6 години взимах нещо от рода на 500-600лв но не можех да изпускам упражненията в университета и напуснах. Ако в момента бях студент които може да пропуска лекции и няма заверки тва е почти перфектна работа. Барман също съм работил и не бих повторил(за дискотека говоря) щото тотално ти се ебава майката.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 9:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 11:53 am
Мнения: 14150
Местоположение: София
Във фабриката в Божурище ходил ли си?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 10:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 7:33 pm
Мнения: 7374
Местоположение: Sofia
Абе при положение , че трябват едно 300 лв минимум за наем и сметки ако живееш сам, няма как заплата от 500 да е нормална (за София говорим) - напълно съгласен съм със Смит. Лошото е, че много работодатели наистина не могат да си позволят да дадат повече и ще фалират ако го направят. Просто цените тук като цяло са ниски и марджините не позволяват добро заплащане на труда. А са ниски щото държавата има такава политика заради продънената пенсионна система, според мен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 11:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 10:08 pm
Мнения: 6095
500 лева за София да се счита за нормална заплата... :o :shock:

Никой не споменава "красивата" практика служителите да бъдат осигурявани далеч под реалната си заплата. :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 11:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 9:22 pm
Мнения: 3078
А що си мислите, че в другите големи градове има разлика откъм разходи? Варна примерно с нищо не е по - евтин град от София, твърдя даже, че в някой отношения дори по - скъп, но заплатите са в ПЪТИ по - ниски. :smt006


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 11:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 7:31 pm
Мнения: 4549
Ама ходят на море безплатно :loser2

_________________
много неща стават невъзможни едва когато се опиташ да ги направиш


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 11:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 9:16 pm
Мнения: 173
Местоположение: Синя Варна
Потвърждавам.

_________________
:levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 11:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
а някой ще потвърди ли още 2 неща:

приходче-лятото, моренце и даване на стаи/кварЧирки/имотчета под наем :)
приходче-жена на работа, мъжа на КОРАБ 6 месеца - моряци :)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 12:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 11:39 pm
Мнения: 704
Аз съм работил и за 400 и за 500лв (за по - малко също, ама нема да си кажа :loser2 ). И в двата случая като млад човек - искам да се облека, да приличам на нещо - не стигат. А не съм рокфлеров и давам и вкъщи. При положение, че се гърбиш по цял ден някак си не е честно да ти предлагат такива заплати. Мисля, че знаеш как е спомена за разликата в труда и точно това е важното. Не може барман на 8-12 часа да ми предлагат 600лв и аз да си седя, а в същото време продавач консултант, дето не си мърда пръст по цял ден( в определени магазини) да взима 500. Има огромно значение свободното време, което предлага работата.

Млади, неквалифицирани, ама не сме магарета, а и искаме да се развиваме. Просто не е справедливо. Много ясно, че предпочитам (не съм го правил, нямам психиката) да крада и да знам, че ще врътна далавера - две, ама като дойде време да плащам такси в университета ще имам пари и ще мога да дам и вкъщи. И което е най - важното ще имам време да уча и няма да стана поредния вишиС, който не знае каква му е специалността и да се оплавкам, че съм завършил Х, пък съм барман.

Трябва да го има разбирането, че хората имат НУЖДА от свободно време.

Колкото до стажовете, една банка, няма да споменавам имена, предлагаше сега летен стаж - 600лв, квартира и некви други екстри, без значение ква ти е специалността, важното им беше да си студент. Айде откажете им. :bigok

_________________
Престъпление от страст.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 4:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 6:00 pm
Мнения: 4339
немлад написа:
Във фабриката в Божурище ходил ли си?


Там от един дядка с цистерна зареждах гориво шано :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 5:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 6:52 pm
Мнения: 5374
Преди точно 10 години без девет дена почнах в една голяма банка като касиер-счетоводител, няма да й споменавам името :bigok за 300лв. бруто, което беше 230 лева чисто. Няма нужда да казвам, че тия пари стигаха да ходя на работа и да обядвам там.

Първото ми вдигане на заплатата беше година по-късно с 60 лева бруто, което са си 20% увеличение :loser2

Направиха ме супервайзор на офиса и на практика отговарях за два от офисите, което почна да ми носи 500 лв. бруто.

Издържах 2 години в банката и я смених с друга, в която ми даваха 50% повече стартова.

Мисълта ми е, че понякога може и да стигнеш зъби и да потърсиш, както го беше написал някой по-горе, но да знаеш, че по тоя начин инвестираш в бъдещето си.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 9:22 pm
Мнения: 3078
UL написа:
а някой ще потвърди ли още 2 неща:

приходче-лятото, моренце и даване на стаи/кварЧирки/имотчета под наем :)
приходче-жена на работа, мъжа на КОРАБ 6 месеца - моряци :)

:smt005 Тези хора са сигурно 10% от населението, какво правят другите 90? Ядат листа ли? Предполагам можеш да си направиш сметка между стартова заплата за едно и също място в двата града, съответно 450 и 900... Познай в чия полза. :wink:
Що се правите понякога на луди за очевадни неща не мога да разбера. :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 9:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 11:53 am
Мнения: 14150
Местоположение: София
Знаеш как е ... написа:
немлад написа:
Във фабриката в Божурище ходил ли си?


Там от един дядка с цистерна зареждах гориво шано :bigok


Аз бях там няколко месеца 2002/2003 г. когато се монтираше инсталацията. Редовно си общувах с бъдещия председател на СДС. :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 9:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Лазар написа:
Не може барман на 8-12 часа да ми предлагат 600лв и аз да си седя, а в същото време продавач консултант, дето не си мърда пръст по цял ден( в определени магазини) да взима 500. Има огромно значение свободното време, което предлага работата.

Това са две коренно различни длъжности с коренно различни работодатели. За различния вид бизнес естествено, че заплащането ще е различно. Преди време бях гледал обява на ГБС (първообраза на лелката за водата :bigok ), търсеха строителен инженер с пълна правоспособност за проектиране и поне 5 години опит в бранша и предлагаха 8-часов работен ден, 6-дневна работна седмица и 500 лева месечно. Един приятел като куриер заработваше над 600 лева месечно за около 6-7 часа работа на ден и 5-дневна работна седмица, като ползваше градския транспорт. Е, не изглежда много честно, ама така е в държавите без (явен) комунизъм. :bigok

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 9:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 6:00 pm
Мнения: 4339
Демек нещо е много брутално сбъркано в тая държава.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 11:39 pm
Мнения: 704
south, не става дума изобщо за работата тука. Въпроса е имаме ли време, ние младите, да се развиваме. И аз, а съм сигурен, че случая ми не е единствен, а отговоря на 90% и при другите хора, как да уча, като работодателя ми ме иска ПЕТ дена в седмицата, за 650лв по 12 часа ? Уважение към моето време ? Аз не съм специалист, да, ама му вършех работата в пъти по - добре от него и който и да е друг, който ще се навие на тия условия. Кво направих ли ? Не съм го крал, бих си шута и са почвам втора седмица безработен, а до края на месеца трябва да измисля как да си платя таксите. Тоест, със заплатата, която получавах нямаше да ги имам тия пари. А време за учене - никога. Университета щях да го посещавам събота и неделя, да го разглеждам само.


Знаеш как е... си го е казал най - точно.

_________________
Престъпление от страст.


Последна промяна Лазар на Сря Юли 10, 2013 10:27 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Пробвай да намериш работа, която да е оптимизирана за учащи. В университетите и студентските градчета би трябвало да има такава - както и да го гледаш, и бизнеса и студентите имат сериозен интерес към точно такава работа, ако не се случва... то е щото "нещо е много брутално сбъркано в тая държава."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
В кръчмите и баровете маржовете са 200-300-400% . В моя бранш са 3-4-7%, но при нас заплатите почват от 1000 лв. Дрънкайте после за справедливост.

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Абе и в нашия бранш има едни цени, да си ебе майката... Тия от Сиско 60% отстъпка ги немат за нищо :bigok
Но принципно е така, има разлика дали продаваш компютри или домати.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 6:00 pm
Мнения: 4339
Бизнеса ако имаше интерес студентите да работят щеше да се предлага почасова работа в удобно за човека време. В пъти по-полезен ще бъде човек които отива за 3-4-5 часа, върши си работата и си тръгва, отколкото тоя дето седи на пълен работен ден и само гледа часовника от почивка до почивка и половината ден си драпа топките. Не знам в другите университети как седят нещата с лекции, упражнения, заверки и т.н. но в ТУ, УАСГ, МГУ, Лесото и т.н. ядеш кура ако не се явяваш всеки ден. Ако се разровя в нас ще сканирам една програма за някой от семестрите, за да се види какви идиоти са го правили. Понеделник си от 8:30 до 11:30, Вторник си от 9:30 до 17:30, Сряда си от 7:30 до 10:30, после дупка 5 часа и пак забито някое упражнение от 15:30 до 17:30 за да не вземеш случайно да си тръгнеш от университета. Е какво да работи човек с такава програма(предполагам на повечето места е така) като всички те искат на пълен работен ден или на половин работен в най-добрия случай. Както по-горе казах заебах готината работа за да съм редовен в университета и понеже полудявах от факта, че трябва нашите да ме гледат на 20 години почнах нощно време барман. Еми еба ми се майката и само първия месец свалих 20кг(който ме познава да се опита да си ме представи 70кг). В България дори не си заслужава да гониш стипендии, защото са меко казано обидни. Пак ще дам пример с брат ми в Испания. Всяка година с успех и кандидатстване за различни стипендии хваща около 5-6000 евра, което му покрива наем,такси и транспорт. Тука със стипендията(по спомен 120лв някъде беше) можеш да си платиш само телефона и интернета. Аре и карта за градски транспорт да вземеш, че си пестелив. После що излизат дебили висшисти и само на хартия имат знания. И тук не правя разлика между студент от София и такъв от Годеч дето е дошъл да учи. Кура е за всички, но най-вече за тоя велик бизнес който рано или късно ще трябва да приеме въпросния студент.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 7:31 pm
Мнения: 4549
А па ние у нашиО бранш бачкаме и ако ни платят въобще някаква част от цялата сума е добре. На мен проект не са ми плащали от поне няколко месеца (със сигурност повече от 4), обаче упорито тегля чертите и чакам да видя следващия проект дали ще е по-доходоносен. :slap Та при тази обстановка няма как да наема човек, независимо, че има моменти, в които определено работата не е за сам човек.
За да не съм оффтопик - поне това му е хубавото на проектирането, че първо работиш с по-цивилизована част от обществото и второ дори и да не са чак толкова цивилизовани няма какво да ти откраднат. Ще ми вземат елката от бюрото ли?? Могат да се крадат архитекти (клиенти), ама това е вече малко по-различно и опира до морала на повече от един човек.

_________________
много неща стават невъзможни едва когато се опиташ да ги направиш


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 24, 2008 2:05 pm
Мнения: 28097
Местоположение: София
tprodanov написа:
Абе и в нашия бранш има едни цени, да си ебе майката... Тия от Сиско 60% отстъпка ги немат за нищо :bigok
Но принципно е така, има разлика дали продаваш компютри или домати.

Само дето не съм видял някой да продава сиско на препоръчваните от тях крайни цени. Пак си ги продаваме с мизерен марж

_________________
Wine is fine but whiskey's quicker, suicide is slow with liquor...
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 8:41 am
Мнения: 39030
Така или иначе продавате скъпо :mrgreen:

_________________
"....в крайна сметка Левски е единственото нещо, което остава в сърцата ни и то е завинаги. "


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 11:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:45 pm
Мнения: 3735
като започнах първата си постоянна работа, преди бая години :mrgreen:
започнахме 3-4 момчета на по 20 години в завод :) Едното си носеше торбичка! Ама такава от плат!
и я носи празна и я връща празна!
Баща му, му казал да я носи, докато свикне!
след 3-4 месеца започна да слага по нещо, да не я връща празна :ohmygod2 :ohmygod2 :ohmygod2

заплатите . . . добре, че бяха мама и тати да ме гледат, едва ми стигаха за пиене и учене :mrgreen:

та на 3-4 година, стана неква реформа в склада и успях да си платя, почти на безценица един шублер(това е измервателен инструмент!!!) и няколко бургии и ги занесох у дома. Естествено в къщи не казах, че съм ги платил!
Баща ми, най после ме похвали!
Браво мойто момче, най сетне нещо полезно за вкъщи донесе!!! :ohmygod2 :ohmygod2 :ohmygod2

Сега пак работя в голяма фирма, за крадене пак не мисля, но пак имам колеги, които идват на работа с цел да си направят нещо часТно! :bigok :bigok :bigok

и часТното винаги е приоритет!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 11:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Седем:Едно написа:
tprodanov написа:
Абе и в нашия бранш има едни цени, да си ебе майката... Тия от Сиско 60% отстъпка ги немат за нищо :bigok
Но принципно е така, има разлика дали продаваш компютри или домати.

Само дето не съм видял някой да продава сиско на препоръчваните от тях крайни цени. Пак си ги продаваме с мизерен марж



Освен ако не е за държавните учреждения :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 4:47 pm
Мнения: 4470
Местоположение: София
Знаеш как е ... написа:
Демек нещо е много брутално сбъркано в тая държава.

Сбъркано е, ама по друг начин - откъм образованието, както и ти правилно си го написал. Иначе това е просто бизнес - където има интерес и мощна търговия, има и по-големи заплати.

Лазар написа:
И аз, а съм сигурен, че случая ми не е единствен, а отговоря на 90% и при другите хора, как да уча, като работодателя ми ме иска ПЕТ дена в седмицата, за 650лв по 12 часа ?

Еми, човек, висшето не е за всеки, независимо, че и пълни дебили "зимат вишо". Има случаи, за съжаление, в които избираш - или работа, или висше. Работодателят не е длъжен да се съобразява с теб. Дава някаква работа и който иска и може - отговаря. Аз лично съм страшно благодарен на родителите си, че 5 години след завършване на гимназията ме издържаха, докато завърша. Не, че се хваля, но почнах да им се отплащам ударно. :) Познавам и хора, които нямаха този късмет и им се наложи да работят веднага след гимназията.

Но май задълбаваме в коренно различна тема от тази в заглавието.

_________________
"Да отстояваш изгубените позиции без надежда, без спасение... е дълг!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 11:39 pm
Мнения: 704
Ама точно в това е проблема. Бизнеса има нужда от качествени кадри, а не инвестира в такива по никакъв начин. Ако не започнеш да учиш след гимназия, а да работиш(защото се налага), никога няма да можеш да изучиш, щото в един момент даже оставаш сам. На 1 заплата не се учи.
И точно в това се корени и темата, аз смятам за нормално да се "взима своето", когато те товарят като магаре, без да знаеш защо. Това го казвам, щото съм готов в щатите и чинии да мия, ама там няма да са 200лв за месец, а поне 800 долара, без врътки и лайна, откъм осигуровки.

Докато се подиграват отгоре, защо и отдолу, който му го понася психиката, да не се подиграват. Изцяло субективно е, ако човека срещу мен има нисък морал и е кофти личност и аз ще бъда такъв. Каквото повикало... :smt031

_________________
Престъпление от страст.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 1:01 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 1:32 pm
Мнения: 4612
Знаеш как е ... написа:
Демек нещо е много брутално сбъркано в тая държава.

Определено има нещо много сбъркано. Не е нормално общаците да взимат по- големи заплати от учителите...

_________________
Los Zetas написа:
Пл.Димов е като Йети-доста хора са чували за него,малцина са го виждали :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 1:49 pm 
Винаги съм имал добри взаимоотношения с всичките си работодатели, затова и те ми се "отплащат" като са коректни към мен, не само като заплата, ами и ако искам да ме пуснат, да ида някъде, да помоля за нещо и т.н :smt006 Като ти покажеш лоялност и уважение, ако работодателя не е орк и той ти отвръща със същото доверие.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 2:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Лазар написа:
Ама точно в това е проблема. Бизнеса има нужда от качествени кадри, а не инвестира в такива по никакъв начин. Ако не започнеш да учиш след гимназия, а да работиш(защото се налага), никога няма да можеш да изучиш, щото в един момент даже оставаш сам. На 1 заплата не се учи.
И точно в това се корени и темата, аз смятам за нормално да се "взима своето", когато те товарят като магаре, без да знаеш защо. Това го казвам, щото съм готов в щатите и чинии да мия, ама там няма да са 200лв за месец, а поне 800 долара, без врътки и лайна, откъм осигуровки.

Докато се подиграват отгоре, защо и отдолу, който му го понася психиката, да не се подиграват. Изцяло субективно е, ако човека срещу мен има нисък морал и е кофти личност и аз ще бъда такъв. Каквото повикало... :smt031



Само че като отидеш в щатите и получаваш 800 долара, това, което определяш за "взимам си своето" ще нарасне значително, и пак ще си го взимаш.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 261 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com