forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1361 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 1:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:31 pm
Мнения: 1213
Провалчета, светът още е олимпиада :lol: от 27 август до 10 септември ще се проведе световноочакваната шахматна олимпиада. Поради факта, че ще се проведе в истанбул, се очакват критични нива на расизъм и не повече от 0 толерантност. Ще станем свидетели на открити демонстрациЙ по висш шахматен ариизъм с представители като Елизабет Петц, Фридман, Майер,Густафсон, Toпалката, Кирил Георгиев, Иван Чепаринов, Александър Делчев, Момчил Николов, Антоанета Стефанова, Ива Виденова, Адриана Николова, Маргарита Воиска и Елица Раева . :smt035 :smt035 :smt035 :hitl1 :hitl2


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 9:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
UL написа:
от всичко казано дотук виждам 2 неща:

1.Масовият "спорт" ви кефи в този вариант - в него има супер човеци и свръх хора, истински атлети :)
2.Въпреки че основната причина за титлите и медалите да е зоб, той все пак не е важен и не всичко е зоб :)

е както и да е, няма какво да задълбаваме, който го кефят Олимпийските Химически Игри, да се кефи... :disco


1. Олимпийските игри са всичко друго, но не и "масов спорт". В тях участват професионални спортисти, истински атлети. Професионалните спортисти и атлети се подготвят професионално за участията си във всяко състезание, а за Олимпийските игри - най-много! Подготовката включва и "зоб" - който се опитва да се заблуждава, че такова нещо няма, просто се е объркал. Също толкова се е объркал и ако си мисли, че е нямало "зоб" и преди 10, и преди 20, и преди 30, и преди 50 години. Неслучайно има доста рекорди, които стоят небутнати от 30 години.

2. Основната причина за медалите НЕ Е зоб, именно защото не всичко е зоб. Щото гарантирам, че примерно Щатите и техните спринтьори имат достъп до същия "зоб", който ползва и Юсейн Болт, че даже и до по-добър (ако има такъв), но това не им помага....

И като говориш за зоб, изобщо имаш ли представа какво представлява допинга в днешни дни и за какво се използва. Щото ми се струва, че живееш с твърдото убеждение, че тия се помпат с анаболи, за да станат "животни" и "мега силни", а ако е така си в сериозна грешка....

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 12:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 1:21 pm
Мнения: 7181
И все пак кинтите трябва да отиват основно за масовия спорт, другото е ултра комплексарщина и наливане в бездънна каца. Колкото и да уважавам спортните постижения на Станка, няма да се радвам ако момичетата в България масово започнат да се занимават с борба :bigok . Волейболът е друга работа, ще е радващо ако дечурлигата се запалят и почнат по-масово да играят, а на държавата ролята е масово да изгради и поддържа достъпни спортни площадки, защото сега, освен че няма много желаещи, е и скъпо за средния българин да осигури възможност за спорт на децата си.
Хубавото е, че вече е предвидено като отделна ос в ОП "Регионално развитие" 2014-2020, та ще се усвояват пари и ще вземе да се направи нещо по въпроса :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 12:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 9:34 pm
Мнения: 66
nazional написа:
И все пак кинтите трябва да отиват основно за масовия спорт, другото е ултра комплексарщина и наливане в бездънна каца. Колкото и да уважавам спортните постижения на Станка, няма да се радвам ако момичетата в България масово започнат да се занимават с борба :bigok . Волейболът е друга работа, ще е радващо ако дечурлигата се запалят и почнат по-масово да играят, а на държавата ролята е масово да изгради и поддържа достъпни спортни площадки, защото сега, освен че няма много желаещи, е и скъпо за средния българин да осигури възможност за спорт на децата си.
Хубавото е, че вече е предвидено като отделна ос в ОП "Регионално развитие" 2014-2020, та ще се усвояват пари и ще вземе да се направи нещо по въпроса :wink:


В интерес на истината, волейбола като практикуван спорт от непрофесионалната младеж набира скорост, не знам, явно и успехите на националния имат принос за това. Все повече хора забелязвам(около мен лично) да се занимават с него. Преди 2 вечери отиваме да играем волейбол на една нощна площадка, където има футбол, баскетбол, и 2 игрища волейбол и какво да видим - футбола и баскетбола - празни, а двете волейболни игрища - заети, което ми направи добро впечатление.

_________________
Българио, за тебе те умряха,
една бе ти достойна зарад тях,
и те за теб достойни, майко, бяха
И твойто име само кат мълвяха,
умираха без страх.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 12:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Това наистина е така. В крайна сметка професионалния спорт никъде не се "плаща" от държавата - държавата трябва да създаде условия за спорт (масов), както и условия за развитие на професионален спорт - а именно възможности за спонсориране, да създаде условия за домакинства на състезания, за изграждане на бази и т.н. (условия, не да ги изгражда сама или да ги поддържа сама - т.е. подходящи концесии, облекчения и т.н.). А когато имаш възможности за масов спорт, ще се намерят и таланти за професионален такъв, които да се развиват от съответните клубове и да достигнат върха на спортните постижения.

За съжаление дълбоко се съмнявам, че ще има ефект от тия програми - точно както става и в момента с разните общински проекти "спорт в свободното време и т.н." - ние примерно кандидатстваме всяка година, одобряват супер смешна сума и накрая се е случвало да вадим и собствени пари, за да изпълним проекта. Да не говорим, че не става с някакви инцидентни инициативи за по 10-15 дни.... Та и следващите проекти, най-вероятно, ще са в общи линии със същия "успех".

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 1:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 1:21 pm
Мнения: 7181
Това, което се планира сега е да бъде конкретно за спортна инфраструктура, не за дейности, та затова съм малко повече оптимист, но и доста скептичен, предвид досегашния опит.

ПО 1 „Градско развитие“
1.1. Енергийна ефективност в обществени и жилищни сгради Предоставяне на подкрепа за енергийната ефективност и за използването на възобновяема енергия в публични инфраструктури и в жилищния сектор
1.2 Градска среда
включително превенция на риска Действия за подобряване на градската околна среда, в това число възобновяване на терените за вторично застрояване и намаляване на замърсяването на въздуха
1.3 Зони с потенциал за икономическо развитие
1.4 Спортна инфраструктура
1.5 Културна инфраструктура Опазване, популяризиране и развитие на културното наследство
1.6 Интегриран градски транспорт Разработване на екологосъобразни и нисковъглеродни транспортни системи и насърчаване на устойчиво развита градска мобилност
1.7 Образователна инфраструктура Инвестиции в образованието, уменията и ученето през целия живот посредством изграждането на образователна инфраструктура и на инфраструктура за обучение
1.8 Здравна и социална инфраструктура Инвестиране в здравна и социална инфраструктура, която допринася за националното, регионалното и местното развитие, понижаване на неравнопоставеността по отношение на здравния статус и преминаване от служби на институционално равнище към служби на местно равнище
ПО 2 „Държавна образователна инфраструктура” Инвестиции в образованието, посредством изграждането на образователна инфраструктура
ПО 3 „Държавна здравна и социална инфраструктура” Инвестиране в здравна и социална инфраструктура,
ПО 4 „Опазване, популяризиране и развитие на културното и природно наследство” Опазване, популяризиране и развитие на културното наследство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 1:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 6:45 pm
Мнения: 10730
Момчи, вашата федерация кандидатства ли за държавна субсидия (или както тамм се води) и досега получавали ли сте някой лев? Защото момчетата от американския футбол казаха, че, ако не си "олимпийски спорт", пари кажи речи няма как да видиш.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 2:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Федерацията получава пари от Министерството, както всички спортни федерации, по една супер сложна схема, по която се изчисляват тия пари. Реално това са парите, които постъпват в Спортния тотализатор и които се отделят специално за това - за спорт. Схемата, както казах, е супер сложна, едни точки и коефициенти, уж зависи от успехите, амаааа...абе само те си я знаят. Отделно схемите са на практика две - за "олимпийски" и за "неолимпийски" спортове. Като разликата в парите, които се раздават по двете схеми е огромна - в стотици пъти повече са парите за олимпийски спортове. Ние бяхме извадени от "олимпийските" дори още преди бейзбола официално да бъде изключен от Олимпийските игри. Оттогава получаваме жълти стотинки (до преди това беше малко по-добре, макар че реално парите никога не са били достатъчни) - за 2010г., ако не бъркам (но и да бъркам е с малко), федерацията получи 16 000 лева. С които 16 000 лева трябваше да организира европейски квалификационен турнир за деца 13-15г., и да обезпечи участието на мъжкия национален отбор в европейски квалификационен турнир в Хърватска и на юношеския национален отбор (не помня къде, май в Чехия). Отделно е да се организират националните първенства при мъжете, при 3 възрастови групи деца, турнир за Купа България и турнир за Купа София. Само за сведение - същото това Министерство, чрез Национална Спортна База, събира от федерацията ни наем за игрището в София, зад Дианабад, в размер на 9 000 лева на година, без разходите по поддръжката (те са си за наша сметка и са поне по 1000 лева на месец, че и повече, и то като се има предвид, че труда е безвъзмезден, демек - наш). Сам се сещаш какви пари остават за клубовете, с които да се развива спорт....

Кандидатстваме за общински проекти вече 4-та или 5-та година подред, винаги получаваме, но парите са от сорта на 2 бона за един проект от 45 дни с 30-40 деца. Като на всичко отгоре с тия пари нямаш право да плащаш наем и консумативи на терени - само за "екипировка" и "треньори".... Смятай с 2000 на 40 деца (демек по 50 лева на дете) какво можеш да направиш - една най-скапана детска ръкавица струва 30 долара без доставката (и са толкова гадни, че не можеш да ги ползваш следващата година, просто се скапват....е, не че не ги ползваме, ама не стават за нищо). Една топка е поне 3 долара без доставката, отново - гадна. А ти трябват поне 100 топки. Отделно друга екипировка, някакви екипи (и най-тъпите тениски са 5 лева с щампата), абе.... Ясно е, че "треньорските" пари реално не ги взимат терньорите, а отиват за други разходи (щото тоя терен трябва да се полива, коси, тори.....), ама....

Бе мъка е, Стефан може да ти разправи в подробности, че той се занимава най-много.

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 19, 2012 12:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 1:52 pm
Мнения: 6555
Местоположение: София
Ти не тренираше ли бейсбол ? Не се обиждай, ама мисля, че е абсолютно безсмислено, да развиваме 1321 вида спорт, от които в 90% нямаме никакви традиции и шансове за медали на олимпиади.Държава като нашата, трябва да развива до 10 вида спорт и там да отиват всичките пари. Просто не можем да си го позволим. :smt006


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 19, 2012 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 6:47 pm
Мнения: 1117
Според мен е точно обратното, да се развива всеки спорт, да се дадат възможности на хората сами да избират и да не се плаче ако държавата/общината не дава мангиз, щото ние все за всичко искаме все някой да ни дава... Дай да си спрем кутията цигари на ден или ракията и да ги дадем тея пари за децата ни да тренират казвам аз... Ама колко го правят?

Супер комплексарско е за мен да се дават пари за определени спортове, с които да се фукаме по олимпиади... Тва е една обърната пирамида и дългосрочно няма как да сработи... Аз лично нямам проблеми да нямаме никъв медал от олимпиада стига всичко друго да ни е ОК... Тея медали и т.н. са за мноо богатите или за страшните бедняци, дето борят капитализма като Куба и Венецуела...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 12:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
проблема е изключително прост - НЯМА СПОРТНИ ПЛОЩАДКИ, а ако има са в окаяно състояние...
Държавата трябва да ги построи/обнови и после ще има много резултати със сигурност...

нека видим една Испания с Европари, направи във всеки квартал игрища за футбол, баскетбол и кво ли не...
Затова Испания са номер 1 в Европа по колективни спортове и още дълго време ще бъдат...
А да не говорим че лично съм бил там и в супермодерни бази и зали да играеш ти струва колкото тука...на техните заплати обаче :smt006
примерно за 4 часа тенис на маса плащаш 1.5-2 евро....даже по-малко от Спортна София ;)
Значи спрямо техните заплати, тука се едно да дадеш примерно 50 стотинки...или айде лев...

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 1:35 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 6:47 pm
Мнения: 1117
Съгласен. Те имат игрища във всеки квартал и често даже са празни... Лошото е, че не са устойчив пример испанците, щото много пари имат да връщат, половината им провинции са фалирали... Та не са най-добрия пример според мен... От друга страна наште да намерят, то с пари секи може хахахаха... Вероятно търсят... Знам ли ебати... Ние искаме и градинки, и тротоари, и паркинги без пари, и игрища, и мачове по БНТ, сичко без пари... Еми няма как да стане, тоест има, ама ония мач сме го играли... и не беше яко...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 9:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
В последните години се направиха много спортни площадки, визирам футболни игрища. И платени и общински.

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 10:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 3:44 pm
Мнения: 7551
BSG написа:
Съгласен. Те имат игрища във всеки квартал и често даже са празни... Лошото е, че не са устойчив пример испанците, щото много пари имат да връщат, половината им провинции са фалирали... Та не са най-добрия пример според мен... От друга страна наште да намерят, то с пари секи може хахахаха... Вероятно търсят... Знам ли ебати... Ние искаме и градинки, и тротоари, и паркинги без пари, и игрища, и мачове по БНТ, сичко без пари... Еми няма как да стане, тоест има, ама ония мач сме го играли... и не беше яко...


Стига с тия многоточия бе, пенсионер :lol: Спортни площадки из София вече има доста, той затова Бащицата ви каза, че се работи дългосрочно за българския спорт - ще си имате и медали, и всичко.

А Кратун май е бил супервайзър на Олимпиадата, силна фланелка на "Адидас" обади.

_________________
„Аз съжалявам за жертвите, които се дадоха, но нас не ни смущава никоя сянка. Ние сме чисти в своята съвест. Нас и историята ще оправдае.“


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 10:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
Подарък ми е, бе :slap Ей, не спряхте начи :bigok

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 11:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 2:34 am
Мнения: 2194
Местоположение: Русе
UL написа:
Затова Испания са номер 1 в Европа по колективни спортове и още дълго време ще бъдат...

Може би аз нещо не разбирам, обаче единствения колективен спорт, в който испанците взеха медал на тая Олимпиада беше баскетбола. Никакви ги нямаше нито на футбол, нито на волейбол (даже нямаха отбор в Лондон), нито на хандбал. Кои са тия колективни спортове, в които са номер 1?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 4:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 6:47 pm
Мнения: 1117
Morning Glory написа:
BSG написа:
Съгласен. Те имат игрища във всеки квартал и често даже са празни... Лошото е, че не са устойчив пример испанците, щото много пари имат да връщат, половината им провинции са фалирали... Та не са най-добрия пример според мен... От друга страна наште да намерят, то с пари секи може хахахаха... Вероятно търсят... Знам ли ебати... Ние искаме и градинки, и тротоари, и паркинги без пари, и игрища, и мачове по БНТ, сичко без пари... Еми няма как да стане, тоест има, ама ония мач сме го играли... и не беше яко...


Стига с тия многоточия бе, пенсионер :lol: Спортни площадки из София вече има доста, той затова Бащицата ви каза, че се работи дългосрочно за българския спорт - ще си имате и медали, и всичко.

А Кратун май е бил супервайзър на Олимпиадата, силна фланелка на "Адидас" обади.


На калЕ, КалЕ :smt031 Аз откъде да знам, че има много хахахаха, като те видя теб за други много неща се сещам, все сгодни :bigok Ноември живот и здраве да се върна, треа организираме отново некой Рестарт :smt005


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 8:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 10:04 am
Мнения: 8737
Гиго написа:
UL написа:
Затова Испания са номер 1 в Европа по колективни спортове и още дълго време ще бъдат...

Може би аз нещо не разбирам, обаче единствения колективен спорт, в който испанците взеха медал на тая Олимпиада беше баскетбола. Никакви ги нямаше нито на футбол, нито на волейбол (даже нямаха отбор в Лондон), нито на хандбал. Кои са тия колективни спортове, в които са номер 1?


Не мисля, че мнението беше конкретно за Олимпиадата, тая тема отдавна се изчерпа.

Иначе за футбол при мъжете са световен и двукратен европейски, в баскетбола са втори в света при мъжете (след САЩ), при жените също имат силен отбор, по плажен хандбал и плажен футбол имат нелоши класирания в последните 10 години, хокей на трева при мъже също са редовно с медали, по футзал и при мъже и при жени са фактор, при женския хандбал взеха бронз в Лондон, хокей с ролери са хегемон (ако това е спорт), във волейбола станаха европейски през 2007, по водна топка жените загубиха финала на олимпиадата, мъжете също имат някакви сребра и бронзове.

Това е от Уикипедия :bii_chorbata


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 12:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Гиго написа:
UL написа:
Затова Испания са номер 1 в Европа по колективни спортове и още дълго време ще бъдат...

Може би аз нещо не разбирам, обаче единствения колективен спорт, в който испанците взеха медал на тая Олимпиада беше баскетбола. Никакви ги нямаше нито на футбол, нито на волейбол (даже нямаха отбор в Лондон), нито на хандбал. Кои са тия колективни спортове, в които са номер 1?


да ти кажа честно във форум в който всички смятам се интересуваме от футбол, някой да напише че Световния и Европейски шампион по футбол Испания го няма никакъв на футбол...незнам дали да ми е смешно или тъпо :)
За клубните им отбори също незнам какво да кажа, обраха всички трофеи...

Друг спорт в който са номер 1 е футзал - там са мощно шампиони и на национално и на клубно ниво...
Баскетбола няма какво да говорим...единствено зад США...
Хандбала - в последните 10 години яко бронзови сребърни медали и веднъж световни шампиони

единствените спортове на които ги няма са Волейбол и Ръгби - там материята е по-специфична и си има школи и традиции ;)

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 1:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 3:37 pm
Мнения: 11308
Абе кой стана олимпийски шампион по футбол че нещо не разбрах ..

_________________
Дори да хулят и да мразят...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 1:11 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:18 pm
Мнения: 5532
Мексико


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 1:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
за жени ли :bigok

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 1:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 3:37 pm
Мнения: 11308
UL написа:
за жени ли :bigok

Точно за жени питах :D
Жени ми беше интересна водната топка :D

_________________
Дори да хулят и да мразят...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 2:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 2:34 am
Мнения: 2194
Местоположение: Русе
UL написа:
Гиго написа:
UL написа:
Затова Испания са номер 1 в Европа по колективни спортове и още дълго време ще бъдат...

Може би аз нещо не разбирам, обаче единствения колективен спорт, в който испанците взеха медал на тая Олимпиада беше баскетбола. Никакви ги нямаше нито на футбол, нито на волейбол (даже нямаха отбор в Лондон), нито на хандбал. Кои са тия колективни спортове, в които са номер 1?


да ти кажа честно във форум в който всички смятам се интересуваме от футбол, някой да напише че Световния и Европейски шампион по футбол Испания го няма никакъв на футбол...незнам дали да ми е смешно или тъпо :)
За клубните им отбори също незнам какво да кажа, обраха всички трофеи...

Друг спорт в който са номер 1 е футзал - там са мощно шампиони и на национално и на клубно ниво...
Баскетбола няма какво да говорим...единствено зад США...
Хандбала - в последните 10 години яко бронзови сребърни медали и веднъж световни шампиони

единствените спортове на които ги няма са Волейбол и Ръгби - там материята е по-специфична и си има школи и традиции ;)


Понеже темата е за Олимпиадата, говорех специално за нея като казах, че никакви ги няма на футбол. А пък футзала ако го смяташ за сериозен колективен спорт щом го даваш за пример...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 7:57 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 10:04 am
Мнения: 8737
Не, въобще. :bigok


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 1:27 pm
Мнения: 10700
Kryten написа:
В последните години се направиха много спортни площадки, визирам футболни игрища. И платени и общински.

Направиха се и много баскетболи игрища, но в момента всички рингове са или на земята или клюмнали надолу - май пак се спестиха едни пари за качествено изпълнение :slap


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 9:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 3:16 pm
Мнения: 39056
Местоположение: Фаноса ти
Не разбрахте ли, че испанците най-накрая намериха формулата за точния зоб :smt031 Как така всички колективни спортове печелят титлите :smt031 Как така точно преди 14 години са почнали на всички видове спорт с юноши буедни, и сега изведнъж :smt031 хегемония по всички фронтове :smt003 Мамини златни мечтатели :smt006

_________________
Without music, life would be a mistake.
Nietzsche


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 2:37 pm
Мнения: 987
Местоположение: София
viva написа:
Kryten написа:
В последните години се направиха много спортни площадки, визирам футболни игрища. И платени и общински.

Направиха се и много баскетболи игрища, но в момента всички рингове са или на земята или клюмнали надолу - май пак се спестиха едни пари за качествено изпълнение :slap


Е хайде точно при изкъртените кошове вината да не е в спестените пари. Вината е в разни олигофрени, дето висят по кошовете и си мислят, че като сложат отпред един дънер, изстрелят се от него и забият са длъжни да повисят после няколко минути, помпайки се на ринга, за да се почувстват по-мощни :smt115
Едно конкретно игрище, за което се радвах изключително много като го направиха, на втория месец беше с изкъртен единия ринг заедно с част от таблото - след точно половин месец беше поставено ново табло с нов ринг и след още 3 седмици пак беше изкъртено - сещаш ли се накъде бия?
Кошовете в залите имат доста по-деформируеми конструкции и затова на тях могат да се правят такива изпълнения. На кошовете по площадките трябва и малко култура от хората, които ги ползват.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 11:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 20, 2011 4:05 pm
Мнения: 646
UL написа:
Гиго написа:
UL написа:
Затова Испания са номер 1 в Европа по колективни спортове и още дълго време ще бъдат...

Може би аз нещо не разбирам, обаче единствения колективен спорт, в който испанците взеха медал на тая Олимпиада беше баскетбола. Никакви ги нямаше нито на футбол, нито на волейбол (даже нямаха отбор в Лондон), нито на хандбал. Кои са тия колективни спортове, в които са номер 1?


да ти кажа честно във форум в който всички смятам се интересуваме от футбол, някой да напише че Световния и Европейски шампион по футбол Испания го няма никакъв на футбол...незнам дали да ми е смешно или тъпо :)
За клубните им отбори също незнам какво да кажа, обраха всички трофеи...

Друг спорт в който са номер 1 е футзал - там са мощно шампиони и на национално и на клубно ниво...
Баскетбола няма какво да говорим...единствено зад США...
Хандбала - в последните 10 години яко бронзови сребърни медали и веднъж световни шампиони

единствените спортове на които ги няма са Волейбол и Ръгби - там материята е по-специфична и си има школи и традиции ;)

Попринцип наистина не са силни на волейбол, ама през 2007 станаха европейски шампиони :bigok

_________________
ЛЕВСКИ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2012 1:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 1:27 pm
Мнения: 10700
Makavelli написа:
Е хайде точно при изкъртените кошове вината да не е в спестените пари. Вината е в разни олигофрени, дето висят по кошовете и си мислят, че като сложат отпред един дънер, изстрелят се от него и забият са длъжни да повисят после няколко минути, помпайки се на ринга, за да се почувстват по-мощни :smt115
Едно конкретно игрище, за което се радвах изключително много като го направиха, на втория месец беше с изкъртен единия ринг заедно с част от таблото - след точно половин месец беше поставено ново табло с нов ринг и след още 3 седмици пак беше изкъртено - сещаш ли се накъде бия?
Кошовете в залите имат доста по-деформируеми конструкции и затова на тях могат да се правят такива изпълнения. На кошовете по площадките трябва и малко култура от хората, които ги ползват.

Не е това. За изкъртените кошове е ясно. Но тия за които аз говоря не са изкъртени. Клюмнали са надолу, защото подпорите на ринговете са сложени по малоумен начин ( не както се слагаха едно време да образуват триъгълник, а са някакви безумни дъгички, които май са само за красота и не вършат никаква работа за поддръжка на ринга )


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1361 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com