forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Нед Май 12, 2024 6:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1086 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:20 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 8:08 pm
Мнения: 24063
Аз не мисля, че е нужно да се дава тон за песен по мегафон и през уредба. Характерно за агитката на Левски през годините беше, че всеки си пее каквото иска и най-мощната вълна се подемаше от всички. Свинете бяха тези с организациите и пеенето по команда.
Знам колко усилия полагат много хора, включително от форума, за да има организация и красиви неща в сектора, но според мен това не е нужно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:21 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 9:48 am
Мнения: 102
Според мен сте много черногледи.
На мен ми хареса как играхме - имаше желание, Жоазиньо се бореше като луд както и другите.
Трябва да се пенсионират Йовов, Симонович/ нищо, че вчера не игра/ Бардон също.
Христов повече никакъв шанс за него.
Табаков игра много добре.
Липсва ни нападател с майсторство пред гола.
Имахме доста положения за гол - просто трябва да се вкарат.
Чорбата като играха сто пъти по-грозно от нас - без голово положение.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:23 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 3:56 pm
Мнения: 1749
Местоположение: Долината на широките гащи/София
Ени чичките около мен вчера ако се завърнат ще става,единия имаше ебати гласа-мегафон :smt006

_________________
ONLY GOD FORGIVES


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:42 pm
Мнения: 263
Местоположение: Варна
bii chorbata написа:
Незнам,но какъвто и некадърник да е треньора,не може от 2-3 200% положения да не влезе нито едното :smt006

Явно може ако нападател е Христов,все се надявах че ще се отпуши,но това момче има мн.голям проблем-не е никакъв нападател.По страхлив мърльо не съм виждал.Да си ходи.А пък за алкохолика нямам какво да кажа,такива грешки и децата не правят.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Поне Ратко уйдиса на акъла на доста хора тук и пусна юношите. Видя се и каква е разликата когато играе Гошо вратарчето дори и в лоша форма и когато играе Цецо - по-зле е бил само Ники Михайлов... И не разбрах какво го хвалите Боян Табаков? Първо, изпусна шанс да се разпише (а това му е шанса да играе по-често) и второ - ми няма физически данни за централен. За втори може и да стане. Личи се отбора психически е съсипан. Колкото и да е безкадърен треньора, не може да не вкараш поне едно от 100% положения. Освен ако не искаш да го махнат :wink:

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 6:59 pm
Мнения: 33008
Местоположение: София
Аз ти писах и снощи, ама като за втори мач (сега видях, че е влязал срещу Пирин предния сезон за 15 мин), показа самочувствие и някакви качества. Разбира се че няма физика, но няма да е лошо да го пробват няколко мача. Цецо Димитров е ясен. Поне си спести срама да го прехвърлят от халите :smt006

_________________
Не е важна истината, важен е имиджът.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:54 am 
Offline
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 9:00 pm
Мнения: 12499
Сега какво Цецо Димитров ли е виновен за головете? :shock:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 12:06 pm
Мнения: 5197
Местоположение: нЕма
Omraz написа:
Аз не мисля, че е нужно да се дава тон за песен по мегафон и през уредба. Характерно за агитката на Левски през годините беше, че всеки си пее каквото иска и най-мощната вълна се подемаше от всички. Свинете бяха тези с организациите и пеенето по команда.
Знам колко усилия полагат много хора, включително от форума, за да има организация и красиви неща в сектора, но според мен това не е нужно.



Точно затова си говорихме с един приятел в началото на 2рото полувреме, когато имаше някакъв проблем с микрофона и беше страшно мълчание.Допреди 2-3 години песните тръгваха от 1-2 групи в сектора, никой не ни организираше, но пък понякога ставаше така, че се пееха ралични неща едновременно.Според мен, ако отбора играе ще има импулс и независимо, дали под команда или не , ще се пее.

_________________
Tiocfaidh ár lá

No me importa donde juegues
Siempre te voy a seguir
Yo lo quiero a Levski Sofia
Y por él voy a morir


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 11:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:51 am
Мнения: 18211
Тази спонтанност е най-ценното за сектора, но в момента не я притежаваме. Може би, ако отбора тръгне да печели, може и да се възроди. Най-силен тласък би било изчезването на мустака.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 7:33 pm
Мнения: 7374
Местоположение: Sofia
Omraz написа:
Аз не мисля, че е нужно да се дава тон за песен по мегафон и през уредба. Характерно за агитката на Левски през годините беше, че всеки си пее каквото иска и най-мощната вълна се подемаше от всички. Свинете бяха тези с организациите и пеенето по команда.
Знам колко усилия полагат много хора, включително от форума, за да има организация и красиви неща в сектора, но според мен това не е нужно.


НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ!

Защо трябва да сме като някой друг, що да се уеднаквяваме с останалите? Левски беше наистина уникален клуб като публика, мога да изброя поне 10 неща, по които бяхме наистина уникални не само в БГ, ами в цяла Европа. Едно от тях беше точно тази липса на водач, който да казва какво да се пее, а това, че всичко ставаше супер спонтанно и заради това беше готино, беше много истинско. да не говорим за самите песни и скандирания - забавни, хитри, винаги със много силно значение, а сега "да ви сереме на путките" и "майка ви шееба"... за последните 10-на години цялата уникалност изчезна и станахме най-обикновен клуб с най-обикновена публика


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 9:30 pm
Мнения: 3167
kNoCkOuT написа:
Кур за човека в сектор Б, вдигнал шал на лацио, както и за човека със значка на че гевара до мен. Друго нямам какво да кажа.

и кур за даването на тон за песни на лацио!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 7:33 pm
Мнения: 7374
Местоположение: Sofia
ако гошо вратарчето беше на вратата резултатът щеше да е абсолютно същия!!! цецо направи грешки, но не повече отколкото прави и петков

а иначе Табаков не направи кой знае какво, но първият ти сериозен мач да е срещу Лацио не е лесно
поне не го е страх да му подадат топката, като другия ни нападател


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 9:30 pm
Мнения: 3167
Boyo написа:
ако гошо вратарчето беше на вратата резултатът щеше да е абсолютно същия!!! цецо направи грешки, но не повече отколкото прави и петков

а иначе Табаков не направи кой знае какво, но първият ти сериозен мач да е срещу Лацио не е лесно
поне не го е страх да му подадат топката, като другия ни нападател

цецо има вина за последния гол със сигурност - за другите не съм гледал още.
едно е факт - с петков, гонзо и гаджев тоя мач никога немаше да свърши така. отделно не ми се мисли отбора на мъри от 2006 кво щеше да направи с тоя жалък Лацио вчера... :smt006


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 29, 2005 8:59 pm
Мнения: 2565
Местоположение: sofia
тия смешници (мерда мощно, заедно с червените им римски приятелки) ако играят по тоя начин, в тоя състав, аз се подписвам, че това ще бъде единствената им победа в тая група, а вероятно и точка (изключвам трите в реванша срещу нас, дори да не им трябват). по-смешен "гранд" съм абсолютен убеден, че в България никога не е стъпвал, а нема и стъпи. направо полудявам при мисълта къдеше можеше и къде трябваше да сме сега, при едно нормално ръководство, при една НОРМАЛНА, дори не скъпа селекция, с 3-4 играчи във всяка линия и спокойна обстановка. ние можехме да ги бием с 4 и да разказваме на децата си, а хиляди такива безвъзвратно да ги хване магията още снощи, НО УВИ. случва се точно обратното...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:44 pm
Мнения: 5220
Местоположение: София
Най-големия ташак е че Батков като се махне и се свърши системата със лайнените стюарди,публиката ни ше си остане толко неадекватна,ако не станем и по-зле :smt006

ше почне едно връщане за боя раздаден от стюардите,също има много хора който не искат да имат нищо общо със СЗ,камо ли да седят рамо до рамо :wink: Въобще ни се еба майката тотално и светлина у тунела нема :smt003

_________________
"Нека запомним и се съобразяваме и за в бъдеще с факта, че загубата в 1913 и в 1918 година за българщината е по-малка от тая в 1944 година."
Иван Михайлов


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 9:30 pm
Мнения: 3167
аз пък чух много дето казах "аз повече в Б няма да ходя" ... а тва е по притеснителното...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 29, 2005 8:59 pm
Мнения: 2565
Местоположение: sofia
Brannik написа:
Най-големия ташак е че Батков като се махне и се свърши системата със лайнените стюарди,публиката ни ше си остане толко неадекватна,ако не станем и по-зле :smt006

ше почне едно връщане за боя раздаден от стюардите,също има много хора който не искат да имат нищо общо със СЗ,камо ли да седят рамо до рамо :wink: Въобще ни се еба майката тотално и светлина у тунела нема :smt003


според мен пък просто ще изкривят ръцете и на новия собственик.. ше почнат да метат бомби, да вдигат знамената и транспарантите, които до вчера са сваляли, докато не започне и той да им сипва у фирмичката, у отборчето и у кетъринга около стадиона. видех вчера, че даже и хотдозите пред касите на "В" държат, хаха.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 12:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Kryten написа:
.....ама като за втори мач (сега видях, че е влязал срещу Пирин предния сезон за 15 мин), показа самочувствие и някакви качества....

За да стане титупяр, да стане голям (защото нападател в Левски, особено юноша трябва да е голям) трябва да вкара във не втория,в първия труден мач. Другото са оправдания. Валери примерно изпусна шанса на живота си срещу Шалке. А като си спомня Гонзо вкара още в първото си евро участие...
Boyo написа:
....цецо направи грешки, но не повече отколкото прави и петков....

Петков повече от един вратарски гол не е пускал. Всъщност, откакто се помня имаме проблеми със "зелените" вратари от школата - особено крещящи са от Антверпен насам...
Brannik написа:
....и светлина у тунела нема :smt003...

Има, Локомотива от Пловдив иде :smt006

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
kosjo написа:
Ени чичките около мен вчера ако се завърнат ще става,единия имаше ебати гласа-мегафон :smt006

Това обръщение чички,никога не ми е харесвало :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Boyo написа:
Omraz написа:
Аз не мисля, че е нужно да се дава тон за песен по мегафон и през уредба. Характерно за агитката на Левски през годините беше, че всеки си пее каквото иска и най-мощната вълна се подемаше от всички. Свинете бяха тези с организациите и пеенето по команда.
Знам колко усилия полагат много хора, включително от форума, за да има организация и красиви неща в сектора, но според мен това не е нужно.


НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ!

Защо трябва да сме като някой друг, що да се уеднаквяваме с останалите? Левски беше наистина уникален клуб като публика, мога да изброя поне 10 неща, по които бяхме наистина уникални не само в БГ, ами в цяла Европа. Едно от тях беше точно тази липса на водач, който да казва какво да се пее, а това, че всичко ставаше супер спонтанно и заради това беше готино, беше много истинско. да не говорим за самите песни и скандирания - забавни, хитри, винаги със много силно значение, а сега "да ви сереме на путките" и "майка ви шееба"... за последните 10-на години цялата уникалност изчезна и станахме най-обикновен клуб с най-обикновена публика


Да де, ама забелязвате ли, че и двамата говорите в минало време... Сега вече разминаването е чудовищно, сектора е пълен с покемони и олигофрени, по-старите левскари отдавна се отдръпнаха и продължават да го правят... "подемането на мощна вълна" хич не го виждам как може да стане без уредба за съжаление... Да не забравяме, че много хора без уредба изобщо не пеят, а някои даже и с нея не изявяват особено желание... Иначе и аз искам без, искам да не сме като другите, но просто няма как да стане... А и както ДипломатО веднъж беше казал - през 90-те гласовете в агитката се тренираха с музика от Нирвана нагоре, а сега преслава, азис, шон пол и изобщо не виждам как може някога отново да се стигне нивото, което като малка ме караше да съм :shock: пред телевизора...

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 1:59 pm
Мнения: 2206
Въпреки сдуханото ми настроение преди мача, все пак успях да се нарадвам. Просто всички в един момент си казахме "Кур за мача !" и това оправи нещата след головете, които получихме. Сякаш всички в един момент едновременно си припомнихме, че и Борат и мишките по терена и всички други гадости са временни, а ЛЕВСКИ... ЛЕВСКИ е вечен! Кур за победите, кур за головете, кур за мишоците! САМО ЛЕВСКИ !!! Не ми дреме... ако ще и в "Б" група да сме, ЛЕВСКИ си е ЛЕВСКИ ! И никой не може да ми отнеме ТОВА!

_________________
ВЕРЕН НА ОТБОРА СИ ДОКРАЙ! АЗ НЕ ЩЕ ГО ПРЕДАДА, ЗА НИЩО НА СВЕТА!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:00 pm
Мнения: 7925
Местоположение: София
Аз си признавам,че много не разбирам от футбол,а и не гледам чак толкова съсредочено към терена,вероятно ще ви изненадам,но на мен ми харесаха нашите балерини на терена.И с друго не мога да се съглася с някои от Вас,аз смятам че Левски трябва да се подкрепя,дори в моменти като тоя,слаби резултати и дебел комунист собственик на хартия,е необходима още по-мощна подкрепа,ние не подкрепяме наемниците,а подкрепяме мирогледа ни,но това не означава,че и за секунда трябва да се забравят душманите на Левски,като мустакатото лице Батков и доносническото му обкръжение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 1:59 pm
Мнения: 2206
Беше си супер! :) Редуваха се "Батков-курво" с "И само ЛЕВСКИ, алеее...." :) Ние сме нЕкви уникални! :D Ем подкрепяш, ем си против собственика.

_________________
ВЕРЕН НА ОТБОРА СИ ДОКРАЙ! АЗ НЕ ЩЕ ГО ПРЕДАДА, ЗА НИЩО НА СВЕТА!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 2:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 11:56 am
Мнения: 1679
Айде и в тая тема ще "пиша" и казвам с аватара и подписа. Майната му останалото.

Беше добре откъм "съпорт" за Борат вчера, дано така продължат нещата и в бъдеще. :evil: :evil:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 2:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 1:04 pm
Мнения: 347
Местоположение: СОФИЯ
Football Fan написа:
Викането против Батков и мощния съпорт последните 10 минути ! Надявам се благородно да ни изхвърлят от ЛЕ заради бомбите, хвърлените факли и трите 7ци :smt003 Песните анти-рома се попрекалиха, особено че половината сектор с цяло гърло крещеше Рома меДра :smt005 "Чорбари прости", "В Пловдив ще пристигнем" .... на мач с Лацио ..... Браво на Бойо и от мен и ....... САМО ЛЕВСКИ !

абе с кой играем в неделя бе , как да не е било на място в Пловдив ще пристигнем ???
Ех майка му даеба , сички са много компетентни

_________________
Почивайте в мир , братлета!!! Завинаги едни от нас!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 2:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 7:07 am
Мнения: 3691
Абе ти тъп ли си? Кво, като играем в Пловдив неделя? Падаме с най-срамният резултат, като домакин въобще в цялата ни история, а ние пеем за Пловдив?!?!?!?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 8:51 pm
Мнения: 2438
anta написа:
Въпреки сдуханото ми настроение преди мача, все пак успях да се нарадвам. Просто всички в един момент си казахме "Кур за мача !" и това оправи нещата след головете, които получихме. Сякаш всички в един момент едновременно си припомнихме, че и Борат и мишките по терена и всички други гадости са временни, а ЛЕВСКИ... ЛЕВСКИ е вечен! Кур за победите, к.р за головете, к.р за мишоците! САМО ЛЕВСКИ !!! Не ми дреме... ако ще и в "Б" група да сме, ЛЕВСКИ си е ЛЕВСКИ ! И никой не може да ми отнеме ТОВА!

АПЛОДИСМЕНТИ !!!! Е тва е бате, не ми пука нищо кур загуби, кур балерини, Левски ще ПРЕБЪДЕ !!!!! Ще пребъде над гнусните педали, които направиха от него посмешище.. Всичко се връща..

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=q5kB4xscg2c :smt006


Последна промяна angysarmy на Пет Окт 02, 2009 2:32 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 2:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 7:33 pm
Мнения: 7374
Местоположение: Sofia
incheto_1914 написа:
Да не забравяме, че много хора без уредба изобщо не пеят, а някои даже и с нея не изявяват особено желание... Иначе и аз искам без, искам да не сме като другите, но просто няма как да стане...


най-голямото скандиране едно време беше "левски значи свобода" - ей тези три думи казват много за Левски и Феновете му до преди ерата мтел-грашнов-чорни-байганьо-сульо-пульо

публиката на Левски беше свободолюбивата ,толерантната и позитивно настроената част от България. Тя отиваше на стадиона да се забавлява, а не да се строява. Като тези на терена показваха желание и уважение към публиката - тя им отвръщаше с уникален съпорт и без да има мегафони , тонколони и бонибони. А такива мърльовци като певеца не им се верваше като на първата тренировка след един такъв слаб мач им се изсипат 500 човека и ги питат кво правят въобще в Левски.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 2:56 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 4:51 pm
Мнения: 12573
Местоположение: Герена
Факт, съгласявам се с всичко. Просто вече самата публика е далеч от това, което беше и няма как да се възродят нещата, за които говориш...

_________________
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 3:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 3:56 pm
Мнения: 1749
Местоположение: Долината на широките гащи/София
Ivan63 написа:
kosjo написа:
Ени чичките около мен вчера ако се завърнат ще става,единия имаше ебати гласа-мегафон :smt006

Това обръщение чички,никога не ми е харесвало :lol:



Мъже на средна възраст,които имат доста повече боеве от 80% от елита на агитката в момента по-добре ли звучи :mrgreen:

_________________
ONLY GOD FORGIVES


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1086 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com