forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1361 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Авг 22, 2012 12:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
Makavelli написа:
viva написа:
Kryten написа:
В последните години се направиха много спортни площадки, визирам футболни игрища. И платени и общински.

Направиха се и много баскетболи игрища, но в момента всички рингове са или на земята или клюмнали надолу - май пак се спестиха едни пари за качествено изпълнение :slap


Е хайде точно при изкъртените кошове вината да не е в спестените пари. Вината е в разни олигофрени, дето висят по кошовете и си мислят, че като сложат отпред един дънер, изстрелят се от него и забият са длъжни да повисят после няколко минути, помпайки се на ринга, за да се почувстват по-мощни :smt115
Едно конкретно игрище, за което се радвах изключително много като го направиха, на втория месец беше с изкъртен единия ринг заедно с част от таблото - след точно половин месец беше поставено ново табло с нов ринг и след още 3 седмици пак беше изкъртено - сещаш ли се накъде бия?
Кошовете в залите имат доста по-деформируеми конструкции и затова на тях могат да се правят такива изпълнения. На кошовете по площадките трябва и малко култура от хората, които ги ползват.


Лично ме интересува къде са направили баскетболно игрище...ама да не ми кажете че са оправили кошовете в училищата...питам къде са направили ново игрище, както направиха 10 футболни в най-различни квартали само че платени - за да кихат кинти хората, не за да са здрави ;)
После ще отговоря за изкъртените рингове...

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 22, 2012 8:15 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 1:27 pm
Мнения: 10700
В "Стрелбище" и "Гоце Делчев" оправяха настилките, таблата и ринговете на съществуващите спортни площадки между блоковете. За другите квартали не знам


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 22, 2012 9:48 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 2:37 pm
Мнения: 987
Местоположение: София
в Борово точно срещу блок 222 - игрището го направиха в междублоковото пространство, където имаше тревичка - заградено е, има си настилка, 2 врати, 2 коша + стълбове за волейболна мрежа. Откакто го направиха направо се учудих колко много деца имало в този квартал.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 22, 2012 9:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:01 pm
Мнения: 4125
Местоположение: СОФИЯ
ама ако има врати не знам дали да го броим...щото от футболистчета не можеш да се дорЕдиш...

_________________
Един ден ВЕЛИКИЯТ Сектор Б ще се възроди!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 24, 2012 11:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 1:52 pm
Мнения: 6555
Местоположение: София
В Лозенец, зад хепито, до Кемпински.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2012 10:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 25, 2006 8:49 pm
Мнения: 3861
Цитат:
Куп професори по биомеханика и титулувани спринтьори се опитаха да съставят формула на уникалността на Юсейн Болт и стигнаха до парадоксален извод: Мълнията побеждава въпреки законите на физиката. С какво е уникален ямаецът?
1. Големият ръст
В цялата история на спринта, с изключение на Асафа Пауъл (190 см) и Карл Люис (191 см), няма високи рекордьори. Исполинът Болт със своите 195 см в началото е изглеждал като бяла врана. Още през юношеските му години спецовете недоумяват как успява да разгъне такова мощно дългунесто тяло. Според законите на физиката това е невъзможно! За преместването на голяма маса е нужна много повече енергия. А Болт успява да набере и поддържа максимална скорост в протежение на 60–70 метра.Ханс Кристиан Ериксен, норвежки професор, твърди: "При голям ръст е много сложно не само ускорението, което при Болт, обективно казано, не винаги се получава, но и поддържането на висока скорост. Както е известно, в спринта има три основни фази - ускорение, максимална скорост и забавяне на скоростта. Самият Болт почти не губи темпото на бягане. Очевидно това е свързано с високо съдържание на креатинфосфорна киселина в клетките му."
Валентин Маслаков, главен треньор на отбора на Русия, споделя: "Ако внимателно се вгледаме в бягането на Болт, ще забележим интересен детайл. Във фазата на забавянето той активно повдига, или както казват спринтьорите, "изнася" бедрото. Това означава, че в последните метри Юсейн работи също толкова мощно, както и в средата на дистанцията. При необходимост дори може да натисне."
Според двукратния олимпийски шампион Валерий Борзов уникалността на Болт не е в ръста, а в развитите на дължина мускули и силните крака. "Американците пък притежават друга конструкция - те имат чепати мускули, "на буци и възли". Според мнозина обаче дългите мускули не са така скоростни - "Интересно е как успява да ги управлява?".
2. Широката крачка
След СП 2009 по лека атлетика в Берлин учените измериха дължината на крачките на Болт и се смаяха. Ако крачката на един средностатистически бегач е примерно 1,6-1,8 м, то при Юсейн тя е 2,45-2,47 м. Средно той покрива стометровката с 40–42 разкрача, а основните му конкуренти - Асафа Пауъл, Тайсън Гей, Майкъл Роджърс и Стив Мълингс - с 44. "Това е основният ни коз - уверява Глен Милс, треньор на Болт. - Юсейн иска още да съкрати броя на стъпките. С упорити тренировки мисля, че можем да се доберем до 39".
Поразителното обаче не е дългата крачка - в края на краищата при такъв ръст тя е предсказуема - а феноменалната честота на движение на Болт: около 5 крачки в секунда.
Американският професор Розалина Сандел споделя: "Според всички закони на биомеханиката не е възможна подобна честота при такава широка крачка. Три, както и да е, четири - трудно...но пет! Освен това Болт така чевръсто сгъва и разгъва коляното, сякаш ръстът му е 175–180 см. Допускам, че притежава по-особена структура на мускулната и нервната система."
Норвежкият изследовател Ериксен разглежда още един феномен на Болт. По време на бягането той се опира на крака си средно 0,07-0,08 сек., докато останалите топспринтьори - 0,09-0,10 сек. "Болт лети в буквалния смисъл. Неговите крака отскачат от пистата като топка за тенис. За този кратък промеждутък от време мускулите му успяват да се напрегнат и разхлабят. По същия начин например скача кенгуруто - само с тази разлика, че средната му скорост е 55-57 км/ч, а при Болт тя е 37,6 км/ч."
3. Техника на виража
Според треньора Милс, Болт никога не е имал идеална техника. Постоянно е снижавал скоростта при завоите на 200 м. За своя ученик Милс разработил комплекс упражнения - в т.ч. и ускорения в 10-метров басейн. "Последните 2 г. акцентирахме върху правилната техника. По-рано Юсейн се накланяше на виража и не му достигаше координация".
Според майката на спринтьора - Дженифър, синът й доста е напреднал: "През 2007 г. беше болезнено да му гледаш техниката. Казвах му, ако иска да слезе под 10 сек., не трябва да си клати главата и раменете, за да не хаби излишна енергия."
4. Отсъствието на травми
Само един спринтьор в историята - Карл Люис, е побеждавал на две олимпиади подред. Виновни са травмите от тези чудовищни натоварвания. Пауъл постоянно го мъчеха ту връзки, ту глезени, а Гей претърпя операции на слабините и бедрата. Към Болт съдбата бе благосклонна. За 4 г. на върха той нито веднъж не се контузи сериозно, като само миналата година пренатовари гръбните мускули. "Бог ме пази от сериозни травми - коментира Мълнията. - Само миналата година докторите откриха сколиоза и ми наложиха електростимулации, масаж, физиопроцедури и витамини."
Валерий Борзов: "Не познавам нито един топспринтьор, на когото всичко да му е наред. Просто обкръжението на Болт не обича да говори за неговите болежки."
5. Разпускане
Щуротиите му преди старта са не само психологическа атака срещу съперниците, но и едно отпускане на мускулите. Така Болт демонстрира, че е спокоен и уверен.
Ериксен: "Тъмнокожите атлети от детинство са способни да се отпускат. Те се занимават много със стречинг. Мускулите трябва да са гъвкави и еластични, а не напомпани като при културистите. Болт притежава много силна мускулатура, която управлява блестящо. Бяга без излишни движения."
Валерий Борзов: "В спринта е важна не фазата на разпускане, а редуването на напрежение и отпускане в мускулите. Болт е импулсивен бегач, който преди старта не чувства страх, поради което трудно "изгаря"."
Юсейн Болт: "Преди състезание винаги слушам музика заради позитивните емоции. Предпочитам реге и хип-хоп. Допадат ми Лил Уейн и Джей Зи."

_________________
Животът ми без Левски е изгубен.
Животът ми без Левски е провал.
Левски е това което имам,
Левски - това е моя идеал.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2012 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
trikilarakiq написа:
Ти не тренираше ли бейсбол ? Не се обиждай, ама мисля, че е абсолютно безсмислено, да развиваме 1321 вида спорт, от които в 90% нямаме никакви традиции и шансове за медали на олимпиади.Държава като нашата, трябва да развива до 10 вида спорт и там да отиват всичките пари. Просто не можем да си го позволим. :smt006


Няма нито един спорт, чието развитие да е "безсмислено". Съвсем друго нещо, обаче, е това какво се разбира под "държавата да развива спорт"! Една нормална държава трябва да "развива спорт" като създаде условия за това хората, които се занимават с него - да го развиват! С простички думи - аз не искам държавата да ми дава пари, за да играя бейзбол - аз искам държавата да не ми ПРЕЧИ да играя бейзбол, да намеря пари и да направя каквото трябва, за да го играя! Аз искам държавата да не ми иска 8 бона наем за стадиона, без да полага никакви грижи за него и същевременно да ми забранява и пречи по всякакъв начин да намеря начин да го поддържам. И не искам да ми дават "проекти за детски спорт", в които ограниченията за това за какво мога да ползвам парите да са такива, че на практика проекта да става безмислен, освен ако не лъжеш и не правиш врътки. Ето за това става въпрос - цялостната "политика" да се финансира спорта по тая схема - пари от тотото-пари на федерациите по ебем ти и схемата-сакаме и чекаме олимпийски шампиони - е сбъркана и малоумна. Държавата трябва да създаде условия за масов спорт и условия за СЪЩЕСТВУВАНЕ И РАЗВИТИЕ на спорта като цяло - а оттам ще се намерят и хора, и пари, и всичко за развитие и на професионален спорт, и на високо спортно майсторство и т.н. И традиции ще има, и нови ще се създадат.

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2012 12:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 1:52 pm
Мнения: 6555
Местоположение: София
Идеята ми е , че за държава като нашата 10 федерации са достатъчни. Там където имаме традиции, треньори и шансове за успехи! Бокс, борба, щанги, лека атлетика, волейбол, художествена гимнастика + някои други за зимни спортове. Парите да не се разпределят м/у 60+ федерации, половината от които, дори не са изпратили хора на олимпиадата!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2012 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 4:46 pm
Мнения: 5657
Радослав Златанов спечели медал на Параолимпиадата, но продажните ни медии отново мълчат?!? :ohmygod Момчето едва ли е получило дори и стотинка от тези 23 милиона за подготовка и въпреки това направи повече от всичките ни лекоатлети - поклон пред този велик българин и огромен РУК за нашите медии!!!

_________________
Ти какво пожертва, за да има и утре България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 03, 2012 12:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
trikilarakiq написа:
Идеята ми е , че за държава като нашата 10 федерации са достатъчни. Там където имаме традиции, треньори и шансове за успехи! Бокс, борба, щанги, лека атлетика, волейбол, художествена гимнастика + някои други за зимни спортове. Парите да не се разпределят м/у 60+ федерации, половината от които, дори не са изпратили хора на олимпиадата!


Федерациите може да са и 100, но изобщо не трябва да "разпределят пари". Това е. Не 10, нито една не трябва да получава пари под формата на кеш. Парите за спорт трябва да се инвестират по коренно различен начин.

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 03, 2012 1:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:41 pm
Мнения: 320
Напълно съм съгласен с Wildkid. Държавата трябва да осигурява условия, не да поддържа някви изкуствени федерации. Федерациите трябва да са обединения на клубове/хора занимаващи се с конкретния спорт и те сами трябва да си търсят начини за финансиране, ако има интерес ще има и пари. Държавата изобщо не трябва да развива никви спортове. Някои от спортовете в които "имаме традиции" са ебаси чубанските и се развиват само в някви неандерталски държави за лесни медали и ние продължаваме да бухаме кинти там и да "имаме традиции" и някви хрантутници да живеят от това, аре кур!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1361 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com