forum.levski.com

Форум на привържениците на ФК ЛЕВСКИ
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 12:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 10120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 338  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2018 10:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 9:31 pm
Мнения: 13628
Наядохме се благодарение на един шибан пън в лицето на Красимир Иванов.

_________________
За ЛЕВСКИ - всичко! От ЛЕВСКИ - нищо!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2018 11:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
просТак написа:
..Аз на такава препоръка, казана от този човек, отговарям: "Да, благодаря!"

Ми отговаряй му. Това и аз мога да го кажа - "първо станете по-добри от Лудогорец". Лудогорец никога не е дължал върха си само и чисто на играта си, за да бъдем сравнявани.
Разбира се Мъри има секта, която като всички секти има къса памет.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 12:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:39 pm
Мнения: 3094
Адепт, Адепт... :shock:
Наистина не сте повече от един. Нямам друго обяснение иначе, как можеш един път да си супер адекватен, а друг път - никак. Кажи, ако не е тайна, на какъв принцип се редувате да пишете? Чоп ли хвърляте? По дата и час ли разбирате? Ментален ли проблемът? Ако последното потвърдиш, че е вярното, то не бих се бъзикал повече с това.

А по темата: Ти я започна твърдейки, че Мъри бил ни "препоръчал" да сме "правили" като Лайногорец. На което отговоряш с "Не". Аз само цитирах какво точно е казал, защото ми стана чудно, какво толкова не ти харесва в неговото мнение, което е, че трябва да ги достигнем игрово, при положение, че имаме приличен бюджет. Явно той преценява, че е възможно игрово да бъдат достигнати, ако се работи правилно. Ти по тази тема не каза нищо с което да го обориш, но пък сега ми говориш за секти.
Или ти смяташ, че игрово сме на нивото на рязаните или дори и на по-високо, та Мъри си ляля, изказвайки се само като треньор?
Не, че Мъри би казал такова нещо, защото нямам впечатление да е свикнал да разчита на подобни методи, но ако Стоилов беше казал, че освен игрово, то трябва и по другите "начини" да ги настигнем, пак щеше да го ядеш. И с право, но той не казва нищо подобно!

Затова сега не ми се измъквай с глупости за секти и т.н., защото изплеска одеве нещо, което беше опит да се вмени, че е казано нещо лошо за "Левски" или левскарството от Стоилов. Прекалено много обичаш да си обстоятелствен, за да пишеш просто ей така такива постчета, като онова, визирайки чужди думи, но без техен цитат :smt031 , като казваш нещо, оставяйки определено впечатление.

И за да ти стане ясно един път завинаги - аз не съм от ничия секта, самата мисъл за секти ми е противна, но имам симпатии към доказано добрите треньори, особено тези, които са се доказали и в "Левски"!
И за да ти стане още по-ясно, ще ти кажа следното - да, искам Мъри да бъде треньор отново при нас, но повече искам в "Левски" да има наченки на съвестно управление, преди това да се случи, ако изобщо изобщо ще се случва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 12:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:12 am
Мнения: 12154
Местоположение: София
Абе, за кво така натискате бачи Адепта навсякъде? :lol: Човекът си има мнение по различните въпроси, тва, че веднъж някой е съгласен с него, а друг път не, е нормално. Ето, примерно, със СЗ ФЕН съм абсолютно съгласен, че Полачек, Белаид, Белмонт и Ривалдиньо са некадърници и трябва да се махат, но не вярвам, че Луков, Юсеин и Стивън Петков са решението на този проблем, както е според него. :loser2 Различни хора, различни мнения, форон е, дейба, нали е от народа и за народа? :strkstrk

_________________
И само Левски обичаме те! :levski


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 12:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:43 pm
Мнения: 4565
Местоположение: сектор "А", блок 5
Форона е място за мАже! Само мАжките мнения важат :bigok

_________________
СВОБОДА ЗА СЕКТОР "Б"!!!



Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 1:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:39 pm
Мнения: 3094
blue heart написа:
Абе, за кво така натискате бачи Адепта навсякъде? :lol: Човекът си има мнение по различните въпроси, тва, че веднъж някой е съгласен с него, а друг път не, е нормално. Ето, примерно, със СЗ ФЕН съм абсолютно съгласен, че Полачек, Белаид, Белмонт и Ривалдиньо са некадърници и трябва да се махат, но не вярвам, че Луков, Юсеин и Стивън Петков са решението на този проблем, както е според него. :loser2 Различни хора, различни мнения, форон е, дейба, нали е от народа и за народа? :strkstrk

Бачи, кое е натискане? Той пише нещо, за което аз съм съгласен и го казвам. Той никога не е съгласен, ама и да е, то не би се пречупил и да го каже. Въпрос и на его си е, сигурно.
Е, по-често е несъгласието, ама то е двустранно - той пише нещо, аз не съм съгласен и му го казвам, като изтъквам своите - според мен разумни - доводи. И обратното.
Точно защото е форум си пишем така - цитираме се и коментираме различните си гледни точки. Спорим с един, съгласни сме с други. В спора се крие истината, казват. :levski


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:53 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15147
blue heart написа:
Абе, за кво така натискате бачи Адепта навсякъде? :lol: Човекът си има мнение по различните въпроси, тва, че веднъж някой е съгласен с него, а друг път не, е нормално. Ето, примерно, със СЗ ФЕН съм абсолютно съгласен, че Полачек, Белаид, Белмонт и Ривалдиньо са некадърници и трябва да се махат, но не вярвам, че Луков, Юсеин и Стивън Петков са решението на този проблем, както е според него. :loser2 Различни хора, различни мнения, форон е, дейба, нали е от народа и за народа? :strkstrk

Луков, Ст. Петков и Юсеин биха се представили по-добре от алтернативите си в сегашния отбор на Левски (с изключение на Костов), но не са решението, което всички бихме искали.

За съжаление обаче играчите за които имаме кинти в момента (а и през предните 7-8 години) са точно от този тип. Аз съм икономист по образование и професия и не мога да пиша глупости.

Какъв е смисъла да мечтая за селекция от обертановци като знам, че на края ще се моля дори и юсеиновци да ни докарат за да няма за пореден път . . . . "може да играе и като".

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 10:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 4:05 pm
Мнения: 1073
Цитат:
Черно море съди Левски заради Бурабия


Текат ли реките с кинти?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 11:03 am 
Online
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 49244
Местоположение: ШОПландия
Нещо се наактивизираха, но може да е нормално в края на годината.

Красо да излиза и да казва за тия Титан ли са, какви са.

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 12:53 pm
Мнения: 6494
Местоположение: София
Цитат:
На 18.12.2018 г., ПФК Левски и efbet официално ще обявят обновените договорни отношения между двете страни и ще представят екипите за настоящия сезон с логото на efbet на гърдите. Пресконференцията ще се проведе в гр. София в 11:30 ч. на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ във ВИП залата на сектор „А“.
Изпълнителният директор на Левски Красимир Иванов, както и футболистите Николай Михайлов и Станислав Костов ще представляват футболния клуб, а от страна на efbet делегат ще бъде Валентин Божилов.

_________________
Изображение
sct02 написа:
Спомням си категоричното заключение на Русия и Насо Съндърланда преди няколко години: "Да, в сектора сме се събрали много боклуци, но жените са по-долни и от нас" :smt003


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 11:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 11:01 pm
Мнения: 26696
Измина поредната година и поредния край на сезон и начало на следващ, който преполовихме вече и каква е равностметката? :smt017
Май месец разочарование, нерви, яд... От лятото надежди, трепет, очаквания за цветност и накрая отново добре познатото ни нищо.
За поредна година сме там, където сме вече 12 години.

Само глупакът повтаря старите си грешки, надявайки се на различен резултат. :smt115

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 12:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 1:09 pm
Мнения: 6703
Всъщност все още не сме повторили напълно старите си грешки. Това ще стане, когато изгоним повечето футболисти от сегашния отбор и вземем 15 нови за следващия сезон ей тогава вече ще сме направили цикъла.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 1:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
SZ_FEN написа:
Луков, Ст. Петков и Юсеин биха се представили по-добре от алтернативите си в сегашния отбор на Левски (с изключение на Костов), но не са решението, което всички бихме искали.

Не ти ли писна последните 10 години постоянно да докарваме такива "по-добри от алтернативите си в сегашния отбор на Левски", да се осират и след 2 години чао? Взимахме всички "звезди" на "А" група че и национали, и особено тези от Бирой се оказаха бахти и ментето (с изключение на Жоро Костадинов, който обаче всъщност стана машина при Люпко).

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 1:02 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 1:01 pm
Мнения: 15658
Местоположение: Sofia
Абсолютно! Трябва да запазим гръбнака, да махнем скъпите резерви и да се подсилим с играчи. Трябва сериозно да се говори с Яблонски и Цветкович. На вратата подозирам, че нищо няма да се направи, освен отиване на неМожо в Локо сф, махане на Кръстев и оставане на НЕтатин Ники и Полачек като основни двама вратари.

_________________
"Какъв правилник на форума съм нарушил или ти си София запад на форумО"?
"Жалко , че са мъртви вече, и че не мога да им пожелая смърт".
"Славизацията на Левски е резултат от СЛАВИзацията на държавата".


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 1:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:36 am
Мнения: 2465
Кръстев вместо Полачек


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:57 pm
Мнения: 25053
Местоположение: Възраждане, Русе
Нелош материал.

Всъщност, Левски, имаме много проблеми!

Измина един полусезон, а годината отново е писана нулева. Десета поредна нулева. И за да се случва това с клуб, който има 26 титли и 25 купи на България, явно има много проблеми.

Първо виновен беше Делио Роси - тръгна си. Дойде Славиша Стоянович и Левски се промени. Офанзивният футбол се завърна и "сините" започнаха да нижат победи. Публиката се завърна, а всичко беше по мед и масло. Но хората вътре в клуба знаеха, че не е така.

Славиша не спираше да повтаря, че в съблекалнята няма дух и липсват български играчи. Направи се опит да се привлече Мартин Райнов, но се оказа, че Левски дължи смешна за клуб от този ранг сума на агент и в крайна сметка националът остана в Стара Загора. Знак, че и финансово Левски не е добре.

Загубата от Черно море за Купата съвпадна с подписването на един знаков договор, от който тръгнаха всички проблеми в играта на Левски. Обертан получи това, което пожела. Но останалите с изтичащи договори - не. И няма как в една съблекалня това да не се усети. Няма как всеки един футболист да не знае под каква сума и при какви условия Обертан ще играе в Левски следващите години. И няма как това да не се отрази на Цветкович и Яблонски, които допреди това бяха всеки мач сред най-добрите за "сините". Само Кабрал успя да запази своята форма и игра, въпреки, че и неговият договор изтича.

Отборът се раздели на групички - френскоговорящи, португалоговорящи, българо-сръбски говорящи, английскоговорящи.

В същото време в съблекалнята се появиха още нови играчи - Луан Виана, Луи Нганиони, Ники Михайлов. Славиша трябва да тренира над 30 футболисти! Над 30! Цели шестима вратари. Няма треньор в света, който да води нормални тренировки с толкова голяма група играчи. И "резултатите" от това не закъсняват. В Левски е пълно с играчи, които никой не знае защо са там. Редица чужденци, които вземат заплата без видима причина за това.

И ако мислите, че проблемите са само в съблекалнята и на терена, лъжете се.

Левски има директор по всичко, който не си вдига телефона на агенти, на представители на клубове, на които "сините" дължат пари, на представители на фирми... На никого. Директор, който не може да бъде открит. И който отговаря само чрез Фейсбук,... когато не е зает. Директор, който бе уловен в лъжа. По думите му "сините" били предложили нови договори на Яблонски и Цветкович, а в същото време не си вдига телефона на агента на чеха, по думи на Гонзо. Доста професионално отношение.

Левски има скаут, който гледа само мачове на... Левски. Играе ролята на началник, на спортен директор, на главен скаут, на какъв ли не. Доведе куп играчи, за които някой ден върхът в кариерата им ще бъде, че са били в групата на Левски за мач с Верея, примерно. И сега всички тези играчи са ненужни. И ще се плащат компенсации. Но скаутът не иска да е директор, защото така ще трябва да излезе напред и да се освети дейността му, ще трябва да поеме отговорност и ще му бъде търсена сметка.

В Левски е пълно с лица, които се крият зад институцията Левски. И когато им кажеш, че не си вършат професионално работата и явно нямат капацитет за това, те излизат пред феновете и обществеността. И посочват: "Виждате ли, този атакува Левски, онзи атакува Левски". Не, този и онзи не атакуват Левски. Този и онзи искат Левски да върви и посочват видимо некадърните хора. А тези, видимо некадърните, пак излизат и казват неща от сорта на: "Фактите не са такива...". Но не казват какви са.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Левски няма дълго време спортен директор, а това е пагубно. Ролята се изпълнява наполовина от главния скаут, наполовина от изпълнителния директор. А двамата взети заедно не правят дори половин спортен директор.

Идва зимна подготовка. Славиша Стоянович ясно заяви какво иска, за да се случат нещата. Иска намаляване на групата с от 6 до 8 футболисти, освобождаване на ненужните и привличане на играчи с определени характеристики. И нещо много важно - словенецът иска играчи, за които са известни не само футболните им качества, но и личностните такива. Защото в Левски реално има само един играч, който е ставал някога шампион на някоя страна - Милош Цветкович с Цървена звезда. И Славиша Стоянович. Е как да станеш шампион или да вземеш купа, при положение, че нямаш играчи с такъв манталитет?

И сега в следващите две седмици Левски трябва да работи. Много да работи. За да може на първия ден от подготовката Славиша да има ясна група, с която ще работи. И всички нови попълнения да бъдат в нея, а всички ненужни да са извън нея. И да не са 30 футболисти или повече. А 22-23. Заедно с трима вратари, а не шестима, както е сега.

Можем обаче да предскажем - на първата тренировка за новата година в Левски ще бъдат абсолютно същите футболисти. Без нито един освободен, без нито един привлечен. Защото този филм сме го гледали всяка зима и всяко лято. Когато останат 2 седмици до старта на шампионата, ще излезе някой директор и ще каже: "Да, забавихме се, но селекцията е сложен процес и не искаме да правим грешки". И така ще започне първенството с взети на кило в последния момент няколко свободни агенти и с платени компенсации на Ривалдиньо, Полачек, Нашименто, Виана, Белмонт...

Левски трябва да изпълни исканията на Славиша. И да уреди пристигането на Павел Колев. И да намери спортен директор. Незабавно! И Славиша, Колев и новият директор да бъдат оставени да работят. За да може да бъдат поставени основите на нещо, което да започне да се доближава до Левски и смисъла на клуба.
Юри СЛАВЧЕВ/БЛИЦ СПОРТ

_________________
Само Сините


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 1:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:36 am
Мнения: 2465
Павел Колев май ни е пял, но не се и учудвам. Кой ще иска да дойде в тая кочина. Ще си караме с усмивката и Кирчо Вангелоф :smt006


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 2:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Както многократно се коментира, проблема е отгоре. Назначения на несъстоятелни хора (Топчо, Боримитовци) които искат да провеждат неподходяща за целите на клуба политика (несъстоятелни играчи, само защото са пили левскарско мляко), хора с мислене изостанало с 30 години от съвременния футбол. Явно същото е на всички нива в клуба, а се търси панацея с назначаването на треньор и скъпи играчи. Явно е, че няма как да стане.

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 9:31 pm
Мнения: 13628
Отново прескачаме нива на развитие,и се чудим защо се проваляме.

_________________
За ЛЕВСКИ - всичко! От ЛЕВСКИ - нищо!


Последна промяна БялоСини на Пон Дек 17, 2018 4:16 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 3:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15147
Adepta написа:
SZ_FEN написа:
Луков, Ст. Петков и Юсеин биха се представили по-добре от алтернативите си в сегашния отбор на Левски (с изключение на Костов), но не са решението, което всички бихме искали.

Не ти ли писна последните 10 години постоянно да докарваме такива "по-добри от алтернативите си в сегашния отбор на Левски", да се осират и след 2 години чао? Взимахме всички "звезди" на "А" група че и национали, и особено тези от Бирой се оказаха бахти и ментето (с изключение на Жоро Костадинов, който обаче всъщност стана машина при Люпко).

Парите ли давам или вземам решенията в отбора, че да има значение дали ми е писнало или не?

Не мога да разбера защо ми задаваш такъв малоумен въпрос.

Само искам деликатно да ти припомня, че в момента сме със скъпата селекция :wink:

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 4:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:11 pm
Мнения: 9071
Ами ти даваш мнение, че трябва да играем с balgar4eta, които знаят какво е Левски :lol:

_________________
blue_master написа:
Да комбинираш Челси - Арсенал, Киево - Юве и Ботев Пд - Локо ПД е като да изпробваш последователно Лиса Анн, Миа Халифа и Сашка Васева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 5:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15147
Само човек с твоя интелектуален капацитет може да достигне до този извод :bigok

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 5:58 pm 
Online
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 4:59 pm
Мнения: 49244
Местоположение: ШОПландия
И мен ме е страх да съм на едно мнение с Адпета тук. :? Ама май съм.

Не е като да не се е пробвало с пили мляко, но каквото и да си говорим последната една година по-скоро случихме на български трансфери (Панайотов, Костов, Горанов). Повечето обаче не станаха футболисти в Левски, а ги везехме от другаде. Те явно са преминали критичната възраст от четвърт век след която явно са решили че имат воля и искат да станат футболисти.

Просто тук нещо е сбъркано брутално. Не е само Боримиров виновен, защото разпадът в ДЮШ започна преди повече от 15 години. От тогава насам Краевци и Вутовци са някакви редки изключения. И дори те не бяха готови за големия футбол, с целия си талант

_________________
"Когато стане трудно остават най-верните."


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 8:00 pm
Мнения: 40364
Няма никакво значение дали ще са българчета, или чужденчета. Единственото, което има значение, е че трябва да се изгради някакъв състав с визия за повече от 2 месеца напред. Няма как да стане само с млади, само със стари, само с евтини, само със скъпи, само с гонене на 10 човека и взимане на 10 нови. Не, трябва да се намери баланс и да се започне някаква работа поетапно, като във всеки трансферен прозорец се решава по поне един голям проблем, и се избягват по-малки проблеми (разбирай - напускане на основни и незаменими играчи). Така за 2-3 прозореца ще сме успели да "превъртим" ментетата и да имаме сравнително читави играчи на повечето, ако не и на всички постове, и няма да имаме зеещи дупки.

За целта, естествено, трябва някой да се захване с тая работа, а не да вземе един играч или треньор, а после да докара 4 ментета, или да ни остави за поредна година без вратар, а треньора пак да опере пешкира. Това, естествено, няма да стане, и Славишата ще е поредния опрал чужд пешкир. Ще дойде друг, който ще каже "ми това имаме, с него работим, ще е хубаво да се подсилим, ама кот-такоа, работим", ще имаме малко подем и усмивки с 4-5 победи, след което пак ще дойде тегав мач, който ще загубим с глупост/контузия/ малшанс или каквото и да е, и всичко отново ще се сгромоляса, а новия ще е поредното талянско/словенско/сръбско/испанско или намсиквоси менте, заплатата на Обертан ще е много висока, на Милош - много ниска, Белмонт ще е обиден, Рошу ще е менте, Юруков и Кабов ще са си юношки, за които всички напинят, ама като ги пуснат се кръстим да свършва мача.....и те така. Пък в това време дали ще взимаме Серкани и Райнови, или Муса и Мангалиньо - все тая. Селските отборчета ще си играят мачовете на живота срещу нас, а ние ще се мъчим и ще псуваме....

_________________
С ЛЕВСКИ СЕ РОДИХ
С ЛЕВСКИ ИЗРАСНАХ
С ЛЕВСКИ СЕ РАДВАМ
С ЛЕВСКИ И ЩЕ УМРА

www.bgblood.org
facebook: БОДК / BOVBD


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 6:08 pm
Мнения: 15147
Виждам че с някои хора на български си говорим на два чужди езика.

Ще използвам два актуални примера за да илюстрирам нагледно начина си на мислене.

1. Колко от вас мислят, че Ники Михайлов е дошъл при нас за да топли пейката на някой добър вратар? Колко добри вратари можем да привлечем с офертата да са пейка на Ники и обeщанието че стават титуляри веднага щом той си тръгне.

Ние можем да искаме Де Хея, но по-вероятно е да дойде Макенджиев.

2. Всички станахме свидетели на проваления ни опит да вземем един Мартин Райнов (а не го взехме защото имаме толкова много кинти, че още не можем да се разплатим за Холмар, Тиам и Реиш).
Значи не можем да си позволим Райнов за това трябва да вземем новия Гатузо? Кой според вас има по-голям шанс да дойде, Серкан Юсеин или някой нов Гомез?

Аз искам да дойдат достатъчно качествени играчи с които да размажем Тирето и Лудогорбахче, че дори и Черно Море :D .

Какви ще са по народност ми е през оная работа.

_________________
Клуб АЛЕМ - www.alem.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 12:18 pm
Мнения: 3963
Аз пак да си питам въпроса от темата за последния "мач":
Защо се сринахме толкова тотално и за толкова кратко време?

За мен има един, най-много два отговора. Не ги знам и затова питам всички ИТК-та? Едната дузпичка на Нашияменто ли обърна келявата ни каручка?

И преди да се почне с равносметки и обяснения как от 10+ години сме с грешна политика, решения и тн..... да си кажа пак, че за мен това не може да обясни такъв срив в поведение и игра! в рамките на 2 мача.

Айде, че и аз не четем дълги постове.....


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:34 pm
Мнения: 14834
Много тънко се пропуска от утре какво ще има на екипите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:12 am
Мнения: 12154
Местоположение: София
Айде, айде, стига изхвърляния, трябват ни точно 4-ма души - вратар, ЦЗ, десен бек и ДХ (и то само 2-ма да са за титуляри).

Иначе казано по постове:

Вратари - Нов и Перуков

Защитници - отляво имаме Ванката и Луи, в центъра - Рейш, Ябло и Нов, вдясно - Милош и Нов

Халфове - дефанзивни са Доктора и Нов (може и Рейш), офанзивни Мариани и Нашименто, а по крилата - Паулиньо, Обертан и Кабрал.

Нападатели - Славчо и един измежду Буш и Виана

_________________
И само Левски обичаме те! :levski


Последна промяна blue heart на Пон Дек 17, 2018 7:57 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 7:57 pm 
Адепт, ще ти обясня какво иска да каже Крис и защо стратегията на Срас Русев с Обертановците не е печелившата за нас.

В модерния футбол има 4 вида трансферни стратегии. Всички клубове, които се считат за грандове използват микс от тези стратегии.


Стратегия 1 - Да разчиташ на играчи от академията.
Изисквания:
- Академия и инфраструктура
- Опитен треньорски щаб
- Скаути, които да намират таланти. (България и Балканите)
- Добро финансиране

Философията на тази стратегия е простичка. Намиране на млади таланти, инвестиция в тяхното развитие, шанс за игра в първия отбор и евентуална продажба с цел печалба.

Шанс за турнирни успехи - нисък.

Стратегия 2 - Покупка и развитие на млади играчи с потенциал
Изисквания:
- Инфраструктура
- Добра скаутска мрежа
- Професионалисти в ръководството, които умеят да преговарят
- Опитен треньорски щаб
- Шанс за игра в първия отбор

Философията и тук е простичка. Следене на млади и обещаващи играчи от други отбори, покупка и инвестиция в развитието им. Достатъчно добри, че да държат ниво и да носят успехи на клуба. Като достигнат своя пик в развитието и цената си - продажба. Такава философия се изповядва от Арсенал. От по-малките се сещам за Ред Бул Залцбург, които са машинки.

Шанс за турнирни успехи - среден; висок

Стратегия 3 - Конкурентноспособност благодарение на завършени играчи. Това е стратегията, по която Срас и Левски вървят в момента.
Изисквания:
- Контакти с агенти
- Умения за намиране на добри играчи, които са изгодни за клуба от икономическа гледна точка

Философията е да продължиш да си конкурентен в кратък период от време без взимането на звезди. Повечето трансфери са на свободни агенти или непознати за клуба играчи, които са предложени от близки до него мениджъри. Другите са на играчи, които са отхвърлени от топ клубовете.

Шанс за успех - среден. При нас по-скоро нисък, защото ние сме финансово зависи от Бащица и ако се провалим падаме на земята с голям минус в бюджета.

Стратегия 4 - Взимане на звезди
Изисквания:
- Професионалисти, които да преговарят
- Голяма посещаемост
- Голям медиен интерес към съответния отбор
- Добри скаути

Няма смисъл да пиша много. Само най-комерсиалните клубове я използват. Сити, Реал, ПСЖ. Парите си ги избиват благодарение на интереса, които тези играчи създават за феновете, ТВ зрителите и медиите. Зад всеки един такъв трансфер седят по 100 икономисти, анализатори, стратези, шефове и мениджъри. Това ги прави успешни.



Срас следва стратегия номер 3. Сега ще обясня защо тя е грешна.

Европейските първенства се разделят на 3 групи при трансферите на база пари за входящи/изходящи трансфери.

Топ групата - Англия, Германия, Испания, Италия, Франция, Турция, Русия, Холандия, Португалия

Средна група - Украйна, Белгия, Шотландия, Гърция, Норвегия, Дания, Австрия, Швейцария, Швеция, Полша, Чехия, Кипър, Израел, Румъния и може би Казахстан

Ниска група - БЪЛГАРИЯ, Словакия, Словения, Хърватия, Сърбия, Унгария, Казахстан, Азербайджан, Балтика и другите държави джуджета.


Ние сме една от последните дестинации за играчите на един мениджър, който гледа на тях като на активи, които ще се препродадат след време. Това значи, че тук идват играчи, които не са си уредили трансфер в по-горните групи и се карат от средна ръка мениджъри. Тези играчи са завършени футболисти, които нямат намерение да инвестират в себе си, което значи, че те няма да донесат печалба на клуба. В Левски няма как да дойдат такива играчи, защото сме много зле с инфраструктурата, а в спортно-техническо отношение не предлагаме нищо по-добро от 10-тия в Швейцария или Белгия. Дори обратното - лошите условия и липсата на организация дърпат чужденците надолу и ги превръщат в скъпоплатени футболисти, които са само идея по-малко посредствени от играчите на Ботев или Берое. И са вредни за Левски, защото му носят финансови загуби. Слабата им игра води до липса на интерес от други клубове. А трансферите са един от трите начина за големи приходи в Левски.

Срас Русев си мислеше, че привличането на 20 чужденци с добри визитки ще превърне Левски в добър отбор, което ще върне публиката на стадиона, а добрите игри в Европа ще вкарат свежи пари. По принцип, добрите игри са ключът към финансовия просперитет във футбола. Да, ама не в нашия случай. Не и когато си толкова назад. Няма как със сглобен отбор от 20 чужденци, които са тук само заради парите и са свършили с футбола, ти да гониш успехи. Не и когато не им предлагаш елементарни инфраструктурни и спортно-технически условия. Не и когато не се опитваш да ги шлифоваш, да ги превърнеш в диаманти, които ти носят не само спортни успехи, а финансови - реклама, медиен интерес, трансфери. Срас си мислеше, че Обертан и Гомез ще докарат хора на стадиона. Не и когато не изпозлваш потенциала им - маркетинг и дигитална стратегия са непознати за теб неща.

За зле разпределените средства и дисбаланс няма смисъл да пиша. Огромни заплати за едни и нищожни за други. Няма как да имаш толкова скъпа селекция, а всичко друго да е генерално сбъркано и ти да чакаш резултати. Няма как. А евентуален провал на една такава скъпа селекция, която е много неоправдана инвестиция, оставя много рани. Много рани за Левски, които го оставят зависим от задкулисието, съмнителни бизнесмени, мутри, помагачи и други боклуци с нечисти намерения. Левски ще е независим и ще тръгне напред само когато излезе на плюс и започне да изкарва пари. Нещо, което Спас Русев не съумя да направи.


Последна промяна K-1 на Пон Дек 17, 2018 8:28 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 8:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:34 pm
Мнения: 14834
Много добър анализ, но за съжаление “разбирачите” и “мрънкачите” няма да го разберат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 10120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 338  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com