forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 3:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:38 pm
Мнения: 13152
Местоположение: Града
1.
Цитат:
От кабинета на кмета, изчезнали важни документи, свързани с извозването на софийския боклук. До офиса на кмета достъп имат само трима човека - чистачка, секретарка и една счетоводителка. Кмета ядосан започнал да ги разпитва дали знаят кой може да е взел документите и всяка обяснила:

Чистачката: Когато влязох в стаята имаше документи на масата.
Счетоводителката: Не съм виждала тези документи.
Секретарката: Оставих ги между 13 и 14 страница в телефонния указател на бюрото, но незная кой ги е взел от там.

Кмета веднага разбрал коя е лъжкинята и тя била уволнена на секундата

Коя е лъжкинята и защо?



2.
Цитат:
Трябва да влезете в една стая, пред която има бодигард. Пред вас има трима души.
Първият застава пред вратата.
-7! - казва гарда.
-5! - му отговоря първият и влиза

Вторият отива до вратата.
-6! - каза бодигарда.
-4! - му отговорил втория и също влиза

Третия стига до вратата.
-5! - каза гарда.
-3! - влязъл и третият.

Ваш ред е...
-4! - казва бодигарда
Какво ще му отговорите, за да влезете?


3.
Цитат:

Открийте кое е следващото число в числовата верига:

2, 9, 10, 12, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 200, ...?





4.
Цитат:
Едно семейство имало 7 деца.Шест от децата са със следните имена: Добромир, Михаела, Ренета, Соломон, Фани и Лазар. Как се нарича седмото им дете - Кристина, Силвия, Петя или Ема?


5.
Цитат:
котка -3
петел -8
прасе -4
крава -?


6.
Цитат:
Какво е: 86 smopuim?


Ай тва е от мен за тази вечер :bigok

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:51 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:17 am
Мнения: 9455
1.-Секретарката
2.-2
3.-229
4.-Кристина
5.-6
:smt017

_________________
ВЕРЕН НА ОТБОРА СИ ДОКРАЙ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 4:37 pm
Мнения: 3968
Местоположение: София
1 - 13 и 14 страница са с гръб една към друга.
2 - 2
другите ме мързи вече да ги чета :bigok

_________________
1914


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 4:46 pm
Мнения: 5657
1. Секретарката - ако е нормална книга 12 и 13 са заедно на страница и 14 и 15, следователно не може да ги е оставила между 13 и 14
2. 6
Другите още ги обмислям, най - вече това с имената ме дразни :smt017

_________________
Ти какво пожертва, за да има и утре България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:13 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
SharkyTT написа:
Ето го и решението. Няма значение колко са черните шапки.

Почваме от случаят 1 синя и всички други черни. След като външният човек каже допълнителната информация, тъй като синият вижда всички други, че са черни, то още в първи рунд той може да каже, че шапката му е синя.

2 сини, другите черни.
Всеки от сините вижда, че има един със синя шапка, а останалите са черни. Това означава, че ако самият той има черна шапка, то другият ще каже синя в първи рунд. Тъй като никой от двамата сини не казва - синя, то всеки от тях осъзнава, че те също имат синя шапка.

3 сини, другите черни. Всеки от сините вижда 2-ма сини, ако той е с черна шапка, то другите сини ще си кажат цвета във втори рунд, тъй като във втори рунд всички казват не знам, то всеки син осъзнава какъв му е цветът.

И така в общият случай N сини шапки, означава че в N-тият рунд всеки син ще си каже цвета.

Без външната информация, когато има един син, то той не би могъл да си познае цвета.


В първи рунд по условие синият вижда 9 сини и 15 черни. При положение че не знае съотношението то той спокойно може да е и черен и син. Така и 150 итерации да се направят никой няма начин да разбере каква точно е ситуацията. Според мене не си разбрал/написал правилно условието, щото решението което си написал май не е за точно това условие :)


Последна промяна joro123 на Вто Яну 29, 2013 1:27 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
Всичко е точно.
Щом в 9-ти рунд всички, казват не знам, всеки син осъзнава, че има 10 сини шапки, тъй като той вижда 9 сини, а всички други са черни, то това означава, че той е син също. За това 10 рунд дават отговор. Външната информация е дадена само веднъж и гласи точно: "Има поне един със сина шапка".

Почни от 1 синя, две сини, три и ще схванеш логиката, която по индукциика важи за N :strkstrk

Blue Beast ни заби със много дребни сметки :bigok

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:33 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:17 am
Мнения: 9455
За последното "Какво е: 86 smopuim?"
Windows 98 с краката нагоре. :smt005

_________________
ВЕРЕН НА ОТБОРА СИ ДОКРАЙ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:39 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
SharkyTT написа:
Всичко е точно.
Щом в 9-ти рунд всички, казват не знам, всеки син осъзнава, че има 10 сини шапки, тъй като той вижда 9 сини, а всички други са черни, то това означава, че той е син също. За това 10 рунд дават отговор. Външната информация е дадена само веднъж и гласи точно: "Има поне един със сина шапка".

Почни от 1 синя, две сини, три и ще схванеш логиката, която по индукциика важи за N :strkstrk

Blue Beast ни заби със много дребни сметки :bigok


Изначалната логика просто ти убягва - как аджеба в първи рунд, който и да било от народа ще се сети че има синя/черна капа при положение че не знае съотношението и вижда 15 черни/9 сини, а другите 14 черни/10 сини? Спокойно може да има 16 черни и 9 сини. Всеки от народа ще каже не знам на първият и в следващите 800 рунда, щото ситуацията не се променя изобщо и никои нищо не знае.

П.П. Единствената логика която може да спаси хората да си висят на тая поляна и да не могат да си разберат кой каква шапка носи е да се сетят че форон.левски.цом не работи с грозни числа и че е заложил на 10:15 :levski


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 6:52 pm
Мнения: 5377
THE BLUE BEAST написа:
18456 = 3
12121 = 0
66888 = 8
91469 = 3
11111 = 0
85619 = ?

Я сега ... :strkstrk

Това доколкото четох го бяха давали на децата в Китай за да влезнат в първи клас, тъй че ... :loser2


4


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
Нали точно това е идеята, че не знае съотношението. Ако го знаят всеки ще може да отговори в 1 рунд, и тогава какъв въпрос е дори това :ohmygod :ohmygod2 :ohmygod :ohmygod2 :losers :bii_chorbata :bii_chorbata :losers

Цялата идея е, че чак в 10 рунд всеки със синя шапка разбира, че има синя шапка. Прочети, помисли, ако не го схващаш питай, а не ми обяснявай че греша...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 2:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:36 am
Мнения: 2465
Има град в България на който първата сричка от името му е музикална нота, втората сричка е фамилното име на известен композитор, а третата е име на египетски бог. Как се казва градът? :bigok И без гугъл!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 2:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
SharkyTT написа:
Всичко е точно.
Щом в 9-ти рунд всички, казват не знам, всеки син осъзнава, че има 10 сини шапки, тъй като той вижда 9 сини, а всички други са черни, то това означава, че той е син също. За това 10 рунд дават отговор. Външната информация е дадена само веднъж и гласи точно: "Има поне един със сина шапка".


Е те тука не ми стават ясни нещата - как аджеба след като вижда 9 сини и другите са черни, ще реши че е син, а не че е 16-тият черен ? Без значение дали е 1-ви или 9-ти рунд при отговори "не знам" от всички и при вечно изпълнено условие "Има поне един син"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 2:36 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
Deco написа:
Има град в България на който първата сричка от името му е музикална нота, втората сричка е фамилното име на известен композитор, а третата е име на египетски бог. Как се казва градът? :bigok И без гугъл!


Силистра :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 2:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
1 син се сеща в първи рунд.

Когато са двама сините А и Б, вземи единят от тях примерно А. Той вижда 1 син Б и много черни. Ако А е черен, то тъй като има обща информация, че има поне един син, Б трябва в първият рунд да си каже цвета.
Обаче Б очаква същото от А. Понеже никой не може да е сигурен какъв цвят е и двамата казват не знам. Щом Б казва не знам, то А разбира, че Б не е сигурен, че той е син, защото вижда друг син. Тъй като единственият син, който А вижда е Б, то А разбира че и той е син. По същият начин и Б осъзнава, че е син. В следващият рунд - 2! И двамата казват, че имат синя шапка.

Нека сините са 3 - А,Б,В. Вземи В. В вижда двама сини А и Б. В знае, че ако А и Б са единствените сини, то те ще си кажат шапките във 2 рунд (горният случай). А и Б мислят по същият начин. Тъй като В не може да е сигурен какъв му е цвета, то той казва 1 рунд не знам, втори рунд очаква, че другите двама ще кажат, че са сини, ако той е черен, за това пак казва не знам. Сега тъй като А и Б мислят по същият начин и те казват не знам в 2 рунд. Това показва на В, че те не са единствените сини, обаче той вижда всички други, че са черни, тоест единственият друг син може да е само той. А и Б мислят по същият начин и така в 3 рунд - А, Б и В казват че са сини. Сега стават ти ясно, че по индукция може да се покаже, че ако има N сини то те ще се ракрият в N рунда.

В нашият случай имаме 10 сини, взимаме един под внимание - A. А вижда 9 сини. А няма причина да мисли, че е син, но А знае, че ако А е черен, то другите 9 сини ще си кажат цвета в 9 рунд!!! Всеки мисли, като А, за това в 9 рунд всеки казва не знам. А разбира че тогава не са 9 сините, ами поне 10. Всички останали са черни, което означава, че А е син и общо сините са 10. По-същата логика всеки друг осъзнава, че е син в 10 рунд.

По-ясно от това не мога да го обясня.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 3:32 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
SharkyTT написа:

Нека сините са 3 - А,Б,В. Вземи В. В вижда двама сини А и Б. В знае, че ако А и Б са единствените сини, то те ще си кажат шапките във 2 рунд (горният случай). А и Б мислят по същият начин. Тъй като В не може да е сигурен какъв му е цвета, то той казва 1 рунд не знам, втори рунд очаква, че другите двама ще кажат, че са сини, ако той е черен, за това пак казва не знам. Сега тъй като А и Б мислят по същият начин и те казват не знам в 2 рунд. Това показва на В, че те не са единствените сини, обаче той вижда всички други, че са черни, тоест единственият друг син може да е само той. А и Б мислят по същият начин и така в 3 рунд - А, Б и В казват че са сини. Сега стават ти ясно, че по индукция може да се покаже, че ако има N сини то те ще се ракрият в N рунда.



Тук според мен се къса логическата нишка. Защо ако А и Б са единствените сини ще си кажат във втори кръг ? Ако В е черен, то А може да пасува на основание че вижда че Б е син и обратното ( условието за един син е спазено ), съответно А и Б пасуват защото виждат по 2-ма други сини, но В не може да си извади еднозначен отговор какво има при него на основание на видяното ( нали работиме за сигурна работа ), защото А и Б може да са пасували на основание че виждат още 1 или още 2-ма сини. Един такъв рунд е достатъчен да се завърти цикъл от пасове до края на света :) :smt006


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 4:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
joro123 написа:
Защо ако А и Б са единствените сини ще си кажат във втори кръг ?

Защото тогава е валиден вторият случай, който е обяснен.

Цитат:
Ако В е черен, то А може да пасува на основание че вижда че Б е син и обратното ( условието за един син е спазено ), съответно А и Б пасуват защото виждат по 2-ма други сини


Ако В е черен, то А и Б ще виждат по 1 син.

Пичага, ако не го разбираш не се безпокой, вероятно няма да ти притрябва никога.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 4:10 am 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 9:40 pm
Мнения: 2451
Местоположение: София
:o :o :o :shock: :shock: :shock: :? изтрийте я тая тема :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 9:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 29, 2012 9:24 pm
Мнения: 1334
Шарки, грешно си преписал задачата пич. Явно, за да не я намери никой в гуглето си я преразказал и си се оплел. Няма начин никой никога да се сети за нищо докато вижда пред себе си поне 9 сини шапки, не знае съотношението и всички отговарят с не знам. Показателно е безсмисленото уточнение, което им се натяква, че имало поне един със синя шапка. Е Добър ден бе, нали всички виждат, че има поне 9 сини шапки. Да не пропуска, че са слепи примерно? :loser2

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

_________________
Парите са скъпи


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 10:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 12:22 pm
Мнения: 30455
Местоположение: гр. Голямото село
от сутринта се почна....

_________________
blanco написа:
Наско Сираков ще остане със златни букви в историята на Левски, след като ни спаси окончателно!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 2:37 pm
Мнения: 987
Местоположение: София
Liberta per gli Математика - щом има компютърна тема, трябва да има и такава :bigok

За задачата на Шарки:
Вярно си е обяснил решението и си е ок, обаче.. Условието за "поне 1 със синя шапка" е напълно излишно в конкретната задача и заблуждава. Ако беше някакво общо условие - примерно "имаме m човека, от които n - със синя шапка, като 1 <= n <= m - на кой рунд всички със синя шапка ще са си познали цвета", тогава щеше да има полза от този "поне 1" - в конкретното условие е напълно излишно :loser2


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 11:02 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
SharkyTT написа:
joro123 написа:
Защо ако А и Б са единствените сини ще си кажат във втори кръг ?

Защото тогава е валиден вторият случай, който е обяснен.

Цитат:
Ако В е черен, то А може да пасува на основание че вижда че Б е син и обратното ( условието за един син е спазено ), съответно А и Б пасуват защото виждат по 2-ма други сини


Ако В е черен, то А и Б ще виждат по 1 син.

Пичага, ако не го разбираш не се безпокой, вероятно няма да ти притрябва никога.


Пичаго като се наспиш прочети какво съм написал и си признай че грешиш. Пак обяснявам :

В първи рунд човечето В вижда че има 2-ма сини и всички пасуват. Втори кръг А и Б пред него пасуват и той не получава никаква информация от това, просто защото от негова гледна точка може да има 2 причини за това :
а) ако В е син - тогава А и Б пасуват на основание че виждат 2-ма сини.
б) ако В е черен - тогава А и Б пак пасуват на основание че виждат 1 син ( А вижда Б и Б вижда А )

Следователно В не може да вземе решение какъв е неговият цвят на основание на получената информация, нито в този нито във всеки следващ кръг щото ситуацията е същата за всеки следващ рунд. :bigok :bigok :smt006 :smt006

П.П. За да има решение, външният трябва да каже "Има поне 2-ма сини". Така на втори рунд ако В е черен, А и Б ще си кажат цветовете, както си написал ти, ако не си кажат то В ще се усети каква е ситуацията :).


Последна промяна joro123 на Вто Яну 29, 2013 11:55 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 11:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
Допълнителната информация е нужна. Ще ползвам примера с три сини шапки, за да обясня и на тримата едновремено, че ми писна :strkstrk

В не си знае цвета, вижда А и Б сини. А и Б пасуват два пъти.

Сега В знае, че всеки знае, че всеки знае, че има поне един със синя шапка.

А ето как работи тази информация за един човек, в зависимост от това дали вижда 0, 1 или 2 сини шапки.
Всеки знае, че има поне един със синя шапка - ако е сам ще каже СИНЯ.

Всеки знае, че всеки знае, че има поне една синя шапка - ако синият, който виждам не е казал синя първият път, значи аз имам синя.

Всеки знае, че всеки, знае, че всеки знае - щом и двамата други сини са казали, пас два пъти, значи аз имам синя шапка.

Сега отивам на лекции, като си върна ако и тогава не сте доволни, ще ви дам линкове за задача със 100, и както се сещате в 100 рунд всички разбират нещо. :bigok

Коса ще ми спестиш усилието да ги търся задачите, ако добавиш към google search-a си израза Common Knowledge.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 11:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
Намерих, тъй че се радвайте. Надявам се MIT да е достатъчно сигурен източник за joro123

Цитат:
Common knowledge looks like an innocuous assumption, but may have strong consequences in some situations. Consider the following story. Once upon a time, there was a village with 100 married couples. The women had to passa logic exam beforebeing allowed to marry. The high priestess was not required to take that exam, but it was common knowledge that she was truthful. The village was small, so everyone would be able to hear any shot fired in the village. The women would gossip about adulterous relationships and each knows which of the other husbands are unfaithful. However, no one would ever inform a wife about her cheating husband.
The high priestess knows that some husbands are unfaithful and decides that such immorality should not be tolerated any further. This is a successful religion and all women agree with the views of the priestess.
The priestess convenes all the women at the temple and publicly announces that the wellbeing of the village has been compromised—there is at least one cheating husband. She
also points out that even though none of them knows whether her husband is faithful, each woman knows about the other unfaithful husbands. She orders that each woman shoot her husband on the midnight of the day she finds out. 39 silent nights went by and on the 40th shots were heard. How many husbands were shot? Were all the unfaithful husbands caught? How did some wives learn of their husband’s infidelity after 39 nights in which nothing happened?
Sincethe priestesswas truthful, theremusthavebeenat least one unfaithfulhusbandinthe village.Howwouldeventshaveevolvediftherewasexactlyone unfaithfulhusband? Hiswife, upon hearing the priestess’ statement and realizing that she does not know of anyunfaithful husband, would have concluded that her own marriage must be the only adulterous one and would have shot her husband on the midnight of the first day. Clearly, there must have been more than one unfaithful husband. If there had been exactly two unfaithful husbands, then each of the two cheated wives would have initially known of exactly one unfaithful husband, and after the first silent night would infer that there were exactly two cheaters and herhusband is one of them. (Recall that the wives are allperfect logicians.) The unfaithful husbands would thus both be shot on the second night. As no shots were heard on the first two nights, all women concluded that there were at least three cheating husbands. . . Since shootings were heard on the 40th night, it must be that exactly 40 husbands were unfaithful and they were all exposed and killed simultaneously.


http://ocw.mit.edu/courses/economics/14 ... _lec14.pdf

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 11:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
Eто ги и шапкарите, мамицата им :strkstrk :strkstrk :bigok :bigok

http://cseweb.ucsd.edu/classes/wi06/cse120/Lec12ax4.pdf

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 3:56 pm
Мнения: 7132
Местоположение: Лондон
joro123 написа:
SharkyTT написа:
joro123 написа:
Защо ако А и Б са единствените сини ще си кажат във втори кръг ?

Защото тогава е валиден вторият случай, който е обяснен.

Цитат:
Ако В е черен, то А може да пасува на основание че вижда че Б е син и обратното ( условието за един син е спазено ), съответно А и Б пасуват защото виждат по 2-ма други сини


Ако В е черен, то А и Б ще виждат по 1 син.

Пичага, ако не го разбираш не се безпокой, вероятно няма да ти притрябва никога.


Пичаго като се наспиш прочети какво съм написал и си признай че грешиш. Пак обяснявам :

В първи рунд човечето В вижда че има 2-ма сини и всички пасуват. Втори кръг А и Б пред него пасуват и той не получава никаква информация от това, просто защото от негова гледна точка може да има 2 причини за това :
а) ако В е син - тогава А и Б пасуват на основание че виждат 2-ма сини.
б) ако В е черен - тогава А и Б пак пасуват на основание че виждат 1 син ( А вижда Б и Б вижда А )

Следователно В не може да вземе решение какъв е неговият цвят на основание на получената информация, нито в този нито във всеки следващ кръг щото ситуацията е същата за всеки следващ рунд. :bigok :bigok :smt006 :smt006

П.П. За да има решение, външният трябва да каже "Има поне 2-ма сини". Така на втори рунд ако В е черен, А и Б ще си кажат цветовете, както си написал ти, ако не си кажат то В ще се усети каква е ситуацията :).


Абе ти си преправяш мненията след като съм писал, и пак грешно :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod :bigok :bigok :bigok :loser2 :loser2 :loser2 :loser2

Нямам думи :smt005 :smt005 :smt005

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 8:27 pm
Мнения: 911
SharkyTT написа:

Абе ти си преправяш мненията след като съм писал, и пак грешно :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod :ohmygod :bigok :bigok :bigok :loser2 :loser2 :loser2 :loser2

Нямам думи :smt005 :smt005 :smt005


Хванах си грешката - явно че не трябва да се застоявам до толкоз късно пред компютъра :ohmygod2


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:03 pm
Мнения: 13393
Дори в онанизма беше по-интересно, като писаха 3 дена за самсунги, галаксита, малаксита. :loser2

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 29, 2012 9:24 pm
Мнения: 1334
Шарки, идеалка си, че намери задачата. Смятам, да ти извадя точно два цитата да видиш къде си се оплел:

http://cseweb.ucsd.edu/classes/wi06/cse120/Lec12ax4.pdf

1: "There are n people.." - n на брой шапки е много далеч от 15 черни и 10 сини шапки ;)
2: "what if" хипотезите - като ти е зададен n брой не знаеш точното разпределение и гадаеш - ако е 1 черната шапка, ако са две, ако са три - но не може да са всички, защото условието е, че поне 1 е синя! при n на брой шапки условието поне 1 да е синя си е НА МЯСТОТО, иначе е гробовно малоумно :bigok

При 10 сини и 15 черни както си го заковал още в началото всички тия разсъждения отпадат, защото не може да поставиш what if хипотезата при условие ЧЕ ВИЖДАШ, че шапките са точно 10 сини и 15 черни (или там поне 9 сини и поне 14 черни), а уточнението си е безсмислено. :bigok

_________________
Парите са скъпи


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 12:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 6:21 pm
Мнения: 7614
Бате, Шарки е като тоя от Красив ум... Не е добре да спориш с него на тема математика :bigok :strkstrk

_________________
Ich habs gewagt
Meglio morto che rosso


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2013 1:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 6:52 pm
Мнения: 5377
Първи закон на Косата: Косата спори с всички! :bigok :strkstrk


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com